• Aktualności

      • PRZEKAŻ 1,5 % PODATKU DLA DRZEWNIAKA !

      • Przekaż 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole” – organizacji pożytku publicznego – nr KRS: 0000268115, wpisując w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT 28 poz. 253, PIT 36 poz. 522, PIT 36L poz.174, PIT 37 poz. 149, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50):

       RR Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku"

      • Akcja charytatywna na rzecz Fundacji "Z Serca dla Serca"

      • Szkolny Klub Wolontariusza kontynuuje zbiórkę pieniędzy na budowę hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory, który powstaje w Zaleszanach k. Sandomierza. Budowę hospicjum prowadzi Fundacja "Z Serca dla Serca". 

       "To właśnie tutaj dzieci chore na nowotwory będą mogły odnaleźć swoją oazę spokoju, spędzić swój czas z najbliższymi i spełniać dziecięce marzenia" - napisali organizatorzy akcji. Pomóżmy im zrealizować te zamierzenia. Wolontariusze szkolnego klubu będą Was odwiedzać w klasach z prośbą o włączenie się do akcji.

       Wszystkie informacje oraz postępującą budowę hospicjum można śledzić na stronie facebookowej przedsięwzięcia. 

      • Projekt ERASMUS +

      • Czy wiesz jakie szanse daje udział w projekcie Erasmus+ współfinansowanym przez środki z Unii Europejskiej? Zachęcamy do zapoznania się.

      • Studniówka

      • 14 stycznia, symboliczne 100 dni przed maturą świętowali maturzyści "Drzewniaka". Pierwszy prawdziwy „dorosły” bal dla uczniów szkoły rozpoczął się o godzinie 19:00 w sali restauracji Portofine. Podczas tego uroczystego wieczoru maturzyści dostojnym krokiem poloneza symbolicznie wkraczają w dorosłość. Dziś jeszcze dziękując obecnej na wydarzeniu dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom wspominają szkolne lata, snując plany na przyszłość. Studniówka to czas świetnej zabawy, tańców, pysznych tradycyjnych posiłków oraz wielu nadziei.

       W imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego maturzystom życzenia składał Przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Zygma.

      • Karma dla zwierzaków w schronisku

      • W styczniowej zbiórce na karmę dla zwierząt wolontariusze Szkolnego Klubu - uczennice klasy I B zebrały 356 zł. Dzisiaj karma została kupiona i zawieziona do schroniska. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty i dary. Od dyrekcji i pracownników Schroniska otrzymaliśmy podziękowania.

      • Konkurs "Dress code"

      • Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną ph. "Dress code w różnych kulturach".   Dress code to zasady, które dotyczą dopasowania ubioru do okazji, zależne od regionu świata, państwa, religii czy kultury.

       Oto wyniki konkursu:

       I miejsce - Kinga Kisiołek- kl. 4 Bp

       II miejsce - Agata Smędzik - kl. 4Bp

       III miejsce- Monika Matuszczak i Natalia Krawczyk- kl. 4Bp.

       Uczennicom wręczono dyplomy i upominki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       Opiekunowie: A. Nowak i A. Owczarek.

      • Zajęcia w SGGW w Warszawie

      • 11 stycznia 2023 uczniowie uczący się w zawodzie technik technologii drewna, stolarz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych odbyli zajęcia na uczelni wyższej - w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w seminariach oraz zajęciach praktycznych z wykladowcami. Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Rozwój CKZ w Drzewniaku". Współpraca z wyższą uczelnią pozwala na poszerzenie wiedzy oraz ułatwia uczniom wybór ścieżki kariery w przyszłości.

      • Wyniki Konkursu na Fryzurę anielską

      • W ramach Dnia Dorych Aniołów został zorganizowany Konkurs fryzjerski.

       1 miejsce- Marzena Kulik kl. lV Bp

       2 miejsce- Aleksandra Rybaka kl. IV Bo

       3 miejsce- Angelika Gradzińska kl. Ill B

       Wyróżnienie- Karolina Osumek kl. IV Bp

       Gratulujemy!

      • Podsumowanie Dnia Dobrych Aniołów

      •  

       Za nami uroczysta gala rozstrzygnięcia konkursów naszego projektu i spotkanie z laureatami. Jak dotychczas, tak i w tym roku przesłane prace wprawiły nas w zachwyt i zdumienie nad zdolnościami i kreatywnością dzieci i młodzieży. Wskazanie najpiękniejszych prac okazało się znów bardzo trudne. Każdy anioł inny - jeden dostojny, drugi uroczo dziecinny, z drewna, papieru, masy solnej, anioły – maskotki i makramy, skromny anioł – Franciszek i obsypany diamentami. „Przyleciały” do nas z 13 szkół powiatu radomszczańskiego.

       90 prac – obrazy, rysunki, makramy, anioły w formie trójwymiarowej, wiersze, opowiadania i eseje. Można je obejrzeć na stronie szkoły, w holu głównym Zespołu Szkół Drzewnych, a wkrótce na kiermaszach i aukcjach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

       Czas przedstawić laureatów. Jest ich duża grupa, bo jak nie nagrodzić autorów, skoro każdy anioł zachwyca i wzrusza? Oto oni:

       Kategoria: rysunek/obraz:

       I miejsce - Maria Masłowska

       II m. – Aleksandra Wieczorek

       Anna Bartnik

       III m. – Bartosz Barański

       Maja Bartoń

       Blanka Filip

       Kategoria : anioły trójwymiarowe (przestrzenne):

       I m. – Albert Gładki

       II m. – Roksana Mazut

       Wiktoria Saternus

       Mateusz Bartnik

       Adam Ojrzyński

       Szymon Kosmala

       III m. - Zuzanna Leszczyna

       Jakub Wawer

       Lena Skowronek

       Filip Mielczarek

       Maja Leśniak

       Wiktoria Matuszak

       Grzegorz Krysiak

       Kategoria : wiersz

       I m. – Emilia Woszczyk

       II m. – Anna Gonera

       III m. - Nikola Latosińska

       Kategoria: opowiadanie/esej:

       I m. - Julia Kobus

       II m. - Martyna Jurek

       III m. - Marta Woźniak

       Danuta Jasińska

      • VIII edycja projektu Dzień Dobrych Aniołów

      • To już VIII edycja projektu pod hasłem Dzień Dobrych Aniołów, w ramach którego proponujemy dzieciom i młodzieży udział w konkursach których tematem są dobre anioły. Jak co roku proponujemy szereg kategorii by uwzględnić różnorodne uzdolnienia i zainteresowania. Konkursy plastyczne zachęcają do wykonania obrazu, rysunku, witrażu lub pracy trójwymiarowej w dowolnej technice. Zachęcamy do eksperymentów twórczych z wykorzystaniem różnych materiałów licząc na pomysłowość uczestników i zawsze jesteśmy pod wrażeniem ich kreatywności i fantazji. Ogromna w tym zasługa nauczycieli i rodziców, którzy podpowiadają oryginalne rozwiązania i inspirują młodych twórców. Nasi uczniowie dodatkowo sprawdzają swoje umiejętności w konkursach zawodowych, w tym roku - w konkursie fryzjerskim. W tej edycji Dnia Dobrych Aniołów otrzymaliśmy 90 prac z 13 szkół naszego powiatu. Dzięki hojności naszych sponsorów : firmie Jysk, Starostwu Powiatowemu w Radomsku oraz Urzędowi Miasta Radomska mogliśmy nagrodzić autorów najlepszych prac. Anioły przysłużą się również szczytnemu celowi - zostaną przekazane na kiermasz i licytację podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      • Zebranie z Rodzicami

      • W dniu 12 stycznia 2023 roku o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z Rodzicami najpierw na sali widowiskowej  a następnie w salach lekcyjnych z  Wychowawcami.

      • Orszak Trzech Króli

      • "Mędrcy świata Monarchowie,

       Gdzie śpiesznie dążycie?

       Powiedzcież nam, Trzej Królowie,

       Chcecie widzieć Dziecię?

       Radomszczański Orszak Trzech Króli - Nie mogło nas zabraknąć.

      • "Nasze Anioły"

      • Jak co roku do Drzewniaka przyleciały Anioły. Zachwycają swoją formą i kolorystyką. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w głównym holu szkoły, a na uroczystą galę wręczenia nagród zapraszamy w środę 11 stycznia o 8.30.