• Aktualności

      • XIV Konferencja Logistyczna

      • 16 lutego 2023r. po raz XIV odbyła się w naszej szkole Konferencja Logistyczna pod hasłem "Z logistyką na Ty". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Beata Pokora Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Poczęstynek dla naszych gości przygotowali między innymi uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych.

       W ramach wydarzenia uczniowie szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego wzięli udział w logistycznej grze terenowej (rywalizowało w niej 17 zespołów z 8 szkół podstawowych) oraz pokazie technik interwencji w wykonaniu uczniów klas logistycznych z innowacją wojskową pod kierunkiem Pana Roberta Drozdka.

       Uczniowie klas logistycznych brali udział w prelekcjach wraz z pokazem pojazdów i sprzętu Inspekcji Transportu Drogowego oraz 25. Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego, warsztatach Politechniki Częstochowskiej pt. "Praktyczne zastosowanie opakowań", warsztatach firmy Ontex Polska Sp. z o.o. pt. "Optymalizacja załadunku opakowań". Nasi uczniowie spotkali się ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, którzy promowali swoją uczelnię, zachęcając uczniów naszej szkoły do kontynuowania nauki na kierunkach WAT-u. Jednym z prelegentów z Warszawy był absolwent naszej szkoły.

       Poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowali nasi uczniowie z klas gastronomicznych pod kierunkiem Pani Jolanty Lorent oraz Pani Iwony Krakowieckiej.

       Prelegentom dziękujemy za dużą dawkę wiedzy logistycznej, uczniom szkół podstawowych za udział i dobrą zabawę.

       Serdecznie dziękujemy sponsorom XIV Konferencji Logistycznej, którymi byli: Powiat Radomszczański, JYSK Polska, Ontex Polska Sp. z o.o.

       Zapraszamy za rok na kolejną XV Konferencję Logistyczną.

      • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

      • W dniu 15.02.2023r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Unihokeju Dziewcząt. Nasze "gwiazdki" zdobyły wicemistrzostwo.

       Naszą szkołę reprezentowały:

       Kamila Stępień kl. IVAp – bramkarka

       Nicole Frach kl. IA – kapitan drużyny

       Marta Bączek kl. IA

       Nikola Cipora kl. IA

       Oliwia Kępa kl. IIIA

       Maja Kubacka kl. IIIc

       Aleksandra Rybak kl. IVB

       Julia Sadziak kl. IA

       Wiktoria Stefanek kl. ID

       Dominika Tulejko kl. IIB

       Dziewczęta po emocjonującej grze zajęły II miejsce, a do pełni szczęścia w finale zabrakło tylko jednej bramki. Dziewczyny dały z siebie wszystko, zostawiły serce na boisku. Wszystkie dziewczyny będą mogły reprezentować naszą szkołę w kolejnym roku, więc trenujemy dalej, by walczyć o jeszcze lepsze lokaty w kolejnych imprezach sportowych. Zawody uświetniła wizyta Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Waldemara Flajszera.

       Dziewczęta gratulujemy Wam i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!

       Opiekunami zespołu są: Agnieszka Majchrzak i Aneta Strychalska

      • Walentynki

      • 14 luty - Walentynki to dzień zakochanych znany na całym świecie.Symbolem tego dnia są serduszka w kolorach czerwonych symbolizujące miłość. Można również kogoś w sobie rozkochać gotując dla niego smaczne potrawy - jak to mowią :,,przez żołądek do serca ". Aby dostarczyć podniebieniu nieco rozkoszy klasa 2 B pod kierunkiem pani Jolanty Lorent przygotowała tort walentynkowy w kształcie serca, a także wypiekli mnóstwo walentynkowych babeczek.Życzymy wszystkim dużo słodkości tego dnia

      • Elektrosprzęt w dobre ręce

      • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku serdecznie zaprasza uczniów szkół  podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Konkurs skierowany jest do uczniów placówek oświatowych z terenu miasta Radomska oraz gmin Radomsko, Masłowice i Gomunice . Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:  Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora.

       Zadaniem uczestników konkursu jest zebranie w terminie od 13.02.2023 r. do 7.09.2023 r.  jak największej ilości elektroodpadów pochodzących z gospodarstwa domowego. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody pieniężne. Wieloletnimi partnerami konkursu są Electro – System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Nadleśnictwo Radomsko  oraz firma Remondis.

       Regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej PGK Sp. z o.o. www.pgk-radomsko.pl w zakładce „Edukacja ekologiczna”. Na wszelkie pytania związanie z konkursem można również uzyskać odpowiedź pod nr telefonu 504 947 406 lub poprzez wiadomość e-mail na adres edukacja@pgk-radomsko.pl. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

       Z poważaniem, Magdalena Jurek

      • Kartki Walentynkowe

      • W naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową w języku obcym.

       Wpłynęło bardzo dużo prac, spośród których nagrodzono lub wyróżniono po kilka w każdym języku. 

       Język rosyjski:

       I m. - Wiktoria Kubowicz - kl. IVBp

       II m. - Sandra Tazbir - kl. IB

       III m. Ada Rogaczewska  - kl. III B

       Wyróżnienie - Martyna Jurek - kl. III B

       Język niemiecki:

       I m. - Bartosz Nitecki - kl. IA

                Seweryn Gębicz - kl. IA

       II m. - Kinga Kisiołek - kl IVBp

       III m. - Damian Wolski - kl.IVCp

       Wyróżnienie - Maciej Stankiewicz - kl. IV Ag

       Język angielski:

       I m. - Julia Gorzendowska  - kl.IIaf

       II m.  - Kinga Kisiołek - kl. IVBp

       III m. - Łukasz Matysiak - kl. ID

                   Kinga Łazuch - kl. Icw

      • Konkurs o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

      • 13 lutego uczniowie: Wiktor Martela z klasy IV Ap, Krzysztof Kubala i Julia Sadziak z klasy I A oraz Wiktoria Stefanek z klasy I D wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Po dwóch konkurencjach - teście sprawności fizycznej i teście wiedzy udało się naszym uczniom wywalczyć III miejsce. Opiekunami uczniów byli pan Robert Drozdek oraz pani Magdalena Aleksandrowicz.

      • Dzień pizzy

      • 9 luty to Międzynarodowy Dzień Pizzy. Święto pizzy celebruje się w różnych krajach świata w różnym czasie. W Polsce i USA obchodzimy go właśnie dziś. Uczniowie klasy 2 B na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pani Jolanty Lorent również wykonali to proste i pyszne danie. W ten dzień życzymy wszystkim smacznych doznań smakowych.

      • ROK KOPERNIKA - Patrona naszej szkoły

      • Rok 2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty. Kopernik jest twórcą teorii heliocentrycznej - udowodnił ją w dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich”). W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika - naszego Wielkiego Rodaka.

      • Pomagamy na różne sposoby

      • Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi w szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji "Z Serca dla Serca" - na budowę hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory. Pieniądze można wrzucić do puszki nie tylko wtedy, kiedy wolontariusze wchodzą do klas; puszki znajdują się w pokoju pedagoga (II p). Można też przekazać swój 1% z podatku na konto zamieszczone poniżej. Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych Fundacji i ich Facebooku.

      • Wręczenie Stypendiów Premiera

      • W dniu 8.02.2023 uczennice naszej szkoły: Ada Rogaczewska (kl.3B) i Aleksandra Ryszka (kl.4Bg) wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów. Dziewczyny spełniły kryteria wymagane do uzyskania stypendium - uzyskały najwyższe średnie ocen w szkole i wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2021/2022. Uroczystość odbyła się w Auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Serdeczne gratulujemy.

      • Warsztaty z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności

      • W dniu 07.02.2023r. w naszej  szkole gościliśmy wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, byli to Sophia, Susanna, Benjamin i Alina. P. Dyrektor Aleksandra Gniłka powitała gości i uczniowie  pod opieką nauczycieli języków obcych p. M. Kimel, p. J. Czuprynowskiej, p. J. Bogacz i p. K. Krok wzięli udział w warsztatach. Wolontariusze  prowadzili zajęcia w j. angielskim i  j. niemieckim.W grupie j. niemieckiego warsztaty dotyczyły "Stereotypy i kultura Niemiec" "oraz  " Czym jest Unia Europejska".  W grupie j. angielskiego " Emocje i jak je rozpoznać " oraz " Kilka słów o muzyce". Dla uczniów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich sprawności językowych,  podczas warsztatów uczniowie także wzięli udział w quizie z wykorzystaniem aplikacji Kahoot!  

       A. Nowak    

      • Bal karnawałowy w PSP 6

      • Dnia 7 lutego 14 uczniów Drzewniaka wcieliło się w rolę wodzirejów na zabawie karnawałowej w PSP nr 6. Podczas wspólnej zabawy, przy rytmach różnorodnej muzyki uczniowie nasi sprawili dużo radości i uśmiechów młodszym kolegom i koleżankom.

      • Gra dydaktyczna "Parada kłamców"

      • W dn. 8 lutego odbył się pierwszy z konkursów towarzyszących Konferencji Logistycznej

       Parada Kłamców, czyli jak zjeść cukierka i sprawdzić swoją wiedzę logistyczną.

       Zabawa polegała na tym, że troje uczniów przedstawiało w zabawny sposób swoją wersję odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące logistyki. Tylko jedna z trzech osób dawała poprawną odpowiedź, dwie osoby kłamały jak najęte. Zadaniem uczestników gry było odgadnąć, kto z nich mówił prawdę.

       Wygrywa ta osoba, która zdobyła najwięcej cukierków za odgadnięcie prawdziwych odpowiedzi.

       Wyniki konkursu:

       Dominik Brożyna klasa 3A

       Mateusz Makowski klasa 2A

       Sebastian Żuwalski klasa 2A

       Mikołaj Chybowski klasa 1A

       Zwycięzcom gratulujemy , wszystkim uczestnikom oraz ekipie prowadzącej dziekujemy za dobrą zabawę.

      • Gdzie szukać pomocy

      • Jeżeli widzisz, co alkohol robi z bliską Ci osobą i chcesz jej pomóc, możesz skontaktować się ze Stowarzyszeniem AL-ANON. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

      • Pomagamy, pomagamy :)

      • Wielu naszych uczniów brało udział w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wykazali się wielką empatią i postawą godną pochwały. 

      • Program Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

      • Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, w którym uczestniczy już ponad 1500 szkół.  

        Dzięki udziałowi w projekcie SOC szkoły zyskują: 

       - możliwość bezpłatnego udziału w profesjonalnych badaniach naukowych

       - możliwość udziału w bezpłatnych webinariach pomagających wdrażać w szkole zasady cyfrowej higieny

       - dostęp do zamkniętej grupy dla nauczycieli koordynatorów Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo

       - możliwość udziału w konkursach, kampaniach i projektach specjalnych dedykowanych wyłącznie szkołom ze wspólnoty SOC

       Projekt jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na www.dbamomojzasieg.pl/soc

       FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG

      • Pomoc firmy Happy Babies

      •  

       Możliwości udzielania pomocy i wsparcia drugiemu czlowiekowi czy rodzinie znajdującej się w potrzebie jest wiele. My też zawsze staramy się pomagać i cieszymy się, gdy inni chcą pomóc nam. Dlatego bardzo ucieszyła nas inicjatywa Firmy Happy Babies z miejscowości Blok Dobryszycki, która podarowała łóżeczko dziecięce rodzeństwu ucznia naszej szkoły.

       Rodzina naszego ucznia była bardzo zadowolona z otrzymanego prezentu.