• Aktualności

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W związku z obchodami Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy konkursy:

       - na prezentację multimedialną: -"Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu",

       -"Mój wizerunek online",

       -"Bezpieczni w sieci - działajmy razem",

       - na krzyżówkę, której rozwiązaniem jest hasło "Dzień DBI - działajmy razem" (hasła związane z Internetem i bezpieczeństwem w Internecie),

       - plastyczny na logo Dnia Bezpiecznego Internetu.

       Prace konkursowe należy przesłać na adres a.fras@drzewniak.pl lub j.wedzonka@drzewniak.pl do końca ferii.

       Prace na konkurs plastyczny i krzyżówkę można oddać w dniu 25.02.2019 r.

       Aleksandra Fras, Joanna Wędzonka

      • ZŁOTE CHŁOPAKI

      • W dniu 23.01.2019 r. odbyły się finały powiatowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie w półfinale gładko zwyciężyli  2:0 ZSEE. W finale przyszło im rywalizować z ubiegłorocznym mistrzem. W pierwszym secie dominowali na parkiecie zwyciężając 25: 18. Set drugi to wyrównana walka punkt za punkt i w końcowym efekcie zwycięstwo przeciwników 25:23. Losy meczu rozstrzygnęły  się w tri breku. Początek to nasza przewaga, na przerwę techniczną schodziliśmy z wynikiem 8:4. Po zmianie stron przeciwnik wyrównał stan meczu 13:13. Jednak nasi reprezentanci zachowali chłodne głowy a popularny ,,Górek'' doskonałym blokiem zakończył mecz. W tym momencie faktem stało się to, że chłopcy reprezentujący naszą szkołę zostali Mistrzem Powiatu w piłce siatkowej. 

       Złotymi chłopakami zostali: K. Górecki, M. Tyczyński, E. Bolacki (kl. III A), K. Pelikant, B. Gryglewski (kl. IV B), K. Idziak, K. Bremerski (kl. I a),J. Krawczyk (kl. III B), M. Niedźwiedzki (kl. I C), S. Szelka (kl. I b) oraz rezerwowi A. Kurzyk, B. Piotrowski, P. Jarosz, D. Rorat, M. Przybył (kl. IV T). 

       Nasi mistrzowie będą reprezentować nas w Mistrzostwach Rejonu 29.01.2019 w Działoszynie. Liczymy na powtórzenie wyniku i uzyskanie awansu do Mistrzostw Województwa. 

       Jednocześnie chcieliśmy podziękować licznej grupie kibiców z naszej szkoły za głośny doping, wiarę w drużynę oraz końcowy sukces. Liczymy na wasze wsparcie i obecność w Działoszynie. 

       Opiekunem chłopców był R. Drozdek.

      • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

      • Po raz kolejny odwiedziliśmy pensjonariuszy DPS-u. Tym razem pojechaliśmy z programem jasełkowym - zaprezentowaliśmy kolędy, pastorałki i wiersze o tematyce bożonarodzeniowo-noworocznej. O tym, że występ bardzo się podobał niech świadczy fakt, że domagano się kolejnych piosenek. Na bis zaśpiewaliśmy więc kilka utworów rozrywkowych, a na koniec wspólnie z naszymi opiekunkami - nasz ulubiony przebój zespołu Dżem - "Do kołyski". Inicjatorami spotkania był Szkolny Klub Wolontariusza.

      • Wirtualna adopcja

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę monet na rzecz naszego podopiecznego - BENO, ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariuszki Szkolnego Klubu zebrały dzisiaj ponad 116 zł, a w zeszłotygodniowej zbiórce 50 zł. Wystarczy na wirtualną adopcję za 5 miesięcy (od stycznia do maja 2019r.); za resztę pieniędzy kupimy karmę, którą w najbliższym czasie zawieziemy do Schoniska.

      • VII Orszak Trzech Króli

      • 6 stycznia uczestniczyliśmy w radomszczańskich obchodach Święta Trzech Króli.

       Wraz z Orszakiem Królewskim, reprezentacja uczniów i nauczycieli naszj szkoły przeszła od Kolegiaty Św. Lamberta do Kościoła pw. NMP Królowej Polski, gdzie obejrzała przedstawienie "Anielskie zadziwienie" teatru "Źródło" z udziałem Chóru Cantabile. Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie - w tym roku wzięli w nich udział mieszkańcy ponad 700 miast i miasteczek w całej Polsce a dodatkowo też, po raz pierwszy - w Betlejem, miejscu narodzenia Chrystusa. 

      • Szczęśliwego Nowego Roku

      • Na naszej choince integracyjnej przybywa ozdób choinkowych, chociaż mogłoby być ich więcej. Wszystkim życzymy szczęścia i sukcesów w Nowym Roku i oczywiście spełnienia marzeń!

       Kolejne bombki na integracyjnej choince szkolnej zawiesili uczniowie klasy IV A z wychowawcą.