• Aktualności

      • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

      • W środę 25.09.2019 w Uniejowie odbyły się wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. Udział w nich wzięło 100 uczestników. Wśród nich uczeń naszej szkoły - Krystian Idziak klasa II a zajął wysokie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy Krystianowi oraz liczymy na udane występy podczas kolejnych zawodów. Opiekunem ucznia był R. Drozde

      • Europejski Dzień Języków

      • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji na parterze została przygotowana okolicznościowa gazetka. Zapraszamy do obejrzenia… Językowe ciekawostki oraz DZIEŃ DOBRY w 26 językach ! Zachęcamy do nauki! ;) Z pozdrowieniami, Nauczyciele języków obcych ;)

      • Sprzątanie Świata

      • W dniu 20.09.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Sprzątania Świata. Temat tegorocznej edycji  to „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”. Nasi uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli sprzątali teren przy szkole i okoliczne ulice. W ramach akcji we współpracą z Wydziałem Ochrony Środowiska i PGK zorganizowano wyjazd do Leśnictwa Kocierzowy, gdzie klasa III A pod opieką p. J. Lorent i B. Rokity sprzątała teren leśnictwa. Organizatorkami akcji były: A. Skalik, J. Lorent i K. Krok. 

       Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji!

      • Zebranie z Rodzicami

      • Zebranie z Rodzicami klas pierwszych odbędzie się 19 września (czwartek) 2019 r. o godz. 16.00. 

       PRZYDZIAŁ SAL NA SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

       19 września 2019r

       -godz.16.00 - spotkanie ogólne na sali widowiskowej

       -spotkania rodziców z wychowawcami (sale poniżej):

        

       Technikum

        

       1Ag  /t.log/           sala  29

       1Bg /t.u.fryz/        sala 40

       1Cg /t.t.dr/t.t.żyw           sala 30

       1Ap /t.log/            sala 48

       1Bp /t.u.fryz/       sala 26

       1Cp /ttd/ttż         sala 43

       Szkoła Branżowa

       1ag /fryzjer/         sala  23

       1bg /stolarz/         sala  46

       1cg /wielozawodowa/    sala  31

       1ap /fryzjer/       sala  32

       1bp /stolarz/       sala 50

       1cp /stolarz/kucharz/         sala 8w

       1dp /wielozaw.,cukiernik/    sala 5

        

       *g - po gimnazjum

       *p - po szkole podstawowej

      • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

      • W ubiegły piątek odbyły się powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczeń naszej szkoły Krystian Idziak (kl. IIa) okazał się bezkonkurencyjny i wygrał bieg zajmując 1 miejsce. Tym samym Krystian uzyskał prawo reprezentowania powiatu radomszczańskiego oraz naszej szkoły w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Uniejowie. Trzymamy kciuki za uzyskanie jak najlepszego wyniku. 

      • Szkolenie wojskowe

      • W dniach 09.09.- 11.09.2019 r. uczniowie klas: IIA, IIIA i IVA brali udział w obozie wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim.

       Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych oficerów 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. W ramach szkolenia wojskowego uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką zawodu żołnierza, historią wojskowości i zagadnieniami bezpieczeństwa narodowego, uczestniczyli w zajęciach takich jak: doskonalenie musztry, marsz w terenie, przygotowanie stanowiska dowodzenia, budowanie węzła łączności jak również poznali pracę służb w wieży kontroli lotów oraz kompanii remontowej.

       Był również zorganizowany pokaz spadochronowy. Uczniowie zwiedzali śmigłowiec, spadochroniarnię oraz Izbę Tradycji 7. Dywizjonu Lotniczego, gdzie poznali historię 66. Pułku Szkolnego.