Szkolny Klub Wolontariusza kontynuuje akcję zbierania pustych tuszów do drukarek, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Jest to inicjatywa ogólnopolska, a część środków z tej zbiórki będzie przeznaczona na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt. Puste tusze możecie wrzucać do specjalnie oznakowanych pudełek, które znajdują się na parterze szkoły (na przeciwko wejścia do szkoły) i na II piętrze, koło pokoju pedagoga szkolnego. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji - możemy pomóc zwierzaczkom, a nic nas to nie kosztuje :)
Aktualności
Akcja charytatywna "Tusz do paki"
Narodowe czytanie "Ballad i romansów"
Dnia 3 września 2022 roku odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku finał jedenastej edycji akcji Narodowego Czytania. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w tym wydarzeniu i z zainteresowaniem wysłuchali pięknie odczytane teksty „Ballad i romansów” narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Czytano też w wielu miejscach w Polsce, także w Ogrodzie Saskim z udziałem Pary Prezydenckiej i zgromadzonych gości. Do akcji włączono się także poza granicami naszego kraju: w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Australii, czy w Chinach.
W związku z tym, że rok 2022 ustanowiono rokiem Polskiego Romantyzmu zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej, by zaczytać się w poezji – nie tylko romantycznej.
Nauczyciele bibliotekarze: M. Aleksandrowicz, J. Czuprynowska
"Radmagedon 2022"
W sobotę 3 września nad zalewem w Wymysłówku, odbyła się VI edycja Biegu Ekstremalnego "Radmagedon 2022". Podczas tej imprezy mieli okazję zaprezentować się także uczniowie naszej szkoły - logistycy wojskowi oraz nauczyciele, którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Przy okazji była to promocja naszej szkoły i zachęta do związania swojej kariery zawodowej z wojskiem.
Plan lekcji od 5 września
W zakladce "plan lekcji" został opublikowany nowy plan. Plan obowiazuje od 5 września przez okres jednego lub dwóch tygodni (przewidziane są kolejne zmiany).
W.N.
Vulcan -logowanie
Login to adres e-mail otrzymany od wychowawcy, hasło należy ustawić podczas pierwszego logowania
Strona logowania: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatradomszczanski
Pierwsze logowanie w Vulcan https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg
Odzyskiwanie hasła w Vulcan https://www.youtube.com/watch?v=ekbAbLu760Y
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, z nową Dyrekcją szkoły - p. Aleksandrą Gniłką oraz wicedyrektorami: p. Ewą Kościańską i p. Andrzejem Żakiem. Podczas dzisiejszej uroczystości szkolnej gościliśmy wicestarostę Powiatu Radomszczańskiego - p. Małgorzatę Lewandowską, Naczelnika Wydziału Edukacji - p. Andrzeja Kucharskiego, wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi - p. Elżbietę Lottko, st. kaprala z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Maz. Ponadto naszymi gośćmi byli też: p. Edyta Depta - dyrektor Biura Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku i p. Ewa Smolarek - Komendant Hufca Pracy. W drugiej części uroczystości przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy utworzyli 7 klas - cztery techniczne i trzy branżowe.
16
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie sie wg harmonogramu
9.00 - wszystkie klasy, z wyjątkiem pierwszych
10.30 - klasy pierwsze technikum i szkoły branżowej - sala gimnastyczna
Przypominamy o stroju galowym
Klasy logistyczne w mundurach
Rada Pedagogiczna
Rada Pedagogiczna odbędzie się dnia 31.08.2022 o godz. 9.00
EGZAMIN MATURALNY 2022 - SESJA POPRAWKOWA
23 sierpnia 2022 r. godz. 9.00
MATEMATYKA - sala 23
JĘZYK NIEMIECKI - sala 5
Proszę zgłosić się na egzamin minimum 30 minut wczesniej. Na egzamin nalezy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL (oraz swiadectwo ukonczenia szkoły - dotyczy absolwentów), długopis czarny oraz pomoce wymienione w komunikacie dyrektora CKE, zdający może miec ze sobą małą butelkę wody.
Rzeczy osobiste mozna zostawić w sali 24 (parter- pokój nauczycielski), odzież wierzchnią nalezy oddać do szatni.
Rada pedagogiczna
W dniu 17.08.2022 roku o godz. 10:00 odbędzie się zdalne posiedzenie Rady pedagogicznej. Link do spotkania został przesłany w wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.
A. Żak
PODRĘCZNIKI do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
Wykazy podręczników do technikum i szkoły branżowej- link: TDIOS_2022-23_wykaz_podrecznikow_do_klas_pierwszych(2).docx
Egzaminy poprawkowe – sierpień 2022
25 sierpnia, godz. 9.00- WOS
25 sierpnia, godz. 9.00-MATEMATYKA
26 sierpnia, godz. 9.00-GEOGRAFIA
26 sierpnia, godz. 9.00-BIOLOGIA
29 sierpnia, godz. 9.00-J.ANGIELSKI
29 sierpnia, godz. 11.00-TECHNOLOGIA MEB
29 sierpnia, godz. 11.00-MASZYNY I URZ. Z EL. BHP
30 sierpnia, godz. 10.30-J.POLSKI
30 sierpnia, godz.9.00-CHEMIA
KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW
Wręczanie świadectw dojrzałości i aneksów do świadectw odbędzie się dnia 5.07.2022 r. (wtorek) od godz. 13:00.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022
- 69
Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt
W dniu.21 czerwca odwiedziliśmy bezdomne psy i koty - zawieźliśmy karmę, którą udało się zakupić po ostatniej w tym roku szkolnym zbiórce monet prowadzonej przez wolontariuszy Szkolnego Klubu. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali empatię włączając się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Marzenki - naszej szkolnej pomocy medycznej. :)
22
Wycieczka w ramach projektu CKZ w Drzewniaku stawia na rozwój
Dnia 20 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka w ramach projektu "CKZ w drzewniaku stawia na rozwój!". Uczniowie CKZ w zawodzie technik elektryk i technik elektronik uczestniczyli w wykładach dotyczących między innymi "Elektromobilności", "Inetligentnych domów", prowadzonych przez pracowników Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.
5
Egzaminy klasyfikacyjne
1. Wychowanie fizyczne logist. – 21 czerwca (wtorek), godz. 12.30, sala gimn.
2. Informatyka – 22 czerwca (środa), godz. 9.45, sala 8C
3. J. angielski zawodowy - 22 czerwca (środa), godz. 9.30, sala 7w
4. Matematyka - 22 czerwca (środa), godz. 11.30, sala 23
5. WOS - 22 czerwca (środa), godz. 10.00, sala 31
6. Obróbka zas.w wytw wyr. stolarskich – 23 czerwca (czwartek), godz. 10.00
7. Biologia - 22 czerwca, godz. 10.00, sala 12w
8. Chemia - 23 czerwca, godz. 9.00, sala 50
III edycja konkursu fotograficznego "Piękno natury na wyciągnięcie ręki"
W konkursie fotograficznym "Piękno natury na wyciągnięcie ręki" - I miejsce zajęła Klaudia Kasprzyk z kl. III ap, wyróżnienia otrzymały: Ola Wieczorek (kl. III Bp), Ilona Góźdź (kl. II C) i Wiktoria Mierzwa (kl. I B).
27
Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji-dzień drugi
Wycieczka do Trójmiasta ⚓️ i Szwecji 🇸🇪 - dzień drugi
Pierwsza noc na promie już za nami…. Były spacery po pokładach widokowych, integracja i oczywiście dyskoteka 💃🕺
Wraz z pierwszymi promieniami wschodzącego słońca dopłynęliśmy do Karlskrony, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Rejs promem 🛳 po Bałtyku to niezapomniane wrażenia i przepiękne morskie widoki. Dla logistyków to również nowe doświadczenie zawodowe: transport morski, zapoznanie z przebiegiem odprawy promowej i zadaniami obsługi promu.
Warto rozwijać umiejętności zawodowe!
Przed nami wycieczka autokarowa z przewodnikiem, podczas której poznamy Szwecję w pigułce – od krajobrazów i najstarszych zabytków, po współczesność!
Wieczorem fotorelacja 😀
Od rana podziwialiśmy szwedzkie miasta od strony lądu. Wybraliśmy się na całodzienną autokarową 🚍wycieczkę z przewodnikiem, podczas której odwiedziliśmy dwa najciekawsze miasta południowo-wschodniej Szwecji i zobaczyliśmy kilka atrakcji na szwedzkim wybrzeżu Bałtyku🌊. Podczas wycieczki zwiedziliśmy m. in.
➡️ Kalmar, w średniowieczu trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i wielką katedrą z XVII wieku.
➡️Karlskronę – miasto na 33 wyspach, założone z rozkazu króla Karola XI w 1680 r., do dziś główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabudowa Karlskrony została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
➡️Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej.
➡️ Ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską.
Poznaliśmy ciekawą i odmienną kulturę naszych północnych sąsiadów oraz mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy Szwecji. Nauczyliśmy się również kilka podstawowych szwedzkich zwrotów.
Wycieczka przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości😁, a jednocześnie poszerzyła wiedzę.
Kolejną noc ponownie spędzimy na promie i od rana dalsze eksplorowanie Trójmiasta.
24
Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji
Długo wyczekiwana, bo przekładana z powodu pandemii, wymarzona wycieczka do trójmiasta i Szwecji, stała się rzeczywistością.
Ruszamy w drogę.
➡️ 🚌Kierunek Gdańsk, a wieczorem czeka nas morska przygoda 🌊🚢
Wycieczka do trójmiasta ⚓️ i Szwecji 🇸🇪 - dzień pierwszy
Przygodę zaczęliśmy od zwiedzania, z przewodnikiem, Gdańska - brama wyżynna, zespół przedbramia, brama Złota, ulica Długa z Domem Uphagena i Ratuszem Głównego Miasta, długi targ z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa do bramy zielonej, następnie przejście długim pobrzeżem do żurawia, przejście ulicą Mariacką, Bazylika Mariacka. Kolejnym punktem programu była krótka lekcja historii na Westerplatte.
20
Archiwum Aktualności