• Aktualności

      • Zajęcia z żołnierzami z 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego

      • 4 lutego 2019 roku uczniowie ZSDiOŚ kształcący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach ćwiczeń uczniowie doskonalili musztrę indywidualną i zespołową, techniki walki wręcz i samoobrony. Zostali zapoznani również z regulaminem ceremoniału wojskowego.

      • X Konferencja Logistyczna

      • 05 lutego 2019 roku odbyła się X Konferencja Logistyczna pod hasłem „Logistyka wobec nowych wyzwań”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Beata Pokora - Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Gościem honorowym uroczystości był Pan Fabian Zagórowicz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

       W harmonogramie znalazły się prezentacje prac konkursowych uczniów gimnazjum i szkół podstawowych nt. „Innowacyjne rozwiązania transportowe”.  W konkursie rywalizowało 16 drużyn z 6 szkół  powiatu radomszczańskiego, które przygotowały bardzo ciekawe prezentacje konkursowe, wzbogacone o scenki sytuacyjne, makiety oraz plakaty. Uczestnicy spotkania wzięli też udział w pokazie technik interwencji w wykonaniu uczniów ZSDiOŚ- klas o profilu logistyk wojskowy pod kierunkiem nauczyciela innowacji pedagogicznej p. Roberta Drozdka.

       Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu pt. ”Technologia i człowiek – potrzeby rynku pracy wobec absolwentów kierunków logistycznych” przeprowadzonego przez Panie Karolinę Berger i Martynę Strzoda z Trans.eu Group S.A.

       Kolejnym punktem programu były warsztaty dla uczniów naszej szkoły, w formie gry logistycznej z negocjacji pomiędzy przewoźnikiem a spedytorem.

       Tego samego dnia dla uczniów klasy pierwszej technik logistyk odbył się wieczór z logistyką w formie gier i zabaw logistycznych tj. firma kurierska, gra tabu, logistyczny łańcuch zdarzeń, łańcuch dostaw, ekologistyka, rebusy, kody QR. Spotkanie to dało młodzieży możliwość nauki poprzez zabawę. Okazało się mile spędzonym czasem, zakończonym wspólnym poczęstunkiem. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne gadżety. 

       Pyszny poczęstunek podczas uroczystości przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

       W ramach obchodów X edycji Konferencji Logistycznej czeka nas jeszcze wycieczka przedmiotowa do Centrum Logistycznego Żabka w Nadarzynie, podczas której młodzież będzie miała okazję poznać praktyczną stronę swojego zawodu.

        

       Wyniki konkursów towarzyszących X Konferencji Logistycznej:

       Konkurs na logistyczną pomoc dydaktyczną dla uczniów ZSDiOŚ:

        

       1 miejsce Kacper Perliński - klasa 1A

       2 miejsce Kacper Nowak - klasa 2A

       3 miejsce Kacper Wilczyński - klasa 1A

        

       Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych

       1 miejsce - Malwina Soja i Zuzanna Jędrzejczyk PSP nr 9 w Radomsku

       2 miejsce - Katarzyna Surmacka i Paulina Stachurska PSP nr 9 w Radomsku

       3 miejsce - Klaudia Andrzejczyk PSP nr 7 w Radomsku

       3 miejsce - Igor Mossur  PSP nr 4 w Radomsku

       Wyróżnienia 

       Maciej Kotyla  i Lena Stefańczyk PSP w Lgocie Wielkiej

       Viktoria Awena i Natalia Wierzycka PSP nr 2 w Radomsku

        

       Organizatorzy:

       Aleksandra Orlikowska

       Agnieszka Głowacka

       Barbara Skalik

        

      • Elektrosprzęt w dobre ręce

      • ZSDiOŚ w Radomsku przystąpił do konkursu "Elektrosprzęt w dobre ręce" Konkurs polega na zbiórce elektroodpadów, czyli wszystkich niepotrzebnych urządzeń działających na prąd lub baterie z gospodarstw domowych. Mogą to być urządzenia AGD np. pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, odkurzacze oraz suszarki do włosów, lokówki, żelazka, żarówki energooszczędne, jarzeniówki, zabawki na prąd lub baterie, telefony komórkowe, laptopy, komputery.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W związku z obchodami Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy konkursy:

       - na prezentację multimedialną: -"Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu",

       -"Mój wizerunek online",

       -"Bezpieczni w sieci - działajmy razem",

       - na krzyżówkę, której rozwiązaniem jest hasło "Dzień DBI - działajmy razem" (hasła związane z Internetem i bezpieczeństwem w Internecie),

       - plastyczny na logo Dnia Bezpiecznego Internetu.

       Prace konkursowe należy przesłać na adres a.fras@drzewniak.pl lub j.wedzonka@drzewniak.pl do końca ferii.

       Prace na konkurs plastyczny i krzyżówkę można oddać w dniu 25.02.2019 r.

       Aleksandra Fras, Joanna Wędzonka

      • ZŁOTE CHŁOPAKI

      • W dniu 23.01.2019 r. odbyły się finały powiatowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie w półfinale gładko zwyciężyli  2:0 ZSEE. W finale przyszło im rywalizować z ubiegłorocznym mistrzem. W pierwszym secie dominowali na parkiecie zwyciężając 25: 18. Set drugi to wyrównana walka punkt za punkt i w końcowym efekcie zwycięstwo przeciwników 25:23. Losy meczu rozstrzygnęły  się w tri breku. Początek to nasza przewaga, na przerwę techniczną schodziliśmy z wynikiem 8:4. Po zmianie stron przeciwnik wyrównał stan meczu 13:13. Jednak nasi reprezentanci zachowali chłodne głowy a popularny ,,Górek'' doskonałym blokiem zakończył mecz. W tym momencie faktem stało się to, że chłopcy reprezentujący naszą szkołę zostali Mistrzem Powiatu w piłce siatkowej. 

       Złotymi chłopakami zostali: K. Górecki, M. Tyczyński, E. Bolacki (kl. III A), K. Pelikant, B. Gryglewski (kl. IV B), K. Idziak, K. Bremerski (kl. I a),J. Krawczyk (kl. III B), M. Niedźwiedzki (kl. I C), S. Szelka (kl. I b) oraz rezerwowi A. Kurzyk, B. Piotrowski, P. Jarosz, D. Rorat, M. Przybył (kl. IV T). 

       Nasi mistrzowie będą reprezentować nas w Mistrzostwach Rejonu 29.01.2019 w Działoszynie. Liczymy na powtórzenie wyniku i uzyskanie awansu do Mistrzostw Województwa. 

       Jednocześnie chcieliśmy podziękować licznej grupie kibiców z naszej szkoły za głośny doping, wiarę w drużynę oraz końcowy sukces. Liczymy na wasze wsparcie i obecność w Działoszynie. 

       Opiekunem chłopców był R. Drozdek.

      • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

      • Po raz kolejny odwiedziliśmy pensjonariuszy DPS-u. Tym razem pojechaliśmy z programem jasełkowym - zaprezentowaliśmy kolędy, pastorałki i wiersze o tematyce bożonarodzeniowo-noworocznej. O tym, że występ bardzo się podobał niech świadczy fakt, że domagano się kolejnych piosenek. Na bis zaśpiewaliśmy więc kilka utworów rozrywkowych, a na koniec wspólnie z naszymi opiekunkami - nasz ulubiony przebój zespołu Dżem - "Do kołyski". Inicjatorami spotkania był Szkolny Klub Wolontariusza.

      • Wirtualna adopcja

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę monet na rzecz naszego podopiecznego - BENO, ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariuszki Szkolnego Klubu zebrały dzisiaj ponad 116 zł, a w zeszłotygodniowej zbiórce 50 zł. Wystarczy na wirtualną adopcję za 5 miesięcy (od stycznia do maja 2019r.); za resztę pieniędzy kupimy karmę, którą w najbliższym czasie zawieziemy do Schoniska.

      • VII Orszak Trzech Króli

      • 6 stycznia uczestniczyliśmy w radomszczańskich obchodach Święta Trzech Króli.

       Wraz z Orszakiem Królewskim, reprezentacja uczniów i nauczycieli naszj szkoły przeszła od Kolegiaty Św. Lamberta do Kościoła pw. NMP Królowej Polski, gdzie obejrzała przedstawienie "Anielskie zadziwienie" teatru "Źródło" z udziałem Chóru Cantabile. Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie - w tym roku wzięli w nich udział mieszkańcy ponad 700 miast i miasteczek w całej Polsce a dodatkowo też, po raz pierwszy - w Betlejem, miejscu narodzenia Chrystusa. 

      • Szczęśliwego Nowego Roku

      • Na naszej choince integracyjnej przybywa ozdób choinkowych, chociaż mogłoby być ich więcej. Wszystkim życzymy szczęścia i sukcesów w Nowym Roku i oczywiście spełnienia marzeń!

       Kolejne bombki na integracyjnej choince szkolnej zawiesili uczniowie klasy IV A z wychowawcą.

      • Szkolenie z Glazela

      • W dniu 20.12.2018 r. uczennice klas II TB i III TB brały udział w szkoleniu z Glazela o tematyce makijaż wieczorowy.

      • Życzenia świąteczne i noworoczne

      • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza złożyli wizytę pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej - mieszkańcom i pracownikom domu zawieźli życzenia świąteczne i upominki. Dziewczęta zaśpiewały też kilka kolęd, niektóre wspólnie z pensjonariuszami.

      • Wycieczka do Łodzi

      • 18 grudnia uczniowie klasy I C zrealizowali wreszcie, od dawna planowaną wycieczkę integracyjną. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Kinematografii, gdzie uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią kina, ale też dziejami rodziny Schaiblerów- jednej z najbogatszych rodzin łódzkich przedsiębiorców przełomu XIX i XX wieku. Druga część wycieczki miała charakter sportowo-rekreacyjny - uczniowie odwiedzili Manufakturę (tu największym zainteresowaniem cieszyło się lodowisko) i Park Trampolin, gdzie mogli wyskakać się do woli. Szkoda, że godzina na trampolinach tak szybko upłynęła i trzeba było wracać do domu.

      • Wycieczka do Krakowa

      • W środę, 12 grudnia,część klasy III C wraz z opiekunkami, wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Naszym głównym celem był jarmark świąteczny oraz legendarne szopki krakowskie, które zostały w tym roku wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyliśmy pięknie przystrojony Rynek Główny, pełen świateł, ręcznie wykonywanych ozdób i świątecznych zapachów. Uczniowie mieli jeszcze chwilę zabawy w świetlnym labiryncie, gdzie zamienili się w wojowników. Zadowolone miny na zdjęciach najlepiej swiadczą o tym, że wycieczka się udała. J. Bogacz M. Muras

      • Warsztaty w Środowiskowym Domu Samopomocy

      • W piątek 14. 12. 2018r. uczennice kl. I a SBIS przeprowadziły warsztaty „ bombka europejska” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku. Wraz z podopiecznymi ŚDS wykorzystując różnorodne materiały, wykonane zostały bombki, ozdoby i kartki świąteczne. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie na tematykę europejską i rozwijanie zdolności plastycznych wśród podopiecznych. W planach kolejne spotkanie, mamy pomysły, zapał, energię i chętnie pomagamy innym.

        

      • Wycieczka przedmiotowa

      • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 technik logistyk byli z wizytą w Urzędzie Miasta Radomska. Wysluchali prelekcji o gospodarce odpadami w gminie Radomsko, o zasadach organizacji imprez masowych oraz o tworzeniu rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Byla to doskonala okazja do utrwalenia wiadomości przed czekajacym ich za miesiąc egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

      • "Choinka Świątecznych Życzeń"

      • Pierwsze bombki na szkolnej choince intergacyjnej już się dzisiaj pojawiły. To ozdoby od uczniów klasy I b - w kolorach białym i czerwonym. Uczniowie tej klasy wraz z wychowawcą życzą wszystkim nauczycielom i uczniom rodzinnych, spokojnych i "białych" świąt. 

       Czekamy na następne "bombkowe" życzenia.

      • Był u nas Mikołaj !!!

      • Szkołę odwiedzil dziś Mikołaj - i to w jakim towarzystwie! Dla każdego miał małą rózgę, ale też słodki upominek. Z tego wniosek, że nie bylismy bardzo niegrzeczni.