• Aktualności

      • Zajęcia w wojsku

      • Uczniowie klasy IA - technik logistyk z innowacją wojskową 22 marca odbyli zajęcia na terenie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas wizyty w wojsku uczniowie zwiedzili sale tradycji, zapoznali się z historią, tradycją i przeznaczeniem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Ponadto żołnierze zaprezentowali uczniom podstawowy sprzęt będący na wyposażeniu 25 Batalionu Logistycznego Ziemi Tomaszowskiej, jak również kompleks koszarowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Uczniowie przeszli również trening z musztry i ćwiczeń zespołowych.

      • Wycieczka przedmiotowa

      • Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej wydział inżynierii procesowej i ochrony środowiska 

      • Dzień Stolarza

      • Serdecznie zapraszamy na XVII Konferencję z okazji "Święta Stolarza" która odbędzie się 26 marca 2019 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W dniu 1.03.2019 odbyły się w naszej szkole kolejne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem przewodnim „Działajmy razem”. Imprezie tej towarzyszyły konkursy: na prezentacje multimedialne: "Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu "(I miejsce Dorota Michałek, II miejsce Jakub Rusajczyk, III miejsce Angelika Bartnik, wyróżnienie Klaudia Pietrasik), "Bezpieczni w sieci" (wyróżnienie Oliwia Niepsuj) oraz plastyczny na logo DBI (wyróżnienie Jakub Rusajczyk), na krzyżówkę z hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu - działajmy razem" (I miejsce Wiktoria Rybak, wyróżnienia: Klaudia Bogacz, Milena Pierwoch). Przed uroczystością została przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów klas pierwszych z zakresu wiedzy o zagrożeniach płynących z Internetu, sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą, formach i rodzajach cyberprzemocy oraz o wszechobecnym zjawisku hejtu. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody za zajęte miejsca w konkursach, jak też omówiono wyniki ankiety i wnioski z niej wynikające. Następnie uczniowie obejrzeli filmy: " Słowa krzywdzą" oraz "Homo znaczy człowiek", poruszające zagadnienia hejtu i mowy nienawiści oraz odpowiedzialności prawnej za te zjawiska. Młodzież została również poinstruowana, jak i gdzie można zgłosić przejawy cyberprzemocy. Po tej części uroczystości wystąpili przedstawiciele Komendy Policji w Radomsku, przedstawiając dodatkowe informacje o cyberprzemocy w świetle prawa, o wadach i zaletach korzystania z Internetu. Został również omówiony raport Nastolatki 3.0. Na końcu uroczystości odbyło się krótkie podsumowanie, które miało na celu uwrażliwienie uczniów na cyberprzemoc, na reagowanie na zjawisko hejtu i cyberprzemocy, nierozpowszechnianie niewłaściwych treści i jeszcze raz przypomniano, gdzie młodzież może się zwracać, jeśli będzie świadkiem lub jej ofiarą.

      • Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

      • W dniu 15.03.2019 r. na hali powiatowej w Radomsku odbył się Turniej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli III miejsce. Zawody składały się z dwóch części: test wiedzy oraz test sprawności fizycznej. Skład reprezentacji: E. Antosik (II A), W. Kopczyńska, M. Kowalska (I A), K. Łapacz (I A) oraz J. Kamiński, K. Szczęsny. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy uzyskanego wysokiego miejsca podczas turnieju. Opiekunem drużyny był R. Drozdek.

      • Proekologiczne pogadanka

      • Proekologiczna pogadanka pt. "Segregacja odpadów - to nie takie trudne"

      • Światowy Dzień Liczby Pi

      • W Światowym Dniu Liczby Pi uczestniczyliśmy z uczniami naszej szkoły w wykładach zorganizowanych przez Instytut Fizyki, na Politechnice Łódzkiej.

       Były to między innymi :

       1."Czy można zagrać liczbę Pi?"- gra liczby Pi dla chętnych i niekoniecznie muzyków.

       2. Lekcja pokazowa z języka chińskiego- Pani QuAimei- z Centrum Językowego, PŁ.

       3.Drużyna Pierścienia-prezentacja łazika marsjańskiego, Grupa Raptors, WEEIA.

       4. "Matematyka w świecie finansów"-FTIMS

       Aby dać odpocząć głowie, pojechaliśmy zmęczyć ciało, na trampoliny-Saltos.

       Poniżej fotorelacja.

      • Dzień Liczby Pi

      • 14 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Liczby PI. Z tej właśnie okazji Drzewniak ułożył rozwinięcie liczby PI z osób trzymających kartoniki z kolejnymi jej cyframi. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, dzięki ogromnej determinacji naszych uczniów i nauczycieli udało się ułożyć 100 cyfr po przecinku. Nie było to łatwe zadanie, należało sprawdzić, czy wszystkie cyfry rozwinięcia liczby Pi są na swoim miejscu. Na szczęście na miejscu czuwała Pani Dyrektor Agnieszka Łukomska oraz Pani Ewa Kościańska i Edyta Sewerynek – Skóra. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc w ułożeniu łańcucha. Liczymy na Waszą pomoc w następnym roku :) ułożymy łańcuch znacznie dłuższy.

      • Dzień Kobiet w szkole

      • Nasi Panowie (nauczyciele i uczniowie) zrobili nam dzisiaj ogromną niespodziankę - w największej tajemnicy przygotowali SUPER program artystyczny, który sprawił nam wiele radości. Oczywiście były też życzenia, kwiaty, słodkie upominki i breloczki do kluczy wykonane przez naszych uczniów na warsztatach, z jakże wymownym życzeniem: "Spraw Boże, abym kupiła tylko to, po co przyjechałam".  Jeteśmy zachwycone!!! Dziękujemy bardzo. Swoją drogą, ciekawe, skąd ONI to wiedzą?  ;) 

      • Erasmus +

      • Kolejny dzień z Gośćmi, dziś makijaż dzienny i wieczorowy 

      • Dzień Otwarty

      • ZSDiOŚ zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 24 maja 2019 od godziny 9.00 

      • Światowy Dzień Zdrowia

      • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowisku w Radomsku zaprasza do udziału w konkursach towarzyszących XV Powiatowym Obchodom Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „ Wolni od uzależnień - kreatywniw życiu".

       Konkursy adresowane są do uczniów wszystkich szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi powiatu radomszczańskiego (klas VIII oraz III gimnazjum) a także uczniów ZSDiOŚ.

       Konkursy przeprowadzane są w kategoriach: plakat, ulotka informacyjna.

       Zapraszamy do udziału i zapoznania się z regulaminem (www.drzewniak.pl) Organizatorzy


        

      • REKRUTACJA 2019/2020

      • Oferta dla absolwentów gimnazjów   

       Technikum:

       -technik logistyk;      

       -technik żywienia i usług gastronomicznych;                                                                   

       - technik usług fryzjerskich;

       - technik technologii drewna;

       Szkoła Branżowa I stopnia:

       -fotograf;

       -kamieniarz;

       -kominiarz;

       -monter sieci i instalacji sanitarnych;

       -monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;

       -murarz-tynkarz;

       -zdun;

       -operator urządzeń przemysłu szklarskiego;

       -stolarz;

       -tapicer;

       -elektromechanik;

       -fryzjer;

       -sprzedawca;

       -kucharz;

       -kowal;

       -ślusarz;

       -optyk-mechanik;

       -zegarmistrz;

       -złotnik-jubiler;

       -modelarz odlewniczy;

       -operator maszyn i urządzeń odlewniczych;

       -operator maszyn i urządzeń przemysłu metalurgicznego;

       -blacharz samochodowy;

       -elektromechanik pojazdów samochodowych;

       -lakiernik samochodowy;

       -drukarz fleksograficzny;

       -drukarz offsetowy;

       -operator procesów introligatorskich;

       -kaletnik;

       -krawiec;

       -kuśnierz;

       -obuwnik;

       -mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych;

       -cukiernik;

       -piekarz;

       -przetwórca miesa;

      • Erasmus +

      • Pierwsze dni współpracy młodzieży z Węgier.

      • Program Erasmus +

      • To już czwarta wizyta uczniów z Węgier w naszej szkole w ramach programu Erasmus+. Tym razem gościmy uczniów z klas I II w zawodzie technik usług fryzjerskich. Uczniowie  z partnerskiej szkoły będą u nas gościli przez trzy tygodnie.

      • Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • Prezydent Miasta Radomska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku zapraszają na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

       Obchody rozpoczną się w czwartek 28 lutego. O godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się spotkanie z Anną Niedzielą-Strobel autorką książki „O Ince, która zachowała się jak trzeba”.

       W piątek, 1 marca:

       godz. 16.00 – Uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego (Park Solidarności, ul. Armii Krajowej)

       godz. 17.00 – program literacko-muzyczny „Biało-czerwona ziemio...” w wyk. uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku przygotowany przez Annę Spychało i Jolantę Stępień (sala kameralna w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5)

       W niedzielę 3 marca o godz. 13.00 odbędzie się po raz czwarty w Radomsku Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

       W dniach od 28 lutego do 3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku będzie można odwiedzać wystawę okolicznościową.

      • Studniówka 2019

      • "Poloneza czas zacząć" - po tych tradycyjnie wypowiedzianych słowach 9 lutego o godz. 20 w sali restauracji "Portfino" rozpoczął się bal naszych tegorocznych maturzystów, który obfitował w wiele wydarzeń i niespodzianek. Na początek oczywiście Polonez, ale wkrótce potem: pokazy laserowe, "oskarowa gala", filmiki tzw. "czołówki studniówkowej", prezentacje klas i wspomnienia z lat 2015-2019 utrwalone na zdjęciach. A potem była super zabawa do rana. 

      • Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Karma, którą zawieźliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku na ul. Spacerowej, to efekt zbióki monet prowadzonej w szkole od początku stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli - w takich akcjach liczy się każdy grosz. Przypominamy, że zbiórka trwa nadal - zaraz po feriach wolontariuszki szkolnego klubu znów się będą do Was uśmiechać z prośbą o "jakieś drobniaki". Pamiętajcie - DOBRO WRACA.

      • Zajęcia z żołnierzami z 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego

      • 4 lutego 2019 roku uczniowie ZSDiOŚ kształcący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach ćwiczeń uczniowie doskonalili musztrę indywidualną i zespołową, techniki walki wręcz i samoobrony. Zostali zapoznani również z regulaminem ceremoniału wojskowego.