• '
    • Aktualności

            • Szkolenie klas logistycznych

            • 30 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych logistycznych realizujących innowację wojskową odbyli przeszkolenie z musztry, ceremoniału wojskowego oraz przygotowywali się do ślubowania. Instruktorami zajęć byli żołnierze 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego.

            • #Szkoła Pamięta

            • W dniu 27.10.2023 r. nasza szkoła włączyła się do akcji MEiN "Szkoła pamięta" i w ramach podjętych działań opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z młodzieżą posprzątali kilka starych i opuszczonych grobów na Nowym Cmentarzu w Radomsku. Dzięki tej akcji uczniowie otrzymali ważną lekcję szacunku i pamięci o zmarłych.

              #SzkołaPamięta

            • Konferencja "Innowacyjna edukacja"

            • 27 października 2023 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się konferencja "Innowacyjna Edukacja". Wydarzenie miało na celu promowanie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań w edukacji. Konferencja była okazją do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami, które rewolucjonizują dziedzinę edukacji.

              W wykładach i warsztatach aktywnie uczestniczyło również 8 nauczycieli "drzewniaka".

              W trakcie Konferencji przewidziano poczęstunek i serwis kawowy.

              Serwowane ciasta, desery i przekąski zostały przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych pod przewodnictwem Pani Beaty Niewidziajło - Waloch oraz Pani Jolanty Lorent. Uczniowie z klas logistycznych czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.

            • "Mamy rady na odpady"

            • W dniu 27.10. 2023 grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Konkursie "Mamy rady na odpady" organizowanym przez Starostwo Powiatowe - Wydział Ochrony Środowiska z okazji jubileuszowej 30-tej edycji akcji „Sprzątanie świata”. Konkurs miał na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych, aktywne zaangażowanie się w promowanie działań związanych z racjonalną gospodarką odpadami.

              Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający z pytań dotyczących nawyków i zachowań dotyczących ekologicznego stylu życia.

              Opiekę nad uczniami sprawowała p. Albina Marcinkowska, a do konkursu uczniów przygotowała p. Magdalena Aleksandrowicz i Katarzyna Krok.

            • Wycieczka przedmiotowa do JYSK

            • Dzisiejszy dzień był pełen inspiracji i nowych doświadczeń! Klasa 1D, kształcąca się w zawodzie Technik Logistyk, wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Centrum Dystrybucji Jysk. Podczas wizyty uczniowie mogli zagłębić się w tajniki logistyki i zobaczyć zachodzące procesy w magazynie obsługiwanym poprzez automatyczne układnice.

              Dziękujemy CD Jysk za przyjęcie i możliwość eksploracji centrum dystrybucji. To dla nas niezwykła okazja do nauki oraz zdobycia wiedzy praktycznej. Dzięki wizycie czujemy się bardziej pewni i gotowi na przyszłe wyzwania, jakie stawia przed nami dziedzina logistyki.

            • Święto 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim

            • 26 października 2023 roku uczniowie z klas logistycznych z innowacją wojskową wraz z panią dyrektor Aleksandrą Gniłką i panią Magdaleną Aleksandrowicz uczestniczyli w święcie 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie posmakowali wojskowej grochówki.

            • Wycieczka przedmiotowa

            • W dniu 24 października uczniowie klasy 5 Technikum Technologii Drewna odbyli wycieczkę przedmiotową do Zakładu Mebli Giętych Fameg. Gdzie zapoznali się z procesem gięcia drewna oraz produkcją krzeseł. Firma Fameg prowadzi produkcję mebli giętych już od ponad 100 lat i jest jedną z dwóch w Polsce która na skalę przemysłową gnie drewno.

            • Wycieczka Wadowice-Kraków

            • Jak każdego roku w październiku odwiedziliśmy miasta i miejsca najbardziej związane z Naszym Rodakiem - Karolem Wojtyłą: Wadowice - Dom Rodzinny JP II i Bazylikę Ofiarowania NMP oraz Kraków - Pałac Biskupów z "Oknem Papieskim", Kościół Mariacki, Rynek Główny, Sukiennice. Na Rynku w Wadowicach oczywiście degustowaliśmy kremówki papieskie w cukierni, którą wspominał Nasz Ojciec Święty, a w Krakowie - spacerowaliśmy uliczkami w promieniach jesiennego słońca.

            • Program edukacyjny "Mistrz kierownicy"

            • Uczniowie starszych klas technicznych i branżowych uczestniczyli dzisiaj w projekcie pod hasłem "Mistrz kierownicy". Zajęcia z  zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzili: instruktor szkoły jazdy ELcar oraz policjant Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Wiedza przekazana młodzieży miała wzbudzić  refleksę i "włączyć myślenie" u każdego, kto jest uczestnikiem ruchu drogowego. 

            • Konkurs "Zielone Laboratorium Lafarge"

            • Uczniowie klasy IVA wraz z wychowawcą Magdaleną Aleksandrowicz wzięli udział w trzeciej edycji konkursu Zielone Laboratorium Lafarge. Konkurs zakładał przeprowadzenie interaktywnej lekcji online na temat problemów środowiskowych związanych z wodą - „Woda, źródło życia!” - zgodnie z zaproponowanym przez organizatora scenariuszem. Lekcja przeprowadzona została z użyciem aktywnej tablicy dzięki czumu uczniowie mogli w pełni uczestniczyć w grach i zabawach zawartych w scenariuszu. Po zaczerpnięciu wiedzy na temat dostępności do zasobów wody, zapoznaniem ze skutkami zmian klimat, wprowadzeniu pojęcia „śladu wodnego”, wyjaśnieniu skąd pochodzą zasoby wody, wskazanie przyczyn braku wody, poznaniu system retencji i praktyka niemarnowania wody klasa podjęła WYZWANIE. Wyzwanie konkursowe do przeprowadzonej lekcji polegało na wykonaniu deszczomierza i dokonaniu pomiaru opadów deszczu. Uczniowie umieścili deszczomierz na placu szkolnym, a następnie w dni kiedy padał deszcz zapisali pomiary w tabeli.

            • Podziękowania

            • Wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali na rzecz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska

              w Radomsku 1, 5% podatku za 2022 rok, składamy najserdeczniejsze podziękowania.

              Zachęcamy do wsparcia szkoły w kolejnym roku.

               

            • Do zaczytania jeden krok.....

            • Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

              Dnia 23 października, na każdej przerwie międzylekcyjnej, społeczność szkolna ZSDiOŚ zaprzyjaźniła się z książką i czytała wybrane przez siebie utwory. Staraliśmy się czytać wszędzie tam, gdzie było to możliwe: w bibliotece, świetlicy, na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, na świeżym powietrzu. Dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi bili rekord w czytaniu na przerwie w swoich gabinetach. Uczniowie chętnie wymieniali się spostrzeżeniami na temat przeczytanych fragmentów książek, co cieszy nas nauczycieli bibliotekarzy, bo poprzez to częściej będą odwiedzali bibliotekę, by szukać polecanych zbiorów. Ponadto osiągnięte zostały cele akcji: promocja czytelnictwa wśród młodzieży, sięganie po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Czytanie jest naprawdę fajne i może też stanowić formę zabawy, relaksu.

              Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, naszym uczniom za zaangażowanie i włączenie się do tej ważnej akcji. Liczba osób "zaczytanych" wyniosła 350. Do akcji przystąpiliśmy po raz drugi. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że nasi czytelnicy będą czytać nie tylko podczas bicia rekordu!

              J.Czuprynowska, M.Aleksandrowicz

            • Pomagamy Polakom na Kresach

            • Po raz kolejny rusza zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach - w Grodnie, Lwowie i Wilnie.  Zbierać będziemy artykuły chemii gospodarczej oraz spożywcze o przedłużonym terminie ważności - cukier, mąka, makaron, kasza, ryż, herbata, konserwy, słodycze (batony, czekolady, ciastka, żelki, lizaki) a także przybory szkolne (zeszyty, kredki, mazaki, ołówki, długopisy). Możecie pomóc? Liczymy na Was. Zbiórka trwa tylko do 8 listopada, a więc czasu jest niewiele. Dary można przynosić do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza  (p. Rokita, p. Solarik), świetlicy, opiekuna koła PCK (p. Aneta Strychalska) lub pokoju pedagoga szkolnego.

            • "Przerwa na czytanie"

            • Biblioteka szkolna zaprasza nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i administracji do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". 23 października na każdej przerwie miedzylekcyjnej bierzemy do ręki książkę i czytamy. Pokażmy, że książka to nasz przyjaciel i pobijmy rekord czytania! ...Bo jeśli nie my, to kto... Nauczyciele bibliotekarze

            • Wycieczka kl. 1D

            • W dniu 18 października 2023r. uczniowie kl. 1 D w ramach projektu "I love drewno!" wzięli udział w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, gdzie funkcjonuje Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Ośrodek realizuje zadania związane z zachowaniem różnorodności biologicznej i ochrony gatunków zwierząt dziko żyjących w tym chronionych oraz niesie pomoc chorym zwierzętom. Po terenie ośrodka oprowadził nas leśniczy p. Paweł Kowalski, który w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach tam mieszkających. Poznaliśmy popularne gatunki zwierząt leśnych, ich zwyczaje, w jaki sposób należy pomagać rannej zwierzynie i jak się nią opiekować. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się gatunkom tkj. lis polarny, barany muflony, łosie, kuny, jelenie. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew i ptaków. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. W ten sposób poszerzyliśmy wiedzę przyrodniczą, każdy reagował żywo i emocjonalnie, ponieważ kontakt z żywą przyrodą nie zastąpi nawet najlepsza fotografia czy film.

              Opiekunowie: A. Nowak. M. Zbroja, R. Wnuczek - Łągiewska.

            • Wyniki konkursu "Świadectwo Rodziny Ulmów - Samarytan z Markowej"

            • W dniu 17.10.2023 został rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną ph. ,, ŚWIADECTWO RODZINY ULMÓW - SAMARYTAN Z MARKOWEJ", adresowany do uczniów klas pierwszych .

              Nasi laureaci to:

              I miejsce - Jakub Śmigielski - 1D

              II miejsce - Karina Żmudzińska - 1D

              III miejsce - Maciej Włodarczyk - 1D

              Wyróżnienie - Jakub Wieczorek - 1C

              Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

            • "Dzień Papieski" w szkole

            • Podczas szkolnej uroczystości z okazji XXIII Dnia Papieskiego ph. "Jan Paweł II - Cywilizacja Życia", uczniowie klas pierwszych mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Naszego Rodaka oraz Jego dokonania. Wysłuchali też  "Dekalogu Jana Pawła II", a na koniec uroczystości wspólnie zaspiewali "Barkę"- ulubioną pieśń oazową Karola Wojtyły. Przedstawiono także wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II.