• Aktualności

      • Rada Pedagogiczna

      • W dniu 24.04.2019 r. o godzinie 15.00 odbędzie się Rada Pedagogiczna

       Porządek zebrania

       1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej rady
       2. Zatwierdzenie wyników klasyfikacji klas maturalnych
       3. Sprawy różne

        

      • Rada Pedagogiczna

      • W związku z zaistniałą sytuacją informuję, że Rada Pedagogiczna z dnia 15.04.2019 r. zostaje przełożona na termin po świętach o którym zostaniecie Państwo poinformowani dodatkowym komunikatem.

       Ostateczny termin wystawienia ocen końcoworocznych został wydłużony do 19.04.2019 r.

       Agnieszka Łukomska - dyrektor szkoły

      • Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia

      • XV Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia 5 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku zorganizowano Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem: „ Wolni od uzależnień-kreatywni w życiu”. Dzień Zdrowia rozpoczął się od wykładu nt. „ Substancje psychoaktywne a zdrowie”. Prelekcję wygłosiła Pani Anna Szablewska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Radomsku. Kolejny wykład nt. „Uzależnienie a rodzina” wygłosiła pani Elżbieta Chybalska - przedstawiciel Centrum Aktywności Społecznej w Urzędzie Miasta w Radomsku. W dalszej części uroczystości ogłoszono wyniki konkursów: - w kategorii poster/plakat pt. „W sidłach uzależnień” I miejsce –Paulina Ślęzak PSP9 w Radomsku I miejsce - Natalia Musiał PSP 10 w Radomsku II miejsce - Weronika Wielgos PSP w Kietlinie II miejsce - Zuzanna Jędrzejczyk PSP 9 w Radomsku III miejsce – Aleksandra Kierlik PSP 4 w Radomsku Wyróżnienie - Julia Iglantowicz PSP2 w Radomsku Wyróżnienie - Marcelina Wośko PSP w Strzałkowie Wyróżnienie – Wiktoria Mielczarek PSP w Jedlnie Wyróżnienie – Oliwia Siewniak PSP 4 w Radomsku Wyróżnienie- Natalia Ciupińska PSP 10 w Radomsku - w kategorii prezentacja multimedialna nt. „Skutki zdrowotne uzależnień” I miejsce- Julia Gąsiorowska PSP 10 w Radomsku II miejsce- Wiktoria Gryber PSP4 w Radomsku III miejsce – Klaudia Nowak PSP 9 w Radomsku Wyróżnienie- Małgorzata Szczepanik PSP w Strzałkowie - w kategorii ulotka/ broszura informacyjna pt.” „Dopalacze – nie testuj trucizny” I miejsce- brak II miejsce – brak III miejsce- brak Wyróżnienie- Emilia Cieślak - ZSP w Dobryszycach Wyróżnienie- Natalia Zych - PSP 9 w Radomsku Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miasta w Radomsku oraz posła na Sejm RP - Krzysztofa Maciejewskiego. Następnie uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek, sponsorowany przez Piekarnictwo Krzysztofa Szwedzika. Obchody zorganizowały Aleksandra Nowakowska, U. Gębicz, Lewandowska


      • III Radomszczańskie Mistrzostwa w SCRABBLE

      • 5 kwietnia odbył się III Turniej SCRABBLI organizowany przez radomszczański MOSiR. W rozgrywkach wzięło udział 30 uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowało 5 osób: Dorota Michałek i Natalia Tarnowska z kl. I C oraz Kuba Bruzda, Krystian Nowak i Emil Tkacz z kl. II A. Dużą niespodziankę sprawił Kuba, który wygrał cztery z pięciu partii rozgrywek i w klasyfikacji końcowej zajął 4. miejsce. 

      • Tydzień Matematyki

      • “Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki “- głosi uchwała

       Aby uczcić obchody w szkole zorganizowano Tydzień Matematyki. W lutym ogłoszony został konkurs na prezentację multimedialną nt: "Giganci matematyki".

       Do konkursu zgłoszono 17 prac. Oto lista nagrodzonych:

       1.Nikodem Krawczyk III C

       2.Kacper Perliński I A

       3.Małgorzata Kucharska I B.

       W dniu 2 kwietnia br odbył się VI szkolny konkurs "Matematyka inaczej".W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. W związku z wyrównanym poziomem, musiała odbyć się dogrywka. Do dogrywki przystąpiło 5 uczniów. I ten etap nie przyniósł zwycięzcy. Była, więc dogrywka dogrywki Oto wyniki tych zmagań :

       1.Kacper Perliński IA

       2. Robert Mazik III C

       3. Miłosz Młodawski IA

       W ty samym dniu, w godzinach porannych, 9 drużyn zmagało się z zadaniami, których rozwiązanie dawało szansę na drugi etap, w dniu następnym. Uczniowie wykazali się sprytem i logicznym myśleniem.

       W dniu 4 kwietnia 6 drużyn przystąpiło do zadania finałowego - Poszukiwania liczby Pi, która zaginęła na przestrzeni lat. W escape room mieli okazję, używając swojej inteligencji, pomysłowości i logicznego myślenia, przemieszczać się między epokami. Najlepsza okazała się drużyn o intrygującej nazwie "Kapucynki", z klasy I b.

       Podsumowaniem Tygodnia Matematyki była prelekcja Pani Katarzyny Troczka - Pawelec,wykładowcy z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Podczas uroczystości uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. Zakup nagród był możliwy dzięki sponsorom : firmie Szczepański Meble, WOODLEGS COMPANY i Absolwentowi, który pragnie pozostać anonimowy. Dziękujemy za wspólną zabawę.

       Organizatorzy E. Sewerynek-Skóra, E. Kościańska.

       P.S. Zakręcone Matematyczki zapomniały dodać, że zwycięska klasa, czyli I b otrzymuje w nagrodę wyjście do Kina, oczywiście z Wychowawcą :-) .

        

      • Nasza Drużyna Dziewcząt Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej

      • W dniu 2 .04. 2019 roku odbyły się na Orliku Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja ZSD i OŚ wywalczyła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Rejonu. Nasze mistrzynie rozegrały trzy spotkania, wygrywając kolejno z ZSEE 2:0, z ZSE 1:0. W meczu finałowym po remisie 1:1 w rzutach karnych pokonały drużynę I LO 2:1, odbierając im tytuł Mistrza Powiatu. Drużynę Drzewniaka reprezentowały: Aleksandra Tomaszewska ( kapitan), Wiktoria Kopczyńska ( bramkarz), Martyna Kowalska, Anita Jarecka, Ewelina Antosik, Milena Pierwoch, Natalia Lebelt, Agnieszka Zborowska i Anna Wieczorek. Opiekunem drużyny była Małgorzata Lewandowska. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

      • Spektakl profilaktyczny "Przyszłość"

      • Dzisiaj uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny "Przyszłość". Pan Piotr Ślęzak - aktor i terapeuta z Krakowa, który jest autorem tego projektu, opowiedział nam o swojej pasji i swoim sposobie na życie. Przekonywał nas, że warto rozwijać swoje zainteresowania i realizować swoje marzenia.

       Celem spektaklu było też podniesienie naszej świadomości, jak uchronić się od podejmowania zachowań ryzykownych. Musimy pamiętać, że granica, za którą nie będziemy już bezpieczni, jest bardzo cienka, i niestety - niewidoczna. .

      • Szkolne obchody Dnia Stolarza - XVII Konferencja "To co się sprawdziło-ulepszamy dalej"

      • Szkolny konkurs o Wyspiańskim

      • Dnia 5 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs poświęcony Stanisławowi Wyspiańskiemu słynnemu polskiemu dramaturgowi, poecie, reformatorowi teatru, architektowi  i malarzowi.

               Celem konkursu z cyklu: Wielcy twórcy literatury polskiej było upamiętnienie twórczości tego wybitnego artysty, zwanego również czwartym wieszczem.

                W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV i III, którzy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi epoki Młoda Polska, biografii dramaturga,  jak i wykazać się znajomością  problematyki dramatu „Wesele”, niezwykłych postaci i bogatej symboliki dramatu narodowego oraz orientacją w działalności artystycznej Wyspiańskiego, jako uznanego malarza, twórcy polichromii i witraży w kościołach,  scenografa i  wizjonera teatru.

       W zmaganiach z pytaniami otwartymi i zamkniętymi najlepsi okazali się:

       Nikodem Krawczyk kl. IIITC-  I miejsce

       Jakub Rusajczyk kl. IIITA -         II miejsce

       Karolina Strzelczyk kl. IVTA - III miejsce

                Wszystkim uczestnikom konkursu oraz jego zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

       M.Piotrowska  ,D.Jasińska

      • Zajęcia w wojsku

      • Uczniowie klasy IA - technik logistyk z innowacją wojskową 22 marca odbyli zajęcia na terenie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas wizyty w wojsku uczniowie zwiedzili sale tradycji, zapoznali się z historią, tradycją i przeznaczeniem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Ponadto żołnierze zaprezentowali uczniom podstawowy sprzęt będący na wyposażeniu 25 Batalionu Logistycznego Ziemi Tomaszowskiej, jak również kompleks koszarowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Uczniowie przeszli również trening z musztry i ćwiczeń zespołowych.

      • Wycieczka przedmiotowa

      • Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej wydział inżynierii procesowej i ochrony środowiska 

      • Dzień Stolarza

      • Serdecznie zapraszamy na XVII Konferencję z okazji "Święta Stolarza" która odbędzie się 26 marca 2019 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W dniu 1.03.2019 odbyły się w naszej szkole kolejne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem przewodnim „Działajmy razem”. Imprezie tej towarzyszyły konkursy: na prezentacje multimedialne: "Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu "(I miejsce Dorota Michałek, II miejsce Jakub Rusajczyk, III miejsce Angelika Bartnik, wyróżnienie Klaudia Pietrasik), "Bezpieczni w sieci" (wyróżnienie Oliwia Niepsuj) oraz plastyczny na logo DBI (wyróżnienie Jakub Rusajczyk), na krzyżówkę z hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu - działajmy razem" (I miejsce Wiktoria Rybak, wyróżnienia: Klaudia Bogacz, Milena Pierwoch). Przed uroczystością została przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów klas pierwszych z zakresu wiedzy o zagrożeniach płynących z Internetu, sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą, formach i rodzajach cyberprzemocy oraz o wszechobecnym zjawisku hejtu. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody za zajęte miejsca w konkursach, jak też omówiono wyniki ankiety i wnioski z niej wynikające. Następnie uczniowie obejrzeli filmy: " Słowa krzywdzą" oraz "Homo znaczy człowiek", poruszające zagadnienia hejtu i mowy nienawiści oraz odpowiedzialności prawnej za te zjawiska. Młodzież została również poinstruowana, jak i gdzie można zgłosić przejawy cyberprzemocy. Po tej części uroczystości wystąpili przedstawiciele Komendy Policji w Radomsku, przedstawiając dodatkowe informacje o cyberprzemocy w świetle prawa, o wadach i zaletach korzystania z Internetu. Został również omówiony raport Nastolatki 3.0. Na końcu uroczystości odbyło się krótkie podsumowanie, które miało na celu uwrażliwienie uczniów na cyberprzemoc, na reagowanie na zjawisko hejtu i cyberprzemocy, nierozpowszechnianie niewłaściwych treści i jeszcze raz przypomniano, gdzie młodzież może się zwracać, jeśli będzie świadkiem lub jej ofiarą.

      • Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

      • W dniu 15.03.2019 r. na hali powiatowej w Radomsku odbył się Turniej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli III miejsce. Zawody składały się z dwóch części: test wiedzy oraz test sprawności fizycznej. Skład reprezentacji: E. Antosik (II A), W. Kopczyńska, M. Kowalska (I A), K. Łapacz (I A) oraz J. Kamiński, K. Szczęsny. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy uzyskanego wysokiego miejsca podczas turnieju. Opiekunem drużyny był R. Drozdek.

      • Proekologiczne pogadanka

      • Proekologiczna pogadanka pt. "Segregacja odpadów - to nie takie trudne"

      • Światowy Dzień Liczby Pi

      • W Światowym Dniu Liczby Pi uczestniczyliśmy z uczniami naszej szkoły w wykładach zorganizowanych przez Instytut Fizyki, na Politechnice Łódzkiej.

       Były to między innymi :

       1."Czy można zagrać liczbę Pi?"- gra liczby Pi dla chętnych i niekoniecznie muzyków.

       2. Lekcja pokazowa z języka chińskiego- Pani QuAimei- z Centrum Językowego, PŁ.

       3.Drużyna Pierścienia-prezentacja łazika marsjańskiego, Grupa Raptors, WEEIA.

       4. "Matematyka w świecie finansów"-FTIMS

       Aby dać odpocząć głowie, pojechaliśmy zmęczyć ciało, na trampoliny-Saltos.

       Poniżej fotorelacja.

      • Dzień Liczby Pi

      • 14 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Liczby PI. Z tej właśnie okazji Drzewniak ułożył rozwinięcie liczby PI z osób trzymających kartoniki z kolejnymi jej cyframi. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, dzięki ogromnej determinacji naszych uczniów i nauczycieli udało się ułożyć 100 cyfr po przecinku. Nie było to łatwe zadanie, należało sprawdzić, czy wszystkie cyfry rozwinięcia liczby Pi są na swoim miejscu. Na szczęście na miejscu czuwała Pani Dyrektor Agnieszka Łukomska oraz Pani Ewa Kościańska i Edyta Sewerynek – Skóra. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc w ułożeniu łańcucha. Liczymy na Waszą pomoc w następnym roku :) ułożymy łańcuch znacznie dłuższy.

      • Dzień Kobiet w szkole

      • Nasi Panowie (nauczyciele i uczniowie) zrobili nam dzisiaj ogromną niespodziankę - w największej tajemnicy przygotowali SUPER program artystyczny, który sprawił nam wiele radości. Oczywiście były też życzenia, kwiaty, słodkie upominki i breloczki do kluczy wykonane przez naszych uczniów na warsztatach, z jakże wymownym życzeniem: "Spraw Boże, abym kupiła tylko to, po co przyjechałam".  Jeteśmy zachwycone!!! Dziękujemy bardzo. Swoją drogą, ciekawe, skąd ONI to wiedzą?  ;)