• Aktualności

      • "Młodzież czyta"

      • Po raz kolejny w tym roku uczniowie wzięli udział w akcji "Młodzież czyta". Tym razem Aleksandra Walicka i Wiktoria Perczak przeczytały balladę Adama Mickiewicza "Rybka"i trzeba przyznać, że zrobiły to profesjonalnie. Świetnie odtworzyły nastrojowość i emocje utworu. Posłuchajcie tej ballady w ich wykonaniu.

      • Prezenty dla darczyńców Szlachetnej Paczki

      • Jutro Finał Szlachetnej Paczki, a więc postanowilismy się też zaangażować. Uczniowie z Drzewniaka wraz z Profesorami - Mariuszem Gąsiorowskim i Agnieszką Skalik przygotowali prezenty dla darczyńców Szlachetnej Paczki z regionu Radomsko i upiekli 4 ciasta pod kierunkiem Profesorek - Jolanty Lorent i Beaty Niewidziajło-Waloch.

      • Konkurs poezji i piosenki patriotycznej

      • 7 grudnia odbył się u nas Szkolny konkurs poezji i piosenki patriotycznej. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkim gorąco gratulujemy!

      • II edycja MIKOŁAJKOWEJ PROMOCJI SZKOŁY W DRZEWNIAKU

      • Z okazji Mikołajek do naszej szkoły zawitali uczniowie 3 klasy PSP nr1 w Radomsku. Czekało na nich mnóstwo niespodzianek: świąteczny film w Kinie za Rogiem, prezenty od Świętego Mikołaja, dekorowanie pierników oraz drewnianych dzwoneczków, świąteczne fryzury i makijaże. Dzięki temu dzieci miały okazję zapoznać się z popularnymi zawodami, w jakich kształcimy w naszej szkole. Każde dziecko otrzymało prezent w postaci pierników. Mikołajkowe stroje wzbudziły wśród naszych uczniów niemałe zainteresowanie i można już było poczuć ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĘ. Już w przyszłym tygodniu oczekujemy kolejnych "mikołajkowych" gości.

      • Mikołajkowa wycieczka do Krakowa

      • 6 grudnia logistycy z klas 1A i 2A wybrali się do stolicy Małopolski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Podziemi Rynku oraz Pałacu Krzysztofory. Odbyliśmy spacer na Zamek Królewski i do Wawelskiego Smoka. Na Rynku Głównym odwiedziliśmy Sukiennice i Jarmark Bożonarodzeniowy.

       Pomino kapryśnej pogody wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

      • Mikołajki w szkole

      • Dziś dzień Św. Mikołaja a w naszej szkole czerwone szaleństwo. Mikołaje i śnieżynki obdarowywali wszystkich swoim uśmiechem i słodkościami.

      • Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia

      • W dniu 05.12.2022 uczniowie klas 1A, 1 C , 1 D i 2 B wzięli udział w Mikołajkowej wycieczce do Wrocławia.

       Pierwszym punktem naszej wycieczki było centrum edukacji ekologicznej „HYDROPOLIS”. Celem wycieczki było kształtowanie u uczniów świadomości ekologicznej o zasobach wody i rozwijanie wiedzy o wodzie.

       Podczas wycieczki mogliśmy zwiedzić wystawę, która jest całkowicie poświęcona wodzie i znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o ogromnej powierzchni, bo aż 4600 m². HYDROPOLIS oferuje 9 stref tematycznych, w których uczniowe mogli m.in.: pogłębiać wiedzę o funkcjach wody pełnionych w ciele człowieka , samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni czy wejść do batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. Mogliśmy podziwiać wierne repliki i modele, których zadaniem było ukazanie wody z różnych perspektyw. Mogliśmy także korzystać z różnych technologii multimedialnych i wielu interaktywnych instalacji.

       Następnie udaliśmy się na spacer po Ostrowie Tumskim i Starym Rynku Wrocławia. Dzięki Panu Przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji związanych z historią miasta. Po krótkiej lekcji historii poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia spacerując po pięknym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

       Wycieczka była bardzo udana i wszyscy miło spędziliśmy ten dzień.

       Opiekę nad uczniami sprawowały: Justyna Czuprynowska, Katarzyna Krok i Iwona Krakowiecka.

      • "Otrzęsiny" uczniów klas pierwszych

      • W dniu 02.12.2022 w naszej szkole odbyły się "otrzęsiny" klas pierwszych. Uczniowie wraz z wychowawcami zmierzyli się z różnymi konkurencjami, które były dla nich świetną zabawą.

      • Dzień z profilaktyką

      • Uczniowie klas pierwszych mieli dzisiaj bardzo intensywny dzień. Najpierw uczniowie klas I branżowych wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, podczas którego obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji nt. uzależnień i ich konsekwencji. Później uczniowie klas I technicznych obejrzeli spektakl profilaktyczny "Przyszłość". A na koniec wszyscy "pierwszacy" uczestniczyli w "otrzęsinach".

      • Wojewódzka Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

      • 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS, dlatego też w Łodzi odbył się finał VII edycji Wojewódzkiej Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Wzięło w nim udział kilkuset uczniów szkoł średnich z województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV B - Bartosz Barański. W czasie, gdy odbywało się sprawdzanie testów, młodzież obejrzała spektakl profilaktyczny łódzkiegoTeatru Powszechnego pt."Wściekły", a następnie wzięła udział w debacie na temat przemocy. Młodzi ludzie próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie potrafimy zatrzymać mechanizmu przemocy i co możemy zrobić, żeby zmniejszyć jej skalę. 

      • "Piżamowy dzień"

      • Dzień 30 listopada 2022r. był w naszej szkole Dniem Piżamy, więc wielu uczniów przywdziało kolorowe piżamki. Dziękujemy młodzieży za humorystyczne podejście do tej inicjatywy Samorządu uczniowskiego. 

      • Zajęcia praktyczne uczniów klasy II B

      • W tym tygodniu uczniowie klasy 2 B pod opieką pani J.Lorent, na zajęciach praktycznych wykonywali jedno z zadań egzaminacyjnych - kluski śląskie,sos pieczarkowy i surówkę z kapusty pekińskiej. Na deser przygotowali ciasto ze śliwkami i ciasto jabłkowo-orzechowe.

      • Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień

      • Dnia 30 listopada 2022 roku, odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień. Niezmiernie nam miło, że mieliśmy możliwość spotkania, rozmowy ze znakomitą lokalną pisarką. Pani Elżbieta Stępień pochodzi z Radomska, jest autorką książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponadto pisarka porusza też w swoich utworach tematykę przemocy, nawiązując przy tym do swych osobistych przeżyć.

       Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii autorki, był też czas na postawienie pytań.

       Kupiliśmy także książki z dedykacją, co ma dla nas wielką wartość.

       Dziękujemy Pani Anicie Pawlak- Zygmie (Kino za Rogiem ) za pomoc w poprowadzeniu spotkania, Pani Agnieszce Skalik za wykonanie pięknej pracy plastycznej - anioła , Panu Mariuszowi Gąsiorowskiemu za zrobienie karmników dla ptaków i wykonanie latarenki, Pani Agnieszce Majchrzak za oprawę fotograficzną.

       Podziękowania należą się też uczniom za wykonanie prac plastycznych i technicznych.

       Oby więcej takich spotkań w naszej szkole!

       Zainspirowani treścią książek autorki, czekamy na naszych ANIOŁÓW!

       Organizatorzy: J.Czuprynowska, K. Krok, M. Aleksandrowicz

      • Pomagamy Ani - Akcja charytatywna "Serce dla Ani"

      • Włączyliśmy się do prowadzonej w mieście akcji charytatywnej, której celem jest pomoc Ani Zbierańskiej - uczennicy I LO. Ania ma 15 lat, choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jest skromną, życzliwą, koleżeńską dziewczyną. Interesuje się między innymi sportem, fotografią i muzyką, potrafi grać na organach. Pomóżmy jej, żeby jak najszybciej mogła rozwijać swoje pasje. Zbiórka publiczna będzie prowadzona do 31 grudnia. W naszej szkole prowadzi ją Szkolny Klub Wolontariusza.

      • Projekt ,,Warszawa - Miasto Niezwyciężone"

      • Nasza szkoła w październiku i listopadzie 2022 r. wzięła udział w projekcie ,,Warszawa - Miasto Niezwyciężone", który był realizowany przez Fundację ,,Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim.

       Projekt składał się z dwóch elementów: konferencji dla nauczycieli historii w auli Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz koncertu dla uczniów i nauczycieli w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie z udziałem gwiazd polskiej estrady, takich jak: Renata Przemyk, Darek Malejonek czy Natalia Niemen.

       Zwieńczeniem projektu była wystawa o Powstaniu Warszawskim w naszej szkole oraz lekcje wykorzystujące materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy w ramach projektu.

       Działania przewidziane w projekcie nakierowane były przede wszystkim na upamiętnienie historii Warszawy w okresie II wojny światowej. Głównym celem było przypomnienie Polakom, jak niezwykłym miastem jest i była ich stolica, nie tylko jako symbol oporu wobec niemieckiego terroru, ale, przede wszystkim, serce naszego kraju.

       Warszawa w okresie II wojny światowej to nie tylko miasto cierpienia, ale przede wszystkim miasto bohaterów. Począwszy od żołnierzy wspieranych przez ludność cywilną broniących miasta przed uderzeniami armii niemieckiej we wrześniu 1939 roku, poprzez uczestników Armii Krajowej, bohaterską postawę Sprawiedliwych, starających się ocalić Żydów przed zagładą, odważnych bohaterów walczących o honor na ruinach warszawskiego getta, harcerzy dokonujących akcji małego sabotażu i akcji likwidacyjnych, aż po zryw Powstania Warszawskiego.

       Nauczyciele historii: B. Chudek i A. Baryła

      • Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

      • W dniu 23.11.2022r. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSDiOŚ w Radomsku w którym wzięli udział chłopcy i dziewczęta. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowej rywalizacji i oparta na zasadach fair-play. Zwycięzcą turnieju został Łukasz Przerada z klasy 2B, który otrzymał puchar i tytuł mistrza szkoły. Na drugim miejscu uplasował się Oskar Trzeciak z klasy 1A. Natomiast trzecie miejsce w turnieju wywalczył Patryk Stępień z klasy 2A. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w szachach drużynowych na szczeblu powiatowym.

       Wszystkim uczestnikom turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną rywalizację, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

      • Czytanie z Mistrzem

      • 23 listopada wzięliśmy udział w obchodach 100 - lecia PSP 4 w Radomsku. W ramach obchodów czytano wybrane fragmenty powieści Władysława Reymonta – „Chłopów”, „Komediantki” i „Ziemi obiecanej”.

       Naszą szkołę reprezentowała Olga Ociepa z klasy 1B, która przygotowała Joanna Szymańska.