W dniu 25.10.2021r. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZSDiOŚ w Radomsku. W turnieju wzięło udział 16 uczniów. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar, natomiast pozostali finaliści dyplomy i nagrody książkowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Dąbek IIICp, drugie miejsce zajął Łukasz Przerada IIC, na trzecim miejscu uplasował się uczeń klasy IA Patryk Stępień. Wszystkim biorącym udział w turnieju pragniemy serdecznie podziękować i liczymy na uczestnictwo w kolejnych rozgrywkach.
Turniej Szachowy
Podsumowanie zbiórki w akcji "Pomagamy Polakom na Kresach"
W akcji charytatywnej, którą prowadzili wolontariusze SzKW, zebraliśmy kilka pudeł produktów - były to słodycze, artykuły spożywcze, przybory szkolne, maskotki. Zebraliśmy też 345 zł. Wszystkie dary przekazaliśmy w dn. 20.10.2021 (środa) organizatorowi akcji - ks. Ryszardowi Umańskiemu z Częstochowy. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, ale szczególne podziękowania kierujemy do Oliwiera z kl.III d i jego mamy.
Wycieczka Zakopane 2021
Zakopane – to był strzał w dziesiątkę….już od połowy września planowaliśmy trasę wypadu….18.10.2021 klasa III Ag wraz z zaprzyjaźnionymi koleżankami oraz kolegami z klas I A, II A, II bs, III Cg, III cp wyruszyła w kierunku stolicy Tatr. Po dotarciu do Poronina naszej bazy noclegowej udaliśmy się w kierunku Wielkiej Krokwi by móc na żywo podziwiać kompleks 5 skoczni narciarskich. Na szczyt wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym gdzie dzięki spojrzeniu na panoramę miasta znad rozbiegu mogliśmy się poczuć jak najlepsi skoczkowie świata gdy siedzą na belce startowej…Kolejną atrakcją było wejście i zdobycie Gubałówki. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Na górnej polanie Gubałówki mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Tatr i Zakopanego oraz Butorowy Wierch najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego. Z góry zjechaliśmy kolejką, która po całkowitej modernizacji stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych. Na dole czekały już na nas słynne Krupówki, reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. To popularna ulica, dobrze znana turystom. W trzecim dniu dotarliśmy do doliny Kościeliska. Dolina Kościeliska jest przedstawicielem doliny walnej, czyli takiej, która prowadzi od głównej grani Tatr, aż do podnóży gór. Jej początek mieści się w Kirach i przez około 9 km tworzy długi i głęboki wąwóz skalny. Spacer po drodze uprzyjemnia Kościeliski Potok, który towarzyszy turystom prawie do samego schroniska. Po uroczym spacerku mogliśmy zregenerować się w Chochołowskich Termach - popularnym parku wodnym z basenami termalnymi, zjeżdżalniami, spa, saunami. Następnie udaliśmy się do Białego Dunajca gdzie mogliśmy spędzić niepowtarzalne chwile w folkowych klimatach z kapelą góralską ,,Zbóje’’. Z tego miejsca ,,Dziękujemy’’ osobie, która umożliwiała nam udział we wspólnym biesiadowaniu oraz poznaniu góralskiej muzyki. Ostatnią atrakcją było odwiedzenie Krzyża Grunwaldu w Poroninie. Pełni uśmiechu i zadowolenia czekamy na kolejny wyjazd. Klasa 3 Ag.
27
SZKOLNA LIGA STRZELECKA XXIX edycja
22 października 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach strzeleckich dla szkół ponadpodstawowych w konkurencji KARABIN PNEUMATYCZNY w klasyfikacji JUNIOR.
Organizatorami zawodów byli:
Zarząd Rejonowy LOK w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Woch Klaudia, Piechowicz Damian, Jarosz Grzegorz, Pieles Mateusz, Dyksy Bartosz, Stankiewicz Maciej, Trzeciak Mikołaj, Jeziorski Szymon.
Nasza zawodniczka Klaudia Woch zdobyła I miejsce w kategorii JUNIORKA
Nasi zawodnicy w kategorii JUNIOR:
II miejsce Damian Piechowicz
III miejsce Bartosz Dyksy
III miejsce w kategorii SENIOR zdobył nasz profesor Robert Drozdek 🙂
Opiekunami grupy byli: A. Gąsiorowska i R. Drozdek
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Konferencja naukowa
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w drugiej konferencji naukowej pt. "Rodzina i szkoła wobec pandemii COVID-19. Diagnoza sytuacji", która odbędzie się 26 października 2021 o godzinie 9.45.
W ramach konferencji podjęta zostanie refleksja nad wyzwaniami stojącymi przed rodziną i szkołą w związku z zaistniałymi skutkami pandemii COVID-19. Zaproszeni goście podzielą się wynikami badań dotyczącymi pandemii COVID-19 w trzech perspektywach: medycznej, rodziny oraz szkoły.
Wydarzenie będzie przebiegać w formie hybrydowej, będzie je można śledzić online na platformie Webex.
Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Link: https://www.kuratorium.lodz.pl/konferencja-rodzina-i-szkola-wobec-pandemii-covid-19-diagnoza-sytuacji/
"Elektrosprzęt w dobre ręce"
Nasza szkoła wzięła udział już w VI edycji konkursu ph. “Elektrosprzęt w dobre ręce”. Dzięki dużemu zaangażowaniu w akcję naszej młodzieży udało się zgromadzić ponad 1500 kg. zużytego elektrosprzętu. Taka ilość wystarczyła aby zająć I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dziękujemy wszystkim, za aktywny udział w konkursie i informujemy, że zbiórka trwa przez cały rok szkolny.
Festiwal Pracy Jobicon
20-21 października odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pracy Jobicon. Wydarzenie będzie miało miejsce on-line, w godzinach 9.00-17.00. W trakcie 2 dni, możecie bezpłatnie skorzystać z indywidualnych i grupowych spotkań z pracodawcami - wystarczy się zapisać. W przyjaznej atmosferze, zapytacie potencjalnych pracodawców o to, co naprawdę dla Was ważne. Więcej informacji na stronie : https://jobicon.pracuj.pl/
Zapisów na warsztaty i indywidualne spotkania z pracodawcami można dokonywać poprzez stronę: https://bit.ly/3CRPD8b
Konsultacje dlaMłodych
IX Powiatowy Bieg Niepodległości
Link do rejestracji:
https://www.sportstiming.pl/rejestracja-ix-bieg-niepodleglosci-wloszczowa-2021/
Wycieczka integracyjna
12 października klasa IIA wybrała się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Stadionu Narodowego na trasie Piłkarskie emocje - gdzie uczniowie mogli poczuć się jak piłkarze naszej drużyny narodowej oraz jak goście vip. Kolejnym punktem wizyty w stolicy było Stare Miasto. Pani przewodnik opowiedziała uczniom historię Warszawy od czasów Króla Zygmunta aż do czasów współczesnych. Udział w wycieczce z pewnością zapisze się w pamięci uczniów.
Uroczystość z okazji XXI Dnia Papieskiego
Jest już szkolną tradycją, że w październiku uczniowie klas pierwszych biorą udział w spotkaniu poświęconym Pamięci o Janie Pawle II. Podczas szkolnej uroczystości młodzież poznała wiele interesujących faktów z życia naszego Rodaka, wysłuchała "Dekalogu Jana Pawła II" w interpretacji uczniów klasy IA, poznała też wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego śpiewu - zaśpiewaliśmy "Barkę", ulubioną pieśń naszego Ojca Świętego.
8
Otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Wyposażenie pracowni przedmiotowych Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
Arkusze maturalne
https://students.pl/matura/arkusze/
Festiwal Pięknego Czytania
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom Anna Bąk z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska przygotowana przez Panią Małgorzatę Piotrowską otrzymała WYRÓŻNIENIE !!!
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Radomsku zorganizowano Festiwal Pięknego Czytania. Jest to już 9. edycja tej imprezy. Organizatorem festiwalu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach natomiast partnerami: Starostwo Powiatowe w Radomsku, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Kino za Rogiem, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.
Brawa należą się również Kacprowi Wilczyńskiemu, który bardzo dzielnie zapowiadał i opiekował się uczestnikami festiwalu. Takie wydarzenia pokazują nam, jak ważną rzeczą powinna być dla nas wszystkich książka, która towarzyszy nam od wieków i wierzymy, że między innymi dzięki takim przedsięwzięciom kolejne wieki będzie towarzyszyć.
Akcja charytatywna, do której dołączamy
TY TEŻ MOŻESZ POMÓC :) :) :)
"Z Poradnią w drodze do szkoły"
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku oferuje szeroką pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom. Każdy może zadzwonić i zasięgnąć porady albo umówić się na spotkanie ze specjalistą. Nie jesteśmy sami, skorzystajcie z tej możliwości.
Spis Powszechny
Tylko tydzień do końca Spisu Powszechnego
Przypominamy, że tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do końca miesiąca każdyTylko mieszkaniec Polski powinien wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.
Obowiązkiem spisowym objęci są wszyscy mieszkańcy Polski, również osoby przebywające czasowo za granicą oraz cudzoziemcy.
Najdogodniejszą formą udziału w badaniu jest samospis internetowy. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie spis.gov.pl lub odwiedzając Gminny Punkt Spisowy w Urzędzie Miasta.
Spisać się można również za pośrednictwem infolinii spisowej dzwoniąc pod nr telefonu 22 279 99 99. Infolinia spisowa czynna jest codziennie (również w weekendy) w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.
Z osobami, które dotychczas nie skorzystały z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, sukcesywnie kontaktują się rachmistrzowie spisowi dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego odwiedzają respondentów w domach.
Ponadto, do końca września pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadzą akcję "spisowe czwartki". Specjalnie oznakowany namiot, w którym można wypełnić obowiązek spisowy, będzie można spotkać na targowicy w godz. 8.00-12.00 w dniach 23 i 30 września br.
Przypominamy, że w celu wypełnienia formularza spisowego należy przygotować numery PESEL wszystkich osób wspólnie zamieszkujących pod danym adresem!
Pomagamy polskim dzieciom na Kresach
Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna pierwszą akcję charytatywną w tym roku szkolnym. Zbierać będziemy przybory szkolne i słodycze (z długim terminem ważności) dla dzieci z polskich rodzin, które zamieszkują tereny Kresów Wschodnich. Każdy z Was może i powinien przekazać jakiś drobiazg (np. długopis, kredki, mazaki, maskotkę, drobne słodycze itp.). Ważne żeby te przedmioty były nowe lub w dobrym stanie. Możecie też w klasach zebrać jakieś fundusze, zakupić za nie konkretne artykuły i przekazać je opiekunom lub wolontariuszom SzKW. Akcja trwa do 20 października. Pokażcie swoje WIELKIE SERCA :)
16. EKO Szkoła Rajcza Nickulina 13-17.09.2021
Pięć dni wycieczki minęło jak jeden dzień (ale cztery noce). Kolejne dni EKO Szkoły to równie urozmaicony program: zwiedzaliśmy Żywiec, byliśmy w Mikrocentrum Nauki w Świnnej (gdzie mieliśmy bardzo ciekawą lekcję z wykorzystaniem ciekłego azotu), byliśmy w Węgierskiej Górce przy forcie obronnym "Wędrowiec", wzięliśmy udział w queście i poznaliśmy ciekawe fakty z historii Rajczy; mieliśmy też godzinny seans w inhalatorium solankowym w Soli k.Rajczy. A wieczorami intergowaliśmy się przy ognisku. :) :) :)
25
EKO Szkoła - zdobyliśmy Rysiankę i Lipowską
W drugim dniu naszego wyjazdu ekologicznego wędrowaliśmy szlakami czarnym i żółtym na Rysiankę (1322mnpm) i Lipowską. Podczas wędrówki poznawaliśmy florę i faunę Beskidów, uczyliśmy sie rozpoznawać ślady dzikich zwierząt, ale przede wszystkim podziwialiśmy piękne widoki. Zmęczeni, późnym popołuniem wróciliśmyśmy do schroniska, ale wieczorem mieliśmy jeszcze siłę na integrowanie się przy ognisku.
12
Archiwum Aktualności