• Aktualności

      • Wycieczka "Ścieżkami Jana Pawła II" - Wadowice, Kraków

      • Jak co roku, w październiku wyjeżdżamy na wycieczkę do Wadowic i Krakowa. Głównym punktem zwiedzania jest oczywiście Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, ale też Bazylika Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła został ochrzczony i przez wiele lat był ministrantem. W Krakowie odwiedziliśmy Wawel - siedzibę królów polskich i miejsce, gdzie również częstym gościem był nasz Ojciec Święty, Pałac Biskupów (Okno Papieskie, ul. Franciszkańska 3), Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki. Na dziedzińcu Pałacu Biskupów, pod pomnikiem Jana Pawła II zapaliliśmy znicz oraz zaśpiewaliśmy Barkę- ulubioną pieśń Papieża-Polaka. W wycieczce udział wzięło 41 uczniów z różnych klas, jednak największą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych.

      • Potrzebna krew!!!

      • Kochani!  Potrzebna krew dla Mamy jednej z nauczycielek naszej szkoły!

       Nieważne jaką masz grupę krwi, każda jest dobra, bo dla RCKiK liczy się info, że krew jest oddana na konkretną osobę: ELŻBIETA ZARĘBA będąca pod opieką SZPITALA POWIATOWEGO W RADOMSKU. Nieważne też w jakim miejscu w kraju oddasz krew. 

       Krew w dniu 23-24 pździernika można oddawać w godz. 7.30-9.30.

       Liczymy na Waszą pomoc!!

      • Sukces Jakuba!

      • 19 października 2019r. w MDK odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks Jerzego Popiełuszki pt.  "Zło dobrem zwyciężaj" II miejsce zajął nasz uczeń Jakub Rusajczyk. Przygotowania prowadziła Pani Joanna Osipowicz.  

      • XIX Dzień Papieski - "Wstańcie, chodźmy"

      • 17 października odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy I Ap przygotowali i przedstawili "Dekalog Jana Pawła II", wspólnie z Karoliną z kl. II C zaśpiewaliśmy "Barkę"- ulubioną pieśń Ojca Świętego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

       Podczas spotkania wręczono także dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnrgo konkursu wiedzy o Janie Pawle II. I miejsce zajęła Wiktoria Nogaj (kl. I Bp),  II miejsce - Julia Socik (kl. I Bp), III miejsce - Katarzyna Rusajczyk (kl.I Cp); wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Kostrzewa (I Bp), Karolina Osumek (I Bp), Emilia Pietraszek (I Cp), Karolina Zasada (kl. I Cg).

        

        

      • Projekt : ,,Młodzież i pierwsza pomoc” w naszej szkole!

      •  

       W dniu 18.10.2019r członkowie Szkolnego Koła PCK brali udział w bezpłatnym 5h szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez instruktora pierwszej pomocy ZG PCK panią Małgorzatę Lewandowską. Uczniowie nauczyli się wielu czynności ratowniczych tj: bezpiecznego odwracania poszkodowanego z brzucha na plecy, ewakuacji, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzenie RKO noworodka, 5 letniego dziecka , osoby dorosłej a także opatrywania ran. Uczestnicy dowiedzieli się jak pomóc osobie np. z epilepsją, urazem kręgosłupa, złamaniem, bólem w klatce piersiowej, udarem czy zatruciem. Członkowie SK PCK otrzymają certyfikaty, a w najbliższej przyszłości będą uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy, programach edukacyjnych czy zabezpieczeniach imprez organizowanych w naszym rejonie. Kurs realizowany był dzięki dotacji Urzędu Miasta Radomska w ramach projektu ,,Młodzież i pierwsza pomoc”. Warto nadmienić , że nasze wolontariuszki Sandra Mucha i Sandra Zasada tego dnia w godzinach wieczornych zabezpieczały pod kątem pierwszej pomocy III Radomszczański Bieg Nocny ph,, "Trzeźwość to zdrowy styl życia", w którym wzięło udział ponad stu uczestników.

        

      • Półfinał Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych

      • 15 października drużyna dziewcząt w składzie :Idziak Julia, Ryszka Aleksandra, Wieczorek Karolina, Żydczyk Marlena, Nowicka Kinga, Smędzik Agata, Kisiołek Kinga, Kuchta Kinga podczas Półfinałów Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych uzyskały Vmiejsce. Opiekunem dziewcząt była pani Małgorzata Lewandowska. Gratulujemy!

      • Zajęcia terenowe "Z mapą i kompasem"

      • 10 października 2019 roku uczniowie klas wojskowych IAg, IAp oraz z klasy IIA brali udział w zajęciach terenowych "Z mapą i kompasem ". Po teoretycznym wprowadzeniu w zagadnienia związane z zasadami poruszania i orientowania się w terenie oraz posługiwania się mapą i kompasem uczniowie sprawdzili się w praktyce. Na koniec było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy. Zajęcia poprowadził pan Paweł Kałdoński z MOSiR w Radomsku.

      • Sukces w sztafetowych biegach przełajowych

      •  W dniu 7 października 2019 r. odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych . Nasza drużyna (Idziak Julia, Ryszka Aleksandra, Wieczorek Karolina, Żydczyk Marlena, Nowicka Kinga, Bawor Olga, Kuchta Kinga i Wieczorek Anna), pod opieką pani Małgorzaty Lewandowskiej, zajęła II miejsce. Dziewczęta tym samym uzyskały awans na mistrzostwa rejonu zaplanowane na 15 października b.r. Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie! Drużyna chłopców pod opieką pana Roberta Drozdka uplasowała się na V miejscu.

      • Podsumowanie akcji PCK

      • W dniu 30 września przedstawiciele SK PCK wraz z panią M. Lewandowską uczestniczyli w podsumowaniu tegorocznej akcji Oddziału Rejonowego PCK w Radomsku-Gorączka złota 2019 oraz rejonowego etapu XVI edycji Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie ,, Młoda Krew Ratuje Życie 2018/2019. Cieszymy się, ze mamy swój udział w przygotowaniu paczek żywnościowych i wyprawek dla potrzebujących dzieci a także w ratowaniu zdrowia i życia osób chorych czy poszkodowanych w wypadkach. Dla całej społeczności szkolnej angażującej się w te akcje przekazujemy podziękowania i liczymy na udział w kolejnych akcjach.

      • Dzień Chłopaka w szkole

      • Z okazji Dnia Chlopaka samorząd szkolny przygotował na ten dzień kilka atrakcji. Podczas przerw międzylekcyjnych nasi Panowie mogli wykazać się siłą i zręcznością, były też życzenia i upominki. A wszystko to w takt donośnej muzyki. Szkoda, że nasi najmłodsi Panowie nie chcieli brać udziału w zabawie.

      • Logistyka dla technika

      • Dziś o 9:30 ⏰ Logistycy z klasy 1Ag oraz 3A brali udział w pierwszym webinarium z programu dla szkół „Logistyka dla technika".  Temat to „Porty i terminale” a poprowadził go ekspert - Instytutu Logistyki i Magazynowania - Bartosz Guszczak 👨‍🏫

      • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

      • W środę 25.09.2019 w Uniejowie odbyły się wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. Udział w nich wzięło 100 uczestników. Wśród nich uczeń naszej szkoły - Krystian Idziak klasa II a zajął wysokie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy Krystianowi oraz liczymy na udane występy podczas kolejnych zawodów. Opiekunem ucznia był R. Drozde

      • Europejski Dzień Języków

      • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji na parterze została przygotowana okolicznościowa gazetka. Zapraszamy do obejrzenia… Językowe ciekawostki oraz DZIEŃ DOBRY w 26 językach ! Zachęcamy do nauki! ;) Z pozdrowieniami, Nauczyciele języków obcych ;)

      • Sprzątanie Świata

      • W dniu 20.09.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Sprzątania Świata. Temat tegorocznej edycji  to „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”. Nasi uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli sprzątali teren przy szkole i okoliczne ulice. W ramach akcji we współpracą z Wydziałem Ochrony Środowiska i PGK zorganizowano wyjazd do Leśnictwa Kocierzowy, gdzie klasa III A pod opieką p. J. Lorent i B. Rokity sprzątała teren leśnictwa. Organizatorkami akcji były: A. Skalik, J. Lorent i K. Krok. 

       Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji!

      • Zebranie z Rodzicami

      • Zebranie z Rodzicami klas pierwszych odbędzie się 19 września (czwartek) 2019 r. o godz. 16.00. 

       PRZYDZIAŁ SAL NA SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

       19 września 2019r

       -godz.16.00 - spotkanie ogólne na sali widowiskowej

       -spotkania rodziców z wychowawcami (sale poniżej):

        

       Technikum

        

       1Ag  /t.log/           sala  29

       1Bg /t.u.fryz/        sala 40

       1Cg /t.t.dr/t.t.żyw           sala 30

       1Ap /t.log/            sala 48

       1Bp /t.u.fryz/       sala 26

       1Cp /ttd/ttż         sala 43

       Szkoła Branżowa

       1ag /fryzjer/         sala  23

       1bg /stolarz/         sala  46

       1cg /wielozawodowa/    sala  31

       1ap /fryzjer/       sala  32

       1bp /stolarz/       sala 50

       1cp /stolarz/kucharz/         sala 8w

       1dp /wielozaw.,cukiernik/    sala 5

        

       *g - po gimnazjum

       *p - po szkole podstawowej

      • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

      • W ubiegły piątek odbyły się powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczeń naszej szkoły Krystian Idziak (kl. IIa) okazał się bezkonkurencyjny i wygrał bieg zajmując 1 miejsce. Tym samym Krystian uzyskał prawo reprezentowania powiatu radomszczańskiego oraz naszej szkoły w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Uniejowie. Trzymamy kciuki za uzyskanie jak najlepszego wyniku. 

      • Szkolenie wojskowe

      • W dniach 09.09.- 11.09.2019 r. uczniowie klas: IIA, IIIA i IVA brali udział w obozie wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim.

       Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych oficerów 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. W ramach szkolenia wojskowego uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką zawodu żołnierza, historią wojskowości i zagadnieniami bezpieczeństwa narodowego, uczestniczyli w zajęciach takich jak: doskonalenie musztry, marsz w terenie, przygotowanie stanowiska dowodzenia, budowanie węzła łączności jak również poznali pracę służb w wieży kontroli lotów oraz kompanii remontowej.

       Był również zorganizowany pokaz spadochronowy. Uczniowie zwiedzali śmigłowiec, spadochroniarnię oraz Izbę Tradycji 7. Dywizjonu Lotniczego, gdzie poznali historię 66. Pułku Szkolnego.