• '
    • Aktualności

            • Wycieczka Wadowice-Kraków "Ścieżkami Jana Pawła II"

            • 31 uczniów wzięło udział w wycieczce do Wadowic i Krakowa we wtorek, 10 listopada. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II i Bazylikę Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła przyjmował Sakramenty św. i gdzie był ministrantem. Oczywiście próbowaliśmy też wadowickich "kremówek papieskich". W Krakowie natomiast odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, byliśmy pod Oknem Papieskim,  w Sukiennicach i Kościele Mariackim. Na Rynku Głównym zachwyciliśmy się niepowtarzalną atmosferą tego miejsca, w wieczornej i świątecznej już scenerii.

            • Ślubowanie klas pierwszych

            • 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Młodzież w montażu słowno-muzycznym wyraziła pięknymi słowami miłość do Ojczyzny, wiarę w wolność i szacunek do Polski. W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie/ przysięgę i zostali formalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Gośćmi byli Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Małgorzata Lewandowska, przedstawiciele 25 Batalionu Logistycznego z 25 Brygady Kawlerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego - starszy kapral  Karol Skoneczny i kapral Piotr Pawelec, a także starszy chorąży sztabowy Paweł Kałdoński z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas apelu przedstawiono wyniki  konkursów towarzyszących obchodom: historycznego oraz na fryzurę patriotyczną.

            • Rozstrzygnięcie konkursu historycznego

            • Wyniki szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną nt. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

              W konkursie w roku szk. 2021/2022 wzięło udział 61 osób, zwyciężył Bartosz Nowak z kl. II A, wyróżnienie otrzymała Karolina Uniszewska z kl. III Bg.

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

              Organizatorzy konkursu: Barbara Chudek i Andrzej Baryła.

            • Dziecięcy Telefon Zaufania RPD

            • Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605 ) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12 . Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

              W związku ze zmianą numeru telefonu prosimy o upowszechnienie tej informacji. Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.


              Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:
              https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

            • Jesień wyczarowana liśćmi

            • Droga Młodzieży ➡️ Pojawiła się pierwsza praca 👏 biorąca udział w konkursie "Jesień wyczarowana liśćmi"🍂 W związku z niekorzystną aurą pogodową termin konkursu wydłużamy do ⚠️ 24 listopada ⚠️ Czekamy na Wasze kolejne prace z niecierpliwością ❤

              p. R.Wnuczek-Łągiewska

              p. K. Madalińska-Serwa

              Przypominamy Regulamin

              ➡️https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5004055866280953&id=546785282008056

            • Podziękowania za wsparcie akcji Fundacji "Z Serca dla Serca"

            • Otrzymaliśmy podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Budujemy Hospicjum dla dzieci chorych na raka". Dla przypomnienia - w ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Fundacji "Z Serca dla Serca" 1645 zł. To dzięki Wam mogliśmy przekazać taką sumę. Liczymy, że w tym roku szkolnym uda nam się zebrać jeszcze większą kwotę.

            • Wycieczki z Programu MEiN "Poznaj Polskę"

            • Otrzymaliśmy dofinansowania do dwóch wycieczek edukacyjnych w ramach Ministerialnego Programu "Poznaj Polskę". Dla uczniów klas technicznych, w dn. 18-19.11.2021 odbędzie sie wyjazd do Krakowa i Wieliczki, natomiast dla uczniów klas branżowych w dn. 3 grudnia - do Warszawy. Więcej informacji nt. projektu i jego realizacji - w załączniku.

            • Konkurs "Książka mówi"

            • Dnia 22 października odbył się w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim etap rejonowy konkursu pięknego czytania "Książka Mówi" organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wraz z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Łodzi. Wśród szkół ponadpodstawowych 
               z Radomska nasza placówka  jako jedyna przystąpiła do udziału w tym konkursie.

              Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości znakomitego poety, myśliciela Cypriana Kamila Norwida.
              Dwóch uczniów  naszej szkoły z klasy IIA  wyłonionych w etapie szkolnym zaprezentowalo następujące utwory poety: Filip Matyjaszczyk wiersz pt. "Klątwy" oraz "Co?...jej powiedzieć ", Wiktoria Suchan wiersz  pt." Moja ojczyzna " i  "Nerwy".

              Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i piękne odczytanie w/w tekstów.

              Nauczyciele bibliotekarze

            • Konkurs

            • 😊Drodzy Uczniowie⚠️W związku z  ogłoszonym konkursem pt. 🍂"Jesień wyczarowana liśćmi "🍂 na parterze naszej szkoły pojawiła się pierwsza praca💃 🍁, na ktorej możecie się wszyscy wzorować. Poniżej przesyłamy link do regulaminu konkursu i gorąco zachęcamy do udziału! 
              p.R.Wnuczek-Łągiewska
              p.K.Madalinska-Serwa 

              Regulamin:
              ➡️ https://www.facebook.com/546785282008056/posts/5004055866280953/

            • Apel poświęcony tym, którzy odeszli

            • Przełom października i listopada to czas, kiedy częściej myślimy o tych, których od nas odeszli. Podczas dzisiejszej szkolnej uroczystości ksiądz Zbyszek odczytał nazwiska zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, a młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny, skłaniający nas do refleksji i zadumy.

            • Przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji MEiN "Szkoła Pamięta"

            • W ramach akcji "Szkoła Pamięta 2021" będziemy realizować różne działania o charakterze patriotycznym, są to np. szkolne uroczystości rocznicowe, wyjścia i wycieczki do Miejsc Pamięci i miejsc związanych z historią i dziejami naszego kraju (Kraków, Wadowice, Warszawa), konkursy czy zajęcia tematyczne.

            • Spotkanie z byłym żołnierzem jednostki GROM

            • 26 października odbyło się spotkanie dla uczniów klas wojskowych z p. Pawłem Kałdonskim,byłym żołnierzem jednostki specjalnej GROM a obecnie szkoleniowcem w 9 Łódzkiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Zapoznał uczniów z zagadnieniami dotyczącymi służby wojskowej zarówno jako żołnierz zawodowy oraz jako żołnierz wojsk terytorialnych. Zajecia te odbyły się ramach innowacji wojskowej.

            • Ogólnopolski Tydzień Kariery

            • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas 4A.docx 1 / 1 W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas 4A, 2af, 3agf, 3cgw , 2bs, 3bgs uczestniczyli w warsztatach na których omawiane były m.in. zagadnienia związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, tworzeniem dokumentów aplikacyjnych.

            • Turniej Szachowy

            • W dniu 25.10.2021r. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZSDiOŚ w Radomsku. W turnieju wzięło udział 16 uczniów. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar, natomiast pozostali finaliści dyplomy i nagrody książkowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Dąbek IIICp, drugie miejsce zajął Łukasz Przerada IIC, na trzecim miejscu uplasował się uczeń klasy IA Patryk Stępień. Wszystkim biorącym udział w turnieju pragniemy serdecznie podziękować i liczymy na uczestnictwo w kolejnych rozgrywkach.

            • Podsumowanie zbiórki w akcji "Pomagamy Polakom na Kresach"

            • W akcji charytatywnej, którą prowadzili wolontariusze SzKW, zebraliśmy kilka pudeł produktów - były to słodycze, artykuły spożywcze, przybory szkolne, maskotki. Zebraliśmy też 345 zł. Wszystkie dary przekazaliśmy w dn. 20.10.2021 (środa) organizatorowi akcji - ks. Ryszardowi Umańskiemu z Częstochowy. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, ale szczególne podziękowania kierujemy do Oliwiera z kl.III d i jego mamy.

            • Wycieczka Zakopane 2021

            • Zakopane – to był strzał w dziesiątkę….już od połowy września planowaliśmy trasę wypadu….18.10.2021 klasa III Ag wraz z zaprzyjaźnionymi koleżankami oraz kolegami z klas I A, II A, II bs, III Cg, III cp wyruszyła w kierunku stolicy Tatr. Po dotarciu do Poronina naszej bazy noclegowej udaliśmy się w kierunku Wielkiej Krokwi by móc na żywo podziwiać kompleks 5 skoczni narciarskich. Na szczyt wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym gdzie dzięki spojrzeniu na panoramę miasta znad rozbiegu mogliśmy się poczuć jak najlepsi skoczkowie świata gdy siedzą na belce startowej…Kolejną atrakcją było wejście i zdobycie Gubałówki. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Na górnej polanie Gubałówki mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Tatr i Zakopanego oraz Butorowy Wierch najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego. Z góry zjechaliśmy kolejką, która po całkowitej modernizacji stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych. Na dole czekały już na nas słynne Krupówki, reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. To popularna ulica, dobrze znana turystom. W trzecim dniu dotarliśmy do doliny Kościeliska. Dolina Kościeliska jest przedstawicielem doliny walnej, czyli takiej, która prowadzi od głównej grani Tatr, aż do podnóży gór. Jej początek mieści się w Kirach i przez około 9 km tworzy długi i głęboki wąwóz skalny. Spacer po drodze uprzyjemnia Kościeliski Potok, który towarzyszy turystom prawie do samego schroniska. Po uroczym spacerku mogliśmy zregenerować się w Chochołowskich Termach - popularnym parku wodnym z basenami termalnymi, zjeżdżalniami, spa, saunami. Następnie udaliśmy się do Białego Dunajca gdzie mogliśmy spędzić niepowtarzalne chwile w folkowych klimatach z kapelą góralską ,,Zbóje’’. Z tego miejsca ,,Dziękujemy’’ osobie, która umożliwiała nam udział we wspólnym biesiadowaniu oraz poznaniu góralskiej muzyki. Ostatnią atrakcją było odwiedzenie Krzyża Grunwaldu w Poroninie. Pełni uśmiechu i zadowolenia czekamy na kolejny wyjazd. Klasa 3 Ag.

            • SZKOLNA LIGA STRZELECKA XXIX edycja

            • 22 października 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach strzeleckich dla szkół ponadpodstawowych w konkurencji KARABIN PNEUMATYCZNY w klasyfikacji JUNIOR.

              Organizatorami zawodów byli:

              Zarząd Rejonowy LOK w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

              Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Woch Klaudia, Piechowicz Damian, Jarosz Grzegorz, Pieles Mateusz, Dyksy Bartosz, Stankiewicz Maciej, Trzeciak Mikołaj, Jeziorski Szymon.

              Nasza zawodniczka Klaudia Woch zdobyła I miejsce w kategorii JUNIORKA

              Nasi zawodnicy w kategorii JUNIOR:

              II miejsce Damian Piechowicz

              III miejsce Bartosz Dyksy

               

              III miejsce w kategorii SENIOR zdobył nasz profesor Robert Drozdek 🙂

              Opiekunami grupy byli: A. Gąsiorowska i R. Drozdek

              WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

            • Konferencja naukowa

            • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w drugiej konferencji naukowej pt. "Rodzina i szkoła wobec pandemii COVID-19. Diagnoza sytuacji", która odbędzie się 26 października 2021 o godzinie 9.45.

              W ramach konferencji podjęta zostanie refleksja nad wyzwaniami stojącymi przed rodziną i szkołą w związku z zaistniałymi skutkami pandemii COVID-19. Zaproszeni goście podzielą się wynikami badań dotyczącymi pandemii COVID-19 w trzech perspektywach: medycznej, rodziny oraz szkoły.

              Wydarzenie będzie przebiegać w formie hybrydowej, będzie je można śledzić online na platformie Webex.

              Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.

              Link: https://www.kuratorium.lodz.pl/konferencja-rodzina-i-szkola-wobec-pandemii-covid-19-diagnoza-sytuacji/