• Aktualności

      • Non omnis moriar

      • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym czasie chcemy szczególnie pamiętać o zmarłych nauczycielach, pracownikach i uczniach naszej szkoły. Wyrazem wdzięczności za dar ich życia jest nasza modlitwa oraz zapalony znicz na ich grobie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


        

      • Dzień Wszystkich Świętych

      • Przed nami dni szczególne- Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To czas zadumy i refleksji. Na grobach zapłoną znicze i pojawią się bukiety kwiatów. W ten dzień będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych zapalając ten " płomyk nadziei" wierząc że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. W Dzień Zaduszny raz jeszcze powinniśmy podjąć refleksję nad własnym życiem i uświadomić sobie nieuchronność śmierci, która kładzie kres naszym doczesnym dążeniem.

      • Nauczanie zdalne 26.10-08.11.2020

      • Szanowni Państwo,

       od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

       Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

       Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne.                                                                                                                        

       Z poważaniem

       Przemysław Czarnek

       Minister Edukacji i Nauki 

       1. Zmiany w funkcjonowaniu szkół od 24 października br. - komunikat MEN
       2. Nowelizacja rozporządzenia z art. 30b ustawy Prawo oświatowe (22.10.2020)
      • Egzamin potwierdzający kwalifikacji w zawodzie- materiały dla Nauczycieli i uczniów

      • Informujemy, że wszystkie materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie:https://www.testy.egzaminzawodowy.info W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne, oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana. Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY. Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online) lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku). Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań.Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom, dzięki czemu możliwa jest praca zdalnaKorzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatne lub może wymagać bezpłatnej rejestracji. Dostępne są także dodatkowe funkcje premium,ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu   

      • Akcja charytatywna "Góra Grosza"

      • Ruszyła kolejna, 21. edycja ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Jako szkoła chcemy się do niej przyłączyć - każdy z Was może pomóc, to jest takie proste. To nic, że jest zdalne nauczanie - odkładajcie codziennie w domu drobne (żółte) monety do jakiejś puszki (słoika); kiedy wrócimy do szkoły, przyniesiecie je i przekażecie organizatorom szkolnej akcji, którymi są Samorząd szkolny i Szkolny Klub Wolontariusza. Akcja trwa do 31 maja 2021.

       A więc do dzieła - PAMIĘTAJCIE - DOBRO WRACA.  :) :) :)

      • Nauczanie zdalne

      • W związku z nowymi wytycznymi od 24 października do 8 listopada b.r. przechodzimy w całości na tzw. zdalne nauczanie -  dotyczy to uczniów wszystkich klas (również  2Ag, 2Bg i 2Cg realizujących praktyki).

       Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w Librusie.

       UWAGA: wracamy do "starego" planu lekcji (dostępny na stronie)

      • Pomoc pedagogiczno-psychologiczna w szkole

      • Informujemy, że pedagodzy szkolni pracują stacjonarnie, w godzinach:

       poniedziałek      9.00 - 14.00;                                                                                                                              wtorek               8.00 - 14.00;                                                                                                                                  środa                8.00 - 14.00;                                                                                                                             czwartek            8.00 - 14.00                                                                                                                                   piątek                8.00 - 15.00

       Oczywiście, w tych godzinach można także kontaktować się z pedagogami za pośrednictwem platformy Librus.

      • Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

      • WIELKIE BRAWA dla uczennicy Karoliny Uniszewskiej z klasy 2Bg za zajęcie III miejsca
       w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj".

       Karolina reprezentowała naszą szkołę w kategorii „teatr jednego aktora”. Odegrała spektakl w oparciu o własną twórczość oraz materiał literacki mówiący o ideach, którym poświęcił życie błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko.

       Opiekunowie: p. Anita Pawlak-Zygma, ks. Zbigniew Wojtysek

      • Nauczanie zdalne

      • Od 19 października zajęcia ogolnokształcące i zawodowe teoretyczne odbywają się w trybie "zdalnym", zajęcia zawodowe praktyczne dla wszystkich typów szkół odbywają się w trybie "stacjonarnym". Obowiązuje nowy plan lekcji (dostępny na stronie).

       Szczegóły dotyczące organizacji zajęc znajdują się na tablicy ogłoszeń w Librusie.

       W.N.

        

      • XX Dzień Papieski - "Totus Tuus - Cały Twój"

      • Dziś-16 października mija 42.rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Podczas szkolnej uroczystości wspominaliśmy dokonania naszego Wielkiego Rodaka, uczniowie klasy I C przedstawili  "Dekalog Jana Pawła II" - słowa ważne nie tylko dla młodych Polaków; zaśpiewaliśmy też "Barkę"- ulubioną pieśń Karola Wojtyły. Ogłoszone zostały również wyniki "Konkursu wiedzy o Janie Pawle II", którego koordynatorem był ksiadz Zbigniew.

       I miejsce zajął Jakub Wypych (kl. I c), II miejsce - Jagoda Podsadniak (I c), III miejsce - Anna Dobrowolska (I a), wyróżnienie - Filip Muszyński (kl. Ic). Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez księdza Zbigniewa.

       Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu ze szkolnej uroczystości, który wkrótce będzie zamieszczony na internetowej stronie szkoły.

      • Mistrzostwa Powiatu- Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt

      • W dniu 12.10.2020r w Parku Solidarności w Radomsku w deszczowej, zimnej aurze dziewczęta naszej szkoły wywalczyły II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 8x800m.

       Skład drużyny: Karolina Wieczorek, Sandra Gandziarowska , Klaudia Kasprzyk, Anna Owczarek, Kinga Kisiołek, Agata Smędzik, Anna Stypka i Małgorzata Siemińska.

       Opiekunem grupy była p. Małgorzata Lewandowska.

       Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie ZSDiOŚ w zawodach sportowych.