• Akcja upamiętnienia ofiar Holocaustu z Radomska

• W październiku 2022 r. minęła 80 rocznica likwidacji getta w Radomsku. W nocy z 5 na 6 stycznia 1943 r. rozpoczęła się ostateczna likwidacja getta wtórnego, a kulminacja tej akcji nastąpiła 12 i 13 stycznia. W konsekwencji śmierć poniosło 40% mieszkańców Radomska pochodzenia żydowskiego. Według tradycji żydowskiej człowiek umiera trzy razy. Pierwszy raz - gdy fizycznie umiera. Drugi raz - na pogrzebie. Śmierć trzecia następuje wówczas, gdy już nikt z żywych nie wypowiada jego imienia. Stąd akcja odczytania wszystkich znanych nam nazwisk osób pochodzenia żydowskiego, które nie przeżyły wojny. W ten symboliczny sposób chcieliśmy przeprowadzić nietypową lekcję tolerancji i szacunku wobec ofiar Holocaustu zorganizowaną z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Fotografie ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Radomsku

I miejsce Wiktoria Bujak klasa 2 B

II miejsce Łukasz Owczarek klasa 3A

III miejsce Oliwia Wojtala klasa 3 B

Nauczyciele języków obcych serdecznie dziękują wszystkim za udział w konkursie.

• Podziękowania za wolontariat dla naszych uczniów

• Otrzymaliśmy podziękowania od Dyrektora MOSiR Radomsko za wolontariat uczniów naszej szkoły, którzy pomagali w zabezpieczaniu trasy Biegu Niepodległości. Bieg odbył się w dniu 5 listopada 2022r. a jego organizatorem corocznie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cieszymy się, że wolontarystyczna praca naszych uczniów została tak wysoko oceniona.

• Pomagamy zwierzakom w schronisku dla bezdomnych zwierząt

• Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął drugą w tym roku szkolnym zbiórkę karmy i zbiórkę pieniędzy na zakup karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji - liczy się każdy grosz. Bezdomne zwierzaki czekają na naszą pomoc.

• Z życzeniami i upominkami świątecznymi w DPS-ie

• Pamiętamy o Seniorach w Domu Pomocy Społecznej. W przeddzień świąt, wraz z życzeniami zawieźliśmy im drobne upominki, ozdoby choinkowe i tradycyjne wypieki świąteczne. Podczas spotkania z mieszkańcami DPS-u ksiądz Zbigniew przekazał Słowo Boże, a później wspólnie z Seniorami śpiewaliśmy kolędy.