• Aktualności

      • WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      • Język angielski:

       I miejsce Piotr Piekarski klasa 1 D

       II miejsce Anna Maluchnik klasa 4 Ap

       III miejsce Piotr Janas klasa 2 na

       Wyróżnienie Sebastian Drogosz klasa 1 D

       Język niemiecki:

       Kategoria ozdoby:

       I miejsce Tobiasz Ostrowski klasa 3 C

       II miejsce Piotr Piekarski klasa 1 D

       III miejsce Bartosz Kubasiak klasa 3 A

       Wyróżnienie: Natalia Orzińska klasa 4 BG

       Kategoria wieńce :

       I miejsce Kinga Bodanko klasa 3 A

       II miejsce Angelika Gradzińska klasa 3 B

       III miejsce Emilia Hoffman klasa 2 B

       Język rosyjski:

       Kategoria wieńce ;

       I miejsce Nikola Cipora klasa 1 A

       II miejsce Nikola Jakubik klasa 3

       Kategoria stroiki:

       I miejsce Wiktoria Bujak klasa 2 B

       II miejsce Łukasz Owczarek klasa 3A

       III miejsce Oliwia Wojtala klasa 3 B

       Nauczyciele języków obcych serdecznie dziękują wszystkim za udział w konkursie.

      • Podziękowania za wolontariat dla naszych uczniów

      • Otrzymaliśmy podziękowania od Dyrektora MOSiR Radomsko za wolontariat uczniów naszej szkoły, którzy pomagali w zabezpieczaniu trasy Biegu Niepodległości. Bieg odbył się w dniu 5 listopada 2022r. a jego organizatorem corocznie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cieszymy się, że wolontarystyczna praca naszych uczniów została tak wysoko oceniona.

      • Pomagamy zwierzakom w schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął drugą w tym roku szkolnym zbiórkę karmy i zbiórkę pieniędzy na zakup karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji - liczy się każdy grosz. Bezdomne zwierzaki czekają na naszą pomoc.

      • Z życzeniami i upominkami świątecznymi w DPS-ie

      • Pamiętamy o Seniorach w Domu Pomocy Społecznej. W przeddzień świąt, wraz z życzeniami zawieźliśmy im drobne upominki, ozdoby choinkowe i tradycyjne wypieki świąteczne. Podczas spotkania z mieszkańcami DPS-u ksiądz Zbigniew przekazał Słowo Boże, a później wspólnie z Seniorami śpiewaliśmy kolędy. 

      • Sukcesy naszych uczniów

      • Uczniowie klasy IIIA Sandra Arkit , Karolina Stępień oraz Piotr Marczyk z IVAp wzięli udział w ogólnopolskim konkursie realizowanym w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2022 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na interpretacje graficzną wiersza Marii Konopnickiej w Roku Marii Konopnickiej ustanowionym przez Sejm RP i przygotowali prezentacje poświęcone tej autorce.

       Ich pomysłowość i inwencja twórcza zostały nagrodzone, gdyż Sanda Arkit zajęła I miejsce, Piotr Marczyk II miejsce, a Karolina Stępień III.

       Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie EDUKACJA PRAKTYCZNA TKK

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

       opiekun M .Piotrowska

      • Konferencja Europejskiego Roku Młodzieży 2022

      • Dnia 15 i 16 grudnia 2022r. uczennica kl. 3B Martyna Jurek, wzięła udział w 2-dniowej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas konferencji zostały wręczone certyfikaty i dyplomy dla nagrodzonych w konkurach dla obywatelskich inicjatyw młodzieżowych. Konkursy ogłosiła KPRM w związku z Europejskim Rokiem Młodzieży 2022. Certyfikaty i dyplomy wręczał Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej p. Piotr Mazurek oraz koordynator Europejskiego Roku Młodzieży Departament Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM p. Łukasz Marcisz. Uczennica otrzymała Dyplom dla Specjalnie Wyróżnionych w konkursie ph. "Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku". Otrzymała nagrodę, możliwość zwiedzania budynku KPRM , wzięła udział w szkoleniach, m.in. Jak młodzi ludzie mogą wpływać na przyszłość UE; Staże i kariera w instytucjach UE; Jak dbać o zdrowie psychiczne młodzieży; Transformacja ekologiczno-cyfrowa, korzyści i możliwości dla młodzieży. Serdecznie gratulujemy!

      • Jasełka szkolne

      • Tradycyjnie tuż przed przerwą świąteczną uczniowie pod kierunkiem nauczycielek przygotowują i przedstawiają Jasełka. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, miejsca, w którym Maria mogłaby urodzić Jezuska. Przybyli też honorowi goście - trzej mędrcy z pokłonem i darami. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na koniec naszej uroczystości nauczyciele i pracownicy szkoły, wspólnie z uczniami zaspiewali kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

      • Finał Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym

      • W dniu 20.12.2022 został rozegrany finał Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym. Do turnieju przystąpiło 16 uczniów, którzy grali systemem pucharowym. Do fazy finałowej awansowało 4 uczniów. 4 miejsce zajął Kacper Urbański z klasy 3A, 3 miejsce Marek Michałek 3cw, 2 miejsce Stanisław Kowalczyk 2A, a pierwsze miejsce uczeń klasy 4Cg Adrian Kluczny. Pamiątkowe puchary wręczyła Pani Dyrektor. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczyciele wf

      • Kiermasz świąteczny

      • Szkolny kiermasz świąteczny odbył się w niedzielę 18 grudnia, przy Kościele Najśw. Serca Jezusa (ul. Kościowa). Oprócz pysznych ciast można było nabyć też ozdoby świąteczne, stroiki, bombki, a nawet sianko. Cała zebrana kwota (3645 zł) zasiliła konto Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie - przekazali własnoręcznie wykonane ozdoby, upiekli ciasta, przygotowali kiermasz i sprzedawali te cudeńka. Uznanie dla sprzedających tym większe, że mróz nie chciał zelżeć, więc trochę tam zmarzli. Ale nic to - daliśmy radę.

      • Wycieczka do Wrocławia

      • 16 grudnia zapowiadał się jako bardzo śnieżny dzień. Ale mimo to wybraliśmy się z przesympatycznym kierowcą do Wrocławia, aby poczuć magię świat. Zwiedzanie Starego Miasta zaczęliśmy grą miejską. Uczniom mimo mrozu i intensywnego opadu śniegu towarzyszyło dużo emocji i wrażeń. Najlepsza drużyna otrzymała upominki. Następnie zwiedziliśmy Ostrów Tumski. W nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia wprowadziły nas atrakcje jarmarku. W doskonałych nastrojach wracamy do domu - 3 A, 2A, 2B, 1A, 1B, 4Ag i 4 Bg i opiekunowie

      • II edycja MIKOŁAJKOWEJ PROMOCJI W DRZEWNIAKU!!!

      • Dzisiaj zakończyła się II edycja ŚWIĄTECZNEJ PROMOCJI w naszej szkole. Wczoraj odwiedzili bas uczniowie z PSP z ORZECHOWA, a dzisiaj z KOBIEL WIELKICH. Dzieciaki z klas 1-3 oraz młodzież klas 8 uczestniczyła w warsztatach w Centrum Kształcenia Zawodowego: przyozdabiali pierniczki w pracowni gastronomicznej, dekorowali ozdoby świąteczne wykonane z drewna w pracowni stolarskiej. Mogli poczuć świąteczną atmosferę dzięki przepięknym fryzurom, makijażom oraz tatuażom, które wykonali nasi uczniowie w pracowniach fryzjerskiej oraz wizażu. Na koniec czekała jeszcze na nich niespodzianka: projekcja filmu świątecznego w Kinie za Rogiem. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji, do ZOBACZENIA ZA ROK!!! WESOŁYCH ŚWIĄT

      • Sukces w konkursie "Zmieniamy Łódzkie"

      • Dnia 14 grudnia 2022r., podczas XV Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkiego 2022, uczennicy kl. 3B, Martynie Jurek zostały wręczone symboliczne czeki, w ramach wygranej w konkursie FC Zmieniamy Łódzkie. Nagrody wręczył Dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego p. Dawid Mazurkiewicz oraz podróżnik p. Marek Kamiński.

       Podczas forum odbyły się warsztaty motywacyjno-rozwojowe dla młodzieży pt. " Program rozwojowy LifePlan Academy. Być kim chcę. Zaprojektuj samego siebie", które poprowadził Marek Kamiński - światowej sławy podróżnik, stworzył metodę biegun, która dzięki prostym krokom, pomaga spełniać marzenia i cele, pomaga radzić sobie z lękami przyszłości, samooceną dzięki narzędziom projektowania samego siebie.

       Gratulujemy raz jeszcze!!!

      • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • Dwójka naszych olimpijczyków mierzy się z zadaniami w 2. etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższa Szkołę Logistyki we Wrocławiu.

       Trzymamy kciuki !!!

      • Kiermasz charytatywny

      • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska i Rada Rodziców zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 18.12.2022 w godzinach 7:30-17:30, placu przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, na Kowalowcu.

       Na kiermaszu można bedzie zakupić: ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów, stroiki, pyszne domowe ciasta, pięknie zdobione pierniczki.

      • Każdy może zostać Świętym Mikołajem

      • Widzicie to puste miejsce w głowie Mikołaja? Tam może się znaleźć twarz każdego z nas. Wystarczy tylko wziąć udział w jednej z wielu akcji charytatywnych, jakie organizujemy w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. Można było włączyć się do akcji "Szlachetna paczka" i "Święty Mikołaj na Kresach", zbiórki pieniędzy dla chorej Asi Zbierańskiej - uczennicy I LO, wykonać stroik (ozdobę świąteczną) czy upiec ciasto na kiermasz charytatywny, wykonać kartkę świąteczną dla Seniora lub upiec pierniczki (do DPS-u), dołożyć się do akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza "Świąteczna Paczka". Dziękujemy wszystkim, którzy już zostali Świętymi Mikołajami i zachęcamy innych do pomagania. Pamiętajmy - DOBRO WRACA :)

      • Sukces naszej uczennicy w konkursie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

      • Uczennica TDiOŚ, Martyna Jurek z kl. 3B została Laureatem Konkursu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kategorii " Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku".

       W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży 2022 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała dla uczniów konkursy. W podanej wyżej kategorii zadanie konkursowe składało sie z trzech części:

       Plan i pomysł na realizację młodzieżowej inicjatywy roku, która będzie realizowana przez młodzież oraz będzie oparta na wybranych obszarach EYY2022.

       Prezentacja, która w prosty sposób przedstawi plan oraz to, w jaki sposób inicjatywa zostanie zrealizowana.

       Projekt włączenia szkoły/ społeczności uczniowskiej w realizację opracowanej inicjatywy.

       Uczennica opracowała inicjatywę ph. "Świetlica integracyjna - Integratka". Zostaliśmy zaproszeni na 2-dniową konferencję w dniach 15 i 16 grudnia 2022r., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Podczas konferencji zostaną przyznane nagrody, tj. dla każdego z Laureatów specjalna nagroda, certyfikat laureata, możliwość zaprezentowania podczas konferencji pomysłu na młodzieżową inicjatywę roku, udział w szkoleniach i zwiedzanie budynku KPRM.

       Gratulujemy!!!

       Ale, to nie koniec dobrych wiadomości.

       Cieszymy się i jesteśmy dumni.

       Nasza uczennica, Martyna Jurek, zdobyła III miejsce w konkursie na FC Zmieniamy Łódzkie. Był to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych - Dni Otwarte Funduszy Europejskich- krótki, ciekawy i innowacyjny film ph." Jak fundusze europejskie wpłynęły pozytywnie na rozwój młodzieży".

       Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w głosowaniu na Facebooku

       - nagroda za 3 miejsce - 3000 zł brutto - dla szkoły, plus

       - nagroda specjalna w wysokości 1000 zł brutto dla klasy, z możliwością wyboru nagród dla klasy.

       Jesteśmy także zaproszeni na XV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2022, które odbędzie się w dniach 14-16 grudnia w Łodzi.

       Tematem tegorocznej edycji jest "Biznes w erze innowacji". Na uczestników czeka ponad 45 paneli dyskusyjnych oraz 200 ekspertów, wybitnych gości, światowej klasy naukowców, przedsiębiorców .

       W ramach jednego z paneli zostaną wręczone symboliczne czeki w ramach wygranej w konkursie, który został rozstrzygnięty na profilu FB Zmieniamy Łódzkie.

       Gratulujemy raz jeszcze!!!!

       Opiekun Anna Nowak