• Aktualności

      • "Andrzejki" w szkole

      • "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja" - to tylko jedno z przysłów na tradycyjne "Andrzejki". Oczywiscie andrzejkowe wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, ale chętnych do lania wosku i innych wróżb było całkiem dużo. Samorząd szkolny zadbał też o słodki poczęstunek, który przygotowały uczennice naszej szkoły.

      • Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Dzisiaj ponownie odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt - zawieźliśmy karmę zakupioną za monety ze zbiórki prowadzonej przez wolontariuszki szkolnego Klubu Wolontariusza. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom - uczniom i nauczycielom. Dzięki Wam choć trochę poprawiamy los bezdomnych psów i kotów, których w schronisku na zimę zawsze przybywa. Obecnie jest tam 140 psów i 45 kotów, w tym 20 małych. A może ktoś reflektuje na małego kotka? Adopcja za złotówkę! Milutkie, mięciutkie, do wyboru, do koloru....

      • "Śniadanie daje moc"

      • W piątek 16.11.18 wybrani uczniowie z klasy 3 C wraz z opiekunem Beatą Niewidziajło – Waloch, uczestniczyli w przygotowaniu śniadania w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, w organizowanej corocznej akcji – „Śniadanie daje moc”. Celem takiej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci i młodzieży. Podczas takich zajęć edukacyjnych wskazujemy jak prawidłowo komponować posiłek i zachęcamy wszystkich do jedzenia śniadania. Uczniowie również uczą się właściwej współpracy w grupie.

       Miło spędziliśmy czas przy biesiadowaniu. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.

        

      • 14.11.2018 - Wycieczka do Warszawy "Rezydencje Królewskie"

      • Od kilku lat w listopadzie korzystamy z zaproszenia w ramach Programu "Kultura dostępna" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tradycyjnie już zwiedziliśmy Pałac Na Wodzie oraz Zamek Królewski, a wieczorem spacerowaliśmy w Ogrodzie Światła w Wilanowie. Nowością w tym roku był nasz udział w Lekcji muzealnej nt. "Tadeusz Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów", podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia jednego z naszych bohaterów narodowych. Dodatkowo mieliśmy też okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Polskiej Orkiestry Królewskiej. 

      • 11 listopada 2018

      • Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowane zostały w naszej szkole konkursy: - fotograficzny „Oblicza Niepodległej” - wiedzy ph. „Z miłości do Niepodległości”

       Celem konkursów było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, propagowanie treści patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

       W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Klaudia Polewiak z kl. IVA, a w konkursie wiedzy I miejsce otrzymał Miłosz Młodawski z kl. IA. GRATULUJEMY! Organizatorami konkursów były J. Szymańska i M. Aleksandrowicz.


       Rozstrzygnięcie konkursu historycznego na prezentację multimedialną

       Drogi do niepodległości.”

       I miejsce – Agata Bzowska z kl. III C

       II miejsce – Nikodem Krawczyk z kl. IIIC

       III miejsce – Roksana Juszczyk z kl. Ia

      • 100-lecie Odzyskania Niepodległości - malujemy koszulki z motywami patriotycznymi

      • Październikowe zajęcia koła plastycznego poświęcone były malowaniu koszulek w patriotyczne motywy. Autorkami prac są: Dorota Michałek i Sandra Mucha z klasy I C. Koszulki zostaną zaprezentowane podczas uroczystego apelu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniu 9 listopada 2018r.

       Opiekunki koła - p. Danuta Jasińska i p. Małgorzata Piotrowska zachęcają do udziału w zajęciach uczniów, którzy chcą kreatywnie spędzić czas wolny i rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 14.10-16.00 w sali 26.

      • Konkurs poezji i pieśni patriotycznej

      • Konkurs Recytatorski Poezji i Pieśni Patriotycznych

        

       W dniu  06.11. 2018 r. odbył  się szkolny etap konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas technikum.

       Celem konkursu było promowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży, a także wytypowanie reprezentacji szkoły na Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Pieśni Patriotycznych, który organizowany jest w naszej placówce. Uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej:

       1.  „Ojczyzna ” M. Konopnicka

       2. Ta , co nie zginęła ” E. Słoński

       3. Oblicza ojczyzny ” T. Różewicz

       4. „Prolog ” Z. Herbert

       5. Elegia o chłopcu polskim” K. K. Baczyński

       6. Pieśń o żołnierzach z Westerplatte ” K .I. Gałczyński

       7. Pieśń spod Giewontu” M. Gajowniczek

       8. Ty,coś walczył dla idei „M. Konopnicka

       9. Uśmiech Warszawy” T. Hollender

       10. Gawęda o miłości do ziemi ojczystej „ W. Szymborska:

       11. Ojczyzno ma „ ks. K. Dąbrowski

       12. Biały krzyż” sł.J. Kondratowicz

       Jury w składzie Danuta Jasińska , Małgorzata Piotrowska , Joanna Osipowicz nagrodziło następujące osoby:

       w kategorii : piosenka

       I m. – Joanna Krupa „Biały krzyż”

       II m.-Jakub Rusajczyk – piosenka „ Ojczyzno ma ”

       w kategorii : wiersz

       I m. -Jakub Rusajczyk - „„Uśmiech Warszawy”

       II m. -Natalia Nowak- „Pieśń spod Giewontu”

       III m. -Błaszczyk - „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

       Wyróżnienie –Natalia Ociepa „Prolog ”

       Organizatorami konkursu były: Danuta Jasińska, Małgorzata Piotrowska

        

        

      • Konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim

      • Dnia 30 października  2018 r. odbył się szkolny konkurs poświęcony słynnemu polskiemu poecie renesansu -Janowi Kochanowskiemu.
            Celem tego cyklicznego  konkursu ph Śladami wielkich twórców literatury było upamiętnienie twórczości wybitnego poety, humanisty, twórcy pierwszego dramatu w literaturze polskiej, popularyzatora fraszek, pieśni i trenów.
           W konkursie wzięli udział uczniowie klas technikum i szkoły branżowej, którzy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi epoki odrodzenie, biografii poety, wykazać się znajomością problematyki poszczególnych utworów poetyckich, gatunków literackich epoki.
       W zmaganiach z pytaniami otwartymi i zamkniętymi najlepsi okazali się: 
        I miejsce Jakub Rusajczyk    kl.IIITA 
        II miejsce Monika Pakuła     kl.ITA
       III miejsce Krystyna Nabiałkowska   kl.ITB
       wyróżnienie Natalia Knysz IIITA i Robert Mazik kl.IIITC
           Wszystkim uczestnikom konkursu oraz jego zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach literackich.

                                                                              Małgorzata Piotrowska Danuta Jasińska