• Dni Otwarte Funduszy Europejskich- konkurs

• W dniach 17-19 września br. odbędzie się kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule online.

Z tej okazji Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie pn. Łódzkie w kadrze.

Konkurs polega na nagraniu krótkometrażowego filmu pokazującego w sposób pozytywny i ciekawy Jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoją okolicę.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępny na stronie internetowej:

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 16 września br.

Zachęcamy Państwa także do odwiedzenia strony internetowej Dni Otwartych Funduszy Europejskich:

Kuratorium Oświaty w Łodzi

• Sierpniowy Bieg Tropem Wilczym 2021

• Kilkuosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w IX edycji Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Tegoroczny bieg (1963m), wokół zbiornika na Wymysłówku, ze względu na COVID, odbył się 15 sierpnia, zamiast 1 marca - w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, materiały edukacyjne oraz koszulki z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia udostępniono ze strony internetowej portalu Radomsko nasze miasto

• Spotkanie dla Rodziców i nauczycieli z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

• 1 września, w godzinach 10.oo -14.oo, w Parku przy Placu 3 Maja (w razie niepogody w MDK), odbędzie się spotkanie specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku z rodzicami i nauczycielami, ph. "Z Poradnią w drodze do szkoły". Do udziału w spotkaniu zachęca Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu. Poniżej informacja, jaka dotarła do naszej szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - 1 września

• Godz. 9.00: klasy pierwsze (TDiOŚ, BSIS), sala gimnastyczna

Godz 10.30: klasy drugie, trzecie, czwarte TDiOŚ, sale lekcyjne zgodnie z harmonogramem

2A /t.log/ - sala 13w

3cp /stolarz/kucharz/- sala 29c

3dp /wielozaw.,cukiernik/- sala 28c

• Rada Pedagogiczna

• W dniu 13.08.2021 o godzinie 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej za pośrednictwem aplikacji Teams w sprawie aneksu do organizacji.

• Matura poprawkowa

• Ogólne informacje dotyczące matury poprawkowej dla uczniów i nauczycieli dostępne są w sekcji Egzamin MATURALNY, informacje szczegółowe publikowane są w Librusie - proszę o śledzenie ogłoszeń.

W.N.

• Podsumowanie akcji charytatywnej "Z Serca dla Serca"

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej Fundacji "Z Serca dla Serca" - budowy hospicjum dla dzieci z nowotworami, które powstaje w Kępie Zaleszańskiej k/Sandomierza. Wolontariuszom Szkolnego Klubu udało się zebrać kwotę 865 zł, więc razem ze środkami przekazanymi przez nauczycieli, na konto fundacji przekażemy 1645 zł. To całkiem duża darowizna - jeszcze raz wielkie dzięki :)

• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

• To był bardzo nietypowy rok szkolny - nauczanie zdalne stało się codziennością a klasę lekcyjną zastąpił własny pokój. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021, Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za wytrwałość i całoroczną pracę, a uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce wręczyła świadectwa i nagrody. Teraz przed uczniami dwa miesiące odpoczynku. Do zobaczenia 1 września :)

• Rozstrzygnięcie konkursu "Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego"

• Uczeń klasy I c BSIS - Piotr Smugowski otrzymał podziękowanie za udział w wojewódzkim konkursie "Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego", którego organizatorem był Urząd Marszałkowski w Łodzi. Prezentacja Piotra nt. "Stanisław Sojczyński Warszyc - bohater ziemi radomszczańskiej" zakwalifikowana została do II etapu tego konkursu.

• Programowanie w języku Python

• Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z jedną z najpopularniejszych firm specjalizujących się w e-learningu programowania - firmą Codenga. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie otrzymali darmowe i bezterminowe vouchery na kurs programowania w języku Python.

• Harmonogram egzaminów klasyfikacyjnych

Matematyka 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 32

E. Kościańska

A. Fras

Geografia 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 29

J. Ferenc

Materiałoznawstwo 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 20

U. Gębicz

P. Gębicz

Język angielski 23.06.2021 godz. 12:00 – sala 7w

I. Gloc

A. Grabarczyk

Podstawy przedsiębiorczości 23.06.2021 godz. 13:15 – sala 20

W. Nita

M. Piotrowska

Wizualizacja wizerunku 24.06.2021 godz. 9:00 – sala 20

K. Misiak

Wizualizacja we fryzjerstwie 24.06.2021 godz. 10:00 – sala 21 (pracownia fryzjerska)

M. Oberska

A. Owczarek

Podstawy wizażu i kreowania wizerunku 24.06.2021 godz. 12:00 – sala 20

K. Misiak

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 25 czerwca 2021

o godz. 9.00- klasy branżowe

o godz. 10.30- klasy techniczne.

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy i maseczki.