• Aktualności

      • Szkoła do Hymnu 2022

      • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11, odśpiewali hymn narodowy.

       Wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Pragniemy w ten sposób przekazywać młodzieży wartości patriotyczne oraz podkreślać wagę dziedzictwa kulturowego i narodowego.

       Oprócz hymnu odśpiewaliśmy również pieśń "My, pierwsza Brygada". Od 2007 roku jest to oficjalna Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

      • Konkurs plastyczny

      • Nauczyciele bibliotekarze rozstrzygnęli szkolny konkurs plastyczny dot. zaprojektowania okładki książki do "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

       Cieszymy się, że nasi uczniowie posiadają duży talent plastyczny i wykazali się kreatywnością. Oto wyniki:

       I miejsce: Aleksandra Grabowska kl.IIIA

       II miejsce: Wioletta Nowak kl.IIB

       III miejsce: Patrycja Mazur kl.IIB

       Wyróżnienie: Sandra Arkit kl.IIIA

       Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

      • Olimpiada języka angielskiego

      • 4 listopada odbył się szkolny etap 47.Olimpiady Języka Angielskiego we współpracy z Wyższą Szkołą Języków Obcych im.Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas technicznych. Zagadnienia olimpiady były trudne, tym większe gratulacje dla naszych uczestników za chęć i zaangażowanie! Niestety, nikt nie dostał się do kolejnego etapu, ale przy odrobinie wysiłku, w przyszłym roku z pewnością się uda. Nasi uczniowie mają w sobie ogromny potencjał :)

      • Toruń - miasto piernika

      • Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy wizytą w interaktywnym Muzeum Piernika - tu poznaliśmy tradycje i zabytki związane z piernikarstwem. Kolejny punkt programu wycieczki to spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta - zobaczyliśmy ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywą Wieżę, Katedrę Świętych Janów, gdzie ochrzczony został Mikołaj Kopernik, Dwór Artusa i oczywiście Rynek Staromiejski z Ratuszem i Pomnikiem Patrona naszej szkoły. W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans "Makrokosmos". Na koniec - jeszcze spacer po Rynku w promieniach jesiennego słońca i, niestety - podróż powrotna do domu.

      • Wizyta w mieście Kopernika

      • Nasza kolejna wycieczka z Programu MEiN "Poznaj Polskę" to wyjazd do Ciechocinka i Torunia. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Ciechocinek - Muzeum Warzelni Soli, Park Zdrojowy i Zespół Tężni. W Toruniu zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, gdzie obejrzeliśmy film o życiu i dokonaniach naszego wybitnego astronoma- Patrona naszej szkoły. Mieliśmy też czas na spacer po Rynku i zakup toruńskich pierników. 

      • Konkurs na fryzurę patriotyczną

      • Z okazji święta Odzyskania Niepodległości odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu fryzjerskiego ,,Fryzura patriotyczna". Prezentacja prac i ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej akademii.

       1 miejsce- Monika Matuszczak kl. IV Bp

       2 miejsce- Wiktoria Gala kl. IV Bp

       3 miejsce - Angelika Gradzińska kl. III B

      • Ślubowanie uczniów klas pierwszych - Przysięga uczniów klas wojskowych

      • Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych i przysięgi uczniów klas logistycznych z innowacją wojskową uświetnili zaproszeni goście: major Tomasz Masica, zastępca dowódcy 25. Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz starszy chorąży sztabowy Paweł Kałdoński, starszy podoficer dowództwa 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku. W uroczystości uczestniczyła również Pani Małgorzata Lewandowska - wicestarosta radomszczański oraz Andrzej Kucharski - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Uczniowie starszych klas logistycznych z innowacją wojskową awansowali na wyższe stopnie - uczniowie klasy drugiej na stopień kadeta, klasy trzeciej – starszego kadeta, klasy czwartej – kadeta sztabowego. 

      • 104. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległosci.

      • W przededniu 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona wydarzeniom, które doprowadziły do pełnej wolności naszej Ojczyzny. W części artystycznej wspominano polskie powstania i walki narodowowyzwoleńcze, a przede wszystkim tych, którzy oddali w nich to co najcenniejsze - swoje życie. Naszą uroczystość uświetnili Pani Małgorzata Lewandowska - wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego, Pan Andrzej Kucharski - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Rodzice naszych uczniów klas.

      • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że do drugiego etapu XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Dominik Jędrzejczyk z klasy 3A oraz Jakub Budziałowski z klasy 4Ag.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Rozstrzygnięcie konkursu historycznego

      • Wyniki szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną na temat: ,,Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku".

       1 miejsce - Bartłomiej Sierant (kl. 4Ag)

       2 miejsce - Oliwia Michoń (kl. 4Bp)

       3 miejsce - Natasza Delczyk (kl. 1A)

       wyróżnienie - Daniel Kruszyński (kl. 4Ag)

       W konkursie uczestniczyło 76 uczniów naszej szkoły.

       Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

       Organizatorzy: B. Chudek i A. Baryła

      • Szkolny konkurs ph. "Wielcy Twórcy Literatury - Adam Mickiewicz"

      • Dnia 23 października 2022r. odbył się szkolny konkurs ph. Wielcy twórcy literatury - A. Mickiewicz

       Celem konkursu było upamiętnienie postaci wieszcza narodowego, tak zasłużonego dla polskiej literatury, którego „Ballady i romanse” zapoczątkowały romantyzm w Polsce. Przypomnijmy, że rok 2022 jest Rokiem Romantyzmu.

       W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IIIA, IIIB, IIIC - łącznie 32 osoby. Młodzież musiała się zmierzyć z pytaniami otwartymi i zamkniętymi dotyczącymi biografii oraz dokonań literackich poety.

       Najlepszymi znawcami twórczości Mickiewicza okazali się :

       I miejsce - Kacper Hepner kl.IIIC

       II miejsce - Ilona Góźdź kl.IIIC

       III miejsce - Ada Rogaczewska kl.IIIB

       wyróżnienia otrzymują: Sandra Arkit kl. IIIA i Szymon Nawrocki kl. IIIC

       Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach

       D.Jasińska, M.Piotrowska

      • Wycieczka zawodowa do firmy Ontex

      • W dniu 07.11.2022 kolejna grupa uczniow z klasy 4 Ap wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy Ontex. Uczniowie zostali zapoznani z funkcjowaniem zakładu, procesem produkcyjnym i logistycznym.

       Opiekę nad uczniami sprawowały: Aleksandra Nowakowska, Agnieszka Głowacka i Katarzyna Krok

      • Wystawa - Warszawa Miasto Pamięci, Miasto Bohaterów

      • W przededniu Święta Niepodległości zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z informacjami z wystawy zorganizowanej na parterze szkoły. Pamiętajmy, że Warszawa to jeden z symboli walki Polski o Niepodległość. 

      • Akcja charytatywna "Św. Mikołaj na Kresach"

      • Przypominamy o prowadzonej w szkole akcji "Wizyta Św. Mikołaja na Kresach", która przebiega pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi. To już po raz 5. rusza zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach - w Grodnie, Lwowie i Wilnie. Zbieramy artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności - cukier, mąkę, makaron, kaszę, ryż, herbatę, konserwy, słodycze (batony, czekolady, ciastka, żelki, lizaki) oraz przybory szkolne (zeszyty, kredki, mazaki, ołówki, długopisy). Liczymy na Was. Zbiórka trwa tylko do 10 listopada. Dary można zostawiać u pedagoga szkolnego, opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza, w świetlicy lub opiekuna koła PCK. Koordynatorem zbiorki w szkole jest pedagog  p. Dorota Solarik.

      • Apel z okazji uroczystości Wszystkich Świętych

      • "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." - słowami ks. Jana Twardowskiego uczniowie wprowadzili nas w nastrój zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas wspomnień naszych bliskich, których już nie ma z nami, ale wciąż żyją w naszej pamięci.

       Podczas apelu oddano hołd zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły. Po uroczystości przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunami udali się na cmentarze, by zapalić symboliczne znicze na ich grobach.

      • Olimpiada wiedzy o AIDS

      • W etapie szkolnym VII Wojewódzkiej Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS, który odbył się w szkole 27.10.2022, wzięło udział 9 uczniów. Zwyciężyła Julia Bareła (kl. IV Ap), II miejsce zajęli ex aequo Wiktoria Kubowicz i Bartek Barański z kl. IV Bp. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym olimpiady.  D. Solarik

      • Szkolenie dla uczennic klas technik fryzjerstwa

      • 27.10. 2022 W ramach projektu „Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska stawia na rozwój!" 20 uczennic klas Technikum Usług Fryzjerskich bierze udział w szkoleniu z przedłużania włosów. W części teoretycznej szkolenia uczennice zostały zapoznane z różnymi metodami przedłużania włosów. Część praktyczną obejmowało wykonanie zabiegu metodą kanapkową.

      • Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w piłce ręcznej.

      • Po zaciętej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego w piłce ręcznej. Skład drużyny: Magdalena Cieśla 1cw, Anita Kaczmarek 1D, Natalia Kasprzyk 4Cg, Martyna Kaszuwara 1cw, Natalia Kołodziejczyk 2A, Nadia Radziejewska 2A, Aleksandra Pałyska 2A, Wiktoria Stefanek 1D, Kamila Stępień 4Ap, Aleksandra Walicka 2A, Patrycja Wilczyńska 1D. GRATULACJE!!!

       Opiekunowie: A. Gąsiorowska i R. Drozdek

      • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

      • W dniu 26.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydatami byli Bartosz Barański i Michał Stanek. Michał otrzymał 201 głosów - został więc naszym reprezentantem w Młodzieżowej Radzie Miasta na kolejną kadencję.

       Gratulacje na ręce zwycięzcy złożyła Pani Dyrektor Aleksandra Gniłka, wychowawca klasy Pani Małgorzata Knysak-Szczerba oraz dotychczasowy przedstawiciel naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta - Bartek Barański. My równiez gratulujemy - życzymy ciekawych pomysłów i owocnych obrad.

      • Wolne dni

      • Przypominamy, że 31.10.2022 i 2.11.2022 są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych