• '
    • Aktualności

            • Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

            • Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną został rozstrzygnięty. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wpłynęło bardzo dużo prac. Przyznano następujące miejsca: I miejsce ex aequo: Aleksandra Wieczorek (klasa II Bp), Daniel Olborski (klasa IVB); II miejsce ex aequo: Izabela Szczepańska (klasa IVB) Nikola Jakubik (klasa IC); III miejsce ex aequo: Aleksandra Ryszka (klasa IIBg) Wiktoria Pacak (klasa IIIaf). Wyróżnienia: Agnieszka Wrzesiak (klasa Iaf) i Weronika Szczęsna (klasa IVB), Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. 

            • Wielkanoc

            • 🐣Wielkanoc to szczególny czas, gdy wraz z pierwszymi oznakami wiosny☀️pojawia się nie tylko refleksja nad dotychczasowym życiem, ale również nadzieja na lepsze jutro. Zachęcamy do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu kadry nauczycielskiej. Niech zmartwychwstanie w nas miłość do bliźniego, dobroć, przebaczenie i nie gaśnie nadzieja na to, że przyjdą lepsze dni. Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!🌼

            • Fotografia inscenizowana

            • Dzień dobry! Z przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego konkursu. Jego celem było wykonanie fotografii inscenizowanej, odtwarzającej wybraną postać literacką lub postać ukazaną na portrecie malarskim. Cieszymy się, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i wzięliście udział w tej zabawie. Wszystkie nadesłane do nas prace są niezwykłe! Doceniamy waszą kreatywność i zaangażowanie. Zadbaliście o kostiumy, makijaż, a nawet tło. Dokładność, pomysłowość i humor - to atuty waszych prac. Można je obejrzeć na stronie naszej szkoły, choć niestety nie wszystkie - szanujemy wasze decyzje o niepublikowaniu wszystkich zdjęć. Szkoda, bo są piękne, niezwykłe i powinny zainspirować innych.

              W kategorii Stylizacja na postać literacką I miejsce zajęła praca Kingi Nowickiej z kl. IIAg ( Balladyna), drugie miejsce zajęła praca Karoliny zasady z kl. IIafg ( stylizacja na postać Gospodyni z "Wesela"). W kategorii Stylizacja na postać z portretu I miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z kl. IIBp ( stylizacje inspirowane obrazem Picassa i autoportretem Fridy Kahlo). Drugie miejsce zajęła Dominika Wieloch z kl. IC (stylizacja na Damę z łasiczką Leonarda da Vinci). Gratulujemy wszystkim laureatom! Mamy nadzieję, ze dacie się namówić do zabawy z fotografią w przyszłym roku szkolnym. Organizatorzy: Danuta Jasińska i Małgorzata Piotrowska

            • Stypendyści Projektu "Zawodowcy w Łódzkiem"

            • Bardzo miło nam poinformować,  że kolejni nasi uczniowie zostali stypendystami w projekcie "Zawodowcy w Łódzkiem- stypendia dla najzdolniejszych". Mamy już więc 10-ciu stypendystów-uczniów, którzy kształcą się w następujących kierunkach - na poziomie technikum: technik logistyk z innowacją wojskową oraz technik usług fryzjerskich  z innowacją wizaż i kreowanie wizerunku, a na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia: fryzjer i blacharz samochodowy.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie projektu.

            • Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomagamy schronisku"

            • Zawieźliśmy dzisiaj do schroniska karmę dla psów i kotów, jaka została zebrana i zakupiona (ze zbiórki drobnych monet) w wyniku marcowej akcji charytatywnej Szkolnego Klubu Wolontariusza. Trzeba przyznać, że karmy było bardzo dużo - ponad 120 kg. Należą się Wam słowa pochwały i podziękowania za wielką empatię oraz zaangażowanie. Pokazaliście, że macie Wielkie Serducha. Od kierownictwa i pracowników Schroniska również otrzymaliście gorące podziękowania; poproszono nas także o przekazanie Wam życzeń Wielkanocnych - przede wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt.

            • Nauczanie zdalne od 29 marca do 11 kwietnia

            • 26.03.2021

              Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczeniem objęto również praktyczną naukę zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.

              Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

              (...)

              Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy

              Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

              Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

              Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

              Podstawa prawna:

              Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

              Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji i Nauki

            • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

            • Informacja o Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

              20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

              Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

              To, co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu (telefon czynny w godzinach 15.00 18.00, czat w godzinach 18.00 21.00) oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).

            • Barometr zawodów

            • Czy wiecie, jakie są prognozy zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach w naszym województwie? To przede wszystkim: fryzjerzy, kosmetyczki, krawcy, magazynierzy, murarze i tynkarze, piekarze, dekarze. Potrzebni też będą logistycy, cukiernicy i lakiernicy samochodowi. We wszystkich tych zawodach kształcimy fachowców w naszej szkole. Absolwenci tych specjalności nie muszą martwić się o pracę.

            • Dzień Matematyki

            • W dniu 12.03.2021 świętowaliśmy Dzień Matematyki.

              Odbyły się 2 konkursy: 

              -"Matematyka Inaczej, czyli logiczne myślenie jest w cenie", w którym udział wzięło 37 uczniów naszej szkoły. Poziom był wyrównany i nie udało wyłonić się zwycięzcy.W związku z tym w środę, 17.03.2021, o godzinie 13.00 odbędzie się dogrywka

              -"Logiczne myślenie"-konkurs drużynowy, w którym udział wzięło 6 drużyn. Tu też nie wyłoniono zwycięskiego teamu. Dogrywka, 17.03.2021 o 13.35 

              Szczegóły na zespołach Teams ww konkursów.

              Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

            • "Ludolfina w Drzewniaku"

            • Za nami I edycja konkursu "Ludolfina w Drzewniaku".

              Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ale nie mogliśmy nagrodzić wszystkich.

              I miejsce Świtoń Martyna III b, Gloc Ewelina III b i Martyna Dudek III Cp, Wiśniewski Mateusz II Ag 

              II miejsce Placzyńska Roksana II ap Stępień Kamila II Ap, Dudek Filip(1cw) i Kamil Dudek.

              III miejsce Wieloch Dominika IC.

              Gratulujemy zwycięzcom.

              Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

              E.Sewewrynek-Skóra, E.Kościańska

            • Światowy Dzień Recyklingu

            • W 2021 roku Światowy Dzień Recyklingu przypada na 18 marca. Starostwo Powiatowe w Radomsku, wspólnie z Fundacją na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Woj. Łódzkiego przygotowało specjalną akcję edukacyjno-promocyjną „Zbieramy, nie wyrzucamy”. Właśnie 18 marca za puszki będzie można dostać próbki nasion łąki kwietnej, sadzonki drzew i budki lęgowe dla ptaków. Zachęcamy do udziału w akcji. Więcej informacji na stronie:

              https://radomsko.naszemiasto.pl/radomsko-wymien-puszki-na-nasiona-sadzonki-drzew-i-budki/ar/c1-8175299

            • Podziel się DOBREM

            • Kolejna inicjatywa Szkolnego Klubu Wolontariusza to zbiórka własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych i ozdób wielkanocnych. Wasze prace zawieziemy do Domu Pomocy Społecznej w Wielkim Tygodniu. Do udziału w tej akcji zachęcamy wszystkich uczniów, ale też nauczycieli. Pamiętajcie - DOBRO WRACA.

            • Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

            • Jakub Bruzda i Michał Sobczyk 👨‍🎓👨‍🎓z kl. 4 technik logistyk przystąpili dzisiaj do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej👨‍💻👨‍🏫 na Uniwersytecie Gdańskim. 

              Wszyscy trzymajmy za nich kciuki ✊✊

            • Konferencja logistyczna "Logistyka oknem na świat"

            • 3 marca 2021 roku już po raz dwunasty odbyła się w naszej szkole Konferencja Logistyczna pod hasłem „Logistyka oknem na świat”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora.

              Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formule online.  

              Uczestnicy odbyli wirtualną podróż do Poznania do Wyższej Szkoły Logistyki. Podczas wirtualnej wizyty wysłuchaliśmy dwóch wystąpień: „WSL - najlepsza droga do sukcesu w logistyce” oraz „ Oblicza logistyki – transport intermodalny”. Poznaliśmy ofertę uczelni, dowiedzieliśmy się dlaczego warto uczyć się/studiować na tym kierunku, oraz że z logistycznym wykształceniem można znaleźć pracę. Dowiedzieliśmy się dlaczego wymyślono transport intermodalny, co przemawia za tą formą transportu? Wysłuchaliśmy ciekawostek o terminalach morskich, kolejowych oraz największych kontenerowcach świata.

              Następne zajęcia dotyczące tematu „Narzędzi w logistyce 4.0”  przeprowadziła specjalistka z firmy Trans EU, podczas których dowiedzieliśmy się  czym jest  4.0, jakich narzędzi używają w pracy logistycy, jakie kompetencje  miękkie, twarde oraz jakie postawy powinny cechować dobrego pracownika, czego potrzebuję aby odnaleźć się na ryku pracy? Nie zabrakło również żartów i ciekawostek z branży TSL.

              Oba spotkania były ciekawą dawką wiedzy ze świata logistyki.

              Nie mogło również zabraknąć konkursów, których rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie konferencji.

               W powiatowym konkursie fotograficznym pt: „Logistyczne ujęcia” kierowanym do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych wyłoniono:

              1 miejsce Jakub Grudziński z PSP nr 7 w Radomsku

              2 miejsce Julia Krawczyk z PSP w Chrzanowicach

              3 miejsce Kornelia Klimek z PSP w Chrzanowicach

              W konkursach szkolnych kierowanych do uczniów naszej szkoły:

              - w kategorii plakat/poster

              1 miejsce zajęła Julia Bareła z klasy 2Ap

              2 miejsce zajęła Marta Sobocka z klasy 3A

              3 miejsce zajęła Klaudia Woch z klasy 2Ap

              - w kategorii Awatar logistyczny

              1 miejsce zajęła Nikola Soczyńska z klasy 2Ap

              2 miejsce zajęła Nadia Waszkiewicz z klasy 1A

              3 miejsce zajął Kacper Perliński z klasy 3A

              Organizatorzy: Aleksandra Orlikowska, Agnieszka Głowacka

                                                                                                                                                                                                                                  

            • Profilaktyka czerniaka

            • W tym roku szkolnym, już po raz drugi bierzemy udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka - kampanii edukacyjnej "Znamię? znam je!". Celem prowadzonych zajęć jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków i budowanie prozdrowotnych postaw uczniów szkół średnich. Kampanię prowadzi Studenckie Koło Naukowe Narodowego Instytutu Onkologii im. M.Skłodowskiej-Curie w Warszawie, a tematykę przybliżają młodzieży wychowawcy klas.

            • Informacja dotycząca szczepień Covid-19

            • Od wtorku, 2 marca br. ruszyła kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup.

              W związku z tym rejestrować będą mogli się:

              • nauczyciele (także przebywający na długotrwałych nieobecnościach niezależnie od przyczyny), do 69. roku życia, czyli urodzone po 31 grudnia 1951 roku.

              Nauczyciele lub inne osoby, które wcześniej nie skorzystały z rejestracji, a były do tego uprawnione, również mogą być zgłoszone do szczepienia.

              W związku z powyższą informacją proszę o zgłaszanie chęci przystąpienia do szczepień poprzez złożenie  do dnia 3 marca 2021 roku do godziny 12:00 w siedzibie szkoły „Deklaracji przystąpienia do szczepienia przeciw Covid-19”.

              Deklaracje można pobrać poniżej lub otrzymać w siedzibie szkoły.

              pobierz >>>