• Aktualności

      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      • 13 kwietnia od kilkunastu już lat obchodzimy jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

       Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uchwalony został 14 listopada 2007 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich Polaków wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku. Zamordowano wówczas prawie 22 tysiące obywateli Polski różnych wyznań, w tym ponad 10 tysięcy oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej, uznanych za "wrogów władzy sowieckiej". Mordu dokonano przez strzał w tył głowy z broni krótkiej ("strzał katyński"). 13 kwietnia 1943 roku informację o tym akcie ludobójstwa przekazało Radio Berlin, w co nie wszyscy chcieli uwierzyć. Przez 50 lat władze ZSRR zaprzeczały tym faktom, dopiero 13 kwietnia 1990 roku władze ZSRR oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. 

        

      • Akcja charytatywna SzKW - Pomagamy schronisku

      • Szkolny Klub Wolontariusza w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę karmy i monet na karmę dla zwierzaków w schronisku; jeszcze raz w tym roku szkolnym chcielibyśmy pomóc w ten sposób schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jak zapewne pamiętacie, wiosenna zbiórka przyniosła wspaniałe efekty. Zwierzaki w schronisku bardzo Wam za to dziękują. :)

      • Światowy Dzień Zdrowia

      • W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W ramach promowania zdrowego stylu życia zorganizowano szkolny konkurs w kategorii prezentacja multimedialna nt. „Jak dbać o zdrowie w czasie pandemii”. Po rozstrzygnięciu konkursu przyznano następujące miejsca: 

       I miejsce- Karolina Uniszewska – kl. 2Bg 

       II miejsce- Emilia Zalewska- kl.  2Bg 

       III miejsce- Karolina Delczyk- kl.3A 

       Wyróżnienie- Sandra Arkit- kl.1A 

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

       M. Lewandowska, A. Nowakowska, U. Gębicz

      • Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

      • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy odpowiedzieli na apel Szkolnego Klubu Wolontariusza - przekazane przez Was kartki świąteczne, wypieki i ozdoby wielkanocne trafiły już do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Wraz z życzeniami zawieźliśmy również drobne upominki ufundowane przez księdza Zbigniewa, któemu z całego serca dziękujemy. 

      • Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

      • Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną został rozstrzygnięty. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wpłynęło bardzo dużo prac. Przyznano następujące miejsca: I miejsce ex aequo: Aleksandra Wieczorek (klasa II Bp), Daniel Olborski (klasa IVB); II miejsce ex aequo: Izabela Szczepańska (klasa IVB) Nikola Jakubik (klasa IC); III miejsce ex aequo: Aleksandra Ryszka (klasa IIBg) Wiktoria Pacak (klasa IIIaf). Wyróżnienia: Agnieszka Wrzesiak (klasa Iaf) i Weronika Szczęsna (klasa IVB), Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. 

      • Wielkanoc

      • 🐣Wielkanoc to szczególny czas, gdy wraz z pierwszymi oznakami wiosny☀️pojawia się nie tylko refleksja nad dotychczasowym życiem, ale również nadzieja na lepsze jutro. Zachęcamy do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu kadry nauczycielskiej. Niech zmartwychwstanie w nas miłość do bliźniego, dobroć, przebaczenie i nie gaśnie nadzieja na to, że przyjdą lepsze dni. Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!🌼

      • Fotografia inscenizowana

      • Dzień dobry! Z przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego konkursu. Jego celem było wykonanie fotografii inscenizowanej, odtwarzającej wybraną postać literacką lub postać ukazaną na portrecie malarskim. Cieszymy się, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i wzięliście udział w tej zabawie. Wszystkie nadesłane do nas prace są niezwykłe! Doceniamy waszą kreatywność i zaangażowanie. Zadbaliście o kostiumy, makijaż, a nawet tło. Dokładność, pomysłowość i humor - to atuty waszych prac. Można je obejrzeć na stronie naszej szkoły, choć niestety nie wszystkie - szanujemy wasze decyzje o niepublikowaniu wszystkich zdjęć. Szkoda, bo są piękne, niezwykłe i powinny zainspirować innych.

       W kategorii Stylizacja na postać literacką I miejsce zajęła praca Kingi Nowickiej z kl. IIAg ( Balladyna), drugie miejsce zajęła praca Karoliny zasady z kl. IIafg ( stylizacja na postać Gospodyni z "Wesela"). W kategorii Stylizacja na postać z portretu I miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z kl. IIBp ( stylizacje inspirowane obrazem Picassa i autoportretem Fridy Kahlo). Drugie miejsce zajęła Dominika Wieloch z kl. IC (stylizacja na Damę z łasiczką Leonarda da Vinci). Gratulujemy wszystkim laureatom! Mamy nadzieję, ze dacie się namówić do zabawy z fotografią w przyszłym roku szkolnym. Organizatorzy: Danuta Jasińska i Małgorzata Piotrowska

      • Stypendyści Projektu "Zawodowcy w Łódzkiem"

      • Bardzo miło nam poinformować,  że kolejni nasi uczniowie zostali stypendystami w projekcie "Zawodowcy w Łódzkiem- stypendia dla najzdolniejszych". Mamy już więc 10-ciu stypendystów-uczniów, którzy kształcą się w następujących kierunkach - na poziomie technikum: technik logistyk z innowacją wojskową oraz technik usług fryzjerskich  z innowacją wizaż i kreowanie wizerunku, a na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia: fryzjer i blacharz samochodowy.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie projektu.

      • Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomagamy schronisku"

      • Zawieźliśmy dzisiaj do schroniska karmę dla psów i kotów, jaka została zebrana i zakupiona (ze zbiórki drobnych monet) w wyniku marcowej akcji charytatywnej Szkolnego Klubu Wolontariusza. Trzeba przyznać, że karmy było bardzo dużo - ponad 120 kg. Należą się Wam słowa pochwały i podziękowania za wielką empatię oraz zaangażowanie. Pokazaliście, że macie Wielkie Serducha. Od kierownictwa i pracowników Schroniska również otrzymaliście gorące podziękowania; poproszono nas także o przekazanie Wam życzeń Wielkanocnych - przede wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt.

      • Nauczanie zdalne od 29 marca do 11 kwietnia

      • 26.03.2021

       Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczeniem objęto również praktyczną naukę zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.

       Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

       (...)

       Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy

       Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

       Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

       Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

       Podstawa prawna:

       Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

       Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji i Nauki

      • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

      • Informacja o Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

       20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

       Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

       To, co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu (telefon czynny w godzinach 15.00 18.00, czat w godzinach 18.00 21.00) oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).

      • Barometr zawodów

      • Czy wiecie, jakie są prognozy zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach w naszym województwie? To przede wszystkim: fryzjerzy, kosmetyczki, krawcy, magazynierzy, murarze i tynkarze, piekarze, dekarze. Potrzebni też będą logistycy, cukiernicy i lakiernicy samochodowi. We wszystkich tych zawodach kształcimy fachowców w naszej szkole. Absolwenci tych specjalności nie muszą martwić się o pracę.

      • Dzień Matematyki

      • W dniu 12.03.2021 świętowaliśmy Dzień Matematyki.

       Odbyły się 2 konkursy: 

       -"Matematyka Inaczej, czyli logiczne myślenie jest w cenie", w którym udział wzięło 37 uczniów naszej szkoły. Poziom był wyrównany i nie udało wyłonić się zwycięzcy.W związku z tym w środę, 17.03.2021, o godzinie 13.00 odbędzie się dogrywka

       -"Logiczne myślenie"-konkurs drużynowy, w którym udział wzięło 6 drużyn. Tu też nie wyłoniono zwycięskiego teamu. Dogrywka, 17.03.2021 o 13.35 

       Szczegóły na zespołach Teams ww konkursów.

       Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

      • "Ludolfina w Drzewniaku"

      • Za nami I edycja konkursu "Ludolfina w Drzewniaku".

       Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ale nie mogliśmy nagrodzić wszystkich.

       I miejsce Świtoń Martyna III b, Gloc Ewelina III b i Martyna Dudek III Cp, Wiśniewski Mateusz II Ag 

       II miejsce Placzyńska Roksana II ap Stępień Kamila II Ap, Dudek Filip(1cw) i Kamil Dudek.

       III miejsce Wieloch Dominika IC.

       Gratulujemy zwycięzcom.

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

       E.Sewewrynek-Skóra, E.Kościańska