• Aktualności

      • Zajęcia praktyczne uczniów klasy II B

      • W tym tygodniu uczniowie klasy 2 B pod opieką pani J.Lorent, na zajęciach praktycznych wykonywali jedno z zadań egzaminacyjnych - kluski śląskie,sos pieczarkowy i surówkę z kapusty pekińskiej. Na deser przygotowali ciasto ze śliwkami i ciasto jabłkowo-orzechowe.

      • Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień

      • Dnia 30 listopada 2022 roku, odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień. Niezmiernie nam miło, że mieliśmy możliwość spotkania, rozmowy ze znakomitą lokalną pisarką. Pani Elżbieta Stępień pochodzi z Radomska, jest autorką książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponadto pisarka porusza też w swoich utworach tematykę przemocy, nawiązując przy tym do swych osobistych przeżyć.

       Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii autorki, był też czas na postawienie pytań.

       Kupiliśmy także książki z dedykacją, co ma dla nas wielką wartość.

       Dziękujemy Pani Anicie Pawlak- Zygmie (Kino za Rogiem ) za pomoc w poprowadzeniu spotkania, Pani Agnieszce Skalik za wykonanie pięknej pracy plastycznej - anioła , Panu Mariuszowi Gąsiorowskiemu za zrobienie karmników dla ptaków i wykonanie latarenki, Pani Agnieszce Majchrzak za oprawę fotograficzną.

       Podziękowania należą się też uczniom za wykonanie prac plastycznych i technicznych.

       Oby więcej takich spotkań w naszej szkole!

       Zainspirowani treścią książek autorki, czekamy na naszych ANIOŁÓW!

       Organizatorzy: J.Czuprynowska, K. Krok, M. Aleksandrowicz

      • Pomagamy Ani - Akcja charytatywna "Serce dla Ani"

      • Włączyliśmy się do prowadzonej w mieście akcji charytatywnej, której celem jest pomoc Ani Zbierańskiej - uczennicy I LO. Ania ma 15 lat, choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jest skromną, życzliwą, koleżeńską dziewczyną. Interesuje się między innymi sportem, fotografią i muzyką, potrafi grać na organach. Pomóżmy jej, żeby jak najszybciej mogła rozwijać swoje pasje. Zbiórka publiczna będzie prowadzona do 31 grudnia. W naszej szkole prowadzi ją Szkolny Klub Wolontariusza.

      • Projekt ,,Warszawa - Miasto Niezwyciężone"

      • Nasza szkoła w październiku i listopadzie 2022 r. wzięła udział w projekcie ,,Warszawa - Miasto Niezwyciężone", który był realizowany przez Fundację ,,Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim.

       Projekt składał się z dwóch elementów: konferencji dla nauczycieli historii w auli Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz koncertu dla uczniów i nauczycieli w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie z udziałem gwiazd polskiej estrady, takich jak: Renata Przemyk, Darek Malejonek czy Natalia Niemen.

       Zwieńczeniem projektu była wystawa o Powstaniu Warszawskim w naszej szkole oraz lekcje wykorzystujące materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy w ramach projektu.

       Działania przewidziane w projekcie nakierowane były przede wszystkim na upamiętnienie historii Warszawy w okresie II wojny światowej. Głównym celem było przypomnienie Polakom, jak niezwykłym miastem jest i była ich stolica, nie tylko jako symbol oporu wobec niemieckiego terroru, ale, przede wszystkim, serce naszego kraju.

       Warszawa w okresie II wojny światowej to nie tylko miasto cierpienia, ale przede wszystkim miasto bohaterów. Począwszy od żołnierzy wspieranych przez ludność cywilną broniących miasta przed uderzeniami armii niemieckiej we wrześniu 1939 roku, poprzez uczestników Armii Krajowej, bohaterską postawę Sprawiedliwych, starających się ocalić Żydów przed zagładą, odważnych bohaterów walczących o honor na ruinach warszawskiego getta, harcerzy dokonujących akcji małego sabotażu i akcji likwidacyjnych, aż po zryw Powstania Warszawskiego.

       Nauczyciele historii: B. Chudek i A. Baryła

      • Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

      • W dniu 23.11.2022r. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSDiOŚ w Radomsku w którym wzięli udział chłopcy i dziewczęta. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowej rywalizacji i oparta na zasadach fair-play. Zwycięzcą turnieju został Łukasz Przerada z klasy 2B, który otrzymał puchar i tytuł mistrza szkoły. Na drugim miejscu uplasował się Oskar Trzeciak z klasy 1A. Natomiast trzecie miejsce w turnieju wywalczył Patryk Stępień z klasy 2A. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w szachach drużynowych na szczeblu powiatowym.

       Wszystkim uczestnikom turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną rywalizację, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

      • Czytanie z Mistrzem

      • 23 listopada wzięliśmy udział w obchodach 100 - lecia PSP 4 w Radomsku. W ramach obchodów czytano wybrane fragmenty powieści Władysława Reymonta – „Chłopów”, „Komediantki” i „Ziemi obiecanej”.

       Naszą szkołę reprezentowała Olga Ociepa z klasy 1B, która przygotowała Joanna Szymańska.

      • Zajęcia gastronomiczne uczniów klasy III C

      • Dzisiaj klasa swoje umiejętności kulinarne pokazała klasa 3 C. Na zajęciach pracowni gastronomicznej uczniowie przygotowali potrawy, które oceniane były zgodnie z wytycznymi egzaminacyjnymi.

       Placek po cygańsku okazał się zadaniem pracochłonnym, ale bardzo smacznym.

      • Wizyta w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Tryb.

      • Na czym polega praca funkcjonariuszy Służby Więziennej? Mogli się o tym przekonać uczniowie technikum o profilu logistyk z innowacją wojskową z Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, którzy odwiedzili piotrkowską jednostkę penitencjarną. Młodzież dowiedziała się jakie warunki musi spełnić kandydat starający się o wstąpienie do służby. Uczniowie zapoznali się też z nowoczesnym wyposażeniem, uzbrojeniem, umundurowaniem i środkami ochrony osobistej. Przybliżono im warunki służby funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, mogli zobaczyć oddziały mieszkalne, cele oraz inne niedostępne miejsca.

       Materiał i zdjęcia - strona fb Aresztu Śledczego w Piotrkowie

      • Rok Epoki Romantyzmu - konkurs "Krajobrazy romantyczne"

      • Kolejnym przedsięwzięciem w ramach obchodów roku 2022 jako Roku Epoki Romantyzmu był konkurs na prezentację multimedialną ph. „Krajobrazy romantyczne”. Uczestnicy mieli za zadanie ukazać piękno, zagadkowość i niezwykłości przyrody, oddającej nastrojowość , tajemnicę, grozę, uczuciowość epoki romantyzmu.

       Najpiękniejsze krajobrazy romantyczne zaprezentowali:

       I miejsce Wiktoria Koperska kl.IIIC

       II miejsce Tobiasz Ostrowski kl.IIIC i Sandra Arkit kl.IIIA

       III miejsce Kacper Hepner kl IIIC

       wyróżnienia Kinga Bodanko kl IIIA i Wiktoria Kazuła kl IIIC

       Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych.

       M.Piotrowska ,D.Jasińska

      • Festiwal Fryzjerski w Katowicach

      • 20 listopada nauczyciele fryzjerstwa wraz z mistrzami szkolącymi i uczniami byli w Katowicach na Festiwalu fryzjerskim- Hair & Beauty 2022. To niesamowite wydarzenie Inspirujące branże fryzjersko – kosmetyczną. Na festiwalu można było zobaczyć nowe trendy w modzie, poznać nowinki techniczne oraz zakupić profesjonalne produkty znanych marek fryzjerskich i kosmetycznych.

       Panie Anna Owczarek i Monika Oberska wzięły udział w seminarium technologicznym. Była to intensywnie ale przyjemnie spędzona niedziela.

      • Zdalny kurs z języka angielskiego

      • W dniach 14.,16. i 21. listopada uczniowie z klas 4Ag, Bg i Cg zdający maturę z języka angielskiego brali udział w zdalnym kursie pt. Write it right zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski.

       Podczas realizacji kursu zapoznali się z technikami konstruowania różnych form wypowiedzi pisemnych obowiązujących na maturze pisemnej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

       Zajęcia prowadziła Pani Barbara Zych. Dziękujemy bardzo za dawkę praktycznej wiedzy.

      • Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta

      • 18 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta - Panem Michałem Sewerynkiem. Adresatami spotkania byli uczniowie z klasy 4Bg i 2A. Podczas zajęć uczniowie, na podstawie analizy typowych przypadków konsumenckich i sposobów rozwiązywania problemów, poznali istotne, z punktu widzenia młodego konsumenta, prawa i obowiązki. Młodzież nabyła również praktyczne umiejętności, przydatne w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy w sklepie czy w Internecie, składanie reklamacji, odróżnienie reklamacji od gwarancji, kierowanie się zasadami zrównoważonej konsumpcji, krytyczne podejście do promocji, korzystanie z usług finansowo-bankowych, czy umiejętne zachowanie paragonu w razie reklamacji.

       Organizator Aleksandra Nowakowska

      • Spotkanie w ramach preorientacji zawodowej

      • W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1A i 1D (logistycy) uczestniczyli  w spotkaniu on-line z p. Aleksandrą Janowską, reprezentantką Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego w ramach projektu Blue Generation. Podczas spotkania przedstawiono  młodym ludziom  możliwości zatrudnienia, jakie daje gospodarka morska i oceaniczna.

       Organizator A. Nowakowska

      • Szkolenie dla nauczycieli "Barber"

      • W dniach 14-16 listopada 2022 w ramach projektu „Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku stawia na rozwój” odbyło się szkolenie „Barber” dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, fryzjerskich. Kursanci poznali tajniki sztuki barberskiej. W trakcie zajęć powstało wiele stylizacji włosów i brody, mn.: Fade, Cropp, Slicked back, Slide part, Pompadour, Undercut. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej i były zakończone egzaminem, który wszyscy zdali. Teraz czas na naszych uczniów.

       Dziękujemy Pani instruktor Joannie Kaczmarek i naszym modelom.

      • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

      • 14 listopada obchodzony jest Dzień Seniora. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o mieszkańcach radomszczańskiego Domu Pomocy Społecznej. Odwiedzili dziś Seniorów z życzeniami, symbolicznymi kwiatami i słodkim poczęstunkiem.  

      • Spotkanie profilaktyczne

      • Jak co roku, uczniowie klas pierwszych biorą udział w spotkaniach z dzielnicowym naszego rejonu. Celem spotkań jest uświadomienie młodzieży konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem. 

      • Zajęcia z podstaw kosmetyki

      • Uczniowie kl. 2B i kl. 4Bp, w ramach przygotowania do zawodu wzięli udział w zajęciach "Jesienne stylizacje paznokci". Prace wykonali na wzornikach paznokci i nie tylko. Korzystali m.in. z lakierów hybrydowych firmy NEONAIL, Semilac, Indygo , lampy UV/LED, pędzelków do wzorków. Gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Opiekun A Nowak.