• '
    • Aktualności

            • Targi Innowacji Meblarskich

            • W dniu 10 października uczniowie Technikum Drzewnego uczestniczyli w Targach Innowacji Meblarskich zorganizowanych przez firmę KORNER.

              Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i trendami w meblarstwie. Uczniowie poza zdobywaniem informacji na temat nowatorskich rozwiązań technologicznych mogli porozmawiać z gwiazdą TVN – Panem Darkiem prowadzącym program telewizyjny „Darek solo”. Rozmowa dotyczyła jego pracy jako stolarza oraz tego, skąd czerpie pomysły na innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne projektowanych mebli. Uczniowie stanęli również w szranki ze stolarzami w konkursie montażu szuflad firmy GTV.

              I trzeba przyznać, że nie ustępowali wprawionym w montażu tych szuflad pracownikom zakładów stolarskich.

            • Wycieczka Wadowice-Kraków "Ścieżkami Jana Pawła II"

            • Od wielu już lat w październiku organizujemy wycieczkę do miejsca szczególnego, jakim jest Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Odwiedzamy miejsce, w którym Karol Wojtyła urodził się i mieszkał, a później do niego wielokrotnie przybywał jako Sługa Boży. W Muzeum Domu Rodzinnego JP II zobaczyliśmy wiele pamiątek, rzeczy osobistego użytku, dokumentów, zdjęć rodziny Wojtyłów, które są eksponowane w kilku salach tematycznych. Pozwoliły nam one lepiej poznać naszego Wielkiego Rodaka. Obowiązkowym punktem pobytu w Wadowicach była oczywiście degustacja "kremówki papieskiej" - ulubionego ciastka naszego Papieża.  Druga część wycieczki to wędrówka śladami Karola Wojtyły po Krakowie - Zamku Królewskim, Katedrze Wawelskiej, Rynku, Sukiennicach. Tradycyjnie już odwiedziliśmy Pałac Biskupów, gdzie znajduje się słynne "okno papieskie" - niestety, obecnie w remoncie. Tym razem zapalilśimy znicz pod pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu Pałacu i zaśpiewaliśmy "Barkę" - ulubioną pieśń Ojca Świętego.

              Dzięki pięknej, niemal letniej pogodzie, spacerując Bulwarami nad Wisłą, poczuliśmy się jakby trwały jeszcze wakacje. 

            • Wycieczka do Torunia

            • Wycieczka do Torunia śladami Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły 03 października uczniowie klasy IV B uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Zaczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem, który oprowadził nas po najważniejszych miejscach na Starym Mieście m.in.: Brama Klasztorna, Krzywa Wieża - przy której próbowaliśmy stanąć prosto, Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę św. Janów, głaskaliśmy Filusia oraz osiołka, a na szczęście dotykaliśmy zasłuchanych żab, które siedzą przy fontannie Flisaka, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, piernikowa aleja gwiazd oraz przedzamcze i ruiny zamku krzyżackiego. Oprócz ciekawych historii, poznaliśmy również topografię toruńskiej starówki. "Rozpoznanie" to ułatwiło rozwiązywanie zadań w czasie gry miejskiej, która była kolejnym punktem naszego programu. Każda z drużyn otrzymała kartę gry wraz z planem Starego Miasta. Zadania do wykonania były bardzo zróżnicowane: począwszy od zadań wymagających orientacji w terenie, przez takie, które wymagają logicznego myślenia, zdolności matematycznych, czy też koncentracji. Gra okazała się doskonałym sposobem na aktywne poznanie Torunia i jego historii. Kolejną atrakcją, która na nas czekała był Bunkier Wisła - betonowa szczelina przeciwlotnicza LSDG z 1943 roku, gdzie odbyła się w nim symulacja nalotów na miasto. Była to atrakcja dla osób o mocnych nerwach, gwarantującą niesamowite przeżycia oraz nietypową lekcję historii. Po obiedzie udaliśmy się do planetarium na seans pt. „Ziemia – Planeta Kopernika”, a następnie do Żywego Muzeum Piernika, gdzie pod bacznym okiem Mistrza Piernikarskiego oraz Wiedźmy Korzennej, przenieśliśmy się do czasów średniowiecznego Torunia i staliśmy się prawdziwymi terminatorami, czyli uczniami piernikarskimi. Przygotowywaliśmy własne pierniki, które wyrabia się od ponad 500 lat. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat składników potrzebnych do wyrobu pysznych ciasteczek. Wizyta w muzeum okazała się doskonałą zabawą dla osób w każdym wieku! Na zakończenie naszej wizyty udaliśmy się na krótki spacer nad brzegiem Wisły. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z wycieczki. Mamy nadzieję, że każdy zapamiętał wiele informacji o mieście Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły. Pomimo przelotnych opadów wyjazd był bardzo udany.

            • Dzień Chłopaka w szkole

            • Z okazji Dnia Chłopaka, dziewczęta z Samorządu szkolnego oraz opiekunki samorządu - pani Renata Łągiewska i pani Bogusia Rokita, przygotowały dla wszystkich panów kilka atrakcji: były życzenia i upominki, czyli "muchy" i "wąsy" wykonane z drewna (Handmade), małe słodkie "co nieco" i dużo dobrej (głośnej) muzyki. 

            • Każda kropla jest cenna

            • Dzisiaj tj 26.09.2018r rozpoczęliśmy kolejną już XVI edycję turnieju w honorowym krwiodawstwie ,,Młoda Krew Ratuje Życie”. W Punkcie Krwiodawstwa w Radomsku krew oddało 4 uczniów: Weronika Skalska, Julia Komendarczyk ( z klasy III TB), Kinga Konopka i Robert Mazik ( z klasy III TC) oraz nauczyciel Małgorzata Lewandowska, co dało 2 litry 250 ml krwi. W szkole akcja poboru krwi planowana jest w listopadzie.

              Serdecznie zapraszamy do grona krwiodawców!

            • Obóz Wojskowy Tomaszów Mazowiecki 19-21 września 2018

            •        Podczas pierwszego dnia pobytu w jednostce wojskowej zwiedziliśmy nowo otwartą Salę Tradycji 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Następnym punktem były zajęcia w ramach których kadeci doskonalili musztrę zespołową - przeformowywanie w kolumnę czwórkową, marsz krokiem zwykłym i defiladowym oraz oddawanie honorów przez pododdziały. Po zajęciach udaliśmy się na spacer i zwiedzanie „Skansenu Rzeki Pilicy”. Na jego bogatą ekspozycję składają się ruchome modele młynów wodnych, młyna frontowego, pływającego oraz średniowiecznego młyna kieratowego. Zobaczyliśmy również makiety mostów na Pilicy, kolekcję dawnych wag, żelazek, śrutowników oraz liczne militaria. Duże zainteresowanie wzbudził „Lufcik” - jedyny zachowany na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe wydobyty z Pilicy, czołg T-34/85 oraz barka rzeczna typu „Szczupak”. Niezwykłym okazał się również budynek drewnianej poczekalni ze stacji kolejowej Wolbórka. Kolejnym punktem naszego spaceru był Rezerwat Przyrody „Niebieskie Źródła”, który chroni wody wypływające ze szczelin krasowych w wapieniach jurajskich w postaci silnie pulsujących wywierzysk. Charakterystyczne błękitno-zielonkawe zabarwienie wody jest efektem działania rozproszonego światła słonecznego i zależy od stanu pogody. Wieczór zakończyliśmy przy wspólnym ognisku ze śpiewem na ustach i tańcami.
              W kolejnym dniu pobytu kadeci doskonalili zajęcia z musztry, topografii oraz zostali zapoznani z zasadami bytowania w lesie. Nabyli umiejętności budowania szałasu i rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. Po obiedzie udaliśmy się na spływ kajakowy rzeką Pilicą na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała o długości ok. 10 km. Odcinek ten charakteryzuje się spokojnym nurtem z licznymi  meandrami oraz malowniczymi widokami. 
              Ostatniego dnia wzięliśmy udział w obchodach II święta 25 Batalionu Logistycznego  w ramach którego odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego. Braliśmy również udział w defiladzie ulicami Tomaszowa wystawiając kolumnę marszową.
              Obóz w tym roku okazał się bardzo udany. Pogoda nam dopisywała, a pobyt był niesamowitą przygodą pełną wrażeń i nowych doświadczeń. :-)
               

          • Oddając krew- ratujemy życie
            • Oddając krew- ratujemy życie

            • W środę, 19 września, w PSP 4 w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie PCK "Młoda Krew Ratuje Życie", w którym nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii największa aktywność-ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia. Podczas trwającej 10 miesięcy akcji uczniowie naszej szkoły oddali łącznie 22 litry krwi.

              Dziękujemy młodym krwiodawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach poboru krwi.

            • Wirtualna adopcja

            • Znalezione obrazy dla zapytania wirtualna adopcja psa   Uczniowie "drzewniaka" : jesteście SUPER - wczoraj podczas pierwszej zbiórki monet na rzecz naszego podopiecznego - psa BENO, wolontariuszki Szkolnego Klubu zebrały prawie 112 zł. Szczególnie hojni byli uczniowie klas pierwszych, za co im bardzo dziękujemy. Pozyskana kwota pozwoli na opłacenie 3 miesięcy "czesnego" dla naszego pupila i jeszcze trochę zostanie na zakup karmy. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim darczyńcom. yes

            • Wirtualna adopcja

            •       Czy pamiętacie jeszcze naszego podopiecznego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt? Przypominamy, że zobowiązaliśmy się do comiesięcznej wpłaty na utrzymanie i leczenie Beno. Zaczął się nowy rok szkolny, a więc znów członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zaczynają zbierać monety na pomoc zwierzaczkom w schronisku. Nikt nie powinien pozostać obojętny, liczymy na Was!

            • Ogólnopolski Program "Kibicuj z klasą"

            •     Miś Kazek - Średni Legia Warszawa  Trzeci rok z kolei zgłosiliśmy się do udziału w Ogólnopolskim Programie "Kibicuj z klasą". Będziemy mieli możliwość obejrzeć mecz piłki nożnej polskiej Ekstraklasy pomiędzy Mistrzem Polski Legią Warszawa a Wisłą Kraków. Warszawski klub, tym razem, udostępni nam bilety na mecz, który odbędzie się w weekend 20/21 października 2018. Z Programu "Kibicuj z klasą" mogą korzystać bezpłatnie uczniowie do ukończenia 17 roku życia. 

            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 /2019

            •    Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego obrazki  Po dwóch miesiącach wakacji spotkaliśmy się dziś wypoczęci i opaleni. Szczególnie serdecznie przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, którym Pani Dyrektor i przedstawiciele Samorządu Szkolnego życzyli "samych piątek".  Wszyscy uczniowie z pewnością zaczynają kolejny rok szkolny z mocnym postanowieniem realizacji tego życzenia - a więc do pracy!  Życzymy samych sukcesów i obfitego w ciekawe doświadczenia  roku 2018/2019.

            • Rada Pedagogiczna

            • Rada pedagogiczna odbędzie się 31.08.2018 r.o godzinie 9.00
              Porządek zebrania:
              Spotkanie z IODO.
              1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej rady.
              2. Zatwierdzenie wyników klasyfikacji po egzaminach poprawkowych.
              3. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego.
              4. Zatwierdzenie tygodniowego planu zajęć.
              5. Sprawy różne

            • Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

            • ZAWIADOMIENIE

              o wyborze najkorzystniejszej oferty

               

              Dotyczy zapytania ofertowego w sprawie zamówienia na dostarczenie sprzętu komputerowego oraz sprzętu dydaktycznego dla Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku z dnia 06.07.2018

              pobierz>>>

            • Konkursy, konkursy, konkursy!!!

            •  Znalezione obrazy dla zapytania rocznica niepodległości obrazy  Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy uczniów do udziału w konkursach szkolnych: - prezentacja multimedialna „Drogi do niepodległości” - fotograficzny „Oblicza Niepodległej”.

              Prace należy składać do 20 września 2018r. w bibliotece szkolnej.

              Celem konkursów jest wspieranie postaw patriotycznych, propagowanie treści patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
              Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach! 

            • III miejsce w Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy

            • Wiktoria Krawczyk (uczennica kl. III „c” z ZSDiOŚ) zajęła III miejsce w Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

              15 czerwca 2018 roku w Bełchatowie został rozstrzygnięty wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

              Celem konkursu było wyłonienie najlepszego absolwenta OHP, a także stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań, osiągnięć i sukcesów. Każdy z uczestników podczas wystąpień opowiadał o swoich najcenniejszych doświadczeniach z czasu pobytu w OHP, o wydarzeniach, sukcesach i osiągnięciach w pracy i nauce. Uczestnicy konkursu odpowiadali również na pytania komisji dotyczące działalności w hufcu pracy, przebiegu kształcenia, pracy zawodowej oraz planów na przyszłość.

              W kategorii nauka zawodu zwyciężyła uczestniczka z Hufca Pracy 5-16 w Sieradzu, drugie miejsce zajęła uczestniczka z Hufca Pracy 5-2 w Piotrkowie Trybunalskim, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Krawczyk z Hufca Pracy 5-8 w Radomsku.

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale „ABSOLWENT ROKU”, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

              Autor zdjęć: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP

               

              Wiktoria Krawczyk (uczennica kl. III „c” z ZSDiOŚ) zajęła III miejsce w Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

              15 czerwca 2018 roku w Bełchatowie został rozstrzygnięty wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

              Celem konkursu było wyłonienie najlepszego absolwenta OHP, a także stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań, osiągnięć i sukcesów. Każdy z uczestników podczas wystąpień opowiadał o swoich najcenniejszych doświadczeniach z czasu pobytu w OHP, o wydarzeniach, sukcesach i osiągnięciach w pracy i nauce. Uczestnicy konkursu odpowiadali również na pytania komisji dotyczące działalności w hufcu pracy, przebiegu kształcenia, pracy zawodowej oraz planów na przyszłość.

              W kategorii nauka zawodu zwyciężyła uczestniczka z Hufca Pracy 5-16 w Sieradzu, drugie miejsce zajęła uczestniczka z Hufca Pracy 5-2 w Piotrkowie Trybunalskim, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Krawczyk z Hufca Pracy 5-8 w Radomsku.

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale „ABSOLWENT ROKU”, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

              Autor zdjęć: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP

               

               

            • Przedwakacyjne akcje SK PCK

            • W dniu 12 czerwca 6 uczniów oddało honorowo krew w Punkcie Krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym w Radomsku ( 2 litry 700 ml) , tuż przed Światowym Dniem Honorowego Krwiodawcy. W niedzielę 17 czerwca 4 wolontariuszki koła zabezpieczało przedmedycznie IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Etiuda Radomsko 2018. Warto wspomnieć o zabezpieczeniach pierwszej pomocy podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka oraz Dni Radomska.

              Natomiast 21 czerwca na uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji Gorączka złota otrzymaliśmy podziękowania za zbiórkę złotych monet na terenie placówki.

              Dziękujemy krwiodawcom, wolontariuszom i darczyńcom. Macie ogromne serca!

               

            • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

            • Nadszedł najlepszy dla wszystkich dzień roku szkolnego smiley Uczniowie, którzy sumiennie pracowali od września, z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody i wyróżnienia. Teraz czas na odpoczynek. Życzymy słonecznych i pełnych pozytywnych atrakcji wakacji!!!!

              Do zobaczenia we wrześniu!

            • Wspólne pieczenie

            • W dniu 15.06.2018 r odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Podczas wizyty goście uczyli się piec i dekorować ciasteczka. Nasi uczniowie chętnie udzielali rad młodszym kolegom.