• '
    • Aktualności

            • Konkurs wiedzy "Biblia i antyk - dwa źródła kultury europejskiej"

            • Dnia 20 grudnia 2017 roku  odbył się szkolny konkurs wiedzy  ph:” Biblia  i antyk dwa źródła kultury europejskiej,”  który na stałe wpisał się w tradycję szkoły.  Łączy  on wiedzę z języka polskiego, religii i  kultury. W konkursie wzięło udział 28 uczniów klas technicznych i zawodowych.

              W zadaniach  konkursowych znalazły się  pytania dotyczące zarówno znajomości budowy Biblii: Starego i Nowego Testamentu, jak i postaci, wątków, motywów z przypowieści biblijnych. Wiedza z języka polskiego dotyczyła pojęć takich jak: mity, bohaterowie najpopularniejszych mitów, bogowie greccy, związki frazeologiczne zaczerpnięte z antyku, cechy dramatu antycznego. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z pytaniami konkursowymi.

               W konkursie  najlepsi okazali się :

              I miejsce - Jakub Rusajczyk  kl. II TA

              II miejsce – Weronika Czaińska kl.Ic

              III miejsce  - Nikodem Krawczyk kl.IIC i Robert Mazik kl.IIC

              wyróżnienie- Natalia Błaszczyk kl.IIC

               Gratulujemy zwycięzcom i  zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.  Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Piotrowska i Bogumiła Rokita

               

            • Zwyczaje bożonarodzeniowe w językach obcych

            • Od wielu już lat,na krótko przed Bożym Narodzeniem, odbywa się w naszej szkole z inicjatywy nauczycieli językow obcych, przedstawienie, dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych w tych krajach, których języków uczą się uczniowie naszej szkoły.Tak też było i w tym roku.
              21 grudnia 2017r.w sali widowiskowej zebrali się uczniowie klas pierwszych, którym ich starsi koledzy zaprezentowali nie tylko obrzędy i zwyczaje, związane z adwentem, czy  Bożym Narodzeniem, ale także umożliwili wysłuchanie i wspólne śpiewanie przepięknych kolęd po angielsku, niemiecku, czy rosyjsku.

              W tej podniosłej, świątecznej już  atmosferze wręczono nagrody i dyplomy laureatom szkolnych konkursów o tematyce bożonarodzeniowej językach obcych.

            • Liga Młodych Logistyków - drużyna uczniów z naszej szkoły w finale konkursu

            • Niezmiernie miło nam poinformować, iż drużyna uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk uplasowała się na III miejscu w eliminacjach do VII edycji konkursu Liga Młodych Logistyków, organizowanego przez Koło Naukowe Logistyki Dialog działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Spośród 212 zespołów, zgłoszonych do tego prestiżowego konkursu, 10 drużyn, 15 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zawalczy w finale, a wśród nich zespół uczniów z naszej w składzie: Kinga Rozpendek, Piotr Dyktyński i Adrian Kurzyk. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

            • Wycieczka do Wrocławia

            •  Pijąc każdego dnia zwykłą wodę, nie zdajemy sobie sprawy, jak cenna to substancja. O jej ważności dla człowieka mogliśmy przekonać się będąc w centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu. To miejsce , gdzie różnorodne technologie multimedialne, interaktywne wystawy oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych , fascynujących perspektyw. Mieliśmy tutaj możliwość zobaczyć m. in. widowisko obrazujące powstanie naszej planety oraz narodziny wody. Poznaliśmy głębiny oceaniczne jako świat tętniący życiem, w skali mikro i makro. Okazało się, że podwodny świat może zadziwiać bogactwem różnorodnych form życia. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć replikę batyskafu Triesta, który w 1960 r. eksplorował najgłębsze miejsce na Ziemi. Po tej dawce wiedzy o wodzie mogliśmy wypocząć w strefie relaksu. Leżąc na leżakach można było podziwiać wschód Księżyca na plaży i zrelaksować się przy dźwiękach dżungli. Wypoczęci i naładowani dobra energią udaliśmy się w dalszą drogę na jarmark bożonarodzeniowy na Rynek Główny. Tam w pięknej scenerii świątecznej , której głównym elementem była ogromna, ozdobiona kolorowymi bombkami choinka, mogliśmy zrobić drobne zakupy świąteczne i prezenty dla bliskich oraz skosztować międzynarodowych świątecznych smakołyków. Oferta była bardzo bogata także każdy mógł znaleźć coś dla siebie zwłaszcza, że ozdoby świąteczne i rękodzieło zachwycały swoim pięknem. Na koniec uwieczniliśmy nasz pobyt na jarmarku wspólnym zdjęciem pod bajkowo kolorową choinką. Zadowoleni i w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Radomska.

            • Finał akcji "Szlachetna Paczka"

            • Podobny obraz     Sobota 9 grudnia była dniem finału ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna paczka". W Radomsku miejski sztab akcji mieścił się w Szkole Podstawowej nr 7, tam też dostarczyliśmy zebrane w szkole produkty i artykuły spożywcze. 

              Otrzymaliśmy gorące podziękowania za wsparcie akcji - niniejszym przekazuję je wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy podzielili się swoim dobrem z potrzebującymi. 
              D.Solarik

            • Gala Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża 2017

            • W czwartek 7 grudnia w MDK w Radomsku aktywnie uczestniczyliśmy w VI edycji Gali Wolontariatu PCK. Nasze szkolne koło pomagało w jej organizacji pod kierunkiem pani Małgorzaty Lewandowskiej a uczniowie Natalia Nowak i Marcin Popiołek prowadzili uroczystość. PCK w Radomsku podsumował roczną działalność i nagrodził najlepszych wolontariuszy i koła funkcjonujące na terenie powiatu radomszczańskiego.

              Otrzymaliśmy tytuł ,,Najaktywniejszego Szkolnego Koła PCK 2017r” powiatu radomszczańskiego w  kategorii szkoła ponagimnazjalna. Uczennica Natalia Nowak ( z klasy II TA) została wyróżniona statuetką Wolontariusz 2017r  w kategorii szkoła ponadgimnazjalna a uczennica Karolina Półrola ( z klasy ITA) w kategorii szkoła gimnazjalna. Gratulujemy dziewczętom i dziękujemy wszystkim członkom SK PCK oraz osobom wspierającym za zaangażowanie podczas realizowanych akcji i kampanii czerwonokrzyskich na terenie naszej szkoły przy współpracy z lokalnym Oddziałem Rejonowym PCK w Radomsku.

               

            • POWIATOWE WARSZTATY POPULARNONAUKOWE

            • "Niska emisja i jej wpływ na środowisko”

              W dniu 5 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się Powiatowe Warsztaty Popularnonaukowe dla klas gimnazjalnych „Niska emisja i jej wpływ na środowisko” zorganizowane pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego Pana Andrzeja Pluteckiego. W trakcie uroczystości Pani Magdalena Jurek z PGK sp. z o.o. w Radomsku wygłosiła wykład „Źródła niskiej emisji i jej wpływ na środowisko”, a Pan Łukasz Praszczyk z Nadleśnictwa Radomsko wygłosił wykład „Wpływ niskiej emisji na ekosystemy”. Przedstawione zostały działania prowadzone w ramach akcji „Radomszczański nie dymi”. Metody walki z niską emisją przybliżyła również Pani Marzena Proszowska - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Radomsku. Tradycyjne odbyły się Warsztaty dla młodzieży w trakcie których przeprowadzono ciekawe doświadczenie. Podczas uroczystości rozstrzygnięte zostały konkursy dla uczniów klas gimnazjalnych w kategorii:

              Poster „Wpływ niskiej emisji na środowisko”

              I miejsce – Zuzanna Jędrzejczyk PSP nr 9 op. Beata Kujawska, Anna Potyrała

              II miejsce - Bartłomiej Paradziński PSP nr 2 op. Alina Chmielewska

              III miejsce - Wiktoria Kwarta PSP nr 9 op. Beata Kujawska, Anna Potyrała

              Wyróżnienie – Zuzanna Śliwowska PSP nr 1 op. Anna Skórka-Nowicka

              Wyróżnienie – Julia Karoń PSP nr10 op. Katarzyna Suchan, Ewa Rapczewska

              Prezentacja multimedialna „Niska emisja i jej wpływ na środowisko”

              I miejsce – Alicja Wideryńska PSP nr 1 op. Anna Skórka-Nowicka

              II miejsce – Miłosz Kowalczyk PSP nr 9 op. Beata Kujawska, Anna Potyrała

              III miejsce – Jakub Kwiecień PSP nr 1 op. Bożena Miądowicz

              Wyróżnienie – Martyna Muskała PSP nr 7 op. Aleksandra Chowaniec

              Wyróżnienie – Kamil Lesiński PSP nr 2 op. Alina Chmielewska

              Wyróżnienie – Julia Gąsiorowska PSP nr10 op. Katarzyna Suchan, Ewa Rapczewska

              Zorganizowany został również konkurs dla uczniów ZSDIOŚ w kategorii:

              Prezentacja multimedialna „Niska emisja i jej wpływ na środowisko”

              I miejsce – Jakub Rusajczyk IITA

              II miejsce – Natalia Nowak IITA

              III miejsce – Michał Gala IITA, Radosław Tkacz IIIa

              Warsztaty powstały dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radomsku, PGK sp. z o. o. w Radomsku, Nadleśnictwa Radomsko oraz Urzędu Miasta Radomsko.

              Koordynatorem Warsztatów była Joanna Ferenc a współorganizatorami Katarzyna Misiak i Magdalena Aleksandrowicz.

            • II Radomszczańska Gala Wolontariatu

            • Znalezione obrazy dla zapytania dzień wolontariusza5 grudnia, w Dniu Wolontariusza wzięliśmy udział w spotkaniu zorganizowanym w Domu Kultury przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, podczas którego Statuetką Wolontariusz 2017  zostali nagrodzeni  najbardziej zasłużeni wolontariusze z Radomska.. Gościem specjalnym uroczystości był pan Piotr Pogon - animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, biegacz charytatywny, współpracujący między innymi z Anną Dymną. Pan Piotr opowiadał o swoim życiu, które od wielu lat jest ciągłą walką z nowotworem. Nie przeszkadza mu to jednak w podejmowaniu kolejnych wyzwań: zdobywania kolejnych szczytów, brania udziału w maratonach i triathlonach na całym świecie, czy zdobycia bieguna północnego. W ten sposób pan Piotr zyskuje fundusze na pomoc chorym, budowę kolejnych  domów pomocy, rehabilitację osób niepełnosprawnych. Prelegent zachęcał wszystkich do działania na rzecz osób pokrzywdzonych przez los, przekonywał młodzież, że nie ma rzeczy niemożliwych i żeby zawsze dawać nadzieję innym.

            • Dzień z profilaktyką

            •     Znalezione obrazy dla zapytania dzień profilaktyki obrazy        1 grudzień to dzień solidaryzowania się z ludźmi chorymi na AIDS i żyjącymi z wirusem HIV. W naszej szkole z tej okazji corocznie organizowane jest spotkanie dla uczniów klas pierwszych pod hasłem "Alternatywy dla uzależnień". Celem tego działania jest podniesienie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, ale też wskazanie pożądanych zachowań i przestoga przed zachowaniami ryzykownymi. Uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny "Przyszłość" oraz wysłuchali prelekcji pedagogów na temat sposobów uniknięcia zakażenia wirusem HIV. Gościem specjalnym spotkania był p. Artur Kwiatkowski- pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przedstawił ofertę Mosiru dotyczącą aktywnego spędzania czasu wolnego.

            • "Andrzejki" w szkole

            • Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki obrazy

              Podczas szkolnych "Andrzejek" można było wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Szkolny, między innymi dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Był też słodki poczęstunek i głośna muzyka, przy której nogi same rwały sie do tańca. Dziękujemy organizatorom i uczniom, którzy zajmowali się prowadzeniem zabawy. 

            • "Otrzęsiny" uczniów klas pierwszych

            •   Podobny obraz        Od dzisiaj uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi podmiotami społeczności szkolnej i faktycznymi uczestnikami życia szkoły. Podczas spotkania w sali gimnastycznej, gdzie musieli sprostać wielu, wcale niełatwym zadaniom, wykazali się pomysłowością, kreatywnością i wytrwałością  w dążeniu do celu. W rywalizacji między klasami zwyciężyli uczniowie I c. Podczas wspólnej zabawy było wiele śmiechu, ale też dużo pozytywnej adrenaliny.

            • Wycieczka do Warszawy

            • Już o szóstej rano 27 listopada 2017 roku uczniowie klas: I A i IB wraz z wychowawczyniami p. Joanną Ferenc, p.Urszulą Gębicz oraz nauczycielami p.Izabelą Kwarciak oraz p. P. Gębiczem wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu naszej wyprawy była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej dzięki zaproszeniu nas przez pana posła Krzysztofa Maciejewskiego, który wraz z panem Pawłem Gębiczem -dyrektorem biura poselskiego, oprowadzili nas po najważniejszych miejscach w tym budynku. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy historyczne miejsca w mieście: Łazienki Królewskie, Belweder, Pałac w Wilanowie, Byliśmy przed Pałacem Prezydenckim, gdzie wypatrywaliśmy głowy państwa. Widzieliśmy kościół - Bazylikę Świętego Krzyża, w którym spoczywa serce Fryderyka Chopina. Podziwialiśmy pomniki Mickiewicza i Kopernika. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy na Pawiaku Spotkaliśmy na szlaku sztandarowych bohaterów Warszawy: Syrenkę i Małego Powstańca. Podziwialiśmy Zamek Królewski i Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Zwiedzanie zakończyliśmy na Placu Zamkowym. Wieczorny spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, w czasie którego pan przewodnik nie tylko zapoznał nas z historia miasta, ale również opowiadał ciekawostki i anegdoty związane ze stolicą, był niezwykle klimatyczny. W drodze powrotnej, kiedy zaczęło burczeć nam w brzuchu, zatrzymaliśmy się w doskonałe wszystkim znanej restauracji – McDonald's. Po posiłku przyszedł czas na powrót do rzeczywistości, ale ze śpiewem na ustach. Wycieczka ta zapadnie nam w pamięci na długie lata. Poczuliśmy świąteczny klimat, świetnie się razem bawiliśmy, zdobyliśmy nową wiedzę, poznaliśmy lepiej naszą stolicę, jak też siebie nawzajem. Atmosfera była tak wspaniała, że z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego wspólnego wyjazdu.

            • Zwiedzanie z duchami

            • W dniach 27-28.11.2017 uczniowie klasy 4T, 2A, 2B i 2C brali udział w wycieczce. Najpierw udaliśmy się do Złotego Potoku, gdzie zatrzymaliśmy się przy Bramie Twardowskiego. Po posiłku, w Pstrągarni Raczyńskich, udaliśmy się do zamku w Mirowie, by dalej przejść spacerkiem do Bobolic W Ogrodzieńcu, spotkaliśmy się na ognisku, by po posiłku zwiedzać zamek nocą. Było dużo śmiechu, ale i chwile grozy. W drodze powrotnej byliśmy w Olsztynie, odwiedziliśmy Ruchomą Szopkę Olsztyńską. A. Krupińska, E. Kościańsk. 

            • Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo - Planeta"

            • W dniu 24 listopada 2017 roku 22 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w IX Edycji Konkursu „Geo-Planeta”. Konkurs ten jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” –Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Test konkursowy składał się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata, oraz zwięzłej części opisowej. Test rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składał się z 30 pytań zamkniętych oraz pytania otwartego, 10 zadań związanych było z wykorzystaniem załączonej mapy. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2018 roku.

            • Wycieczka do Warszawy "Rezydencje Królewskie"

            •   Znalezione obrazy dla zapytania darmowy listopad obrazy Listopad to miesiąc, w którym pałace i zamki królewskie można zwiedzać bez opłat, skorzystaliśmy więc z tej możliwości podczas czwartkowego wyjazdu do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Łazienkach Królewskich. Pałac na Wyspie zachwycił nas bogactwem wystroju wnętrz, otoczenie pałacu też bardzo nam się podobało. Kolejną atrakcją był Zamek Królewski, który także zrobił na nas duże wrażenie. Odbyliśmy też spacer po Starym Mieście, gdzie odpoczęliśmy po kilku godzinach zwiedzania i podziwiania królewskich komnat. Późnym popołudniem dotarliśmy do Wilanowa - tam spacerowaliśmy w pałacowych ogrodach rozświetlonych tysiącami światełek. Iluminacja Ogrodu Światła zrobiła na nas ogromne wrażenie. Z żalem wracaliśmy do domu - mamy jednak nadzieję na kolejną wycieczkę do stolicy.

            • EKO-KADR

            • Uczniowie Drzewniaka laureatami V edycji Wojewódzkiego Konkursu Filmów Przyrodniczych „EKO-KADR” W dniu 23 listopada 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Filmów Przyrodniczych „EKO-KADR”. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli Michał Gala i Radosław Tkacz a III miejsce Natalia Knysz i Jakub Rusajczyk. Opiekunem uczniów była pani Joanna Ferenc. Tematyka wykonanych przez uczestników filmów dotyczyła piękna przyrody województwa łódzkiego. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań problematyką ochrony środowiska, kształtowanie  poglądów  i  przekonań,  dotyczących  konieczności  ochrony  przyrody i jej zasobów oraz dostrzeganie zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem.

            • Akcja charytatywna "Ratujemy Piotrusia"

            • Znalezione obrazy dla zapytania ratujemy piotrusia Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie do akcji "Ratujemy Piotrusia". Ze zbiórki podczas kiermaszu ciasta mamy ponad 600 zł!!!  Jesteście super yes      Jeszcze raz gorące podziękowania dla tych, co upiekli te pyszności (uczniów, kochanych mamuś naszych uczniów i nauczycieli), uczennic, które prowadziły dystrybucję oraz tych, którzy to wszystko zjedli smiley     Ponownie pokazaliście, że macie wielkie serducha heart

            • Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej LOK

            • Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznych

              Narodowe Święto Niepodległości to okazja, by zastanowić się nad istotą patriotyzmu. To pojęcie ma dla młodych ludzi wiele znaczeń i w różny sposób jest demonstrowane, a jednym ze sposobów jest publiczna prezentacja poezji i pieśni patriotycznych. Okazją do zaprezentowania indywidualnego rozumienia idei patriotyzmu oraz umiejętności artystycznych był Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznych, który odbył się 16 listopada w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, który wraz z Ligą Obrony Kraju był  jego organizatorem. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu wykonawców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach – recytacji i pieśni patriotycznej/poezji śpiewanej. Pełne emocji prezentacje wzbudziły w publiczności ogromne wzruszenia, dlatego Jury konkursu przyznając nagrody i wyróżnienia miało niezwykle trudny problem do rozwiązania .

              W rezultacie w kategorii „recytacja poezji” w grupie gimnazjalistów przyznano nagrody wyróżnieni dla:

              I m. - Natalia Węgrzyk PSP nr 7 w Radomsku

              II m. – Weronika Mazur PSP nr 6 w Radomsku

              III m. Anny Stolarczyk z PSP nr 6 w Radomsku

              Wyróżnienia

              Agata Wojarska PSP nr 2 w Radomsku

              Kinga Mruklik PSP nr 7 w Radomsku

              Aleksandra Drzewowska PSP nr 7 w Radomsku

               

              W kategorii „pieśń/ poezja śpiewana” nagrody otrzymali:

              I m. – Alicja Soczyńska PSP nr 4 w Radomsku

              II m. – Michał Makowski z PG w Dziepółci

              III m. – Aleksandra Wideryńska z PSP nr 2 w Radomsku

              Wyróżnienia

              Zuzanna Woldan z PG w Dziepółci

              Barbara Moroń z PSP w Pławnie

              Magdalena Kierasińska PSP nr 7 w Radomsku

              Katarzyna Mazur PSP nr 7 w Radomsku

               

              Wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w kategorii recytacji najpiękniej zaprezentowali się:

              I m. – Agata Dziegieć z I LO

              II m. - Patrycja Alama z II LO

              III m. – Karolina Tazbir z MDK Radomsko

              Wyróżnienia

              Ernest Fijałkowski ZSP nr 1

              Marcin Popiołek z ZSDiOŚ w Radomsku

              Natalia Ociepa z ZSDiOŚ w Radomsku

              Natalia Błaszczyk z ZSDiOŚ w Radomsku

               

              Wśród wykonawców pieśni i poezji śpiewanej serca Jury podbili:

              I m. Mikołaj Lasota, Sebastian Chwilczyński -ZSEE w Radomsku

              II m. Anna Stefanek I LO w Radomsku

              III m. Malwina Sztandera II LO w Radomsku

              III m. Natalia Nowak, Jakub Rusajczyk z ZSDiOŚ w Radomsku

              wyróżnienie

              Katarzyna Pukacz I LO w Radomsku

              Wszystkim wykonawcom należą się ogromne brawa nie tylko za przepiękne, wzruszające prezentacje, ale przede wszystkim za odwagę w wyrażaniu wartości patriotycznych.

              W imieniu organizatorów:                                                                                                                                Małgorzata Piotrowska

          • Wirtualna Adopcja
            • Wirtualna Adopcja

            • BENO WIRTUALNIE ADOPTOWANY
              Miło nam przekazać Wam tę wiadomość: Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku adoptował wirtualnie Bena Piesek pomimo posiadania wirtualnych opiekunów cały czas jest polecany do normalnej adopcji. Jeśli i ty chciałbyś zaadoptować wirtualnie jednego z naszych bezdomniaków - przeczytaj zasady: http://www.schronisko.pgk-radomsko.pl/wirtualna-adopcja/
              Wirtualna adopcja to opcja dla tych, którzy nie mogą realnie zaadoptować zwierzaka, wspierają go zatem finansowo źródło www.schronisko.pgk.radomsko.pl