• '
    • Aktualności

            • "Elektrosprzęt w dobre ręce"

            • Nasza szkoła wzięła udział już w VI edycji konkursu ph. “Elektrosprzęt w dobre ręce”. Dzięki dużemu zaangażowaniu w akcję naszej młodzieży udało się zgromadzić ponad 1500 kg. zużytego elektrosprzętu. Taka ilość wystarczyła aby zająć I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dziękujemy wszystkim, za aktywny udział w konkursie i informujemy, że zbiórka trwa przez cały rok szkolny.

            • Festiwal Pracy Jobicon

            • 20-21 października odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pracy Jobicon. Wydarzenie będzie  miało miejsce on-line, w godzinach 9.00-17.00. W trakcie 2 dni, możecie bezpłatnie skorzystać z indywidualnych i grupowych spotkań z pracodawcami - wystarczy się zapisać. W przyjaznej atmosferze, zapytacie potencjalnych pracodawców o to, co naprawdę dla Was ważne. Więcej informacji na stronie : https://jobicon.pracuj.pl/ 

              Zapisów na warsztaty  i indywidualne spotkania z pracodawcami można dokonywać poprzez stronę: https://bit.ly/3CRPD8b

            • Wycieczka integracyjna

            • 12 października klasa IIA wybrała się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Stadionu Narodowego na trasie Piłkarskie emocje - gdzie uczniowie mogli poczuć się jak piłkarze naszej drużyny narodowej oraz jak goście vip. Kolejnym punktem wizyty w stolicy było Stare Miasto. Pani przewodnik opowiedziała uczniom historię Warszawy od czasów Króla Zygmunta aż do czasów współczesnych.  Udział w wycieczce z pewnością zapisze się w pamięci uczniów.

            • Uroczystość z okazji XXI Dnia Papieskiego

            • Jest już szkolną tradycją, że w październiku uczniowie klas pierwszych biorą udział w spotkaniu poświęconym Pamięci o Janie Pawle II. Podczas szkolnej uroczystości młodzież poznała wiele interesujących faktów z życia naszego Rodaka, wysłuchała "Dekalogu Jana Pawła II" w interpretacji uczniów klasy IA, poznała też wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego śpiewu - zaśpiewaliśmy "Barkę", ulubioną pieśń naszego Ojca Świętego.

            • Festiwal Pięknego Czytania

            • Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom❗ Anna Bąk z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska przygotowana przez Panią Małgorzatę Piotrowską otrzymała WYRÓŻNIENIE !!!  

              Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Radomsku  zorganizowano Festiwal Pięknego Czytania. Jest to już 9. edycja tej imprezy.  Organizatorem festiwalu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach natomiast partnerami: Starostwo Powiatowe w Radomsku, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Kino za Rogiem, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

              Brawa należą się również Kacprowi  Wilczyńskiemu, który bardzo dzielnie zapowiadał i opiekował się uczestnikami  festiwalu. Takie wydarzenia pokazują nam, jak ważną rzeczą powinna być dla nas wszystkich książka, która towarzyszy nam od wieków i wierzymy, że między innymi dzięki takim przedsięwzięciom kolejne wieki będzie towarzyszyć.

               

            • "Z Poradnią w drodze do szkoły"

            • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku oferuje szeroką pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom. Każdy może zadzwonić i zasięgnąć porady albo umówić się na spotkanie ze specjalistą. Nie jesteśmy sami, skorzystajcie z tej możliwości. 

            • Spis Powszechny

            • Tylko tydzień do końca Spisu Powszechnego

              Przypominamy, że tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do końca miesiąca każdyTylko mieszkaniec Polski powinien wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.

              Obowiązkiem spisowym objęci są wszyscy mieszkańcy Polski, również osoby przebywające czasowo za granicą oraz cudzoziemcy.

              Najdogodniejszą formą udziału w badaniu jest samospis internetowy. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie spis.gov.pl lub odwiedzając Gminny Punkt Spisowy w Urzędzie Miasta.

              Spisać się można również za pośrednictwem infolinii spisowej dzwoniąc pod nr telefonu 22 279 99 99. Infolinia spisowa czynna jest codziennie (również w weekendy) w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.

              Z osobami, które dotychczas nie skorzystały z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, sukcesywnie kontaktują się rachmistrzowie spisowi dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego odwiedzają respondentów w domach.

              Ponadto, do końca września pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadzą akcję "spisowe czwartki". Specjalnie oznakowany namiot, w którym można wypełnić obowiązek spisowy, będzie można spotkać na targowicy w godz. 8.00-12.00 w dniach 23 i 30 września br.

              Przypominamy, że w celu wypełnienia formularza spisowego należy przygotować numery PESEL wszystkich osób wspólnie zamieszkujących pod danym adresem!

            • Pomagamy polskim dzieciom na Kresach

            • Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna pierwszą akcję charytatywną w tym roku szkolnym. Zbierać będziemy przybory szkolne i słodycze (z długim terminem ważności) dla dzieci z polskich rodzin, które zamieszkują tereny Kresów Wschodnich. Każdy z Was może i powinien przekazać jakiś drobiazg (np. długopis, kredki, mazaki, maskotkę, drobne słodycze itp.). Ważne żeby te przedmioty były nowe lub w dobrym stanie. Możecie też w klasach zebrać jakieś fundusze, zakupić za nie konkretne artykuły i przekazać je opiekunom lub wolontariuszom SzKW. Akcja trwa do 20 października. Pokażcie swoje WIELKIE SERCA :)

            • 16. EKO Szkoła Rajcza Nickulina 13-17.09.2021

            • Pięć dni wycieczki minęło jak jeden dzień (ale cztery noce). Kolejne dni EKO Szkoły to równie urozmaicony program: zwiedzaliśmy Żywiec, byliśmy w Mikrocentrum Nauki w Świnnej (gdzie mieliśmy bardzo ciekawą lekcję z wykorzystaniem ciekłego azotu), byliśmy w Węgierskiej Górce przy forcie obronnym "Wędrowiec", wzięliśmy udział w queście i poznaliśmy ciekawe fakty z historii Rajczy; mieliśmy też godzinny seans w inhalatorium solankowym w Soli k.Rajczy. A wieczorami intergowaliśmy się przy ognisku. :) :) :)

            • EKO Szkoła - zdobyliśmy Rysiankę i Lipowską

            • W drugim dniu naszego wyjazdu ekologicznego wędrowaliśmy szlakami czarnym i żółtym na Rysiankę (1322mnpm) i Lipowską. Podczas wędrówki poznawaliśmy florę i faunę Beskidów, uczyliśmy sie rozpoznawać ślady dzikich zwierząt, ale przede wszystkim podziwialiśmy piękne widoki. Zmęczeni, późnym popołuniem wróciliśmyśmy do schroniska, ale wieczorem mieliśmy jeszcze siłę na integrowanie się przy ognisku.

            • 16.EKO Szkoła Rajcza Nickulina

            • W pierwszym dniu EKO Szkoły wzięliśmy udział w zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej, wędrując szlakiem przez Kowalówkę i Zagroń. Naszym przewodnikiem była pani leśnik, która przybliżyła nam specyfikę środowiska Beskidów.

            • Wystawa pt. "Rodzina Bogiem silna"

            • W dniu 10 września uczniowie naszej szkoły zwiedzili wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, poświęconą Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa jest eksponowana w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia.