• Wykład "Odzyskanie przez Polskę niepodległości"

• 10 listopada 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji 105 rocznicy ogłoszenia Niepodległego Państwa Polskiego uczniowie kl. 3 A wraz z p. B. Chudek i M. Domińczyk  wysłuchali wykładu dr Piotra Kilińczaka z Akademii Piotrkowskiej "Odzyskanie przez Polskę niepodległości".

• Konkurs na fryzurę patriotyczną

Z okazji święta Odzyskania Niepodległości odbyła się kolejna edycja konkursu fryzjerskiego ,,Fryzura patriotyczna".
              1 miejsce- Wiktoria Gala
              2 miejsce - Marzena Kulik
              3 miejsce - Bartosz Barański
              Wszyscy nagrodzeni to uczniowie klasy VBp.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Opiekunowie Anna Owczarek i Justyna Janowska

• Konkurs "Wolni od przemocy i uzależnień"

• Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym pt. "Wolni od przemocy i uzależnień". Mile widziana również tematyka profilaktyki HiV/AIDS.

Konkurs plastyczny adresowany jest dla uczniów klas pierwszych. Podpisane prace należy dostarczyć do p. I. Krakowieckiej lub do p. J.Bogacz. Termin dostarczenia prac upływa 24 listopada.

• Konkurs historyczny

• Wyniki szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną nt. "Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r."

W konkursie wzięło udział 82 uczniów.

I miejsce zajęła uczennica kl. V B - Agata Smędzik,

II miejsce - Nikola Piekarska z kl. IV B,

a trzecie miejsce - Urszula Pietras z kl. II B.

Gratulacje!

• Ślubowanie klas I-szych

• Dzień 9 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem obchodzono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Andrzej Kucharski, Komendant Hufca 5-8 Ewa Smolarek, Porucznik Krzysztof Hańczka z 93 Batalionu Piechoty Lekkiej w Łasku oraz Porucznik Michał Borek z 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego.

Był to wyjątkowy i szczególny dzień dla uczniów klas pierwszych, ponieważ odbyło się ślubowanie oraz nadanie stopnia awansu młodszego kadeta w I klasach mundurowych. Natomiast uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową z klasy II otrzymali stopień awansu - kadet, z klasy III - starszy kadet, z klasy IV - kadet sztabowy oraz klasy V - kadet kapral.

Legenda o Białym Orle wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano, że najcenniejszą rzeczą dla narodu jest wolne, suwerenne i niepodległe państwo - ale musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, a każde pokolenie Polaków musi być wychowane w świadomości własnej kultury, historii i tradycji.