• Aktualności

      • Zawieszenie strajku

      • Informuję, że w związku z zawieszeniem strajku zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z planem od 27.04.2019r.

       Agnieszka Łukomska - dyrektor szkoły

      • Rozdanie świadectw

      • Rozdanie świadectw dla uczniów klas maturalnych odbędzie sie w dniu 26.04.2019 r o godzinie 15.00.

       Agnieszka Łukomska - dyrektor szkoły

      • Rada Pedagogiczna

      • W związku z brakiem quorum rada klasyfikacyjna zostaje przełożona na 25.04.2019 r. na godzinę 10.00.

       Agnieszka Łukomska

      • Rada Pedagogiczna

      • W dniu 24.04.2019 r. o godzinie 15.00 odbędzie się Rada Pedagogiczna

       Porządek zebrania

       1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej rady
       2. Zatwierdzenie wyników klasyfikacji klas maturalnych
       3. Sprawy różne

        

      • Rada Pedagogiczna

      • W związku z zaistniałą sytuacją informuję, że Rada Pedagogiczna z dnia 15.04.2019 r. zostaje przełożona na termin po świętach o którym zostaniecie Państwo poinformowani dodatkowym komunikatem.

       Ostateczny termin wystawienia ocen końcoworocznych został wydłużony do 19.04.2019 r.

       Agnieszka Łukomska - dyrektor szkoły

      • Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia

      • XV Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia 5 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku zorganizowano Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem: „ Wolni od uzależnień-kreatywni w życiu”. Dzień Zdrowia rozpoczął się od wykładu nt. „ Substancje psychoaktywne a zdrowie”. Prelekcję wygłosiła Pani Anna Szablewska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Radomsku. Kolejny wykład nt. „Uzależnienie a rodzina” wygłosiła pani Elżbieta Chybalska - przedstawiciel Centrum Aktywności Społecznej w Urzędzie Miasta w Radomsku. W dalszej części uroczystości ogłoszono wyniki konkursów: - w kategorii poster/plakat pt. „W sidłach uzależnień” I miejsce –Paulina Ślęzak PSP9 w Radomsku I miejsce - Natalia Musiał PSP 10 w Radomsku II miejsce - Weronika Wielgos PSP w Kietlinie II miejsce - Zuzanna Jędrzejczyk PSP 9 w Radomsku III miejsce – Aleksandra Kierlik PSP 4 w Radomsku Wyróżnienie - Julia Iglantowicz PSP2 w Radomsku Wyróżnienie - Marcelina Wośko PSP w Strzałkowie Wyróżnienie – Wiktoria Mielczarek PSP w Jedlnie Wyróżnienie – Oliwia Siewniak PSP 4 w Radomsku Wyróżnienie- Natalia Ciupińska PSP 10 w Radomsku - w kategorii prezentacja multimedialna nt. „Skutki zdrowotne uzależnień” I miejsce- Julia Gąsiorowska PSP 10 w Radomsku II miejsce- Wiktoria Gryber PSP4 w Radomsku III miejsce – Klaudia Nowak PSP 9 w Radomsku Wyróżnienie- Małgorzata Szczepanik PSP w Strzałkowie - w kategorii ulotka/ broszura informacyjna pt.” „Dopalacze – nie testuj trucizny” I miejsce- brak II miejsce – brak III miejsce- brak Wyróżnienie- Emilia Cieślak - ZSP w Dobryszycach Wyróżnienie- Natalia Zych - PSP 9 w Radomsku Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miasta w Radomsku oraz posła na Sejm RP - Krzysztofa Maciejewskiego. Następnie uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek, sponsorowany przez Piekarnictwo Krzysztofa Szwedzika. Obchody zorganizowały Aleksandra Nowakowska, U. Gębicz, Lewandowska


      • III Radomszczańskie Mistrzostwa w SCRABBLE

      • 5 kwietnia odbył się III Turniej SCRABBLI organizowany przez radomszczański MOSiR. W rozgrywkach wzięło udział 30 uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowało 5 osób: Dorota Michałek i Natalia Tarnowska z kl. I C oraz Kuba Bruzda, Krystian Nowak i Emil Tkacz z kl. II A. Dużą niespodziankę sprawił Kuba, który wygrał cztery z pięciu partii rozgrywek i w klasyfikacji końcowej zajął 4. miejsce. 

      • Tydzień Matematyki

      • “Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki “- głosi uchwała

       Aby uczcić obchody w szkole zorganizowano Tydzień Matematyki. W lutym ogłoszony został konkurs na prezentację multimedialną nt: "Giganci matematyki".

       Do konkursu zgłoszono 17 prac. Oto lista nagrodzonych:

       1.Nikodem Krawczyk III C

       2.Kacper Perliński I A

       3.Małgorzata Kucharska I B.

       W dniu 2 kwietnia br odbył się VI szkolny konkurs "Matematyka inaczej".W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. W związku z wyrównanym poziomem, musiała odbyć się dogrywka. Do dogrywki przystąpiło 5 uczniów. I ten etap nie przyniósł zwycięzcy. Była, więc dogrywka dogrywki Oto wyniki tych zmagań :

       1.Kacper Perliński IA

       2. Robert Mazik III C

       3. Miłosz Młodawski IA

       W ty samym dniu, w godzinach porannych, 9 drużyn zmagało się z zadaniami, których rozwiązanie dawało szansę na drugi etap, w dniu następnym. Uczniowie wykazali się sprytem i logicznym myśleniem.

       W dniu 4 kwietnia 6 drużyn przystąpiło do zadania finałowego - Poszukiwania liczby Pi, która zaginęła na przestrzeni lat. W escape room mieli okazję, używając swojej inteligencji, pomysłowości i logicznego myślenia, przemieszczać się między epokami. Najlepsza okazała się drużyn o intrygującej nazwie "Kapucynki", z klasy I b.

       Podsumowaniem Tygodnia Matematyki była prelekcja Pani Katarzyny Troczka - Pawelec,wykładowcy z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Podczas uroczystości uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. Zakup nagród był możliwy dzięki sponsorom : firmie Szczepański Meble, WOODLEGS COMPANY i Absolwentowi, który pragnie pozostać anonimowy. Dziękujemy za wspólną zabawę.

       Organizatorzy E. Sewerynek-Skóra, E. Kościańska.

       P.S. Zakręcone Matematyczki zapomniały dodać, że zwycięska klasa, czyli I b otrzymuje w nagrodę wyjście do Kina, oczywiście z Wychowawcą :-) .

        

      • Nasza Drużyna Dziewcząt Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej

      • W dniu 2 .04. 2019 roku odbyły się na Orliku Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja ZSD i OŚ wywalczyła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Rejonu. Nasze mistrzynie rozegrały trzy spotkania, wygrywając kolejno z ZSEE 2:0, z ZSE 1:0. W meczu finałowym po remisie 1:1 w rzutach karnych pokonały drużynę I LO 2:1, odbierając im tytuł Mistrza Powiatu. Drużynę Drzewniaka reprezentowały: Aleksandra Tomaszewska ( kapitan), Wiktoria Kopczyńska ( bramkarz), Martyna Kowalska, Anita Jarecka, Ewelina Antosik, Milena Pierwoch, Natalia Lebelt, Agnieszka Zborowska i Anna Wieczorek. Opiekunem drużyny była Małgorzata Lewandowska. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

      • Spektakl profilaktyczny "Przyszłość"

      • Dzisiaj uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny "Przyszłość". Pan Piotr Ślęzak - aktor i terapeuta z Krakowa, który jest autorem tego projektu, opowiedział nam o swojej pasji i swoim sposobie na życie. Przekonywał nas, że warto rozwijać swoje zainteresowania i realizować swoje marzenia.

       Celem spektaklu było też podniesienie naszej świadomości, jak uchronić się od podejmowania zachowań ryzykownych. Musimy pamiętać, że granica, za którą nie będziemy już bezpieczni, jest bardzo cienka, i niestety - niewidoczna. .