• Aktualności

      • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

      • W dniu 25.10.219r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i naszą szkołę reprezentowały 24 osoby. Miło nam poinformować, że do etapu regionalnego zakwalifikował się Bartosz Barański z kl. 1Bp. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, bo pytania były naprawdę trudne, a za Bartka trzymamy kciuki 15-go listopada! J. Bogacz, A. Nowak, J. Osipowicz

      • Wycieczka do Płoszowa

      • 17 października 2019r. klasy 3A i 4 A Technik Logistyk pod opieką J. Lorent, J. Ferenc, M. Aleksandrowicz uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Płoszowie. Uczniowie zobaczyli proces segregacji odpadów, składowisko odpadów powstające po procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, a także zbiórkę odpadów zielonych i bio odpadów oraz proces ich kompostowania. 

      • Wycieczka "Ścieżkami Jana Pawła II" - Wadowice, Kraków

      • Jak co roku, w październiku wyjeżdżamy na wycieczkę do Wadowic i Krakowa. Głównym punktem zwiedzania jest oczywiście Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, ale też Bazylika Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła został ochrzczony i przez wiele lat był ministrantem. W Krakowie odwiedziliśmy Wawel - siedzibę królów polskich i miejsce, gdzie również częstym gościem był nasz Ojciec Święty, Pałac Biskupów (Okno Papieskie, ul. Franciszkańska 3), Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki. Na dziedzińcu Pałacu Biskupów, pod pomnikiem Jana Pawła II zapaliliśmy znicz oraz zaśpiewaliśmy Barkę- ulubioną pieśń Papieża-Polaka. W wycieczce udział wzięło 41 uczniów z różnych klas, jednak największą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych.

      • Potrzebna krew!!!

      • Kochani!  Potrzebna krew dla Mamy jednej z nauczycielek naszej szkoły!

       Nieważne jaką masz grupę krwi, każda jest dobra, bo dla RCKiK liczy się info, że krew jest oddana na konkretną osobę: ELŻBIETA ZARĘBA będąca pod opieką SZPITALA POWIATOWEGO W RADOMSKU. Nieważne też w jakim miejscu w kraju oddasz krew. 

       Krew w dniu 23-24 pździernika można oddawać w godz. 7.30-9.30.

       Liczymy na Waszą pomoc!!

      • Sukces Jakuba!

      • 19 października 2019r. w MDK odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks Jerzego Popiełuszki pt.  "Zło dobrem zwyciężaj" II miejsce zajął nasz uczeń Jakub Rusajczyk. Przygotowania prowadziła Pani Joanna Osipowicz.  

      • XIX Dzień Papieski - "Wstańcie, chodźmy"

      • 17 października odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy I Ap przygotowali i przedstawili "Dekalog Jana Pawła II", wspólnie z Karoliną z kl. II C zaśpiewaliśmy "Barkę"- ulubioną pieśń Ojca Świętego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

       Podczas spotkania wręczono także dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnrgo konkursu wiedzy o Janie Pawle II. I miejsce zajęła Wiktoria Nogaj (kl. I Bp),  II miejsce - Julia Socik (kl. I Bp), III miejsce - Katarzyna Rusajczyk (kl.I Cp); wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Kostrzewa (I Bp), Karolina Osumek (I Bp), Emilia Pietraszek (I Cp), Karolina Zasada (kl. I Cg).

        

        

      • Projekt : ,,Młodzież i pierwsza pomoc” w naszej szkole!

      •  

       W dniu 18.10.2019r członkowie Szkolnego Koła PCK brali udział w bezpłatnym 5h szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez instruktora pierwszej pomocy ZG PCK panią Małgorzatę Lewandowską. Uczniowie nauczyli się wielu czynności ratowniczych tj: bezpiecznego odwracania poszkodowanego z brzucha na plecy, ewakuacji, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzenie RKO noworodka, 5 letniego dziecka , osoby dorosłej a także opatrywania ran. Uczestnicy dowiedzieli się jak pomóc osobie np. z epilepsją, urazem kręgosłupa, złamaniem, bólem w klatce piersiowej, udarem czy zatruciem. Członkowie SK PCK otrzymają certyfikaty, a w najbliższej przyszłości będą uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy, programach edukacyjnych czy zabezpieczeniach imprez organizowanych w naszym rejonie. Kurs realizowany był dzięki dotacji Urzędu Miasta Radomska w ramach projektu ,,Młodzież i pierwsza pomoc”. Warto nadmienić , że nasze wolontariuszki Sandra Mucha i Sandra Zasada tego dnia w godzinach wieczornych zabezpieczały pod kątem pierwszej pomocy III Radomszczański Bieg Nocny ph,, "Trzeźwość to zdrowy styl życia", w którym wzięło udział ponad stu uczestników.

        

      • Półfinał Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych

      • 15 października drużyna dziewcząt w składzie :Idziak Julia, Ryszka Aleksandra, Wieczorek Karolina, Żydczyk Marlena, Nowicka Kinga, Smędzik Agata, Kisiołek Kinga, Kuchta Kinga podczas Półfinałów Mistrzostw Województwa w biegach sztafetowych uzyskały Vmiejsce. Opiekunem dziewcząt była pani Małgorzata Lewandowska. Gratulujemy!

      • Zajęcia terenowe "Z mapą i kompasem"

      • 10 października 2019 roku uczniowie klas wojskowych IAg, IAp oraz z klasy IIA brali udział w zajęciach terenowych "Z mapą i kompasem ". Po teoretycznym wprowadzeniu w zagadnienia związane z zasadami poruszania i orientowania się w terenie oraz posługiwania się mapą i kompasem uczniowie sprawdzili się w praktyce. Na koniec było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy. Zajęcia poprowadził pan Paweł Kałdoński z MOSiR w Radomsku.

      • Sukces w sztafetowych biegach przełajowych

      •  W dniu 7 października 2019 r. odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych . Nasza drużyna (Idziak Julia, Ryszka Aleksandra, Wieczorek Karolina, Żydczyk Marlena, Nowicka Kinga, Bawor Olga, Kuchta Kinga i Wieczorek Anna), pod opieką pani Małgorzaty Lewandowskiej, zajęła II miejsce. Dziewczęta tym samym uzyskały awans na mistrzostwa rejonu zaplanowane na 15 października b.r. Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie! Drużyna chłopców pod opieką pana Roberta Drozdka uplasowała się na V miejscu.

      • Podsumowanie akcji PCK

      • W dniu 30 września przedstawiciele SK PCK wraz z panią M. Lewandowską uczestniczyli w podsumowaniu tegorocznej akcji Oddziału Rejonowego PCK w Radomsku-Gorączka złota 2019 oraz rejonowego etapu XVI edycji Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie ,, Młoda Krew Ratuje Życie 2018/2019. Cieszymy się, ze mamy swój udział w przygotowaniu paczek żywnościowych i wyprawek dla potrzebujących dzieci a także w ratowaniu zdrowia i życia osób chorych czy poszkodowanych w wypadkach. Dla całej społeczności szkolnej angażującej się w te akcje przekazujemy podziękowania i liczymy na udział w kolejnych akcjach.

      • Dzień Chłopaka w szkole

      • Z okazji Dnia Chlopaka samorząd szkolny przygotował na ten dzień kilka atrakcji. Podczas przerw międzylekcyjnych nasi Panowie mogli wykazać się siłą i zręcznością, były też życzenia i upominki. A wszystko to w takt donośnej muzyki. Szkoda, że nasi najmłodsi Panowie nie chcieli brać udziału w zabawie.

      • Logistyka dla technika

      • Dziś o 9:30 ⏰ Logistycy z klasy 1Ag oraz 3A brali udział w pierwszym webinarium z programu dla szkół „Logistyka dla technika".  Temat to „Porty i terminale” a poprowadził go ekspert - Instytutu Logistyki i Magazynowania - Bartosz Guszczak 👨‍🏫