• Oferta z programu PCPR "Aktywny Samorząd"

• Powiat Radomszczański kolejny już rok realizuje program "Aktywny Samorząd", w ramach którego osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów edukacji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl

• Projekt "Młode głowy" - o zdrowiu psychicznym młodzieży

• Fundacja Dbam o Mój Zasięg, w ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, do którego nasza szkoła dołączyła, przesyła certyfikat dla szkoły i zaświadczenie dla koordynatora oraz podziękowania za zaangażowanie społeczności szkolnej w to przedsięwzięcie. W badaniu ankietowym „Młode Głowy” otwarcie o zdrowiu psychicznym, poczuciu własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi, wzięło udział 190 uczniów naszej szkoły z klas branżowych              i technicznych.  Z całego kraju ponad 180 tysięcy uczniów, od klasy IV SP. Jakie są główne wyniki badań?

Młodzi czują się osamotnieni, co drugi uczeń w Polsce w wieku od 10-19 lat, ma skrajnie niską samoocenę i bardzo złe zdanie o sobie. Ponad 80% ankietowanych w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego.  Ankieta i działania, które podejmą szkoły, mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do sytuacji, która stanie się normą, kiedy młodzi będą potrafili sięgnąć po pomoc.  W ramach raportu opublikowano 40 rekomendacji, dzięki którym będzie można poprawić jakość życia psychicznego dzieci i młodzieży, a także wdrożyć działania, które poprawią samoocenę uczniów i sposób radzenia sobie ze stresem. Na stronie szkoły, zakładka dla uczniów – Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo – znajduje się ogólnopolski raport z badania "Młode Głowy", którego wyniki są zbieżne z wynikami w naszej szkole.  Również na stronie www.mlodeglowy.pl znajduje się raport i materiały dotyczące zdrowia psychicznego i pierwszej pomocy psychologicznej.   Opiekun  A. Nowak

• XXII Radomszczańskie Dni Rodziny.

• W piątek 2 czerwca br. w ramach Radomszczańskich Dni Rodziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się czytanie Radomszczan. Młodzież szkół średnich, w tym również uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, czytali wybrane wypowiedzi św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali wspólnie ulubioną pieśń oazową ,,naszego papieża"- ,,Barkę".  W poniedziałek 5 czerwca w Domu Kultury odbyła się projekcja filmu "JOHNNY", w której wzięli udział uczniowie klasy I c i II b.

• Szkolenie z dietetyki

• W dniach 15-25.05.2023r. p. Beata Niewidziajło-Waloch, p. Jolanta Lorent oraz p. Agnieszka Majchrzak brały udział w "Szkoleniu z Dietetyki". Szkolenie to odbyło się w ramach realizacji projektu "Rozwój CKZ w Drzewniaku" i było dla nas fantastycznym doświadczeniem. Dzięki szkoleniu mogłyśmy poszerzać wiedzę z zakresu dietoterapii oraz planowania żywienia, którą teraz dzielimy się z uczniami. Miałyśmy też okazję stosować wiedzę w praktyce, przygotowując zdrowe, pyszne dania oraz tworząc jadłospisy. Dziękujemy pani Ewelinie Fulko za bezcenne doświadczenie oraz moc pozytywnej energii.

• Gra terenowa "Nad leśnym uroczyskiem"