• Aktualności

      • Dzień Bezpiecznego Internetu-konkurs

      • W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 zapraszamy do udziału w konkursach towarzyszący. Do wyboru są następujące tematy:1. "Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu",2. „Bezpieczni w sieci – działajmy razem”,3. "Dekalog bezpiecznego Internetu"

       Prace(w formie prezentacji multimedialnej) należy przesyłać do dnia 5.02.2021 na adres j.wedzonka@drzewniak.pl lub a.fras@drzewniak.pl

       Życzymy powodzenia 

      • Dzień Dobrych Aniołów

      • Tegoroczna edycja Dnia Dobrych Aniołów miała nieco inny charakter. Nasze konkursy:  literacki – na opowiadanie/esej lub wiersz, plastyczny – na wykonanie anioła w formie przestrzennej lub rysunek/obraz, fotograficzny i multimedialny, adresowane były do uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt, również nauczycielom.

       Przepiękną prace wykonały panie: Kamila Madalińska-Serwa i Renata Wnuczek-Łągiewska. Może zainspirujecie się nimi przy kolejnej edycji konkursu?

         Wasze prace wyeksponujemy na specjalnej wystawie już po powrocie do szkoły, a w przyszłym roku oddamy na licytację w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

        Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji! 

       Nasi laureaci:
       Konkurs literacki: I miejsce – Nikola Gałecka

       Konkurs plastyczny na anioła w formie przestrzennej: 

       I miejsce – Aleksandra Wieczorek
       II miejsce Jakub Sobala
       III miejsce – Roksana Placzyńska

       Konkurs plastyczny na rysunek/obraz – wyróżnienia: Piotr Smugowski, Marek Michałek

       Konkurs fotograficzny – I miejsce – Kinga Nowicka

       Organizatorzy: Danuta Jasińska, Małgorzata  Piotrowska  i Bogusława Rokita

       Najważniejsza jest dla mnie wiara, rodzina, miłość, przyjaźń, wolność, dobro i to właśnie te wartości staram się stawiać na pierwszym miejscu. Wartością jest rodzina, do której zaliczamy wszystkie osoby, związane więzami krwi lub uczuciowo. Zawsze na rodzinę możemy liczyć, ona nas wspiera, pozwala uwierzyć w siebie, buduje poczucie własnej wartości. Kształtuje nasze poglądy oraz uczy odróżniać dobro od zła. W moim życiu ważną role odgrywa mama, jest moją przyjaciółką, której można zaufać i nigdy mnie nie zawiodła. Pomaga mi w życiu codziennym, wspiera w sytuacjach, w których nie widzę żadnych pozytywów. Od małego moja mama uczyła mnie szacunku do innych ludzi. Uważam, że moje życie i innych ludzi nie miałoby większego znaczenia bez miłości. Miłość jest różnego rodzaju: ojcowska, macierzyńska, miłość dziecka do matki lub ojca, miłość między kobietą a mężczyzną. Każdy z tych rodzajów miłości jest wyjątkowy i na swój sposób niepowtarzalny. Osoby te łączy cudowna relacja. Miłość uczy nas delikatności, jeśli chodzi o nasze poczynania wobec innych osób. Miłość macierzyńska jest miłością bezgraniczną zdolną do dużych poświęceń, tak jak czyni to moja mama. Nie ma wątpliwości co do tego, iż przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć kogoś, komu możemy zaufać, zwierzyć się z swoich zmartwień, tajemnic i podzielić się swoimi sukcesami. Dzięki przyjaciołom patrzymy na świat przez różowe okulary, nie czujemy się samotni i opuszczeni. Każdy powinien doświadczyć tego uczucia, bo bez przyjaźni życie jest szare i ponure. Wolność jest również wartością w życiu każdego z nas. Bywa ona rozumiana na wiele sposobów. Wolność słowa, wyrażenia swoich poglądów, czy też pojmowana jako niepodległość jakiegoś narodu. Wolność najczęściej rozumiana jest jako brak przymusu w sytuacji, w której trzeba dokonać wyboru. Uważam, że w historii naszego kraju wolność jest szczególną wartością, ponieważ wielokrotnie traciliśmy niepodległość. Teraz, kiedy możemy się nią cieszyć, powinniśmy docenić, że żyjemy w wolnym kraju. Wiara pozwala nam jakoś przetrwać gorszy okres, zapomnieć o smutkach dnia powszedniego. Dzięki niej możemy oderwać się na chwilę od ziemi i przestać myśleć o nieustannie się dziejących na świecie tragediach i katastrofach. Wierzymy że nadejdzie lepszy dzień, w którym wszystko będzie piękne. Nadzieja jest drogowskazem do Życia i Światła Prawdy. Pomaga pogodzić się z tym, jacy są inni, zaakceptować ich. Przydaje naszemu życiu wartości, stanowi wsparcie emocjonalne i duchowe, jest opoką. Nadzieja matką zakochanych. Chroni nas od zakłamania, oszustwa i nieszczerości.

      • IX edycja ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym

      • W latach ubiegłych ten bieg odbywał się zwykle 1 marca, w Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W 2021 roku, ze względu na pandemię, będzie inaczej. Dziewiątą edycję w Radomsku zaplanowano na 16 maja.

       Celem biegu jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy Wyklętych oraz promowanie biegania jako zdrowego stylu życia. Zachęcamy do udziału w biegu, tym bardziej, że od kilku lat coraz większa grupa uczniów naszej szkoły, bierze w nim udział. Trzeba przebiec tylko 1963 metry - to symboliczna data - rok, w którym poległ ostatni żołnierz wyklęty - Józef Franczak "Lalek".

      • Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

      • Od poniedziałku tj.  18 stycznia do 31 stycznia 2021 roku realizujemy zajęcia tak jak przed świętami. Do szkoły przychodzą uczniowie na zajęcia praktyczne, a młodociani pracownicy realizują zajęcia praktyczne u pracodawców.

       Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach

      • Matura 2021 - aktualizacja

      • W związku ze zmianami w egzaminie maturalnym w roku 2021:

       DO 8 LUTEGO nalezy złozyć.:

       - deklarację ostateczną dla uczniów i absolwentów EM_2021_Zalacznik_1a_Deklaracja_Wariant_A.pdf lub korektę deklaracji 1a (obowiązkowo dla uczniów oraz absolwentów, dotyczy decyzji o zdawaniu egzaminu z przedmiotów w rozszerzeniu (nie są one obowiazkowe na maturze 2021)
        

       - potwierdzenie zamiaru przystąpienia do częsci ustnej* EM_2021_Zalacznik_30.pdf *  składają tylko osoby, dla których egzamin ustny jest wymagany w rekrutacji na uczelnie wyzsze (egzaminy ustne dla osób. które nie złoża potwierdzenia zamiaru przystąpienia są odwołane z mocy prawa)
       UWAGA: potwierdzenie zamiaru przystąpienia do egzaminu ustnego wymaga podania nazwy uczelni zagranicznej, ktora wymaga egz. ustnego w postępowaniu rekrutacyjnym oraz załączenia dokumentów potwierdzających to wymaganie np w posatci w postaci skanu zasad rekrutacji (w języku polskim)

        

       UWAGA: Absolwenci ubiegający się o mozliwość przystąpienia do egzaminu w szkole innej niż macierzysta. szkół zlikwidowanych lub nieistniejących typów szkoł, osoby ze swiadectwami a zagranicy i eksterni, absolwenci szkoł ponadpodstawowych nie posiadających swiadectwa dojrzałości lub posiadających świadectwo sprzed 2005r składają deklaracje do 15 STYCZNIA

        

       Aktualne informacje dotyczące egzaminu znajdują się w zakladce "dla uczniów - egzamin maturalny"

      • Podsumowanie zbiórki złotych monet w 2020 roku

      • Dwie tegoroczne akcje charytatywne polegające na zbiórce złotych monet 1,2,5 groszy przeprowadzane w naszej szkole roznieciły prawdziwą ,,Gorączkę złota” i usypały sporą ,,Górę Grosza”!

       Wspólne działania pozwoliły na zebranie łącznej kwoty 1849, 69 złotych! 

       Największą kwotę uzbierała klasa II dp, której wychowawcą jest Pani Iwona Gloc. 

       Klasa ta, zebrała 669,56 zł. - w bardzo ogromnym stopniu przyczynił się do zbiórki uczeń tej klasy, Oliwier Siewier. Kolejnymi najlepszymi zbieraczami ( o zbliżonych kwotach) okazała się klasa pani Katarzyny Krok-130,47zł oraz klasa II Ap – 229,81 zł, której wychowawcą jest Pani Agnieszka Głowacka.

       Z przekazanych groszy Polski Czerwony Krzyż w Radomsku zakupił 36 paczek ze słodyczami dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej, w tym aż 20 paczek otrzymali także uczniowie naszej szkoły. Razem pomogliśmy przygotować słodki upominek na Święta Bożego Narodzenia.

       Wszystkim zbieraczom złota bardzo dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na udział w kolejnych edycjach tych akcji.

       Otrzymaliśmy od Zarządu PCK podziękowanie za aktywną zbiórkę groszy.

      • Zdobienia bożonarodzeniowe na paznokciach

      • Oto wyniki konkursu zdobień Bożonarodzeniowych na paznokciach:

       I miejsce- Oliwia Michoń kl. 2Bp

       II miejsce- Aleksandra Szwed kl. 2Bg

       III miejsce- Wiktoria Kopczyńska kl. 3Ta

       Wyróżnienie- Łabędzka Weronika kl. 2Cg

       Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękuję 😊

       Życzę wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! 

      • Konkurs na Wieniec Adwentowy

      • Konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy został rozstrzygnięty. Wpłynęło bardzo dużo prac - miejsca przyznano w dwóch kategoriach: Kategoria-Rysunek: 1. miejsce - Aleksandra Wieczorek (kl.2Bp); 2. miejsce - Paulina Długoszewska (kl.2Bg); 3. miejsce - Dominika Wieloch (kl.1C); Wyróżnienie - Kacper Woszczyk (kl.1A) Kategoria-Praca przestrzenna: 1. miejsce - Roksana Placzyńska (kl.IIap); 2. miejsce - Julia Bartoszewska (kl.IIAp); 3. miejsce - Julia Bareła (kl.IIAp); Wyróżnienie - Nikola Jakubik (kl.IC) Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Poniżej prezentujemy najładniejsze prace.

      • Nasze uczennice w przedświątecznym projekcie PCK

      • Sylwia Pokora ( klasa IV B) oraz Dorota Michałek, Sandra Mucha, Natalia Tarnowska, Klaudia Socha ( z klasy 3C ) ze Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewandowskiej uczestniczyły w projekcie Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku wspieranego przez Starostwo Powiatowe. Przedsięwzięcie pn,, Młodzież w działaniu- organizacja pomocy świątecznej rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób” miało za zadanie aktywizację młodych osób do pracy w wolontariacie i zorganizować tym samym pomoc świąteczną potrzebującym. Łącznie dziewczęta w trakcie miesiąca brały udział w wielu działaniach m. in: paczkowanie i wydawanie żywności oraz zabawek, przygotowanie stroików świątecznych dla seniorów, prace porządkowe magazynu PCK, pomoc w dowozie i dostarczaniu darów. A warto wspomnieć, iż w radomszczańskim oddziale PCK przygotowano aż 316 różnorodnych paczek. Pracy zatem nie brakowało. Warto wspomnieć, że 20 sztuk paczek ze słodyczami trafiło także do uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu projektu wolontariuszki zostały docenione- otrzymały podziękowania oraz upominki.

        

        

      • Świąteczne pomaganie - przekazanie upominków świątecznych do Domu Pomocy Społecznej

      • Wielkie dzięki za Wasze świąteczne dekoracje - kartki z życzeniami, bombki, choinki, stroiki oraz wypieki - pierniczki, ciasto (ciastka), babeczki. Uzbierało się tego - dzięki Wam - całkiem sporo. Dzisiaj wszystko przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor DPS-u, z najlepszymi życzeniami od całej społeczności szkoły. W tegoroczną akcję Szkolnego Klubu Wolontariusza włączył się nasz nieoceniony ksiądz Zbigniew, który był głównym sponsorem upominków dla pensjonariuszy. Od Dyrekcji i Pracowników DPS-u otrzymaliśmy gorące podziękowania wraz z pozdrowieniami dla Was i życzeniami zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

      • Świąteczne pomaganie - wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • W wyniku zbiórki, jaką Szkolny Klub Wolontariusza prowadził w grudniu, zebraliśmy około 80 kg karmy suchej dla bezdomnych zwierzaków. Zawieźliśmy też karmę w puszkach, pościel i koce. Wszystkim, którzy włączyli się w tą zbiórkę - BARDZO DZIĘKUJEMY. Okazaliście wielkie SERDUCHA. 

      • Dziecięcy Telefon Zaufania

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

       Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, że z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludzion czat internetowy https://brpd.gov.pl/sos-czat/ . Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej.

       list_do_dyrektorow_RPD.pdf

      • Akcja charytatywna "Świąteczne pomaganie"

      • Włączyliśmy się w akcję MEN #Razem na Święta, którą Szkolny Klub Wolontariusza będzie prowadził w szkole do 17 grudnia. Kilkanaście osób już przekazało nam wykonane przez siebie kartki i ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Kilku uczniów dostarczyło karmę dla zwierząt, którą wkrótce zawieziemy do schroniska. Bardzo, bardzo im za to dziękujemy. Liczymy na inicjatywę pozostałych uczniów - macie okazję sprawić komuś wielką radość. Jest jeszcze kilka dni - wygospodarujcie godzinkę i zróbcie coś ładnego. Czekamy na Wasze prace. 

      • "Elektrosprzęt w dobre ręce"

      • ZSDiOŚ co roku bierze udział w konkursie "Elektrosprzęt w dobre ręce". Dzięki rozpowszechnieniu wiedzy wśród młodzieży naszej szkoły o potrzebie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w tą akcję. To pozwoliło zgromadzić odpowiednią ilość niepotrzebnych urządzeń i zająć II miejsce w V edycji konkursu.