• Aktualności

      • Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

      • Podczas szkolnej uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie kilku klas wzięli udział w prelekcji "Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych" oraz projekcji filmu fabularnego "Wyklęty". Bohaterem tego filmu jest Józef Franczak "Lalek", uznawany za ostatniego członka i partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, który poległ w walce w 1963 r., po 24 latach w zbrojnej konspiracji.                                                                                                                                                                  D.Solarik

      • Wizyta studyjna w Restauracji Metalurgia

      • W poniedziałek uczniowie z klas IC, IIB oraz IVCp uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wizycie studyjnej w Restauracji Metalurgia. Uczniowie poznali tajniki zawodu, zasady planowania uroczystości jak również zasady nakrywania do stołu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji przez uczniów projektu "Rozwój CKZ w Drzewniaku".

      • I LOVE DREWNO

      • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska ogłasza: 

       międzyszkolny konkurs PT. „I LOVE DREWNO” dla szkół podstawowych klas 6-8 

       Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas 6-8 

       Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku: www.drzewniak.edupage.org 

       Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu.

       Administratorami danych osobowych zbieranych od uczestników i zwycięzców konkursu jest Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.  Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a dane zwycięzców w celu przekazania im nagród.

       Organizator będzie zbierał od uczestników następujące dane: a) imię i nazwisko, b) adres szkoły do której uczęszcza, c) imię i nazwisko opiekuna.

       ZASADY UCZESTNICTWA Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni uczniowie szkół PODSTAWOWYCH KLAS 6-8. Każda szkoła może dostarczyć maksymalnie dwie prace konkursowe. Uczestnicy konkursu są proszeni o przesłanie z pracą konkursową pisemnej zgody rodzica/prawnego opiekuna na wykorzystanie wizerunku dziecka ( załącznik 1).

       ZADANIE KONKURSOWE:

       1. Konkurs polega na wykazaniu się Waszą kreatywnością dotyczącą wykonania wyrobu z drewna, galanterii drzewnej z materiałów drewnopochodnych.

       2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie dowolnej pracy z materiałów takich jak: drewno lite, płyta wiórowa, sklejka, płyta MDF.

       3. Praca ma mieć wymiary wysokość 29cm, szerokość 21cm, głębokość 20cm

       4. Techniki montaży wykończenia dowolne. Można używać kleju, kołków, wkrętów, zszywek, gwoździ. Powierzchnia może być: lakierowana, bejcowana, malowana farbą kryjącą, woskiem, olejowana.

       5. Praca może być wykonana w formie kulistej, płaskorzeźby, bryła przestrzenna, rzeźba.

       6. Jest to praca indywidualna ale musi być wykonana pod nadzorem osoby dorosłej tj. rodzic/ nauczyciel.

       7. Uczestnik konkursu przesyłając pracę wyraża tym samym zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie jego danych osobowych w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, a także na opublikowanie pracy oraz imienia i nazwiska na stronie internetowej Organizatora, portalu społecznościowym Facebook. 

       PRACE KONKURSOWE muszą zostać przyniesione do Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, ul. Brzeźnicka 22 (od godz. 8:00 – 15:00 do sekretariatu uczniowskiego). Do pracy należy dołączyć dane uczestnika konkursu:

        imię i nazwisko  klasę  nazwę szkoły  imię i nazwisko opiekuna

       JURY Prace konkursowe będzie oceniało Jury powołane przez Organizatora konkursu.

       KRYTERIA OCENY Jury oceniać będzie: * odwzorowanie tematu konkursu ( 1-5pkt), * estetykę wykonania (1-5pkt) * poprawność wykonania (1-5 pkt) * ogólny wyraz artystyczny (1-5pkt),

       NAGRODY Wśród prac powołane przez Organizatora Jury wyłoni laureatów I, II i III miejsca. Dla Laureatów Organizator przewidział dyplomy i nagrody rzeczowe.

       TERMIN Prace konkursowe należy przynieść do ZSDiOŚ w Radomsku ul. Brzeźnicka 22 w terminie do 28 lutego 2023 r. od godz. 8:00 – 15:00 do sekretariatu uczniowskiego.

       WRĘCZENIE NAGRÓD Informacja na temat formy wręczenia nagród zostanie podana przez Organizatora. Każda szkoła zostanie poinformowana telefonicznie na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

       PUBLIKACJA PRAC: Nagrodzone prace konkursowe pojawią się na stronie internetowej szkoły po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród.                                                                                                       

       Kontakt: mgr R. Łągiewska 608 550 301 mgr K. Krok 694 221 025

      • Wystawa poświęcona Patronowi naszej szkoły.

      • Nawiązując do 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz Dnia Nauki Polskiej w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę dotyczącą życiorysu znanego astronoma.

       Ponadto przeprowadzony został wywiad z Mikołajem Kopernikiem. Pojawiły się w nim informacje dotyczące dzieciństwa, zainteresowań astronoma. Twórca teorii heliocenyrycznej wspomniał także, że napotkał trudności tworząc dzieło swojego życia - "O obrotach sfer niebieskich ", ponieważ Kościół umieścił jego dzieło w Indeksie Ksiąg Zakazanych. Z nowatorskiej teorii Kopernika szydzono, a w Norymberdze wybito specjalną monetę kpiącą z Niego.

       Zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej, aby obejrzeć wystawę. Nauczyciele bibliotekarze.

      • Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę"

      • 22.02.2023 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbył się konkurs ,,Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę". Do etapu rejonowego zakwalifikowały się trzy osoby: Martyna Jurek i Nikola Latosińska z kl. 3B oraz Bartosz Nowak z kl.3 A

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów                                                                                                     Barbara Chudek i Andrzej Baryła

      • Dzień Tosta

      • Zapraszamy uczniów i nauczycieli na pyszne tosty - z szynką i serem. Już w ten czwartek - w sklepiku (Czester).

      • Włączamy się w akcję "Tabliczka czekolady dla Ukrainy"

      • Nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej pod nazwą „Tabliczka czekolady dla Ukrainy” Fundacji Koper Pomaga z Łodzi. Polega ona na przyniesieniu do dnia 24 lutego 2023 (piątek) przez każdego ucznia naszej szkoły - czekolady. Można je przynosić bezpośrednio do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza - p. D. Solarik (pedagog szkolny) lub p. B. Rokity (nauczyciel religii), albo też do Waszych wychowawców. Zebrane czekolady pracownicy Fundacji zawiozą osobiście do obwodu charkowskiego wraz z kolejnym konwojem humanitarnym w marcu. Liczymy na Was i Waszą empatię.

      • Szkolenie z wizażu

      • Klasa 2B wzięła udział w kolejnym już spotkaniu z makijażystką p. A. Nowicką. To były zajęcia praktyczne "Makijaż dzienny, krok po kroku". W jakiej kolejności należy wykonać makijaż. Kolejność nakładania kosmetyków ma kluczowe znaczenie dla trwałości makijażu, decyduje też o efekcie końcowym. Piękny kolor cery, zaznaczone kości policzkowe, uwydatnione oczy i usta to efekt, do którego dążymy.  Wiele cennych wskazówek wykorzystamy już w najbliższym czasie. Opiekun A. Nowak

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      • W dniu 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego ideą jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową jako źródło dziedzictwa kulturowego. Celem obchodów jest promowanie właściwych nawyków językowych i wdrażanie do świadomego posługiwania się językiem ojczystym.

       Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały konkursy dla uczniów, które uświadomiły młodzieży jak ważny jest szacunek do języka ojczystego, prawidłowe posługiwanie się językiem polskim w życiu codziennym i dbałość o jego przetrwanie. Polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i język ojczysty to ważny element kultury, bez którego nie byłoby narodu.

       Nie bez powodu język polski uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata - również nasi uczniowie, którzy zmagali się z dyktandem i testem językowym mieli "twardy orzech do zgryzienia" przy napisaniu poprawnych odpowiedzi.

       Oto wyniki konkursów:

       - dyktando ph."Z polszczyzną za pan brat"  - I miejsce - Kacper Hepner z kl. IIIC

       - test kłopotów językowych - I miejsce - Weronika Sadkowska z kl. IIIcw

       - prezentacja multimedialna nt. Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

       I miejsce - Sandra Tazbir z kl. IB

       II miejsce - Zuzanna Sobczyk z kl. IC

       III miejsce Karolina Stępień z kl. IIIA

       GRATULUJEMY!!!

       Organizator: Joanna Szymańska

      • Dzień Nauki Polskiej - 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

      • W dniu 20 lutego 2023 roku, wspólnie z uczniami z PSP nr 5 obchodziliśmy  550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, Patrona naszych szkół. Jednym z punktów uroczystości była „Lekcja z Kopernikiem”, w której wzięli udział  uczniowie klas pierwszych technikum oraz zaproszeni goście.

       W trakcie lekcji uczniowie poznali życiorys wielkiego astronoma i uczestniczyli w  konkurencjach, które pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę. Uczniowie klasy 4Bp pod opieką p. Anny Owczarek  i p. Anny Nowak przygotowali pokaz „Fryzury i makijaże inspirowane gwieździstym niebem”.

       W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkursy:

       „Film o Mikołaju Koperniku”,  I miejsce - Jakub Koper uczeń klasy 4Cg

       „Niebo oczami Kopernika”  (konkurs fotograficzny), I miejsce - Sandra Arkit, uczennica klasy 3A

       wyróżnienia – Julia Bartoszewska, uczennica klasy 4Ap, Wiktoria Kubowicz uczennica klasy 4Bp

       „Krzyżówka z hasłem Mikołaj Kopernik”, I miejsce – Marcin Pokora, uczeń klasy 2a

       „Być jak Kopernik, patrzeć jak Kopernik” (konkurs plastyczny), I miejsce – Kinga Burek, uczennica klasy 2a

       „Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu” (prezentacja multimedialna), I miejsce – Mikołaj Syrówka, uczeń klasy 1D

       „Polacy bohaterami nauki” (prezentacja multimedialna)– konkurs związany z Dniem Nauki Polskiej, I miejsce -  Klaudia Woch, uczennica klasy 4Ap

       Organizatorzy: Aleksandra Fras, Milena Zbroja

      • Powitanie naszego Mistrza

      • Nasz Ksiądz Zbigniew Wojtysek jest w zwycięskiej drużynie polskich wikariuszy, którzy wywalczyli mistrzostwo Europy w piłce nożnej. Turniej odbywał się w Rumunii, a Polacy w finale pokonali Portugalię 3:2. Dzisiaj cała społeczność szkolna powitała naszego Mistrza, gratulując mu i życząc dalszych sukcesów.

      • Walentynkowy konkurs "Najsłynniejsze pary kochanków w literaturze"

      • Walentynki za nami, pora więc na podsumowanie konkursu na walentynkową prezentację. Uczniowie podjęli temat "Najsłynniejsze pary kochanków w literaturze". W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Wśród bohaterów wymieniano Romea i Julię, Tristana i Izoldę, Wokulskiego i Izabelę, Abelarda i Heloizę, Darcy'ego i Elżbietę Bennett, Kmicica i Oleńkę i wielu innych, którzy poruszyli nasze serca i wyobraźnię. Spośród przesłanych prezentacji wybrałyśmy 5 najlepszych.

       Wykonali je: I miejsce - Daniel Kruszyński, II miejsce - Sandra Arkit i Bartosz Nowak, III miejsce - Rafał Popiołek i Kacper Świtoń. Gratulujemy!!!

       Rozdanie pamiątkowych dyplomów w najbliższych dniach, a piąteczki już w dzienniku :)

       Danuta Jasińska i Małgorzata Piotrowska

      • Wycieczka przedmiotowa - IKEA i Lotnisko w Balicach

      • W ramach XIV Konferencji Logistycznej uczniowie klas 2 i 3 technik logistyk uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej.

       Zaczęliśmy od wizyty w IKEA, gdzie graliśmy w grę logistyczną. Zadaniem uczestników było odnalezienie w sklepie wskazanych artykułów oraz podanie ich lokalizacji magazynowej, kolejnym zadaniem było odnalezienie jakie produkty znajdują się pod podanym adresem magazynowym. Wszystkie zespoły świetnie poradziły sobie z czekającymi na nich zadaniami .

       Kolejnym punktem programu było Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach - jedyny w Polsce ośrodek popularyzujący wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego. Mogliśmy zwiedzić sale zaaranżowane na terminal pasażerski i wnętrze samolotu, wcielić się w rolę pasażera, poznać zasady funkcjonowania portu lotniczego oraz wyjść na taras widokowy. Mieliśmy do dyspozycji szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, stanowiskami check-in i punktem kontroli bezpieczeństwa, a także wnętrze statku powietrznego, w którym mogliśmy wygodnie rozsiąść się w prawdziwych fotelach lotniczych, poznać procedury związane z bezpieczeństwem i tajniki pracy personelu pokładowego.

       Mieliśmy również możliwość zobaczenia przestrzeni poświęconych różnej tematyce: „Konwencja CITES”, „Spakuj bagaż”, gdzie zaprezentowano nietypowe przedmioty zabronione czy zarekwirowane pamiątki, których nie wolno przewozić - spreparowana głowa aligatora czy naszyjnik z zębów kotów afrykańskich to tylko kilka przykładów rzeczy przewożonych w bagażach.

       W drodze powrotnej do domu, nasz autokar został wytypowany do kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego, a nasi przyszli logistycy mieli możliwość zaobserwować, jak taka kontrola przebiega.

       Wycieczkę uważamy za bardzo udaną

      • Erasmus w Drzewniaku

      • Uwaga, KONKURS

       Zaprojektuj i wykonaj logo projektu Erasmus „Mobilny i profesjonalny technik z Drzewniaka”

       Technika dowolna, na przesłanie gotowego projektu macie czas do 19.03. (na e—mail: erasmusdrzewniak@gmail.com)

       Logo będzie używane w części dokumentacji projektu, na Facebook i na stronie szkoły. Do dzieła!

      • Tłusty czwartek w naszej szkole

      • W tym tygodniu na zajęciach praktycznych, zgodnie z tradycją, uczyliśmy się smażyć faworki i oponki. A oto efekty naszej pracy.  Pozdrawiamy - uczniowie klas 1 C i 3 C   :)

      • Pokaz sprzętu wojskowego

      • Jednym z punktów Konferencji Logistycznej był pokaz sprzętu Inspekcji Transportu Drogowego oraz 25. Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. Pokaz ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. 

      • Wyniki konkursów towarzyszących XIV Konferencji Logistycznej.

      • Konkurs na makietę środka transportu - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

       1 miejsce Marcel Gaworowski PSP 6

       2 miejsce Maja Kopcik PSP Chrzanowice

       3 miejsce Oliwier Guziana PSP 6

       Wyróżnienia:

       Laura Gadecka PSP Rzejowice, Martyna Skalik PSP 7

       Konkurs na selfie-ramkę - dla uczniów ZSDiOŚ:

       1 miejsce Julia Piechowicz i Emilia Piechowicz klasa 1A

       2 miejsce Agata Goszcz klasa 1A

       Konkurs pt. "Parada Kłamców", czyli jak zjeść cukierka i sprawdzić swoją wiedzę logistyczną - dla uczniów ZSDiOŚ

       1 miejsce Dominik Brożyna kl. 3A

       2 miejsce Mateusz Makowski kl. 2A

       3 miejsce Sebastian Żuwalski kl. 2A

       Wyróżnienie Mikołaj Chybowski kl. 1A

       Konkurs logistyczna gra planszowa - dla uczniów ZSDiOŚ:

       1 miejsce Wiktoria Ostrosz, Julia Sadziak kl. 1A

       2 miejsce Julia Piechowicz, Emilia Piechowicz kl. 1A

       3 miejsce Magdalena Nita, Warzkiewicz Nadia, Mateusz Kapitan, Mateusz Rykalski kl. 3A

       Wyróżnienie: Natalia Brożyna, Natalia Musiał, Weronika Strzelecka klasa 4Ap

       Konkurs Logistyczna gra terenowa - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

       1 miejsce PSP Gomunice, w składzie: Weronika Kazior, Krzysztof Płomiński, Wiktoria Kaczmarczyk, Oliwia Bielec, Julia Śliwińska

       2 miejsce PSP 10, w składzie: Natasza Skóra, Klaudia Zatoń, Maja Bartoń, Aleksandra Nosoń

       3 miejsce PSP Rzejowice, w składzie: Filip Gliźniewicz, Maja Wilk, Laura Gadecka

       Zwycięzcom gratulujemy!!!

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursach.