• Dla uczniów

• Egzamin MATURALNY

• HARMONOGRAM   PISEMNEGO  EGZAMINU MATURALNEGO

W SESJI  MAJ  2022  W ZSDiOŚ

T - technikum (uczniowie i absolwenci)
            L - liceum

Numer sali                  OKE/ w szkole

04.05.2022- godz. 9.00

Język polski – poziom podstawowy

36 T

01/ duża sala gimn

04.05.2022- godz. 9.00

Język polski – poziom podstawowy

7T +2L

02/ sala 5

Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin nalezy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny, zdający może miec ze sobą małą butelkę wody.

Rzeczy osobiste mozna zostawić w sali 23 (parter), odzież wierzchnią nalezy oddać do szatni.

37T

01/ duża sala gimn

12 T

02/ sala 44

8T + 2L

03/ sala 5

Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin nalezy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny, kalkulator prosty, linijkę oraz cyrkiel,  zdający może miec ze sobą małą butelkę wody.

Rzeczy osobiste mozna zostawić w sali 23 (parter), odzież wierzchnią proszę oddać do szatni.

10T

01/sala 44

9T

02/ sala 30

11T

03/sala 26

7 T + 1L

04/ sala 32

Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin nalezy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny,  zdający może mieć ze sobą małą butelkę wody.

Rzeczy osobiste mozna zostawić w sali 36 (I piętro), odzież wierzchnią proszę oddać do szatni.

06.05.2022- godz. 14.00

Język niemiecki -poziom podstawowy

8 T + 1L

01/ sala 26

Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin należy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny,  zdający może miec ze sobą małą butelkę wody.

06.05.2022 –godz. 14.00

Język rosyjski -poziom podstawowy

1T

02/ sala 30

Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin nalezy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny,  zdający może miec ze sobą małą butelkę wody.

Egzaminy w rozszerzeniu

5T

02/ sala 23

INFORMACJE NT. OPŁAT ZA EGZAMIN MATURALNY

• Egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla:
              • absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego samego przedmiotu dodatkowego oraz dla
              • absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.
            • „Kolejny raz”, o którym mowa w pkt. 1., oznacza „kolejny rok”. Przystąpienie do egzaminu w terminie głównym / dodatkowym oraz poprawkowym w tym samym roku jest traktowane jako przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na danym poziomie jeden raz.
            • Obowiązek sprawdzenia, czy za dany egzamin należy wnieść opłatę, spoczywa na absolwencie. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z właściwą okręgową komisją egzaminacyjną.
            • Opłata za egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, na danym poziomie, wynosi 50 zł brutto. Opłata ta stanowi dochód budżetu państwa.
            • Opłatę za egzamin maturalny, o której mowa w pkt. 4., wnosi się w terminie od 1 stycznia 2021 r. do 7 marca 2021 r. na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wpłat należy dokonywać na konto: 23 1010 1371 0016 6122 3100 0000. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko zdającego, PESEL, przedmiot i poziom egzaminu. Niewniesienie w terminie opłaty za egzamin maturalny skutkuje brakiem możliwości przystąpienia do tego egzaminu.
            • Opłata za egzamin maturalny nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu bądź nieprzystąpienia do egzaminu.
            • Dowód wniesienia opłaty za egzamin maturalny absolwent składa dyrektorowi szkoły w terminie od 1 stycznia 2021 r. do 7 marca 2021 r.
            • Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej może zwolnić z opłaty, o której mowa w pkt. 4., osobę o niskim dochodzie, na jej wniosek, jeżeli ten dochód nie jest większy niż kwota, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 111) oraz § 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2018 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (Dz.U. z 2018 r., poz. 1497), tj. 674,00 zł (załącznik 26).
            • Wniosek o zwolnienie z opłaty za egzamin maturalny, o którym mowa w pkt. 8., składa się do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 31 grudnia 2020 r. Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające wysokość dochodów (np. oświadczenie o liczbie członków w rodzinie, zaświadczenie o zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy lub dowód pobierania zasiłku dla bezrobotnych, zaświadczenie o wysokości dochodów, zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub inny dokument potwierdzający korzystanie z tego zasiłku).

PROCEDURY - dla zdających

Wytyczne_dotyczace_przeprowadzenia_egzaminu_maturalnego - dla  Zespołow Nadzorujących