• Aktualności

      • Wycieczka do Wrocławia

      • W dniu 12.12.2019 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Oceanarium. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wielobarwne ryby i inne morskie stworzenia. W tunelu wodnym obserwowaliśmy płaszczki, rekiny, żółwie pływające nad naszymi głowami . Ostatnim etapem naszej wycieczki był spacer po Wrocławskim Rynku i Ostrowie Tumskim i oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym. Piękna świąteczna sceneria i pyszne świąteczne smakołyki. Również podziwialiśmy ozdoby świąteczne i rękodzieło. Jarmark w pełni oddawał klimat zbliżających się świąt. W świetnych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Radomska. Opiekę podczas wycieczki sprawowały: J. Czuprynowska, M. Muras i K. Krok.

        

      • Wizyta wolontariuszy w DPS-ie

      • W dniu 17.12.2019 czlonkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Uczniowie zawieźli mieszkańcom i pracownikom DPS-u życzenia świąteczne, drobne upominki i słodki poczęstunek w postaci (także własnoręcznie) upieczonych pierników. Podczas przedświątecznego spotkania odbyło się też wspólne śpiewanie kolęd.

      • Świąteczne inspiracje – dekorowanie pierników”

      • We wtorek 10 grudnia 2019r. uczennice kl. 2a SBIS wzięły udział w spotkaniu z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku. W przedświątecznej atmosferze wspólnie dekorowaliśmy pierniki lukrem, kolorową posypką, kuleczkami czy cukrowymi pisakami. Pierniki pojawią się na wigilijnym stole u wielu podopiecznych ŚDS. Przepis na pierniki, jak zrobić lukier zapraszamy zainteresowanych. Uczennice miały wiele oryginalnych pomysłów. Gratulujemy pomysłu i wykonania. Opiekun A. Nowak.

        

      • Nasze Szkole Koło PCK i wolontariusze nagrodzeni

      • We wtorek, 10 grudnia, w MDK w Radomsku odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu radomszczańskiego oddziału PCK. Impreza połączona była z obchodami 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

       Podczas gali rozstrzygnięto konkursy. Tym razem tytuł Wolontariusza Roku trafił do naszych uczennic: Sylwii Pokory, Joanny Błasiak i Sandry Muchy a nasze koło PCK otrzymało tytuł Najaktywniejszego Szkolnego Koła PCK 2019r powiatu radomszczańskiego.

       Nasi członkowie angażują się w niemalże wszystkie akcje i kampanie prowadzone przez lokalny oddział PCK m.in.; prowadzą programy edukacyjne w przedszkolach, uczestniczą w kwestach i zbiórkach darów, pokazach pierwszej pomocy czy zabezpieczeniach imprez na naszym terenie. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za dotychczasową działalność i gratulujemy wyróżnień.

      • Miejska Gala Wolontariatu 2019

      • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami wzięli udział w zorganizowanej w MDK po raz czwarty Gali Wolontariatu - podsumowaniu działań wolontariackich w roku 2019. Podczas uroczystości ogłoszono między innymi wyniki konkursu plastycznego "Wolontariat - moja historia", w którym prace złożyły też uczennice naszej szkoły. Gościem honorowym tegorocznej Gali był Pan Piotr Truszkowski - sportowiec, który jako młody chłopak uległ wypadkowi, jednak nie przeszkodziło mu to w realizacji własnych zainteresowań i pragnień. Pan Piotr opowiedział nam swoją historię, o tym, jak dalej uprawia sport, a także o wyprawie na Kilimandżaro, razem z Jankiem Melą - bohaterem ubiegłorocznej Gali Wolontariatu.

      • Konkurs gramatyczny "Zmagania z językiem polskim"

      • Dnia 21 listopada 2019r. odbył się szkolny konkurs językowy ph. Mistrz języka polskiego. Konkurs był okazją sprawdzenia przez młodzież swoich umiejętności językowych,  w tym  znajomości rodzajów zdań, części mowy, części zdania, funkcji języka, związków frazeologicznych, poprawnego zastosowania niektórych form gramatycznych. Pomimo wysokiego stopnia trudności, gdyż język polski do najłatwiejszych nie należy, konkurs cieszył się zainteresowaniem uczniów - wzięło w nim udział  30 osób. W zmaganiach  z językiem polskim najlepsi okazali się :

       I miejsce  Aleksandra Szwed  z kl. IBg
       II miejsce Alekandra Ryszka i Natalia Orźińska  z kl. IBg
       II miejsce Kamila Kubik i Natalia Pożerzyńska z kl. IBg

       Gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach!
       D.Jasińska, M.Piotrowska

      • XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • 6 grudnia 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się drugi etap XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W etapie okręgowym reprezentowali naszą szkołę laureaci pierwszego etapu Artur Maj oraz Dawid Mały z klasy III A, Olimpijczykom życzymy powodzenia i kwalifikacji do finału.

      • Unihokej chłopców

      • W dniu 5 grudnia 2019 r. odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Szelka Szymon, Pukacz Filip, Idziak Krystian, Łuszczyński Patryk, Niedźwiecki Mateusz, Kuta Krzysztof, Jafra Piotr, Nowak Jakub i Bremerski Kamil. W rywalizacja drużynowej uczestniczyły niemal wszystkie szkoły średnie z naszego powiatu. Chłopcy nasi stanęli na wysokości zadania i w efekcie końcowym zdobyli III miejsce. Gratulacje.

      • Spotkanie z byłym żołnierzem

      •  W dniu 02.12.19 uczniowie klasy 1Ag uczestniczyli w spotkaniu z p. Pawłem Kałdońskim- byłym żołnierzem. Uczestniczy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat jego specyficznej pracy , która miała charakter żołnierskiej służby, która pełna była poświęceń. Wymagała ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań odnoszących się głównie do służby. Opracowała Aleksandra Nowakowska

      • Wycieczka Mikołajkowa klasy I Ag

      • 5 grudnia uczniowie klasy 1Ag pod opieką wychowawcy p. R. Drozdek i p. A. Orlikowskiej wybrali się na Mikołajową wycieczkę do Częstochowy. Zaczęli od spaceru alejami NMP i zwiedzania Klasztoru na Jasnej Górze. Kolejnym punktem programu była projekcja filmu w kinie Cinema City pt. "1800 gramów". Następnie uczniowie udali się na miejskie lodowisko. Dla niektórych była to pierwsza przygoda na lodzie, a niektórzy jeździli prawie jak "zawodowcy". Wszyscy w dobrych humorach, aktywnie spędzali czas. Wycieczka była dobrą okazją do integracji klasy, propagowania aktywnego stylu życia i oczywiście dobrą zabawą. Wszyscy zadowoleni i zrelaksowani wrócili do domu planując kolejną tym razem zagraniczną wycieczkę.

      • "Logistyka dla technika"

      • Dziś w ramach kolejnego, trzeciego już spotkania z cyklu "Logistyka dla technika" uczniowie klasy 1Ag i 3A uczestniczyli webinarium 🖥 pt. "Czas pracy kierowcy" 🚛 🚛 🚛 prowadzonego przez eksperta dr. hab. Macieja Stajniaka.

      • Dzień z profilaktyką

      • W ramach szkolnego Dnia z profilaktyką ph. "Alternatywy dla uzależnień", uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem PSEE - p. Anną Szablewską oraz p. Agnieszką Kropisz z radomszczańskiej Policji. Próbując alkogogli, uczniowie mieli też możliwość przekonać się, jak zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu. Obejrzeli również spektakl profilaktyczny "Przyszłość", celem którego było zachęcenie ich do rozwijania swoich zainteresowań i poszukiwania pasji.

      • Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

      • W dniu 28 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w "otrzęsinach", który to zwyczaj jest już w naszej szkole tradycją. "Pierwszaki" zostały poddane kilku próbom - uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach indywidulanych lub zespołowych. Były to między innymi: zjedzenie jabłka, wykonanie rysunku i wypicie mleka (z talerzyka) bez pomocy rąk, wyścigi "taczek", taniec z miotłą, dmuchanie balona czy jak najgłośniejsze zaśpiewanie piosenki o szkole. W tym roku punkty dla klasy mogli też zdobyć wychowawcy (opiekunowie) klas. Ich zadaniem było zjedzenie cytryny plasikową łyżeczką oraz pomaganie uczniom w śpiewaniu. Rywalizację klas branżowych wygrali uczniowie klasy I bg, natomiast klas technicznych - kl. I

      • Andrzejkowo-Katarzynkowy poczęstunek

      • W dniu 27 listopada, z okazji Andrzejkowo-Katarzynkowych imienin, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodki poczęstunek przy muzyce.  Było bardzo miło i sympatycznie, ale przede wszystkim - pysznie słodko. 

      • Szkoła do hymnu

      • Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu".

       W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

      • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • Miło nam poinformować, że do 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznań zakwalifikiwali się Dawid Mały oraz Artur Maj - uczniowie klasy 3A. W Olimpiadzie brało udział prawie 10 000 uczniów z całej Polski. Gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w dalszych etapach 👌🍀

      • Zwiedzaliśmy Rezydencje Królewskie w Warszawie

      • W dniu 19 listopada druga grupa uczniów odbyła wizytę w Warszawie. Oprócz zwiedzania Pałacu w Łazienkach i Zamku Królewskiego, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej nt. "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch kontynentów". Po spacerze na Starym Mieście, odwiedzili jeszcze Wilanów, gdzie obejrzeli iluminację świetlno-muzyczną Królewski Ogród Światła. Pobyt w stolicy wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.