• Aktualności

      • Drodzy uczniowie!

      • Na stronie naszej szkoły w zakładce rekrutacja pojawiło się zdjęcie z dewizą naszej szkoły przetłumaczoną w trzech językach obcych (których macie możliwość w naszej placówce się uczyć ). Fotografię tą możecie sobie pobrać i ustawić jako tapetę na pulpicie Waszego komputera. Piękne widoki na niej pozwolą się Wam zrelaksować , ale i jednocześnie pamiętać o tym, jakim mottem w życiu warto się kierować....i że to właśnie w naszej szkole tą właściwą drogę odnajdziecie..J.Czuprynowska

      • Konkurs fotograficzny "Piękno natury na wyciągnięcie ręki"

      • Macie trochę czasu wolnego? Chcecie rozwijać swoje zainteresowania i pasje? Możecie więc wziąć udział w inicjatywie w formie konkursu fotograficznego "Piękno natury na wyciągnięcie ręki". Macie czas do 17 maja, żeby zrobić ciekawe zdjęcie  i przysłać je na podany adres.                                                                                              Więcej informacji znajdziecie w Librusie.

      • Pomagamy zwierzakom w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Dzisiaj przekazaliśmy do schroniska karmę dla psów i kotów zakupioną za środki zebrane w marcowej zbiórce przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza. Oprócz podziękowań  otrzymaliśmy też niestety smutną wiadomość - w ubiegłym tygodniu  zakończył żywot nasz podopieczny BENO, którego ponad dwa lata temu objęliśmy wirtualną adopcją. Przykro nam.... 

      • Zmiana rachunków bankowych

      • Z dniem 1 maja 2020 zmnianie ulegają rachunki bankowe:

       Rachunek Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych  Nr 32156000132013309670000004 w walucie PLN

       Rachunek pomocniczy "Dochody" Nr 5915156000132013309670000003 w walucie PLN

        

        

      • Nowe wyposażenie pracowni logistycznej

      • DRODZY UCZNIOWIE. Na pewno stęskniliście się już za szkołą, wierzcie, że szkoła za Wami też! A w szkole się dzieje! Już teraz czeka na Was nowe wyposażenie pracowni logistycznej - nowe komputery z wygodnymi fotelam oraz stoliki i krzesła. Zakup tego był możliwy dzięki udziałowi szkoły w programie "Drzewniak stawia na kompetentnych uczniów", który był dofinansowany z funduszy europejskich RPO na lata 2014-2020. Celem tego programu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i doposażenie pracowni w sprzęt i środki dydaktyczne.

      • Komunikat

      • W związku ze zmianą terminów egzaminów maturalnych (komunikat dyrektora CKE z dnia 24 kwietnia 2020 r.), zatwierdzone dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na czas matur pisemnych tj. 4. 5 i 6 maja 2020 r. ulegają zmianie na 8, 9 i 10 czerwca 2020 r.

       W dniach 4, 5 i 6 maja 2020 r. zajęcia odbywają się zdalnie. Dyrektor Agnieszka Łukomska

      • Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

      • 20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

       Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

       Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

       Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

       Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:

       Stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)

       Dokonywanie samouszkodzeń

       Myśli, plany i zamachy samobójcze

       Konflikty i nieporozumienia

       Straty, w tym rozstania i żałoba

       Kryzysy wieku adolescencji.

       Telefon działać będzie w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca br.

       Samorząd Województwa Łódzkiego chce odpowiadać na potrzeby dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Konieczność pozostania przez dzieci i młodzież w domach, zamknięcie, brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywanie z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej.  Wszystkie te sytuacje związane z  brakiem zaspokojenia potrzeb powodują u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym co przeżywa, o swoich obawach, o swoim stanie psychofizycznym. Powstał więc pomysł uruchomienia „szybkiej linii pomocy”.

       Oferta wsparcia świadczonego w ramach Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest komplementarna z istniejącą siecią i ją wzmacnia, ale przede wszystkim wprowadza aktywności dotychczas nieprowadzone – pomoc przez media społecznościowe, telefon czynny w weekend, webinaria.