Anioły przyleciały! Znów są! - duże i małe, barwne i czarno-białe, misterne, lekkie i ciut przyciężkie, fantazyjne, malowane, wyplatane, wyrzeźbione, różne, ale wszystkie pełne światła! Przyciągają uwagę, nie pozwalają przejść obojętnie, skrzą się i kuszą tajemnicą. Zachwycają, grzeją serca.
16 stycznia 2026 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się XI edycja Dnia Dobrych Aniołów – podsumowanie konkursów - literackiego, plastycznego i fryzjerskiego – adresowanych do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów naszej szkoły. Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Radomszczański. Na uroczystości mogliśmy gościć P. Pawła Pichita- Naczelnika Wydziału Edukacji, lokalne media, laureatów konkursów wraz z nauczycielami, opiekunami i rodzicami. Cieszymy się, że byliście z nami!
Tegoroczne konkursy cieszyły się bardzo dużą popularnością – z 18 szkół zgłoszono ponad 150 prac. Były to rysunki, obrazy, makramy, witraże, prace przestrzenne, które łączył temat anioła. Różnorodność wykorzystanych technik i materiałów raz jeszcze potwierdziła fakt, że kreatywność dzieci i młodzieży nie zna granic. Otrzymaliśmy również prace literackie – wiersze, opowiadania i eseje, które poruszyły wrażliwe struny w naszych sercach. Wysoki poziom nadesłanych prac sprawił, że wyróżniliśmy aż 70 młodych twórców, którzy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Wśród twórców znaleźli się również nauczyciele naszej szkoły: Pani Agnieszka Skalik, Pani Monika Muras oraz Pani Albina Marcinkowska. Dziękujemy im za podzielenie się z nami swoją pasją!
Konkurs fryzjerski przeznaczony dla uczniów naszej szkoły zorganizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych związanych z fryzjerstwem – Pani Anna Owczarek i Pani Justyna Janowska. Anielskie stylizacje i przepiękne fryzury przyciągnęły uwagę i zachwycały.
Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem naszych sponsorów i darczyńców: Starostwa Powiatowego w Radomsku, firmy Jysk, radomszczańskich restauracji: Metalurgii, Zodiaka, Egipcjanki, McDonalds, Exclusive, Pizzerii Fenix oraz pani Katarzyny Olejnik z Piekarni – Cukierni Gidle, która zasponsorowała słodki poczęstunek dla naszych gości.
Serdeczności dla Pań ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku – Pani Katarzyny Ciach, Pani Elżbiety Mielczarek, Pani Katarzyny Urban – Taraszkiewicz, które przeprowadziły warsztaty plastyczne dla laureatów konkursów i podzieliły się twórczymi pomysłami.
Dziękujemy również Pani Kamili Madalińskiej – Serwie za pomoc w organizacji wydarzenia.
Jeszcze przez tydzień anioły będą gościć w naszej szkole, a potem powalczą o wasze serca na kiermaszu 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Czekamy na Was 25. stycznia w głównym holu! Niech światło popłynie dalej, niech anioły rozgrzeją wszystkie nasze serducha! Bo przecież, jak powiedział Bruno Ferrero, „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.
Organizatorzy: Danuta Jasińska, Małgorzata Piotrowska, Bogusława Rokita, Anna Owczarek i Justyna Janowska