• Aktualności

      • Nauczenie zdalne 26.10-08.11.2020

      • Szanowni Państwo,

       od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

       Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

       Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne.                                                                                                                        

       Z poważaniem

       Przemysław Czarnek

       Minister Edukacji i Nauki 

       1. Zmiany w funkcjonowaniu szkół od 24 października br. - komunikat MEN
       2. Nowelizacja rozporządzenia z art. 30b ustawy Prawo oświatowe (22.10.2020)
      • Egzamin potwierdzający kwalifikacji w zawodzie- materiały dla Nauczycieli i uczniów

      • Informujemy, że wszystkie materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie:https://www.testy.egzaminzawodowy.info W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne, oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana. Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY. Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online) lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku). Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań.Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom, dzięki czemu możliwa jest praca zdalnaKorzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatne lub może wymagać bezpłatnej rejestracji. Dostępne są także dodatkowe funkcje premium,ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu   

      • Akcja charytaywna "Góra Grosza"

      • Ruszyła kolejna, 21. edycja ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Jako szkoła chcemy się do niej przyłączyć - każdy z Was może pomóc, to jest takie proste. To nic, że jest zdalne nauczanie - odkładajcie codziennie w domu drobne (żółte) monety do jakiejś puszki (słoika); kiedy wrócimy do szkoły, przyniesiecie je i przekażecie organizatorom szkolnej akcji, którymi są Samorząd szkolny i Szkolny Klub Wolontariusza. Akcja trwa do 31 maja 2021.

       A więc do dzieła - PAMIĘTAJCIE - DOBRO WRACA.  :) :) :)

      • Nauczanie zdalne

      • W związku z nowymi wytycznymi od 24 października do 8 listopada b.r. przechodzimy w całości na tzw. zdalne nauczanie -  dotyczy to uczniów wszystkich klas (również  2Ag, 2Bg i 2Cg realizujących praktyki).

       Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w Librusie.

       UWAGA: wracamy do "starego" planu lekcji (dostępny na stronie)

      • Pomoc pedagogiczno-psychologiczna w szkole

      • Informujemy, że pedagodzy szkolni pracują stacjonarnie, w godzinach:

       poniedziałek      9.00 - 14.00;                                                                                                                              wtorek               8.00 - 14.00;                                                                                                                                  środa                8.00 - 14.00;                                                                                                                             czwartek            8.00 - 14.00                                                                                                                                   piątek                8.00 - 15.00

       Oczywiście, w tych godzinach można także kontaktować się z pedagogami za pośrednictwem platformy Librus.

      • Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

      • WIELKIE BRAWA dla uczennicy Karoliny Uniszewskiej z klasy 2Bg za zajęcie III miejsca
       w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj".

       Karolina reprezentowała naszą szkołę w kategorii „teatr jednego aktora”. Odegrała spektakl w oparciu o własną twórczość oraz materiał literacki mówiący o ideach, którym poświęcił życie błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko.

       Opiekunowie: p. Anita Pawlak-Zygma, ks. Zbigniew Wojtysek

      • Nauczanie zdalne

      • Od 19 października zajęcia ogolnokształcące i zawodowe teoretyczne odbywają się w trybie "zdalnym", zajęcia zawodowe praktyczne dla wszystkich typów szkół odbywają się w trybie "stacjonarnym". Obowiązuje nowy plan lekcji (dostępny na stronie).

       Szczegóły dotyczące organizacji zajęc znajdują się na tablicy ogłoszeń w Librusie.

       W.N.

        

      • XX Dzień Papieski - "Totus Tuus - Cały Twój"

      • Dziś-16 października mija 42.rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Podczas szkolnej uroczystości wspominaliśmy dokonania naszego Wielkiego Rodaka, uczniowie klasy I C przedstawili  "Dekalog Jana Pawła II" - słowa ważne nie tylko dla młodych Polaków; zaśpiewaliśmy też "Barkę"- ulubioną pieśń Karola Wojtyły. Ogłoszone zostały również wyniki "Konkursu wiedzy o Janie Pawle II", którego koordynatorem był ksiadz Zbigniew.

       I miejsce zajął Jakub Wypych (kl. I c), II miejsce - Jagoda Podsadniak (I c), III miejsce - Anna Dobrowolska (I a), wyróżnienie - Filip Muszyński (kl. Ic). Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez księdza Zbigniewa.

       Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu ze szkolnej uroczystości, który wkrótce będzie zamieszczony na internetowej stronie szkoły.

      • Mistrzostwa Powiatu- Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt

      • W dniu 12.10.2020r w Parku Solidarności w Radomsku w deszczowej, zimnej aurze dziewczęta naszej szkoły wywalczyły II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 8x800m.

       Skład drużyny: Karolina Wieczorek, Sandra Gandziarowska , Klaudia Kasprzyk, Anna Owczarek, Kinga Kisiołek, Agata Smędzik, Anna Stypka i Małgorzata Siemińska.

       Opiekunem grupy była p. Małgorzata Lewandowska.

       Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie ZSDiOŚ w zawodach sportowych.

      • 15. EKO Szkoła - Rajcza Nickulina

      • Tegoroczny wyjazd ekologiczny, zamiast w maju, odbył się we wrześniu (21-25.09), a program EKO Szkoły też uległ małej modyfikacji. Więcej czasu spędziliśmy na wędrówkach beskidzkimi szlakami - zdobyliśmy Wilczy Groń, Ochodzitą, Rysiankę i Lipowską. Odwiedziliśmy Stację Hodowli GŁuszców i Muzeum Świerka w Wiśle, Zagrodę Pasterską w Koniakowie, byliśmy też na Trójstyku - w miejscu, gdzie schodzą się granice Polski, Czech i Słowacji. Wieczory spędzaliśmy na integracji i wspólnej zabawie - było ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, zajęcia decoupage i zajęcia sportowe.

      • Zawody sportowe

      • W dniu 24.09.2020r zarówno chłopcy jak i dziewczęta naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Radomsku. Zawody oparte były na konkurencjach lekkoatletycznych - Liga lekkoatletyczna. Niestety nie udało się stanąć na podium, lecz mimo to należy się wielkie podziękowanie dla uczniów biorących udział, bo włożyli wiele wysiłku w godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy.

      • Dzień Języków Obcych

      • W związku z tym, iż dnia 26 września obchodzony jest Dzień Języków Obcych zapraszamy do obejrzenia gazetki okolicznościowej.
       Znajdziemy w niej memy dotyczące nauki języka rosyjskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Ponadto warto skupić swą uwagę na powodach, dla których należy przyswajać sobie języki obce. Przeczytamy też jak w kilkunastu językach obcych należy powiedzieć słowo "dziękuję".
       Wystawa znajduje się na parterze - zachęcamy do obejrzenia oraz do nauki:) K.KrokJ.Czuprynowska

      • Ogłoszenie Nr 2/ 2020 o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

      • Zgodnie z art.11 Ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r.(Dz.U. z 2018 r.,poz.1260) dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiskaw Radomsku, ul Brzeźnicka 22 ogłasza otwarty nabór na stanowisko referenta

       Data ogłoszenia naboru: 23 września 2020 r. 

       Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze -  pobierz plik

      • "Złote Dziewczyny"

      • W dniu 21.09.2020 odbyły się rozgrywki dziewcząt w piłce koszykowej 3x3. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kasprzyk, Oliwia Kępa, Kamila Kubacka i Olga Bawor. Po zaciętej rywalizacji z drużynami z II LO, I LO, Mechanikiem oraz Dobryszycami dziewczyny zdobyły I miejsce w powiecie i awansowały na szczebel wojewódzki. Serdecznie gratulujemy!!! Opiekun A. Gąsiorowska

      • Ogólnopolska akcja charytatywna Fundacji "Z Serca dla Serca"

      • Przystąpiliśmy do akcji charytatywnej Fundacji "Z Serca dla Serca", która rozpoczęła budowę Hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory w Kępach Zaleszańskich koło Sandomierza.. Okażcie swoje Wielkie Serca i włączcie się wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza do zbiórek pieniędzy, jakie będą organizowane w szkole. Co kilka dni wolontariusze - uczniowie naszej szkoły będą odwiedzać Was w klasch i prosić o wsparcie naszej akcji. Nie bądźcie obojętni. Pamiętajcie - DOBRO WRACA.