• Wielki Finał Akcji "Góra Grosza"

• W wyniku rozstrzygnięcia konkursu międzyklasowego w ramach akcji "Góra Grosza"

I miejsce zajęła klasa III A - 112,66 zł,

II miejsce - klasa IV B - 68,73 zł

III miejsce - klasa I a - 62,66 zł

IV miejsce - klasa III a - 61,48 zł

W całej akcji zebraliśmy 672,67 zł.

Najlepszym zespołom gratulujemy, a wszystkim, któzy wzięli udział w tym szczytnym przedsięwzięciu bardzo dziękujemy.

PAMIĘTAJMY, ŻE DOBRO ZAWSZE POWRACA !!!

• Konkurs wiedzy ph. "Biblia i antyk - dwa źródła kultury"

• W czerwcu  2019 roku  odbył się, jak co roku, szkolny konkurs wiedzy  ph:” Biblia  i antyk dwa źródła kultury europejskiej,” który na stałe wpisał się w tradycję szkoły. Łączy on wiedzę z różnych dziedzin takich jak: język polski, religia i  kultura.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas technicznych i branżowych - łącznie  45 osób.

W zadaniach  konkursowych znalazły się  pytania dotyczące zarówno znajomości budowy Biblii: Starego i Nowego Testamentu, postaci biblijnych, wątków i  motywów z przypowieści biblijnych, pierwszych przekładów Pisma Świętego. Pytania z języka polskiego dotyczyły pojęć takich jak: mity, bohaterowie najpopularniejszych mitów, bogowie greccy, związki frazeologiczne zaczerpnięte z Biblii i antyku, cechy dramatu antycznego i jego twórcy. Uczniowie z powodzeniem  poradzili sobie z pytaniami konkursowymi.

W konkursie  najlepsi okazali się :

I miejsce – Karolina Ciupińska k l.IC

II miejsce – Jakub Rusajczyk kl..II TA

III miejsce -Jakub Jurczyk kl. IC

wyróżnienie Krystyna Nabiałkowska IB i Natalia Błaszczyk kl IIITC

Gratulujemy zwycięzcom i  zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Danuta Jasińska

Małgorzata Piotrowska

Bogusława Rokita

• Pomagamy schroniskom

• Kolejny raz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Spacerowej. Zawieźli karmę zakupioną ze środków zebranych wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy, bez Was pomoc bezdomnym zwierzakom nie byłaby możliwa!

• Wycieczka przedmiotowa do Centrum Dystrybucji JYSK

• 06 czerwca uczniowie klasy 1 technik logistyk wybrali się z wizytą do Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku, jednego z najnowocześniejszych centrów dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyszli logistycy podczas wizyty mieli możliwość obserwować jak w największym automatycznym magazynie w Polsce wyglądają zachodzące w nim procesy: przyjęcie towaru, rozładowywanie kontenerów i ciężarówek oraz układanie towarów na paletach, transport wewnętrzny towarów do lokacji magazynowych, kompletacja towaru na palecie i foliowanie palet, załadunek towaru na podstawione środki transportu, przepływ towarów w lokalizacjach magazynowych przy użyciu systemu przenośników dla palet sterowanych systemem informatycznym WMS.

• Spotkanie z dr psychologii Markiem Dziewieckim

• W ramach XX Radomszczańskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Rodzina Sercem Cywilizacji Miłości", w naszej szkole odbyło się spotkanie ucziów z rzymskokatolickim prezbiterem, doktorem psychologii - Markiem Dziewieckim. Nasz gość przedstawił wykład nt. "Od zakochania do miłości".

• Podziękowania

• Podziękowania dla Pana Piotra Skalskiego właściciela firmy SKAL-TECH za ufundowanie nagród dla wyróżniających się uczniów ZSDiOŚ, w czasie zajęć praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomsku

• Dzień Weterana

• 29 maja 2019 roku uczniowie z klasy wojskowej uczestniczyli w obchodach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które odbyły się w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju.

• Spartakiada Przedszkolaka i Dni Radomska aktywne dla Szkolnego Koła PCK

• W dniach 31 maja- 2 czerwca nasze koło włączyło się jak co roku w wydarzenia lokalne skierowane do naszych mieszkańców. W piątek na boisku sportowym na ulicy Kościuszki wolontariuszki naszej szkoły pomagały w organizacji sportowej rywalizacji a po południu uczestniczyły w zabezpieczeniu Dnia dziecka. Natomiast w sobotę i niedzielę w patrolach 2-3 osobowych z zestawami opatrunkowymi obchodziły teren Parku Solidarności podczas trwających Dni Radomska. Dbały o bezpieczeństwo i udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej. Łącznie w akcjach uczestniczyło 15 dziewcząt pod kierownictwem pani Małgorzaty Lewandowskiej.