• Aktualności

      • Każda kropla jest cenna

      • Dzisiaj tj 26.09.2018r rozpoczęliśmy kolejną już XVI edycję turnieju w honorowym krwiodawstwie ,,Młoda Krew Ratuje Życie”. W Punkcie Krwiodawstwa w Radomsku krew oddało 4 uczniów: Weronika Skalska, Julia Komendarczyk ( z klasy III TB), Kinga Konopka i Robert Mazik ( z klasy III TC) oraz nauczyciel Małgorzata Lewandowska, co dało 2 litry 250 ml krwi. W szkole akcja poboru krwi planowana jest w listopadzie.

       Serdecznie zapraszamy do grona krwiodawców!

      • Obóz Wojskowy Tomaszów Mazowiecki 19-21 września 2018

      •        Podczas pierwszego dnia pobytu w jednostce wojskowej zwiedziliśmy nowo otwartą Salę Tradycji 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Następnym punktem były zajęcia w ramach których kadeci doskonalili musztrę zespołową - przeformowywanie w kolumnę czwórkową, marsz krokiem zwykłym i defiladowym oraz oddawanie honorów przez pododdziały. Po zajęciach udaliśmy się na spacer i zwiedzanie „Skansenu Rzeki Pilicy”. Na jego bogatą ekspozycję składają się ruchome modele młynów wodnych, młyna frontowego, pływającego oraz średniowiecznego młyna kieratowego. Zobaczyliśmy również makiety mostów na Pilicy, kolekcję dawnych wag, żelazek, śrutowników oraz liczne militaria. Duże zainteresowanie wzbudził „Lufcik” - jedyny zachowany na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe wydobyty z Pilicy, czołg T-34/85 oraz barka rzeczna typu „Szczupak”. Niezwykłym okazał się również budynek drewnianej poczekalni ze stacji kolejowej Wolbórka. Kolejnym punktem naszego spaceru był Rezerwat Przyrody „Niebieskie Źródła”, który chroni wody wypływające ze szczelin krasowych w wapieniach jurajskich w postaci silnie pulsujących wywierzysk. Charakterystyczne błękitno-zielonkawe zabarwienie wody jest efektem działania rozproszonego światła słonecznego i zależy od stanu pogody. Wieczór zakończyliśmy przy wspólnym ognisku ze śpiewem na ustach i tańcami.
       W kolejnym dniu pobytu kadeci doskonalili zajęcia z musztry, topografii oraz zostali zapoznani z zasadami bytowania w lesie. Nabyli umiejętności budowania szałasu i rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. Po obiedzie udaliśmy się na spływ kajakowy rzeką Pilicą na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała o długości ok. 10 km. Odcinek ten charakteryzuje się spokojnym nurtem z licznymi  meandrami oraz malowniczymi widokami. 
       Ostatniego dnia wzięliśmy udział w obchodach II święta 25 Batalionu Logistycznego  w ramach którego odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego. Braliśmy również udział w defiladzie ulicami Tomaszowa wystawiając kolumnę marszową.
       Obóz w tym roku okazał się bardzo udany. Pogoda nam dopisywała, a pobyt był niesamowitą przygodą pełną wrażeń i nowych doświadczeń. :-)
        

     • Oddając krew- ratujemy życie
      • Oddając krew- ratujemy życie

      • W środę, 19 września, w PSP 4 w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie PCK "Młoda Krew Ratuje Życie", w którym nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii największa aktywność-ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia. Podczas trwającej 10 miesięcy akcji uczniowie naszej szkoły oddali łącznie 22 litry krwi.

       Dziękujemy młodym krwiodawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach poboru krwi.

      • Wirtualna adopcja

      • Znalezione obrazy dla zapytania wirtualna adopcja psa   Uczniowie "drzewniaka" : jesteście SUPER - wczoraj podczas pierwszej zbiórki monet na rzecz naszego podopiecznego - psa BENO, wolontariuszki Szkolnego Klubu zebrały prawie 112 zł. Szczególnie hojni byli uczniowie klas pierwszych, za co im bardzo dziękujemy. Pozyskana kwota pozwoli na opłacenie 3 miesięcy "czesnego" dla naszego pupila i jeszcze trochę zostanie na zakup karmy. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim darczyńcom. yes

      • Wirtualna adopcja

      •       Czy pamiętacie jeszcze naszego podopiecznego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt? Przypominamy, że zobowiązaliśmy się do comiesięcznej wpłaty na utrzymanie i leczenie Beno. Zaczął się nowy rok szkolny, a więc znów członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zaczynają zbierać monety na pomoc zwierzaczkom w schronisku. Nikt nie powinien pozostać obojętny, liczymy na Was!

      • Ogólnopolski Program "Kibicuj z klasą"

      •     Miś Kazek - Średni Legia Warszawa  Trzeci rok z kolei zgłosiliśmy się do udziału w Ogólnopolskim Programie "Kibicuj z klasą". Będziemy mieli możliwość obejrzeć mecz piłki nożnej polskiej Ekstraklasy pomiędzy Mistrzem Polski Legią Warszawa a Wisłą Kraków. Warszawski klub, tym razem, udostępni nam bilety na mecz, który odbędzie się w weekend 20/21 października 2018. Z Programu "Kibicuj z klasą" mogą korzystać bezpłatnie uczniowie do ukończenia 17 roku życia. 

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 /2019

      •    Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego obrazki  Po dwóch miesiącach wakacji spotkaliśmy się dziś wypoczęci i opaleni. Szczególnie serdecznie przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, którym Pani Dyrektor i przedstawiciele Samorządu Szkolnego życzyli "samych piątek".  Wszyscy uczniowie z pewnością zaczynają kolejny rok szkolny z mocnym postanowieniem realizacji tego życzenia - a więc do pracy!  Życzymy samych sukcesów i obfitego w ciekawe doświadczenia  roku 2018/2019.

      • Konkursy, konkursy, konkursy!!!

      •  Znalezione obrazy dla zapytania rocznica niepodległości obrazy  Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy uczniów do udziału w konkursach szkolnych: - prezentacja multimedialna „Drogi do niepodległości” - fotograficzny „Oblicza Niepodległej”.

       Prace należy składać do 20 września 2018r. w bibliotece szkolnej.

       Celem konkursów jest wspieranie postaw patriotycznych, propagowanie treści patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
       Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!