• Aktualności

      • Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • W dniu.21 czerwca odwiedziliśmy bezdomne psy i koty  - zawieźliśmy karmę, którą udało się zakupić po ostatniej w tym roku szkolnym zbiórce monet prowadzonej przez wolontariuszy Szkolnego Klubu. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali empatię włączając się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Marzenki - naszej szkolnej pomocy medycznej. :)

      • Wycieczka w ramach projektu CKZ w Drzewniaku stawia na rozwój

      • Dnia 20 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka w ramach projektu "CKZ w drzewniaku stawia na rozwój!". Uczniowie CKZ w zawodzie technik elektryk i technik elektronik uczestniczyli w wykładach dotyczących między innymi "Elektromobilności", "Inetligentnych domów", prowadzonych przez pracowników Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.

      • Egzaminy klasyfikacyjne

      • 1. Wychowanie fizyczne logist. – 21 czerwca (wtorek), godz. 12.30, sala gimn.

       2. Informatyka – 22 czerwca (środa), godz. 9.45, sala 8C

       3. J. angielski zawodowy - 22 czerwca (środa), godz. 9.30, sala 7w

       4. Matematyka - 22 czerwca (środa), godz. 11.30, sala 23

       5. WOS - 22 czerwca (środa), godz. 10.00, sala 31

       6. Obróbka zas.w wytw wyr. stolarskich – 23 czerwca (czwartek), godz. 10.00

       7. Biologia - 22 czerwca, godz. 10.00, sala 12w

       8. Chemia - 23 czerwca, godz. 9.00, sala 50

      • Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji-dzień drugi

      • Wycieczka do Trójmiasta ⚓️ i Szwecji 🇸🇪 - dzień drugi 

       Pierwsza noc na promie już za nami…. Były spacery po pokładach widokowych, integracja i oczywiście dyskoteka 💃🕺

       Wraz z pierwszymi promieniami wschodzącego słońca dopłynęliśmy do Karlskrony, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Rejs promem 🛳 po Bałtyku to niezapomniane wrażenia i przepiękne morskie widoki. Dla logistyków to również nowe doświadczenie zawodowe: transport morski, zapoznanie z przebiegiem odprawy promowej i zadaniami obsługi promu.

       Warto rozwijać umiejętności zawodowe!

       Przed nami wycieczka autokarowa z przewodnikiem, podczas której poznamy Szwecję w pigułce – od krajobrazów i najstarszych zabytków, po współczesność! 

       Wieczorem fotorelacja 😀

       Od rana podziwialiśmy szwedzkie miasta od strony lądu. Wybraliśmy się na całodzienną autokarową 🚍wycieczkę z przewodnikiem, podczas której odwiedziliśmy dwa najciekawsze miasta południowo-wschodniej Szwecji i zobaczyliśmy kilka atrakcji na szwedzkim wybrzeżu Bałtyku🌊. Podczas wycieczki zwiedziliśmy m. in.

       ➡️ Kalmar, w średniowieczu trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i wielką katedrą z XVII wieku.

       ➡️Karlskronę – miasto na 33 wyspach, założone z rozkazu króla Karola XI w 1680 r., do dziś główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabudowa Karlskrony została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

       ➡️Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej.

       ➡️ Ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską.

       Poznaliśmy ciekawą i odmienną kulturę naszych północnych sąsiadów oraz mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy Szwecji. Nauczyliśmy się również kilka podstawowych szwedzkich zwrotów.

       Wycieczka przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości😁, a jednocześnie poszerzyła wiedzę.

       Kolejną noc ponownie spędzimy na promie i od rana dalsze eksplorowanie Trójmiasta.

      • Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji

      • Długo wyczekiwana, bo przekładana z powodu pandemii, wymarzona wycieczka do trójmiasta i Szwecji, stała się rzeczywistością. 

       Ruszamy w drogę. 

       ➡️ 🚌Kierunek Gdańsk, a wieczorem czeka nas morska przygoda 🌊🚢

       Wycieczka do trójmiasta ⚓️ i Szwecji 🇸🇪 - dzień pierwszy 

       Przygodę zaczęliśmy od zwiedzania, z przewodnikiem, Gdańska - brama wyżynna, zespół przedbramia, brama Złota, ulica Długa z Domem Uphagena i Ratuszem Głównego Miasta, długi targ z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa do bramy zielonej, następnie przejście długim pobrzeżem do żurawia, przejście ulicą Mariacką, Bazylika Mariacka. Kolejnym punktem programu była krótka lekcja historii na Westerplatte.

      • Konkurs Fotografii Inscenizowanej

      • Uczniowie mieli za zadanie odtworzyć przedstawioną na portrecie postać, ucharakteryzować siebie i zadbać o odpowiednie rekwizyty i tło. Prace są bardzo ciekawe i odważne. Uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Najlepsze prace wykonali:

        I m- Aleksandra Wieczorek z IIIBp,

        Julia Hejak z IIIBg,

        II m. - Julia Molik z IIIBg, 

       Kinga Bodanko z IIA, 

       Aleksandra Lasoń z IIB

       Wyróżnienia- Dominika Wieloch z IIC i Daniel Kruszyński z IIIAg

      • Spotkanie w ramach obchodów Radomszczańskich Dni Rodziny

      • W związku z obchodami Radomszczańskich Dni Rodziny, w dniu 07.06.22 r. uczniowie kilku klas naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panem Dobromirem Mak Makowskim - łódzkim raperem, pedagogiem, terapeutą,pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA. z którym od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce i za granicą: Francji, Anglii, Szwecji, Niemczech, Kanadzie i USA.

      • Ogólnopolski konkurs logistyczny

      • Mamy przyjemność poinformować, że Team w składzie Sandra Arkit i Kacper Urbański z klasy 2A zajęli  III miejsce 🥉w konkursie ogólnopolskim "Logistyczne wyzwania przyszłości" organizowanym przez Uniwersytet Opolski, Wydział Ekonomiczny, Katedra Logistyki i Marketingu w ramach XIX Opolskiego Festiwalu Nauki.
       Gratulacje! 👏💪 🏆

      • Wycieczka integracyjna

      • Dnia 2 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka integracja dla klas pierwszych. Czekało na nas wiele atrakcji: ognisko, spacer do mini zoo, głaskanie koni, karmienie kóz i baranków. Miłe wspomnienia zostaną z nami na zawsze.

      • Otrzęsiny klas pierwszych

      • To już szkolna tradycja, że uczniowie klas pierwszych muszą przejść swego rodzaju "chrzest szkolny" - stają się wtedy pełnoprawnymi podmiotami społeczności szkolnej. Uroczystość taka odbyła się w naszej szkole 31 maja. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, wymagających zręczności i kreatywności. Było też zadanie dla wychowawców klas - z uśmiechem na ustach opiekunowie mieli zjeść całą cytrynę. Zabawa była super, wszyscy wywiązali się z zadań wyśmienicie, a międzyklasową rywalizację wygrała klasa I A.

      • Egzaminy zawodowe w sesji czerwiec 2022

      • Od 1 do 19 czerwca trwać będą w szkole egzaminy zawodowe dla uczniów klas technicznych i branżowych. Codziennie w kilku salach swoją wiedzę sprawdzać będą uczniowie różnych zawodów, dziś zaczęli już przyszli logistycy i fryzjerzy. Życzymy powodzenia :)

      • Udział w Programie Państwowej Inspekcji Pracy "Kultura bezpieczeństwa"

      • Otrzymaliśmy podziękowanie za udział szkoły w Programie edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa". W projekcie tym uczestniczymy od 11-tu lat, a koordynatorem w szkole jest pani Urszula Gębicz. W bieżącym roku szkolnym w programie wzięło udział 12 nauczycieli, którzy realizowali zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w 11-tu klasach; programem objęto 254 uczniów.