• Aktualności

      • Dzień Kobiet

      • Dzień Kobiet w Drzewniaku w klimacie lat 70-tych. Z tej okazji drogim Paniom i Koleżankom dedykowane były skoczne rytmy i wesołe skecze

      • Tydzień Matematyki- 30.03.20-03.04.20 

      • W związku ze zbliżającym się Tygodniem Matematykizapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach towarzyszących: 

       Konkurs fotograficzny “Matematyczne spojrzenie”.

       Do konkursu można zgłosić max 5 zdjęć, format .jpg, przedstawiające zagadnienia matematyczne  

       w życiu codziennym. Zdjęcia nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane, muszą stanowić własność autora. Każde zdjęcie powinno zawierać tytuł i opis. Zgłoszenie prac na konkurs jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację w mediach. 

       Prace należy przesłać do dnia 25.03.2020 r na adres drzewniak123@o2.pl  w temacie wpisując Konkurs fotograficzny. 

       Konkurs "Matematyka inaczej, czyli logiczne myślenie jest w cenie”, który polega na rozwiązywaniu zagadek i zadań logicznych. Konkurs odbędzie się 27.03.2020 roku na 3 godzinie lekcyjnej w sali 32. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenie się do organizatorów do dnia 20.03.2020 

       Escape room 

       Aby wziąć udział w konkursie należy wydelegować z klasy 3- osobowy zespół, a w nim Lidera grupy.  Każda drużyna musi posiadać nazwę. Zadaniem Lidera będzie kontakt z organizatorami przez aplikację messenger, gdzie zostanie utworzona grupa i przesyłane będą dalsze informacje oraz instrukcje.  

        Drużyny należy zgłaszać do dnia 21 marca 2020 r 

       W dniu 1 kwietnia (to nie pryma aprilisna 6h lekcyjnej, odbędą się eliminacje do escape room’u. 

       W wyniku konkursu zostanie wytypowanych 6 najlepszych drużyn, które w dniu 3 kwietnia będą rywalizować o miano najlepszej, “buszując” w tajemniczym pokoju. 

        Dla uczestników przewidziane są cenne nagrody rzeczowe, a dla klasy zwycięskiej drużyny jest przewidziana nagroda-niespodzianka.  

       Podsumowanie naszych matematycznych zmagań odbędzie się 6 kwietnia 2020r. 

       PS. Liczymy na duże zainteresowanie                     

                                                                         Organizatorzy: Ewa Kościańska Edyta Sewerynek-Skóra 

      • Uwaga ZMIANA TERMINU oddawania prac konkursowych!

      • * Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie fotograficzno- językowym uczniów Technikum i Szkoły Branżowej.

       * Prace można oddać do 17 kwietnia (przykładowe prace konkursowe są widoczne na zdjęciach). 

       Konkurs posiada dwie kategorie tematyczne:

       • Kategoria " MY HERO":

       Każdy z Uczestników konkursu przygotowuje jedno zdjęcie pt. " My Hero" wraz z uzasadnieniem w języku angielskim (od 50 do 100 słów) kogo przedstawia praca konkursowa i w jaki sposób wiąże się ona z tytułem konkursu " My Hero".

       • Kategoria mem " MY LIFE AS A STUDENT"

       Każdy z Uczestników konkursu przygotowuje jeden mem pt. " My life as a student" wraz z uzasadnieniem w języku angielskim (od 50 do 100 słów) kogo przedstawia praca konkursowa i w jaki sposób wiąże się ona z tytułem konkursu " My life as a student"

       Prace konkursowe należy wydrukować i dostarczyć osobiście do Organizatorów wraz z pisemną zgodą w terminie do 17 KWIETNIA 2020r.

       Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym w dzienniku elektronicznym.

       K. KrokK. Madalińska-Serwa 

      • Technika dla logistyka

      • Uczniowie klasy 2A uczestniczyli w kolejnym webinarze logistycznym z cyklu "Logistyka dla technika"👨‍🏫 Tym razem wysłuchali prelekcji o strefach magazynowych📦.

      • Warsztaty w Lip Lab 03.03.20

      • Uczennice ZSDiOŚ uczestniczyły w warsztatach z analizy kolorystycznej. Poznały swoje typy kolorostyczne i zadziałały z makijażem.

      • Targi Edukacyjne

      • 27 lutego 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Targach Edukacji i Pracy pod hasłem "Zaplanuj swoją przyszłość". Na targach młodzież mogła zapoznać się z ofertami uczelni z całego kraju jak również z ofertami pracy.Dzięki takim przedsięwzięciom łatwiej im będzie podjąć decyzję dotyczące przyszłej kariery zawodowej. 

      • Turniej pożarniczy

      • 27 lutego 2020 roku uczniowie Klaudia Woch z klasy I Ap, Sebastian Kępka z klasy IIA oraz Piotr Ignasiak z klasy I Ag reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego. Piotr zajął 1  miejsce wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych i jednocześnie awansował do eliminacji powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Konkurs „MISTRZ PAMIĘCI LICZBY π"

      • Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Radomsku serdecznie zaprasza uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w konkursie „MISTRZ PAMIĘCI LICZBY π ”. 

       Celem konkursu jest: rozwijanie pamięci i umiejętności koncentracji, rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych oraz integracja młodzieży szkolnej.

       Konkurs obejmuje odtworzenie z pamięci jak największej ilości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π w określonym czasie. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Radomsku. 

       Regulamin_konkursu.docx

       Karta_zgloszenia.docx

       Oswiadczenia.docx​​​​​​​

      • Spotkanie z doradcą EURES- Europejskie Służby Zatrudnienia

      • 25 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z doradcą EURES- Europejskie Służby Zatrudnienia. W trakcie spotkania doradca omówił zasady realizacji usług międzynarodowego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES. Zaprezentowane zostały zasady oraz zasięg funkcjonowania sieci, scharakteryzowano usługi świadczone w jej ramach oraz omówiono sposoby poszukiwania ofert pracy poprzez portal EURES. Ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się na co zwrócić uwagę decydując się na pracę za granicą, jakich czynności należy dokonać jeszcze przed opuszczeniem kraju m.in.: wyrobienie ubezpieczenia zdrowotnego- EKUZ, sprawdzenie wiarygodności agencji zatrudnienia, kosztów utrzymania w danym kraju

      • Akcja Honorowego Krwiodawstwa

      • Kolejna akcja honorowego oddawania krwi odbyła się w naszej szkole we wtorek, 25 lutego. Do akcji przystąpiło 14 uczniów, w tym kilka dziewcząt. Wprawdzie chętnych było dużo więcej, ale ze względów zdrowotnych niektórzy musieli "odejsć z kwitkiem". Dziękujemy wszystkim za oddanie tego życiodajnego płynu.

      • AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

      • UWAGA!!!

       W DNIU 25 LUTEGO ( WTOREK) OK GODZ. 10.45 NA MAŁEJ SALCE

       GIMNASTYCZNEJ ODBĘDZIE SIĘ AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA.

       SERDECZNIE ZAPRASZAMY PEŁNOLETNIE OSOBY.

       ZAPISY U OPIEKUNÓW SK PCK-PANI M.LEWANDOWSKIEJ /A.STRYCHALSKIEJ

      • Targi Pracy w Powiatowej Hali Sportowej

      • W dniu 20 lutego wzięliśmy udział w Powiatowych Targach Pracy, na których prezentowali się przedstawiciele firm i zakładów z terenu Radomska i okolic. W trakcie rozmów z wystawcami mieliśmy okazję dowiedzieć się między innymi, jakich fachowców na naszym rynku najbardziej brakuje i gdzie możemy szukać pracy po ukończeniu szkoły. Wiemy już, jakie umiejętności i warunki trzeba spełnić i na co pracodawca zwraca największą uwagę przy zatrudnianiu. Uzyskaliśmy też wiele cennych informacji na temat warunków pracy i płacy, czy pomocy socjalnej w danych zakładach. 

      • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      • 18 lutego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym uczniom szkół średnich z powiatu radomszczańskiego. Stypendystami Premiera są uczniowie - po jednym z każdej szkoły, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym najwyższą średnią ocen (powyżej 4.75) oraz wzorową ocenę zachowania. W naszej szkole te warunki spełnił i tym samym został tegorocznym stypendystą - uczeń kl. IV T, Jakub Rusajczyk. Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

      • Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia

      • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowisku w Radomsku zaprasza do udziału w konkursach towarzyszących XVI Powiatowym Obchodom Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Młodzież przeciwko przemocy".

       Konkursy adresowane są do uczniów wszystkich szkół podstawowych powiatu radomszczańskiego (klas VII oraz VIII) a także uczniów ZSDiOŚ.

       Konkursy przeprowadzane są w kategoriach: plakat/poster, ulotka informacyjna, prezentacja multimedialna.

       Zapraszamy do udziału i zapoznania się z regulaminem (www.drzewniak.pl)

       Organizatorzy

       Scan.pdf​​​​​​​

      • Powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt

      • 14. 02. 2020 r. rozegrane zostały finały powiatowych mistrzostw w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Ania Stypka, Julia Woch, Paulina Walkiewicz, Aleksandra Skiba, Martyna Kowalska, Natalia Chojka, Kinga Nowicka, Emilia Samek. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i po wyrównanej walce z drużynami z I LO i II LO wywalczyły III miejsce w powiecie.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Agnieszka Majchrzak i Anna Gąsiorowska

      • Konkursy Walentynkowe w języku angielskim

      • Prace z konkursu na kartkę walentynkową be my valentine

       W naszej szkole z okazji Walentynek zostały zorganizowane dwa konkursy językowe.

       Pierwszy na kartkę Walentynkową Be my Valentine spotkał się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Technikum i Szkoły Branżowej.

       Jury postanowiło nagrodzić 4 prace konkursowe.

       Wyniki są następujące:

       I miejsce - Aleksandra Wieczorek I Bp

       II miejsce - Zuzanna Suszyńska II A

       III miejsce - Wiktoria Wałkiewicz IV B i Agata Mikulska I Bg

       Drugi konkurs to konkurs na selfie walentynkowe z przesłaniem w języku angielskim.

       Osoby nagrodzone to:

       I miejsce - Aleksandra Wieczorek I Bp

       II miejsce - Michał Stanek I Cp

       III miejsce - Julia Jarocka IV B

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a osobom nagrodzonym gratulujemy.

       Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych. Organizatorzy: Kamila Madalińska Serwa i Katarzyna Krok

       W dn. 17.02.2020 sala 3c zamieniła się w Walentynkowy Escape Room.

       Nauczycielki języka angielskiego p. Kamila Madalińska Serwa i p. Katarzyna Krok połączyły swoje siły i grupy językowe (klasa I Bg i I Cg) i przygotowały walentynkową lekcje języka angielskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie różnych zagadek typu krzyżówka, wyszukiwanie słów, dopasowywanie słówek czy rozwiązanie zadań dotyczących faktów z życia św. Walentego.

       Wszyscy świetnie sobie poradzili. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie!

      • Wycieczka CD Kaufland i Port Lotniczy Łódź

      • Drugiego dnia XI Konferencji Logistycznej uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk z klas 1Ap oraz 2A wybrali się na wycieczkę przedmiotową.Pierwszym punktem programu była wizyta w znajdującym się pod Piotrkowem Trybunalskim Centrum Dystrybucji Kaufland. Po wysłuchaniu w strefie relaksu prezentacji o funkcjonowaniu firmy młodzież miała możliwość zwiedzenia całego obiektu i zaobserwowania zachodzących tam procesów. Największe wrażenie zrobił automatyczny magazyn drobnicowy i  kompletacja metodą towar do człowieka  oraz z wykorzystaniem technologii pick by voice. Logistycy mieli również okazję być w strefach składowania o różnych temperaturach przechowywania oraz zapoznania się ze środkami transportu wewnętrznego.Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę grając w koło fortuny z nagrodami.Kolejnym punktem programu była wizyta w Porcie Lotniczym w Łodzi. Po przejęciu kontroli bezpieczeństwa, młodzież udała się do hali cargo, gdzie dowiedzieli się jak przebiega transport ładunków, również niebezpiecznych drogą lotniczą. Mieli także okazję obserwować lądowanie samolotu, stojąc niemalże na pasie startowym lotniska. Uczniowie poznali specyfikację pracy służb lotniskowych tj. Lotniskowej Straży Pożarnej oraz zaplecza technicznego i utrzymania lotniska.Wycieczka upłynęła w bardzo miłej atmosferze i dała możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

      • Mistrzostwa Powiatu- piłka siatkowa chłopców

      • W piątek 14.02.2020 rozegrane zostały finały powiatowych mistrzostw w piłce siatkowej chłopców. Nasz reprezentacja w składzieMarcin Tyczyński, Ernest Bolacki, Dawid Lewandowski, Jakub Krawczyk, Mateusz Niedźwiecki, Krystian Idziak, Kamil Bremerski, Piotr Konieczny, Patryk Łuszczyński, Szymon Szelka, w półfinale pokonała drużynę z Mechanika 2:1 i awansowała do finału rozgrywek. W decydującym meczu chłopaki ulegli drużynie Elektryka i tym samym wywalczyli tytuł vice mistrza powiatu w piłce siatkowej. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.

       Robert Drozdek, Małgorzata Lewandowska.