• Aktualności

      • Apel z okazji uroczystości Wszystkich Świętych

      • "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." - słowami ks. Jana Twardowskiego uczniowie wprowadzili nas w nastrój zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas wspomnień naszych bliskich, których już nie ma z nami, ale wciąż żyją w naszej pamięci.

       Podczas apelu oddano hołd zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły. Po uroczystości przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunami udali się na cmentarze, by zapalić symboliczne znicze na ich grobach.

      • Olimpiada wiedzy o AIDS

      • W etapie szkolnym VII Wojewódzkiej Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS, który odbył się w szkole 27.10.2022, wzięło udział 9 uczniów. Zwyciężyła Julia Bareła (kl. IV Ap), II miejsce zajęli ex aequo Wiktoria Kubowicz i Bartek Barański z kl. IV Bp. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym olimpiady.  D. Solarik

      • Szkolenie dla uczennic klas technik fryzjerstwa

      • 27.10. 2022 W ramach projektu „Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska stawia na rozwój!" 20 uczennic klas Technikum Usług Fryzjerskich bierze udział w szkoleniu z przedłużania włosów. W części teoretycznej szkolenia uczennice zostały zapoznane z różnymi metodami przedłużania włosów. Część praktyczną obejmowało wykonanie zabiegu metodą kanapkową.

      • Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w piłce ręcznej.

      • Po zaciętej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego w piłce ręcznej. Skład drużyny: Magdalena Cieśla 1cw, Anita Kaczmarek 1D, Natalia Kasprzyk 4Cg, Martyna Kaszuwara 1cw, Natalia Kołodziejczyk 2A, Nadia Radziejewska 2A, Aleksandra Pałyska 2A, Wiktoria Stefanek 1D, Kamila Stępień 4Ap, Aleksandra Walicka 2A, Patrycja Wilczyńska 1D. GRATULACJE!!!

       Opiekunowie: A. Gąsiorowska i R. Drozdek

      • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

      • W dniu 26.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydatami byli Bartosz Barański i Michał Stanek. Michał otrzymał 201 głosów - został więc naszym reprezentantem w Młodzieżowej Radzie Miasta na kolejną kadencję.

       Gratulacje na ręce zwycięzcy złożyła Pani Dyrektor Aleksandra Gniłka, wychowawca klasy Pani Małgorzata Knysak-Szczerba oraz dotychczasowy przedstawiciel naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta - Bartek Barański. My równiez gratulujemy - życzymy ciekawych pomysłów i owocnych obrad.

      • Wolne dni

      • Przypominamy, że 31.10.2022 i 2.11.2022 są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych

      • Przed 1 listopada zadbaliśmy o groby "przyjaciół szkoły"

      • W dniu 26.10.2022r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2bs - stolarze wraz z opiekunami SU porządkowali groby ludzi, którym nasza szkoła była bliska sercu. Grupa uczniów wykazała się zaangażowaniem i pracowitością przy porządkowaniu grobów. Radością napawa fakt, że uczniowie potraktowali to wyjście jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Pracę zakończyliśmy zapaleniem zniczy i modlitwą za zmarłych.

      • Pomagamy Polakom na Kresach.

      • Już po raz 5. rusza zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach - w Grodnie, Lwowie i Wilnie. Akcja "Wizyta Św. Mikołaja na Kresach przebiega pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zbierać będziemy artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności - cukier, mąkę, makaron, kaszę, ryż, herbatę, konserwy, słodycze (batony, czekolady, ciastka, żelki, lizaki) oraz przybory szkolne (zeszyty, kredki, mazaki, ołówki, długopisy). Możecie pomóc? Liczymy na Was. Zbiórka trwa tylko do 8 listopada. Dary można przynosić do świetlicy, opiekuna koła PCK (p. Aneta Strychalska) lub pokoju pedagoga szkolnego (II p). Koordynatorem zbiorki w szkole jest pedagog  p. Dorota Solarik.

      • Wycieczka przedmiotowa uczniów klasy I A

      • Nauka zawodu to nie tylko lekcje w szkole ale przede wszystkim praktyka.

       Dzisiaj uczniowie klasy 1A uczący się w zawodzie technik logistyk wybrali się na wycieczkę przedmiotową do dwóch radomszczańskich przedsiębiorstw Centrum Dystrybucji Jysk oraz Cordis Logistics.

       Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania jednego z najnowocześniejszych centrów dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej. Mieliśmy możliwość obserwować jak w jednym z największych automatycznych magazynów w Polsce wyglądają zachodzące w nim procesy: przyjęcie towaru, rozładowywanie kontenerów i ciężarówek oraz układanie towarów na paletach, transport wewnętrzny towarów do lokacji magazynowych, kompletacja towaru na palecie i foliowanie palet, załadunek towaru na podstawione środki transportu, przepływ towarów w lokalizacjach magazynowych przy użyciu systemu przenośników dla palet sterowanych systemem informatycznym WMS oraz sklep internetowy. Po zapoznaniu się z procesami zachodzącymi w magazynie udaliśmy się do Cordis Logistics firmy świadczącej usługi transportowe, spedycyjne i magazynowe. Przyszli logistycy dowiedzieli się jak wyglada praca na tym stanowisku. Poznali zasady działania Trans EU -giełdy transportowej, systemu obsługi zleceń oraz platformy Transporeon do zarządzania transportem przeznaczonej dla załadowców, spedytorów, przewoźników. Uczniowie pod czujnym okiem pracowników mogli wcielić się w ich rolę i wystawić ładunki na giełdzie.

       Podczas wizyty młodzież wielokrotnie usłyszała jak ważna jest znajomość języka angielskiego w tej branży i że warto uczyć się języków.

       Miłym akcentem na koniec był poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za duża porcję wiedzy praktycznej !

      • Spotkanie z przedstawicielem WOT-u

      • Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z ppłk dr inż. Przemysławem Kornackim z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas zajęć młodzież zapoznała się z zagadnieniami dotyczącymi służby wojskowej zarówno jako żołnierz zawodowy, ale też jako żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej

       Organizator A. Nowakowska

      • "Przerwa na czytanie"

      • Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie" Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

       Dnia 25 października na każdej przerwie międzylekcyjnej społeczność szkolna ZSDiOŚ zaprzyjaźniła się z książką i czytała wybrane przez siebie utwory. Staraliśmy się czytać wszędzie tam, gdzie było to możliwe: w bibliotece, w świetlicy, na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych. Dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi bili rekord w czytaniu na przerwie w swoich gabinetach. Uczniowie chętnie wymieniali się spostrzeżeniami na temat przeczytanych fragmentów książek, co cieszy nas nauczycieli bibliotekarzy, bo poprzez to częściej będziecie odwiedzali bibliotekę, by szukać polecanych zbiorów. Ponadto osiągnięte zostały cele akcji: promocja czytelnictwa wśród młodzieży, sięganie po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Czytanie jest naprawdę fajne i może też stanowić formę zabawy.

       Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, naszym uczniom za zaangażowanie i włączenie się do tej ważnej akcji. Liczba osób "zaczytanych" wyniosła 260. W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do tego przedsięwzięcia, w związku z czym wyrażamy nadzieję, że za rok będzie Nas jeszcze więcej! Jeszcze chętniej sięgniemy po książkę i przekonamy swoje koleżanki i swoich kolegów do udziału w tym jakże #przerwanaczytanie ciekawym i potrzebnym wydarzeniu.

       J.Czuprynowska, M.Aleksandrowicz

      • Ogólnopolski Test Ortograficzny

      • W dniu 25.10.2022 roku 11-tu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 26 zadań wymagających znajomości zasad ortograficznych. Celem konkursu było upowszechnianie poprawnej i etycznej polszczyzny, wdrażanie do świadomego posługiwania się językiem ojczystym oraz motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu poprawności językowej. Wyniki konkursu już wkrótce. Trzymamy za Was kciuki! Współorganizator ogólnopolskiego, ponadprogramowego testu ortograficznego - Joanna Szymańska.

      • Sukcesy naszych uczniów w Zawodach Strzeleckich

      • W dniu 25.10.2022r. odbyły się Zawody Strzeleckie z broni KBKS kaliber 22 Long Rifle, zorganizowane przez LOK Zarząd Rejonowy Radomsko. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół z terenu powiatu radomszczańskiego: ZSDiOŚ, ZSE, ZSE-E, ZSP nr 1, I LO i II LO. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas logistycznych. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Bartosz Kosiński 1A, II miejsce Wiktoria Stefanek 1D i III miejsce Julia Sadziak 1A. PODIUM NALEŻAŁO DO DRZEWNIAKA!!!

       Opiekunowie drużyny: Anna Gąsiorowska i Robert Drozdek.

      • Tydzień kariery

      • W ramach Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyły się spotkania mające na celu dostarczenie uczniom jak najwięcej wiedzy w zakresie orientacji zawodowej, możliwości kształcenia oraz planowania własnej kariery.

       W dniu 17.10.22 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Starter Radomsko podczas, którego uczniowie z klas 4 Ag, 4 Bg, 4 Cg, 2A poznali na czym polega działalność nowoczesnego inkubatora przedsiębiorczości oraz jakie wsparcie oferuje Starter Radomsko.

       W dniu 18.10.22 odbyły się zajęcia z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, gdzie uczniowie z klas 3a, 3bs, 4Ap uzyskali informacje o lokalnym rynku pracy oraz o zasadach tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej i kompetencjach przyszłości.

       W dniu 20.10.22. młodzież z klasy 4Cg , 2a wzięła udział w zajęciach z dietetykiem z Naturhouse w Radomsku. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca dietetyka i jakie są zasady zdrowego odżywania.

       Organizator przedsięwzięcia Aleksandra Nowakowska

      • "Rajd pieczonego ziemniaka"

      • W piątek 21 października 2022 roku uczniowie Mateusz Pieles, Wiktor Martela, Damian Piechowicz z klasy IVAp oraz Wiktoria Perczak i Aleksandra Walicka z klasy II A reprezentowali szkołę w "Międzyszkolnym rajdzie pieczonego ziemniaka". Gra terenowa polegała na odnalezieniu 9 punktów w terenie i wykonaniu różnych zadań takich jak: pierwsza pomoc, strzelanie, quiz z wiedzy o powiecie radomszczańskim i Przedborskim Parku Krajobrazowym, układanie puzzli, bieg po skrobię, tasiemka z ziemniaka, skrzynka skarbu. Po wyczerpującym - ponad 13km, ale pełnym wrażeń biegu zajęliśmy I miejsce pokonując wszystkie szkoły z powiatu. Oprócz indywidualnych nagród dla uczniów szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 1500 zł. Organizatorem i sponsorem nagród było Strostwo Powiatowe w Radomsku. Opiekunem uczniów była pani Magdalena Aleksandrowicz.

      • Kapsuła czasu uczniów klasy I A

      • Uczniowie klasy 1A technik logistyk z innowacją wojskową napisali listy adresowane do siebie w przyszłości. Koperty wraz z pamiątkami umieścili w metalowej puszce, którą następnie zakopali w tajemniczym miejscu na placu szkolnym.

       Na zakończenie edukacji w murach naszej szkoły, Kapsuła Czasu zostanie otwarta i wtedy … czas pokaże. Jak bardzo zmieni sie świat i my sami...?

       Tego dowiemy się w kwietniu 2027 roku.

      • Wycieczka krajoznawcza w okolice Tomaszowa Maz.

      • W dniu 20.10.2022 uczniowie klas I D i I A w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” wzięli udział w krajoznawczej wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego. Inicjatorem projektu jest Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Grzegorz Schreiber.

       Uczniowie zwiedzili rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, który chroni jedne z najciekawszych wywierzysk krasowych w Europie. W Smardzewicach zobaczyli zabytkowe sanktuarium św. Anny prowadzone przez zakon franciszkanów oraz spacerowali w okolicy zalewu Sulejowskiego – zobaczyli tam molo i zaporę na Pilicy.

       Ostatnim punktem wycieczki były Groty Nagórzyckie – sztuczne wyrobiska będące pozostałością kopalni piasku.Tam zapoznali się z historią i legendami grot oraz metodami wydobycia piasku i procesem produkcji szkła.

       Naładowani jesiennym słońcem w dobrych humorach wrócili do Radomska.

       Nasze województwo jest piękne!

       Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tej wyciecze.

       Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Krok, Aleksandra Orlikowska i Albina Marcinkowska.

      • Uroczystość z okazji XXII Dnia Papieskiego

      • Szkolna uroczystość z okazji XXII Dnia Papieskiego była okazją do przypomnienia faktów z życia oraz ważnych słów naszego Ojca Świętego. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali "Dekalogu Jana Pawła II" w interpretacji uczennic z klasy I B. Młodzież zaśpiewała też "Barkę" - ulubioną pieśń Karola Wojtyły. Mottem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego było hasło "Blask Prawdy". 

       Rozstrzygnięty został także konkurs wiedzy o Janie Pawle II - I miejsce zajęła Katarzyna Kubicka, II miejsce - Piotr Grzybek, III miejsce - Dominika Marczyńska.

      • Zajęcia wojskowe dla uczniów klas I-IV

      • 19 września 2022 roku uczniowie z klas technik logistyk z innowacją wojskową uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 25. Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. Celem tych zajęć była nauka musztry, wydawania komend, tworzenia kolumn oraz ceremoniału wojskowego podczas uroczystości o charakterze państwowym i wojskowym.