Jakub Bruzda i Michał Sobczyk 👨🎓👨🎓z kl. 4 technik logistyk przystąpili dzisiaj do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej👨💻👨🏫 na Uniwersytecie Gdańskim.
Wszyscy trzymajmy za nich kciuki ✊✊
Jakub Bruzda i Michał Sobczyk 👨🎓👨🎓z kl. 4 technik logistyk przystąpili dzisiaj do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej👨💻👨🏫 na Uniwersytecie Gdańskim.
Wszyscy trzymajmy za nich kciuki ✊✊
3 marca 2021 roku już po raz dwunasty odbyła się w naszej szkole Konferencja Logistyczna pod hasłem „Logistyka oknem na świat”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora.
Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formule online.
Uczestnicy odbyli wirtualną podróż do Poznania do Wyższej Szkoły Logistyki. Podczas wirtualnej wizyty wysłuchaliśmy dwóch wystąpień: „WSL - najlepsza droga do sukcesu w logistyce” oraz „ Oblicza logistyki – transport intermodalny”. Poznaliśmy ofertę uczelni, dowiedzieliśmy się dlaczego warto uczyć się/studiować na tym kierunku, oraz że z logistycznym wykształceniem można znaleźć pracę. Dowiedzieliśmy się dlaczego wymyślono transport intermodalny, co przemawia za tą formą transportu? Wysłuchaliśmy ciekawostek o terminalach morskich, kolejowych oraz największych kontenerowcach świata.
Następne zajęcia dotyczące tematu „Narzędzi w logistyce 4.0” przeprowadziła specjalistka z firmy Trans EU, podczas których dowiedzieliśmy się czym jest 4.0, jakich narzędzi używają w pracy logistycy, jakie kompetencje miękkie, twarde oraz jakie postawy powinny cechować dobrego pracownika, czego potrzebuję aby odnaleźć się na ryku pracy? Nie zabrakło również żartów i ciekawostek z branży TSL.
Oba spotkania były ciekawą dawką wiedzy ze świata logistyki.
Nie mogło również zabraknąć konkursów, których rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie konferencji.
W powiatowym konkursie fotograficznym pt: „Logistyczne ujęcia” kierowanym do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych wyłoniono:
1 miejsce Jakub Grudziński z PSP nr 7 w Radomsku
2 miejsce Julia Krawczyk z PSP w Chrzanowicach
3 miejsce Kornelia Klimek z PSP w Chrzanowicach
W konkursach szkolnych kierowanych do uczniów naszej szkoły:
- w kategorii plakat/poster
1 miejsce zajęła Julia Bareła z klasy 2Ap
2 miejsce zajęła Marta Sobocka z klasy 3A
3 miejsce zajęła Klaudia Woch z klasy 2Ap
- w kategorii Awatar logistyczny
1 miejsce zajęła Nikola Soczyńska z klasy 2Ap
2 miejsce zajęła Nadia Waszkiewicz z klasy 1A
3 miejsce zajął Kacper Perliński z klasy 3A
Organizatorzy: Aleksandra Orlikowska, Agnieszka Głowacka
W tym roku szkolnym, już po raz drugi bierzemy udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka - kampanii edukacyjnej "Znamię? znam je!". Celem prowadzonych zajęć jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków i budowanie prozdrowotnych postaw uczniów szkół średnich. Kampanię prowadzi Studenckie Koło Naukowe Narodowego Instytutu Onkologii im. M.Skłodowskiej-Curie w Warszawie, a tematykę przybliżają młodzieży wychowawcy klas.
Od wtorku, 2 marca br. ruszyła kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup.
W związku z tym rejestrować będą mogli się:
Nauczyciele lub inne osoby, które wcześniej nie skorzystały z rejestracji, a były do tego uprawnione, również mogą być zgłoszone do szczepienia.
W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie do dnia 3 marca 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.
Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.
Jeżeli macie chwilę, obejrzyjcie krótki film o Żołnierzach Wyklętych.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto honorujące i upamiętniające zołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Tegoroczny Bieg Tropem Wilczym, w którym od kilku lat bierzemy udział, zamiast 1 marca, w tym roku odbędzie się 16 maja.
Konkurs fryzjerski w hufcu Radomsko
Hufiec Pracy 5-8 Radomsko
W dniu 22.02.2021 r. Hufiec Pracy 5-8 Radomsko przeprowadził zdalnie wśród swoich uczestników z III grupy wychowawczej konkurs fryzjerski, którego celem było pobudzenie i rozwijanie kreatywności oraz zainteresowań uczestniczek, doskonalenie umiejętności praktycznych i współzawodnictwo.
Zdjęcie nr 1 – Kasia podczas wykonywania fryzury karnawałowej
Do konkursu przystąpiły trzy uczestniczki, które miały za zadanie wykonać fryzurę karnawałową na swojej modelce.
Zdjęcie nr 2 – Fryzura Roksany
Komisja w składzie Komendant HP 5-8 , wychowawcy HP 5-8, pośrednik pracy , doradca zawodowy oceniała zmagania uczestników konkursu pod względem estetyki wykonania fryzury.
Zdjęcie nr 3- Popisowa fryzura Oli
Po dokonaniu prezentacji przez uczestniczki konkursu komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Aleksandra Druciarek
II miejsce – Katarzyna Bugdal
III miejsce – Roksana Juszczyk
Kolejne zmagania fryzjerskie odbędą się w marcu.
19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dziś była 548.Rocznica jego urodzin.
Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.
Zawodowcy w Łódzkiem
Bardzo miło nam poinformować, że już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zostali zakwalifikowani do projektu stypendialnego „Zawodowcy w Łódzkiem- stypendia dla najzdolniejszych.” Są to następujący uczniowie:
- Michał Sobczyk – kl 4 A
- Kacper Perliński- kl .3 A
-Aleksandra Szwed- kl. 2Bg
- Aleksandra Ryszka- kl. 2Bg
Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!!!!!👏💪👏💪♥️
Jak organizować lokalne konkursy polonistyczne w czasach pandemii? Najczęściej takie wydarzenia odbywały się w bibliotekach lub w salach uczelnianych. Obecne czasy narzucają konieczność nowatorskich rozwiązań, co dobrze pokazuje przykład Przasnysza. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna, współpracując z portalem Dyktanda.pl www.dyktanda.pl, w niedzielę, 21 lutego 2021 r., organizuje II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście za pośrednictwem internetu, czyli w sposób wygodny i bezpieczny.
Kolejnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że do wspólnej zabawy można zaprosić także osoby niebędące członkami miejscowej społeczności. Dlatego dyktando odbędzie się w dwóch kategoriach: Zamkniętej, przeznaczonej dla dorosłych mieszkańców miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego, oraz Otwartej, do której dołączyć mogą wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek oraz miejsce zamieszkania.
II Dyktando Przasnyskie rozpocznie się o godzinie 16:00 (21.02.2021 r.). Każdy uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie na tę okazję przygotowanego tekstu. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas - im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej. Dlatego warto wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród tysięcy dyktand dostępnych w serwisie Dyktanda.pl.
Już dziś można zapisać się do odpowiedniej kategorii na stronie https://dyktanda.pl/lista-konkursow
Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zapraszamy do ortograficznych potyczek w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz serwisu Dyktanda.pl!
Czy pamiętacie, że zbieramy karmę dla bezdomnych zwierząt w Schronisku? Dziś Dzień Kota, więc najlepsza okazja, żeby pomóc porzuconym kociakom. Akcję zbiórki karmy (i monet na karmę) prowadzi Szkolny Klub Wolontariusza. Więcej informacji znajdziecie w wiadomościach na Librusie.
W Polsce Dzień Kota obchodzimy od 2006r.
Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku o historii Cichociemnych - polskich żołnierzy zrzucanych do okupowanej Polski z pomocą dla walczących w konspiracji rodaków. Dziedzictwo Tradycji Cichociemnych kultywuje JW "Grom". Filmik powstał w krakowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.
Od poniedziałku, 15 lutego br. rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65 roku życia oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych nie będących pracownikami szkoły).
W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie do dnia 17 lutego 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.
Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.
Walentynki– coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.
To dzień, który stał się okazją do wzajemnego obdarowywania drobnymi upominkami.
I z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski składa Wam najlepsze życzenia.
Wyniki konkursu "Walentynkowe ujęcia":
I miejsce : Aleksandra Wieczorek II Bp
Wyróżnienie:
Aleksandra Kiełbik IIAg
Kinga Kownacki II af
Jakub Sobala IICg
Weronika Olczyk II dp
Dominik Gala II bg
Patrycja Bedlechowicz II Bp
Mimo trudnego czasu w jakim się znajdujemy Samorząd Uczniowski postanowił osłodzić dzisiejszy dzień,czyli "Tłusty czwartek" naszym uczniom. Każdy z nich otrzymał pysznego pączusia.
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną obchody DBI 2021 mogą odbyć się tylko w formie wirtualnej.
W imieniu Pani Dyrektor oraz organizatorów serdecznie dziękujemy Pani aspirant Agnieszce Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku za pomoc i przygotowanie materiałów dotyczących cyberprzestępczości i odpowiedzialności karnej za czyny popełnione przy użyciu Internetu.
Zapraszamy do zapoznania z przygotowanymi prezentacjami oraz wynikami ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas pierwszych.
Polecamy również stronę www.dbi.pl na której znajdziecie więcej materiałów, wskazówek, filmy oraz porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów.
Wyniki konkursów towarzyszących obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu są opublikowane na Librusie.
Organizatorzy Aleksandra Fras Joanna Wędzonka
# działajmyrazem
# działajmy razem
Zgodnie z informacją Ministerstwa Edukacji i Nauki, w najbliższym czasie rozpoczną się szczepienia nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych nie będących pracownikami szkoły), którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne.
W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie do dnia 09 lutego 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.
Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.
Pismo Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące szczepień dostępne jest do pobrania w linku ponizej.
W.N.
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 zapraszamy do udziału w konkursach towarzyszący. Do wyboru są następujące tematy:1. "Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu",2. „Bezpieczni w sieci – działajmy razem”,3. "Dekalog bezpiecznego Internetu"
Prace(w formie prezentacji multimedialnej) należy przesyłać do dnia 5.02.2021 na adres j.wedzonka@drzewniak.pl lub a.fras@drzewniak.pl
Życzymy powodzenia
Tegoroczna edycja Dnia Dobrych Aniołów miała nieco inny charakter. Nasze konkursy: literacki – na opowiadanie/esej lub wiersz, plastyczny – na wykonanie anioła w formie przestrzennej lub rysunek/obraz, fotograficzny i multimedialny, adresowane były do uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt, również nauczycielom.
Przepiękną prace wykonały panie: Kamila Madalińska-Serwa i Renata Wnuczek-Łągiewska. Może zainspirujecie się nimi przy kolejnej edycji konkursu?
Wasze prace wyeksponujemy na specjalnej wystawie już po powrocie do szkoły, a w przyszłym roku oddamy na licytację w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!
Nasi laureaci:
Konkurs literacki: I miejsce – Nikola Gałecka
Konkurs plastyczny na anioła w formie przestrzennej:
I miejsce – Aleksandra Wieczorek
II miejsce Jakub Sobala
III miejsce – Roksana Placzyńska
Konkurs plastyczny na rysunek/obraz – wyróżnienia: Piotr Smugowski, Marek Michałek
Konkurs fotograficzny – I miejsce – Kinga Nowicka
Organizatorzy: Danuta Jasińska, Małgorzata Piotrowska i Bogusława Rokita
Najważniejsza jest dla mnie wiara, rodzina, miłość, przyjaźń, wolność, dobro i to właśnie te wartości staram się stawiać na pierwszym miejscu. Wartością jest rodzina, do której zaliczamy wszystkie osoby, związane więzami krwi lub uczuciowo. Zawsze na rodzinę możemy liczyć, ona nas wspiera, pozwala uwierzyć w siebie, buduje poczucie własnej wartości. Kształtuje nasze poglądy oraz uczy odróżniać dobro od zła. W moim życiu ważną role odgrywa mama, jest moją przyjaciółką, której można zaufać i nigdy mnie nie zawiodła. Pomaga mi w życiu codziennym, wspiera w sytuacjach, w których nie widzę żadnych pozytywów. Od małego moja mama uczyła mnie szacunku do innych ludzi. Uważam, że moje życie i innych ludzi nie miałoby większego znaczenia bez miłości. Miłość jest różnego rodzaju: ojcowska, macierzyńska, miłość dziecka do matki lub ojca, miłość między kobietą a mężczyzną. Każdy z tych rodzajów miłości jest wyjątkowy i na swój sposób niepowtarzalny. Osoby te łączy cudowna relacja. Miłość uczy nas delikatności, jeśli chodzi o nasze poczynania wobec innych osób. Miłość macierzyńska jest miłością bezgraniczną zdolną do dużych poświęceń, tak jak czyni to moja mama. Nie ma wątpliwości co do tego, iż przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć kogoś, komu możemy zaufać, zwierzyć się z swoich zmartwień, tajemnic i podzielić się swoimi sukcesami. Dzięki przyjaciołom patrzymy na świat przez różowe okulary, nie czujemy się samotni i opuszczeni. Każdy powinien doświadczyć tego uczucia, bo bez przyjaźni życie jest szare i ponure. Wolność jest również wartością w życiu każdego z nas. Bywa ona rozumiana na wiele sposobów. Wolność słowa, wyrażenia swoich poglądów, czy też pojmowana jako niepodległość jakiegoś narodu. Wolność najczęściej rozumiana jest jako brak przymusu w sytuacji, w której trzeba dokonać wyboru. Uważam, że w historii naszego kraju wolność jest szczególną wartością, ponieważ wielokrotnie traciliśmy niepodległość. Teraz, kiedy możemy się nią cieszyć, powinniśmy docenić, że żyjemy w wolnym kraju. Wiara pozwala nam jakoś przetrwać gorszy okres, zapomnieć o smutkach dnia powszedniego. Dzięki niej możemy oderwać się na chwilę od ziemi i przestać myśleć o nieustannie się dziejących na świecie tragediach i katastrofach. Wierzymy że nadejdzie lepszy dzień, w którym wszystko będzie piękne. Nadzieja jest drogowskazem do Życia i Światła Prawdy. Pomaga pogodzić się z tym, jacy są inni, zaakceptować ich. Przydaje naszemu życiu wartości, stanowi wsparcie emocjonalne i duchowe, jest opoką. Nadzieja matką zakochanych. Chroni nas od zakłamania, oszustwa i nieszczerości.
Powered by aSc EduPage