• Aktualności

      • 101. Rocznica Odzyskania Niepodległości-ślubowanie i przysięga uczniów klas pierwszych

      • Szkolny Turniej Szachowy

      • W dniu 7.11.2019r w naszej szkole rozegrano Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZSDiOŚ w Radomsku. W turnieju brało udział 16 zawodników. Wszyscy uczniowie w miłej i przyjaznej atmosferze rywalizowali o tytuł mistrza szkoły. Najlepszymi zawodnikiem okazał się Dąbek Jakub I Cp, który zajął pierwsze miejsce i tym samym wywalczył puchar. Na drugiej pozycji uplasował się uczeń klasy II A – Marek Kacper, a natomiast III miejsce zajął Karkoszka Bartosz IIA. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Najlepsi uczniowie będą reprezentować szkołę w zawodach sportowych w ramach LICEALIADY.

      • Konkurs historyczny

      • Wyniki szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną nt. "Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku": I miejsce - Michał Gala z kl. IV A II miejsce - Kamila Stępień z kl. I Ap III miejsce - Damian Wolski z kl. I Cp Gratulujemy

      • Musztra wojskowa

      • W dniu 5.11.2019 gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnionych żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa. Pod okiem specjalistów nasi kadeci zostali zapoznani z regulaminem Musztry wojskowej, doskonalili elementy tworzenia kolumn marszowych, przeformowania oraz zwroty. Uczniowie poznali także zasady korespondencji radiowej, radiostacje będące na wyposażeniu wozu łącznościowców.

      • Akcja informacyjno - promocyjna : Zostań dawcą krwi /szpiku kostnego

      • W dniu 5 listopada na sali widowiskowej odbyły się spotkania zachęcające pełnoletnie osoby do honorowego oddawania krwi oraz zostania dawcą szpiku kostnego. Najważniejsze informacje o dawstwie szpiku przedstawiły uczennice SK PCK z II LO w Radomsku- Ania i Martyna. Natomiast opiekun koła PCK naszej szkoły pani Małgorzata Lewandowska przybliżyła uczniom warunki, jakie musi spełnić dawca krwi i jak wygląda jego droga od przygotowania do jej zakończenia. Już 19 października ( wtorek) od ok.10.30 do 14.00 zapraszamy pełnoletnie osoby z dowodem osobistym na małą salkę gimnastyczną do udziału w akcji Honorowego Krwiodawstwa. Krew będzie przekazana na leczenie pana Janusza Kamińskiego- działacza społecznego, promotora sportu, wieloletniego prezesa LZS i przyjaciela młodzieży, który zachorował na białaczkę limfatyczną i potrzebuje przetaczania krwi. Około godz. 12.00 tego dnia będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego Fundacji DKMS.

      • ZASTĘPSTWA na 4 listopada

      • dostępne są w librusie w dziale "OGŁOSZENIA"

      • PLAN LEKCJI

      • W zakładce "Plan lekcji" dostępny jest plan obowiązujący od 4 listopada 2019r.

       Błędy w planie proszę zgłaszać do wicedyrektora.

       W planie pojawiły się zajęcia opisane skrótem JPzd i Mzd - są to zajęcia z języka polskiego i matematyki dla cudzoziemców / uczniów powracających z zagranicy. Zmiana planu dotyczy również grup językowych oraz pracowni w ttż.

      • Szkolna uroczystość z okazji Święta Zmarłych

      • "Śpieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą....."

      • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

      • W dniu 25.10.219r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i naszą szkołę reprezentowały 24 osoby. Miło nam poinformować, że do etapu regionalnego zakwalifikował się Bartosz Barański z kl. 1Bp. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, bo pytania były naprawdę trudne, a za Bartka trzymamy kciuki 15-go listopada! J. Bogacz, A. Nowak, J. Osipowicz

      • Wycieczka do Płoszowa

      • 17 października 2019r. klasy 3A i 4 A Technik Logistyk pod opieką J. Lorent, J. Ferenc, M. Aleksandrowicz uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Płoszowie. Uczniowie zobaczyli proces segregacji odpadów, składowisko odpadów powstające po procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, a także zbiórkę odpadów zielonych i bio odpadów oraz proces ich kompostowania. 

      • Wycieczka "Ścieżkami Jana Pawła II" - Wadowice, Kraków

      • Jak co roku, w październiku wyjeżdżamy na wycieczkę do Wadowic i Krakowa. Głównym punktem zwiedzania jest oczywiście Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, ale też Bazylika Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła został ochrzczony i przez wiele lat był ministrantem. W Krakowie odwiedziliśmy Wawel - siedzibę królów polskich i miejsce, gdzie również częstym gościem był nasz Ojciec Święty, Pałac Biskupów (Okno Papieskie, ul. Franciszkańska 3), Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki. Na dziedzińcu Pałacu Biskupów, pod pomnikiem Jana Pawła II zapaliliśmy znicz oraz zaśpiewaliśmy Barkę- ulubioną pieśń Papieża-Polaka. W wycieczce udział wzięło 41 uczniów z różnych klas, jednak największą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych.

      • Potrzebna krew!!!

      • Kochani!  Potrzebna krew dla Mamy jednej z nauczycielek naszej szkoły!

       Nieważne jaką masz grupę krwi, każda jest dobra, bo dla RCKiK liczy się info, że krew jest oddana na konkretną osobę: ELŻBIETA ZARĘBA będąca pod opieką SZPITALA POWIATOWEGO W RADOMSKU. Nieważne też w jakim miejscu w kraju oddasz krew. 

       Krew w dniu 23-24 pździernika można oddawać w godz. 7.30-9.30.

       Liczymy na Waszą pomoc!!

      • Sukces Jakuba!

      • 19 października 2019r. w MDK odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks Jerzego Popiełuszki pt.  "Zło dobrem zwyciężaj" II miejsce zajął nasz uczeń Jakub Rusajczyk. Przygotowania prowadziła Pani Joanna Osipowicz.  

      • XIX Dzień Papieski - "Wstańcie, chodźmy"

      • 17 października odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy I Ap przygotowali i przedstawili "Dekalog Jana Pawła II", wspólnie z Karoliną z kl. II C zaśpiewaliśmy "Barkę"- ulubioną pieśń Ojca Świętego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

       Podczas spotkania wręczono także dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnrgo konkursu wiedzy o Janie Pawle II. I miejsce zajęła Wiktoria Nogaj (kl. I Bp),  II miejsce - Julia Socik (kl. I Bp), III miejsce - Katarzyna Rusajczyk (kl.I Cp); wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Kostrzewa (I Bp), Karolina Osumek (I Bp), Emilia Pietraszek (I Cp), Karolina Zasada (kl. I Cg).

        

        

      • Projekt : ,,Młodzież i pierwsza pomoc” w naszej szkole!

      •  

       W dniu 18.10.2019r członkowie Szkolnego Koła PCK brali udział w bezpłatnym 5h szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez instruktora pierwszej pomocy ZG PCK panią Małgorzatę Lewandowską. Uczniowie nauczyli się wielu czynności ratowniczych tj: bezpiecznego odwracania poszkodowanego z brzucha na plecy, ewakuacji, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzenie RKO noworodka, 5 letniego dziecka , osoby dorosłej a także opatrywania ran. Uczestnicy dowiedzieli się jak pomóc osobie np. z epilepsją, urazem kręgosłupa, złamaniem, bólem w klatce piersiowej, udarem czy zatruciem. Członkowie SK PCK otrzymają certyfikaty, a w najbliższej przyszłości będą uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy, programach edukacyjnych czy zabezpieczeniach imprez organizowanych w naszym rejonie. Kurs realizowany był dzięki dotacji Urzędu Miasta Radomska w ramach projektu ,,Młodzież i pierwsza pomoc”. Warto nadmienić , że nasze wolontariuszki Sandra Mucha i Sandra Zasada tego dnia w godzinach wieczornych zabezpieczały pod kątem pierwszej pomocy III Radomszczański Bieg Nocny ph,, "Trzeźwość to zdrowy styl życia", w którym wzięło udział ponad stu uczestników.

        

      • Półfinał Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych

      • 15 października drużyna dziewcząt w składzie :Idziak Julia, Ryszka Aleksandra, Wieczorek Karolina, Żydczyk Marlena, Nowicka Kinga, Smędzik Agata, Kisiołek Kinga, Kuchta Kinga podczas Półfinałów Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych uzyskały Vmiejsce. Opiekunem dziewcząt była pani Małgorzata Lewandowska. Gratulujemy!