• '
    • Aktualności

            • Gra terenowa "Nad leśnym uroczyskiem"

            • https://www.facebook.com/events/1421159285330718?ref=newsfeed 

              https://radomszczanski.pl/aktualnosc-2362-spotkajmy_sie_nad_lesnym_uroczyskiem.html?fbclid=IwAR0IrjZx7YQuficeURxoJH25D4s_NNqT3gy_RiUiYLjGM8Q2CXowY5eeeGk

            • Dzień Patrona - Konkurs "Klasowy Kopernik" i inne turnieje

            • W konkursie "Klasowy Kopernik" uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i kreatywnością. Był Kopernik w wydaniu greckim, sportowym, dyskotekowym i wielu innych odsłonach. Czas uprzyjemniał nam DJ Bartek, mogliśmy też podziwiać zabytkowe auta z Klubu Weterani Szos Radomsko.

            • Dzisiaj się bawimy - atrakcje na Dzień Dziecka/Dzień Sportu

            • Atrakcji było wiele - pikniki klasowe, konkursy i turnieje sportowe (przeciaganie liny, slalom z oponami, rzut granatem do celu, bieg sztafet), ale też gra terenowa, "belgijka", aerobik/trening na trampolinach, lody, grill. Wszyscy świetnie się bawili a pogodę mieliśmy wymarzoną.

            • Pomagamy, pomagamy - zbieramy plastikowe zakrętki

            • Kolejne worki z zakrętkami przekazaliśmy na rzecz chorego Oliwiera Bajura, który właśnie teraz przebywa na turnusie rehabilitacyjnym. Otrzymaliśmy podziękowania od organizatora zbiórki i mamy chłopca. I oczywiście - zbieramy dalej :)

            • Szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

            • W szkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej wyłoniliśmy następujące zwyciężczynie:

              I.miejsce: ex equo Aleksandra Marcinkowska i Martyna Jurek

              II.miejsce: Izabela Krakowska

              Gratulujemy wiedzy!

              Anna Nowak

              Joanna Bogacz

            • Nasi Uczniowie w finale wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

            • 26 maja 2023 roku uczniowie z klasy IVAp: Wiktor Martela, Kacper Kozieł i Kamila Stępień reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej obejmował następujące konkurencje: test z prawa o ruchu drogowym oraz skrzyżowań, udzielenie pierwszej pomocy, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Opiekunem uczniów była pani Magdalena Aleksandrowicz.

            • Spotkanie profilaktyczne

            • Uczniowie trzech klas wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką Fundacji Młodzi - Młodym z Częstochowy - p. Natalią Purgal. Młodzież wysłuchała prelekcji nt. "Zagrożenia i pułapki życia młodzieńczego".

            • Konkurs wiedzy o Antonim Cierplikowskim

            • Konkurs na najciekawszą prezentację.

              23 maja został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Antonim Cierplikowskim - ,,Królu fryzjerów i fryzjerze królów"

              Wyniki konkursu:

              I miejsce: Natalia Samek - kl. IB

              II miejsce: Julia Szczepańska - kl. IB

              III miejsce: Piotr Potęga - kl.Ia

              Gratulujemy wiedzy i kreatywności! Opiekunowie: Anna Nowak i Anna Owczarek

            • Wycieczka edukacyjna do Muzeum Auschwitz

            • "Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie" - te słowa nie straciły na aktualności. 

              23 maja grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. W skupieniu i  zadumie uczniowie przeszli przez bramę z napisem "Arbeit macht frei", zwiedzili poszczególne bloki obozu zagłady, pod Ścianą Straceń zapalili znicz. W Brzezince młodzież przeszła Drogą Śmierci - wzdłuż rampy kolejowej do ruin pieców krematoryjnych, zwiedziła też baraki, w których Niemcy w nieludzki sposób przetrzymywali więźniów. Ponownie zadawaliśmy sobie pytanie - dlaczego "ludzie ludziom zgotowali taki los?"

            • Turniej Mistrz Kierownicy 2023

            • 17 maja 2023 roku uczniowie: Antoni Grzesiak i Kacper Kozieł z klasy IVAp oraz Jakub Trzeciak i Konrad Kubica z klasy IIIA brali udział w Turnieju Mistrz Kierownicy 2023. Konkurencje z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie to test z przepisów o ruchu drogowym, jazda samochodem z talerzem Stewarda oraz tor przeszkód w alkogoglach i narkogoglach.

              Opiekunem uczniów była pani Magdalena Aleksandrowicz.

            • Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem XXI wieku!

            • W dniu 15 maja odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy okazję rozmawiać z robotem Mikołajem Kopernikiem. Usłyszeliśmy odpowiedzi na różne nietypowe pytania. Rozmarzyliśmy się podczas seansu pod rozgwieżdżonym niebem w słynnym Planetarium. Podziwialiśmy planety Wenus i Mars widoczne gołym okiem tylko w maju (możecie sami to sprawdzić obserwując zachodnie niebo). Młodzież spędziła aktywnie czas w parku trampolin. Warszawa pożegnała nas przepięknym słońcem.

            • Podsumowanie praktyk zawodowych w Grecji

            • Dni przed weekendem spędziliśmy na pracy i aktywnym wypoczynku. W czwartek udało nam się wejść na najwyższe w okolicy wzniesienie i zobaczyć kościół proroka Eliasza. Przy okazji podziwialiśmy piękny widok na pobliskie miasteczka oraz uprawy cytrusów i oliwek.

              W piątek odbyło się podsumowanie czterotygodniowych praktyk w ramach projektu Erasmus „Mobilny i profesjonalny technik z Drzewniaka”. Wszyscy stażyści wykonali świetną pracę i odebrali certyfikaty ukończenia mobilności. Gratulacje!

            • EKO Szkoła uczniów klasy I A

            • ​W dniach 8-12 maja uczniowie klasy I A przebywali na wyjeździe ekologicznym w Rajczy Nickulinie. Program pobytu w Beskidach był bardzo ciekawy i urozmaicony - uczniowie odbywali wędrówki szlakami na Wilczy Groń, Halę Boraczą, Ochodzitą; wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych w terenie, warsztatach w Centrum Pasterskim w Koniakowie, odwiedzili Stację Hodowli Głuszców w Wiśle, Chatę Kawuloka i Muzeum Koronek w Koniakowie. 

              Podczas wycieczki autokarowej Pętlą Beskidzką odwiedzili Trójwieś - Koniaków, Istebną i Jaworzynkę oraz spędzili czas na Tróstyku. Poznawali też historię i dzieje Rajczy - Pałacyk Habsburgów, Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierzowskiej z obrazem podarowanym przez króla Jana Kazimierza, mogiły legionistów z okresu I wojny światowej. Czas wolny spędzali integrując się przy ognisku, podczas zajęć sportowych, spacerów po okolicy i warsztatów manualnych. W ostatnim dniu EKO Szkoły zatrzymali się w Węgierskiej Górce, gdzie przy Forcie obronnym "Wędrowiec" poznali historię obrony tego regionu we wrześniu 1939r.

            • Szkolenie ,,Complete Barber Workshop"

            • W ramach projektu ,, Rozwój Centrum Kształcenia Zawodowego w Drzewniaku" odbyło się szkolenie ,,Complete Barber Workshop". Nauczyciele zawodowcy z branży fryzjerskiej pogłębiali swoją wiedzę i szlifowali umiejętności z zakresu barberstwa pod czujnym okiem Pani Aleksandry Michalskiej. Dziękujemy Pani edukator i naszym modelom.

            • "W Służbie Prawu”

            • Dnia 9 maja 2023r. na terenie Aresztu Śledczego w Łodzi odbyło się spotkanie edukacyjno-prewencyjne z udziałem uczniów klasy o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

              Program  Służby Więziennej „W Służbie Prawu” ma na celu podnoszenie świadomości prawnej oraz przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży, a także przedstawienie zadań Służby Więziennej, jako trzeciej co do wielkości formacji w Polsce. To już kolejne tego rodzaju zajęcia na terenie tutejszej jednostki.

              Młodzież została zapoznana z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego oraz z konsekwencjami  nieprzestrzegania obowiązujących przepisów. Spotkanie było także okazją do omówienia procesu rekrutacyjnego do Służby Więziennej oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby wstąpić w nasze szeregi.

              Kolejnym elementem spotkania było zwiedzanie terenu jednostki, m.in. stanowiska dowodzenia, oddziałów mieszkalnych (cela mieszkalna, pokój wychowawcy, świetlica) oraz  celi zabezpieczającej wraz ze szczegółowym omówieniem ich funkcjonowania.

              por. Berta Macioł

              zdjęcia https://www.sw.gov.pl/

            • Tydzień Bibliotek 2023

            • 8 maja rozpoczął się Tydzień Bibliotek. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”. Biblioteki będą świętować do 15 maja. Z okazji tego święta warto podkreślić jego rangę oraz nawiązać nieco do historii. Święto bibliotekarza zostało ustanowione w 1985 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Organizacja zrzesza osoby związane z bibliotekarstwem. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój i promocja bibliotek. Biblioteki znane były od wieków, w nich gromadzono i wytwarzano książki. To miejsca, w których znajdziecie wiele interesujących dzieł opisujących religię, filozofię, naukę, tradycję, historię czy kulturę państw na całym świecie. Czytanie książek poszerza nasze słownictwo, wiedzę i wyobraźnię, inspiruje, poprawia pracę mózgu.

              ​​​​​​​

              W ramach Tygodnia Bibliotek nauczyciele bibliotekarze zorganizowali szkolny konkurs wiedzy pt. "Życie i twórczość Aleksandra Fredry". Wyróżnione zostały następujące osoby:

              I miejsce: Aleksandra Włodara kl.IC

              II miejsce: Karolina Stępień kl.IIIA

              III miejsce: Piotr Grzybek kl.IC

              Wyróżnienie: Bartosz Barański kl.IVBp

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

              Nauczyciele bibliotekarze