• Aktualności

      • 12 kwietnia - Dzień czekolady :)

      • Dzisiaj Dzień czekolady. Doceniane są nie tylko jej walory smakowe, ale też pozytywny wpływ na samopoczucie, m.in. wzmaga koncentrację, przeciwdziała depresji czy opóźnia starzenie. Podnosi też poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia.

       Z badań wynika, że w czekoladzie można znaleźć wiele substancji mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, m.in. żelazo, magnez, potas, błonnik czy antyoksydanty. Najzdrowsza jest czekolada gorzka - ma ona doskonały wpływ na nastrój, samopoczucie i myślenie, działa energetyzująco i pomaga w sytuacjach wzmożonego zapotrzebowania na węglowodany. 

       Lekarze radzą, żeby dzienne spożycie czekolady nie przekraczało trzech kostek, jednak w Dzień Czekolady można bez wyrzutów sumienia zjeść jej trochę więcej. :)

      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      • 13 kwietnia od kilkunastu już lat obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

       Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uchwalony został 14 listopada 2007 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich Polaków wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku. Zamordowano wówczas prawie 22 tysiące obywateli Polski różnych wyznań, w tym ponad 10 tysięcy oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej, uznanych za "wrogów władzy sowieckiej". Mordu dokonano przez strzał w tył głowy z broni krótkiej ("strzał katyński"). 13 kwietnia 1943 roku informację o tym akcie ludobójstwa przekazało Radio Berlin, w co nie wszyscy chcieli uwierzyć. Przez 50 lat władze ZSRR zaprzeczały tym faktom, dopiero 13 kwietnia 1990 roku władze ZSRR oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. 

        

      • Akcja charytatywna SzKW - Pomagamy schronisku

      • Szkolny Klub Wolontariusza w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę karmy i monet na karmę dla zwierzaków w schronisku; jeszcze raz w tym roku szkolnym chcielibyśmy pomóc w ten sposób schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jak zapewne pamiętacie, wiosenna zbiórka przyniosła wspaniałe efekty. Zwierzaki w schronisku bardzo Wam za to dziękują. :)

      • Światowy Dzień Zdrowia

      • W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W ramach promowania zdrowego stylu życia zorganizowano szkolny konkurs w kategorii prezentacja multimedialna nt. „Jak dbać o zdrowie w czasie pandemii”. Po rozstrzygnięciu konkursu przyznano następujące miejsca: 

       I miejsce- Karolina Uniszewska – kl. 2Bg 

       II miejsce- Emilia Zalewska- kl.  2Bg 

       III miejsce- Karolina Delczyk- kl.3A 

       Wyróżnienie- Sandra Arkit- kl.1A 

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

       M. Lewandowska, A. Nowakowska, U. Gębicz

      • Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

      • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy odpowiedzieli na apel Szkolnego Klubu Wolontariusza - przekazane przez Was kartki świąteczne, wypieki i ozdoby wielkanocne trafiły już do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Wraz z życzeniami zawieźliśmy również drobne upominki ufundowane przez księdza Zbigniewa, któemu z całego serca dziękujemy.