• Aktualności

      • Konkurs fryzjerski

      • Konkurs fryzjerski w hufcu Radomsko
       Hufiec Pracy 5-8 Radomsko


       W dniu 22.02.2021 r. Hufiec Pracy 5-8 Radomsko przeprowadził zdalnie wśród swoich uczestników z III grupy wychowawczej konkurs fryzjerski, którego celem było pobudzenie i rozwijanie kreatywności oraz zainteresowań uczestniczek, doskonalenie umiejętności praktycznych i współzawodnictwo.
       Zdjęcie nr 1 – Kasia podczas wykonywania fryzury karnawałowej
       Do konkursu przystąpiły trzy uczestniczki, które miały za zadanie wykonać fryzurę karnawałową na swojej modelce. 
       Zdjęcie nr 2 – Fryzura Roksany
       Komisja w składzie Komendant HP 5-8 , wychowawcy HP 5-8, pośrednik pracy , doradca zawodowy oceniała zmagania uczestników konkursu pod względem estetyki wykonania fryzury. 
       Zdjęcie nr 3-  Popisowa fryzura Oli
       Po dokonaniu prezentacji przez uczestniczki konkursu komisja wyłoniła zwycięzców:
       I miejsce – Aleksandra Druciarek
       II miejsce – Katarzyna Bugdal
       III miejsce – Roksana Juszczyk
       Kolejne zmagania fryzjerskie odbędą się w marcu.
        

      • Dzień Urodzin Patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika - Dzień Nauki Polskiej

      • 19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dziś była 548.Rocznica jego urodzin.

       Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

      • Zawodowcy w Łódzkiem

      • Zawodowcy w Łódzkiem
       Bardzo miło nam poinformować, że już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zostali zakwalifikowani do projektu stypendialnego „Zawodowcy w Łódzkiem- stypendia dla najzdolniejszych.” Są to następujący uczniowie:
       - Michał Sobczyk – kl  4 A
       - Kacper Perliński- kl .3 A
       -Aleksandra Szwed- kl. 2Bg
       - Aleksandra Ryszka- kl. 2Bg
       Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!!!!!👏💪👏💪♥️

      • II Dyktando Przasnyskie

      • Jak organizować lokalne konkursy polonistyczne w czasach pandemii? Najczęściej takie wydarzenia odbywały się w bibliotekach lub w salach uczelnianych. Obecne czasy narzucają konieczność nowatorskich rozwiązań, co dobrze pokazuje przykład Przasnysza. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna, współpracując z portalem Dyktanda.pl www.dyktanda.pl, w niedzielę, 21 lutego 2021 r., organizuje II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście za pośrednictwem internetu, czyli w sposób wygodny i bezpieczny.

       Kolejnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że do wspólnej zabawy można zaprosić także osoby niebędące członkami miejscowej społeczności. Dlatego dyktando odbędzie się w dwóch kategoriach: Zamkniętej, przeznaczonej dla dorosłych mieszkańców miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego, oraz Otwartej, do której dołączyć mogą wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek oraz miejsce zamieszkania.

       II Dyktando Przasnyskie rozpocznie się o godzinie 16:00 (21.02.2021 r.). Każdy uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie na tę okazję przygotowanego tekstu. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas - im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej. Dlatego warto wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród tysięcy dyktand dostępnych w serwisie Dyktanda.pl.

       Już dziś można zapisać się do odpowiedniej kategorii na stronie https://dyktanda.pl/lista-konkursow

       Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zapraszamy do ortograficznych potyczek w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz serwisu Dyktanda.pl!

      • 17 lutego - Światowy Dzień Kota

      • Czy pamiętacie, że zbieramy karmę dla bezdomnych zwierząt w Schronisku? Dziś Dzień Kota, więc najlepsza okazja, żeby pomóc porzuconym kociakom. Akcję zbiórki karmy (i monet na karmę) prowadzi Szkolny Klub Wolontariusza. Więcej informacji znajdziecie w wiadomościach na Librusie.

       W Polsce Dzień Kota obchodzimy od 2006r.

      • 80.Rocznica pierwszego skoku Cichociemnych do okupowanej Polski

      • Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku o historii Cichociemnych - polskich żołnierzy zrzucanych do okupowanej Polski z pomocą dla walczących w konspiracji rodaków. Dziedzictwo Tradycji Cichociemnych kultywuje JW "Grom". Filmik powstał w krakowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

      • Informacja dotycząca szczepień Covid-19

      • Od poniedziałku, 15 lutego br. rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65 roku życia oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych nie będących pracownikami szkoły).

        

       W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie  do dnia 17 lutego 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.

        

       Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.

        

       pobierz >>>

      • Walentynki

      • Walentynki– coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.

       To dzień, który stał się okazją do wzajemnego obdarowywania drobnymi upominkami.

       I z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski składa Wam najlepsze życzenia.

        

       Wyniki konkursu "Walentynkowe ujęcia":

       I miejsce : Aleksandra Wieczorek II Bp

       Wyróżnienie:

       Aleksandra Kiełbik IIAg

       Kinga Kownacki II af

       Jakub Sobala IICg

       Weronika Olczyk II dp

       Dominik Gala II bg 

       Patrycja Bedlechowicz  II Bp

        

        

        

        

      • Tłusty Czwartek

      • Mimo trudnego czasu w jakim się znajdujemy Samorząd Uczniowski postanowił osłodzić dzisiejszy dzień,czyli "Tłusty czwartek" naszym uczniom. Każdy z nich otrzymał pysznego pączusia.

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

      • W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną obchody DBI 2021 mogą odbyć się tylko w formie wirtualnej.

       W imieniu Pani Dyrektor oraz organizatorów serdecznie dziękujemy Pani aspirant Agnieszce Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku za pomoc i przygotowanie materiałów dotyczących cyberprzestępczości i odpowiedzialności karnej za czyny popełnione przy użyciu Internetu.

       Zapraszamy do zapoznania z przygotowanymi prezentacjami oraz wynikami ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas pierwszych.

       Polecamy również stronę www.dbi.pl na której znajdziecie więcej materiałów, wskazówek, filmy oraz porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów.

       Wyniki konkursów towarzyszących obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu są opublikowane na Librusie.

       Organizatorzy Aleksandra Fras Joanna Wędzonka

       cyberprzemoc_dla_uczniow.pdf

       Cyberprzemoc-asp.Kropisz_Agnieszka.pdf

       DBI2021__prezentacja_wynikow_ankiety1.pdf

       # działajmyrazem

       # działajmy razem

      • Informacja dotycząca szczepień Covid-19

      • Zgodnie z informacją Ministerstwa Edukacji i Nauki, w najbliższym czasie rozpoczną się szczepienia nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych nie będących pracownikami szkoły), którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne.

       W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie  do dnia 09 lutego 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.

       Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.

       pobierz >>>

       Pismo  Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące szczepień dostępne jest do pobrania w linku ponizej.

       pobierz >>>

       W.N.