• Aktualności

      • RADOMSZCZAŃSKIE OBCHODY DNIA ZIEMI 2018

      • 24 kwietnia 2018 po raz 14 odbyły się Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi pod hasłem „ Chrońmy Ziemię”. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas IV-V z 8 radomszczańskich podstawówek.

       Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów p. Magdaleny Jurek z PGK sp. zo.o. „ Woda w przyrodzie” i p. Łukasza Praszczyka z Nadleśnictwa Radomsko„ Piękno ekosystemów leśnych”

       Obchodom towarzyszyły 2 konkursy:

       - plastyczny „Ziemia i jej piękno”- nadesłano 64 prace

       I miejsce Oliwia Pytlarska z PSP 6
       II miejsce Szymon Tarkowski z PSP 9
       III miejsce Oliwier Krzyszkowski z PSP 9
       Wyróżnienia: Zuzanna Chrząstek z PSP 10 i Marta Pękala z PSP 1.

       - turniej ekologiczny „ Chrońmy Ziemię”- udział wzięło ok. 100 osób.

       I miejsce zajęła PSP 6

       II miejsce PSP 10

       III miejsce PSP 1

       wyróżnienia otrzymali uczniowie PSP nr 9 i PSP nr 5.

       Jak zwykle zwycięzcy zdobyli cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, Urząd Miasta w Radomsku, PGK sp.zo.o. w Radomsku oraz Nadleśnictwo Radomsko.

       Jak co roku honorowy patronat nad uroczystością objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora

      • Konkurs " Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy"

      • Łódzka Wojewódzka Komenda OHP przeprowadziła wojewódzki finał konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2018”. Młodzież przystąpiła do rywalizacji, aby sprawdzić swoją wiedzę z przepisów BHP i prawa pracy oraz wiedzę i umiejętności w zawodach fryzjer i kucharz. Konkursy rozpoczęły się od sprawdzenia wiedzy teoretycznej. Po testach uczestnicy przystąpili do realizacji zadań praktycznych z zawodu fryzjer i kucharz. Do zadań konkursowych fryzjerów należało między innymi: wyciskanie fal na mokro, nawijanie na klipsy pierścionków płaskich i spiralnych, nawijanie trwałej ondulacji, a także wykonanie fryzury komunijnej na główce treningowej. Podczas części praktycznej w zawodzie kucharz uczestnicy mieli do wykonania następujące zadanie konkursowe: ugotowanie zupy pomidorowej z makaronem lub ryżem oraz potrawy z mięsa drobiowego „Kurczak w różnej odsłonie”.
       Udział w konkursie wzięli uczniowie III klas zawodowych z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, którzy są również uczestnikami Hufca Pracy Radomsko.
       W konkursie „Sprawny w zawodzie- bezpieczny w pracy 2018” udział wzięli:
       - Adrian Fijałkowski i Karol Majewski z kl. III „c” (konkurs „Sprawny w zawodzie- BHP”), 
       - Dominika Cyran z kl. III „c” (konkurs „Sprawny w zawodzie- fryzjer”),
       - Rafał Kubikowski i Hubert Szymczak z kl. III „a” (konkurs „Sprawny w zawodzie- kucharz”).
       Nasi uczestnicy konkursu poradzili sobie bardzo dobrze z testami i częścią praktyczną. Najlepiej spisali się Rafał Kubikowski i Hubert Szymczak, którzy zajęli I miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie- kucharz”. Chłopaki wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w terminie 08-11 maj 2018 w Wasilkowie. TRZYMAMY KCIUKI!
      • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

      • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się dnia 27.04.2018 r. o godz. 10.30

      • Konkurs o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

      • 18 kwietnia 2018 r. uczniowie: Joanna Krupa, Aneta Maras, Bartosz Piotrowski i Jakub Kamiński reprezentowali szkołę w I etapie konkursu szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Po rozwiązaniu testu wiedzy, do pokonania był, w sztafecie, tor sprawnościowy

      • XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

      • 13 kwietnia 2018 r uczniowie: Błażej Gryglewski, Adrian Kurzyk i Damian Rorat reprezentowali szkołę w eliminacjach regionalnych XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów o ruchu drogowym, pokonywali tor sprawnościowy motorowerem i samochodem oraz udzielali pierwszej pomocy.

      • Konkurs Filmowy w ramach Powiatowej Gry Edukacyjnej "Nie dymię, Nie Truję"

      • VII Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

      • 10- ciu logistyków z innowacją wojskową reprezentowało naszą szkołę w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, który odbył się w dniach 16 - 17 kwietnia 2018 roku na terenie kompleksu rekreacyjnego Pogoria III oraz strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. 

       Wzięliśmy udział w apelu inaugurującym turniej, gdzie z okazji Jubileuszu 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy 11 Pułku Piechoty. Następnie wysłuchaliśmy wykładu gen. dr Romana Polko pt ,,Bezpiecznie już było''. Turniej był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy o bezpieczeństwie narodowym i obronności Państwa oraz sprawności fizycznej. Podczas dwudniowego wydarzenia młodzież z całej Polski zmagała się z konkurencjami sprawnościowymi: ekstremalny ,,Masakrator'' - bieg z 25 przeszkodami, strzelectwo, pływanie, ratownictwo medyczne oraz rozwinięcie gaśnicze. Opiekunami uczestników byli A. Orlikowska oraz R. Drozdek 

      • Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

      •      Znalezione obrazy dla zapytania muzeum powstania warszawskiego obrazy    W dniu 13 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była popołudniowa wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale wcześniej uczniowie zwiedzili centrum Warszawy - Rynek Starego Miasta, Mury Miejskie, Plac Zamkowy, Plac Defilad., czemu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.                                                                                                                                                                                                                                                                          Zwiedzając Muzeum powstania, przenieśliśmy się do tak tragicznych lat w dziejach naszego kraju. Wiele eksponatów, ale też film "Miast ruin", zrobiło na nas ogromne wrażenie i  wzbudziło poczucie, że musimy pamiętać o ofiarach wojny i tych bolesnych doświadczeniach.                                                                                                                                      

        

      • Certyfikaty Policelanej Szkoły Kosmetycznej mgr Iwony Tomas

      • W dniu 11.04.2018 r. otrzymałyśmy certyfikaty Policealnej Szkoły Kosmetycznej mgr Iwony Tomas w Łodzi, potwierdzające zdobycie przez 20 uczennic ZSDiOŚ kwalifikacji z kosmetologii w zakresie -manicure hybrydowy i analiza kolorystycznej. Certyfikaty zostały zdobyte dzięki uczestnictwu naszych uczennic w ciekawych zajęciach przeprowadzonych m.in. przez p. Iwonę Tomas.

       Dziewczyny, pod okiem fachowców, musiały wykonać profesjonalny manicure hybrydowy, demakijaż i makijaż dzienny oraz przećwiczyć rozpoznawanie typów kolorystycznych.

       Zajęcia były ciekawe, atmosfera sympatyczna - dlatego zapewne niedługo następne szkolenie w Policealnej Szkoły Kosmetycznej mgr Iwony Tomas w Łodzi.

      • Ścianka wspinaczkowa

      • W dniu 06.04.2018r. OHP Radomsko zorganizowało wyjście na ściankę wspinaczkową w Powiatowej Hali Sportowej. Uczniowie klasy I c mieli okazję poznać nową dyscyplinę sportową i sprawdzić się na ściance.

      • Zdrowie dla wszystkich

      • Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole XIV Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnicy obchodów zobaczyli w Kinie za Rogiem australijski dokument „Cały ten cukier” w reżyserii Damona Gameau opowiadający o oddziaływaniu cukru na ludzki organizm.

       Obchodom towarzyszyły konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi powiatu radomszczańskiego i uczniów ZSDiOŚ. Oto wyniki:

       Konkurs na plakat/poster pt,, Zdrowie dla wszystkich, wszyscy dla zdrowia” pokazująca co robimy dla zdrowia, uwzględniając także działania proekologiczne, promująca szeroko pojmowane zdrowie człowieka:

       I miejsce- Klaudia Piechowicz- PSP w Radziechowicach

       II miejsce- Natalia Gonera- PSP nr4 w Radomsku

       III miejsce-Weronika Zarębska- PSP nr4 w Radomsku

       Wyróżnienia: Marcelina Klekocińska- PG w Gomunicach, Natalia Szymczyk- ZSDiOŚ w Radomsku

       Konkurs na plakat/ poster pt ,,Poznaj wroga twego zdrowia” prezentująca zagrożenia związane ze zdrowiem:

       I miejsce- Aleksandra Wieczorek- PSP nr2 w Radomsku

       II miejsce- Weronika Szczęsna- ZSDiOŚ w Radomsku

       III miejsce- Marcelina Wośko- PSP w Strzałkowie Wyróżnienia: Amelia Sobala i Joanna Bartnik z PSP w Strzałkowie.

       Konkurs na ulotkę informacyjną pt „ Zdrowie w centrum uwagi” na temat profilaktyki, zdrowego stylu życia, opieki zdrowotnej.

       I miejsce-Mateusz Czapla-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach, II i III miejsca nie przyznano.

       Wyróżnienia: Monika Kot- ZSDiOŚ w Radomsku oraz Klaudia Zielińska i Szymon Chądzyński z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach

       Podczas spotkania wybrano również najlepszą pracę i wręczono Nagrodę Publiczności, która trafiła do Weroniki Szczęsnej , uczennicy naszej szkoły.

       Starostwo Powiatowe w Radomsku, ESBANK Bank Spółdzielczy oraz radomszczańscy posłowie Pani Anna Milczanowska oraz Pan Krzysztof Maciejewski ufundowali nagrody dla uczniów a Piekarnictwo Krzysztof Szwedzik w Radomsku zapewnił słodki poczęstunek.

       Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła pani Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

       Organizatorami obchodów były nauczycielki: Małgorzata Lewandowska-koordynator, Aleksandra Nowakowska, Aneta Krupińska, Urszula Gębicz.

        

      • Debata na temat bezpieczeństwa

      • W dniu 6 kwietnia wzięliśmy udział w debacie ph. "Analiza potrzeb profilaktycznych w środowiskach szkolnych", podczas której poruszano tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W programie spotkania znalazła się między innymi prezentacja zagadnień związanych z najczęściej spotykanymi w szkołach problemami dzieci i młodzieży. Zaprezentowano też Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wyniki ankiety przeprowadzonej  w szkołach przez łódzką Komendę Policji. Poruszono problem demoralizacji i przestępczości nieletnich na terenie powiatu radomszczańskiego w 2017 roku.  Organizatorami debaty byli: Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Komenda Policji w Radomsku.

     • Podziękowanie dla Pana Piotra Szczepańskiego
      • Podziękowanie dla Pana Piotra Szczepańskiego

      • Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska pragnie podziękować Panu Piotrowi Szczepańskiemu za wsparcie finansowe oraz pomoc w zakupie strojów sportowych.

      • Szkolny konkurs wiedzy o teatrze

      •            Dnia 26 marca 2018 roku, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, odbył się szkolny konkurs wiedzy o teatrze ph: Teatr na przełomie wieków i jego twórcy. Uczniowie zastanawiali się nad poprawnymi odpowiedziami na pytania dotyczące budowy teatru antycznego, początków tej dziedziny sztuki w Polsce w epoce oświecenia, przemian i cech charakterystycznych dla teatru antycznego oraz specyfiki teatru współczesnego. Zagadnienia konkursowe dotyczyły również znajomości gatunków teatralnych, nazw najważniejszych teatrów funkcjonujących w Polsce  i na świecie. Najtrudniejsze okazały się pytania dotyczące twórców teatru współczesnego, ich osiągnięć oraz znajomości  polskich aktorów filmowych  i teatralnych. Niektórzy uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie, a wśród  nich uczniowie klas: IITA, IITB, IIITB, IIITC.

       Zwycięzcami zostali :

       I miejsce  Izabela Zawisza kl. IITB

       II miejsce Bartłomiej Wołek kl. IIITB

       III miejsce Joanna Krupa kl. IIITB i Jakub Rusajczyk kl. IITA

       wyróżnienia: Aleksandra Jędrzejczyk kl. IITA, Piotr Dyktyński kl. IIITB

                                                                                                                       Małgorzata Piotrowska