• Aktualności

      • Życzenia Wielkanocne

      • Znalezione obrazy dla zapytania kartki wielkanocne z życzeniami  

       Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wilelkiej Nocy, smacznego jajka i mokrego dyngusa oraz odpoczynku w rodzinnym gronie :)

        

      • Rosja widziana Twoimi oczami

      • 23 marca 2018 roku, odbyło się spotkanie zaprzyjaźnionych szkół tj. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska oraz I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. Pomysłodawczyniami i organizatorkami uroczystości były nauczycielki języka rosyjskiego obu szkół. Zadaniem spotkania było uświadomienie wszystkim jak ważna jest nauka języków obcych w tym nauka języka rosyjskiego. Spotkanie dotyczyło konkursu pod hasłem "Rosja widziana Twoimi oczyma - część 2 ". Konkurs obejmował następujące kategorie:

       1. Plakat promujący:

       2. Prezentacja multimedialna

       3. Piosenka solo lub w zespole. Wykonanie w języku rosyjskim.

       4. Taniec dowolny

       5. Recytacja – wybrany przez siebie utwór w języku rosyjskim.

       6. Wyrzeźbiona w drewnie pamiątka z pobytu w Rosji.

       7. Masterchef kuchni rosyjskiej.

       8. Moda w stylu rosyjskim.

       W owym przedsięwzięciu wzięła również udział młodzież klas logistycznych z innowacją wojskową, która wystąpiła w roli amatorskiej grupy tanecznej połączonej z musztrą wojskową. W przygotowanie naszych uczniów włączyli się nauczyciele wf-u - p. Robert Drozdek i p. Małgorzata Jędrzejczyk. 

       Poezję Aleksandra Puszkina recytowali w oryginale:

       Jakub Rusajczyk - II miejsce, klasa 2 TA

       Natalia Nowak - III miejsce, klasa 2 TA

       Karolina Półrola - klasa 1 TA

       Piękno poezji Aleksandra Puszkina w tłumaczeniach Juliana Tuwima prezentowali uczniowie naszej szkoły:

       Marcin Popiołek - klasa 4 T

       Natalia Ociepa - klasa 2 TC

       W owym dniu nie można było zapomnieć o piosence, którą prezentowali Natalia Nowak i Jakub Rusajczyk ( klasa 2 TA ).

       W kategorii "Prezentacja multimedialna" zdobywcami pierwszego miejsca byli: Bartosz Piotrowski i Damian Rorat - klasa 3 TB.

       W kategorii " Wyrzeźbiony w drewnie" - pierwsze miejsce zdobył Dominik Kopcik - klasa 3 TB, drugie miejsce Izabela Szczepańska - klasa 1 TB, a trzecie miejsce Klaudia Szczepańska - klasa 2 TC.

      • Warsztaty naszych uczniów na SGGW w Warszawie

      • W ramach obchodów Święta Stolarzy w dniu 21 marca uczniowie technikum drzewnego wzięli udział w warsztatach, które odbyły się na Wydziale Technologii Drewna - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie mieli okazję, między innymi, własnoręcznie wykonać płyty drewnopochodne stosowane w meblarstwie.

      • Spotkanie ze stewardessą

      • W dniach 05-23.03.2018r. gościliśmy w naszej szkole p. Monikę Zdzierak obecnie stewardessę, byłą absolwentkę Uniwersytetu Gdańskiego- kierunek filologiczny, która odbywała staż w zakresie znajomości języka rosyjskiego. W ramach preorientacji zawodowej wystąpiła w roli prelegenta dzieląc się wiedza na temat lotnictwa. W spotkaniu wzięła udział młodzież klas logistycznych z innowacją wojskową i nie tylko. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

      • Zajęcia w jednostce wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim

      • W dniu 26.03.2018 uczniowie klasy wojskowej (I TA) uczestniczyli w zajęciach na obiektach 25 Batalionu Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Młodzież miała okazję zapoznać się w sposób praktyczny ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Batalionu, doskonalić elementy musztry wojskowej, przybliżone zostały realia życia codziennego żołnierzy. Wyjazd był okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska, pogłębiania uczuć patriotycznych i wiedzy historycznej. Młodzież klas mundurowych wzięła udział w uroczystym apelu zakończonym wojskową defiladą. Robert Drozdek.

      • Poznajemy zawody

      • 26 marca 2018 roku ZSDiOŚ odwiedzili uczniowie klasy drugiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku w ramach cyklicznych spotkań -

       Dzieci poznały tajniki zawodu stolarza, fryzjera, kucharza, cukiernika oraz logistyka. W trakcie warsztatów w naszej szkole, dzieci samodzielnie wykonywały różne zadania np: w pracowni gastronomicznej – wykańczały i dekorowały torty i ciasteczka z pomocą uczniów z klasy III a. Entuzjazm dzieci udzielił się również logistykom i sami spróbowali udekorować własne ciastka. W pracowni fryzjerskiej uczennice klasy II B – uczesały dzieciom modne fryzury, a na warsztatach stolarskich uczniowie zrobili breloczki do kluczy. W realizacji przedsięwzięcia brali udział nauczyciele przedmiotów zawodowych – Anna Owczarek, Renata Wnuczek Łagiewska, Artur Rabenda, Romana Rachwalik i Beata Niewidziajło -Waloch , którzy wprowadzili uczniów w tajniki poznanych zawodów. Koordynatorem była Magdalena Aleksandrowicz. Dziećmi opiekowali się logistycy wojskowi z klasy IIA.

        

        

      • XVI Konferencja z okazji Święta Stolarzy - "Teraźniejszość i przyszłość w przemyśle drzewnym"

      •  

       W dniu 20.03.2018r. po raz 16 –ty w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyła się konferencja z okazji Święta Stolarzy. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań związanych z branżą drzewną a w szczególności wiadomości ogólnozawodowych przez uczniów naszej szkoły oraz uczniów gimnazjum. Konferencja służyła również integracji środowiska rzemieślniczego ze szkołą, Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców, władzami lokalnymi jak również promocji szkoły. 

             Podczas konferencji prezentację multimedialną przedstawił pan Jakub Mroczek przedstawiciel firmy TOPSOLUTION dzięki, której młodzież mogła zapoznać się z możliwością zakupu mebli przez internet na żądany wymiar zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.  W czasach Internetu ludzie stają się coraz bardziej wygodni i coraz częściej nie wychodząc z domu dokonują zakupów.

        

          Konferencji towarzyszyły liczne konkursy -  między innymi:  

       1.  „Najlepszy w zawodzie technik technologii drewna” pierwsze miejsce zajął uczeń z kl IIB Karol Paras, drugie miejsce Wiktor Zabawinski uczeń z kl IIB  , trzecie miejsce zajęli uczniowie: Cezary Marchewka z kl IIIB oraz Jakub Kutalski z kl IB

        

       1.  „Najlepszy w zwodzie stolarz” pierwsze miejsce zajął: Paweł Grzywacz z kl IIIb, drugie miejsce zajęli uczniowie :Marcin Siewier z kl Ib oraz Dominik Rusajczyk z kl IIIb, trzecie miejsce zajął Sebastian Kozak z kl IIb

        

       1. Konkurs  na prezentację multimedialną ,,Zawód technik technologii drewna i stolarz” dla gimnazjalistów-miejsce I otrzymał Łukasz Szyda  z PG w Gidlach, miejsce II otrzymała Weronika Tkacz z PSP nr 7 w Radomsku , miejsce III otrzymała Karolina Misztal  z PSP nr 7 w Radomsku

        

        

       Konferencję zorganizowały : Barbara Skalik ,Urszula Gębicz , Anna Więcek , Renata Wnuczek - Łągiewska .   

        

      • "Radomszczański nie dymi!"

      • Grupa uczniów z klasy ITA, IITA i IIITB włączyła się 22 marca 2018 roku w promocję projektu "Radomszczański nie dymi!". Młodzież w trakcie happeningu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, starała się zwrócić uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczenia powietrza w powiecie radomszczańskim. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zebrali się w Parku Świętojańskim, by przejść ulicami miasta z transparentami, plakatami oraz materiałami mającymi zwrócić uwagę na skutki zanieczyszczenia i sposoby ochrony powietrza.

        

      • Zbiórka monet na pomoc dla zwierząt

      •      Znalezione obrazy dla zapytania bezdomne zwierzęta obrazy                                                                                                                                                                          Podczas zbiórki monet, którą prowadziliśmy w dniu 22 marca 2018 zebraliśmy kwotę 69,46 zł. 

       Kupimy suchą karmę dla psów i kotów oraz dokonamy wpłaty na „Wirtualną adopcję” naszego pupila BENO (za kwiecień).

       Karmę zawieziemy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt na ul. Spacerowej w Radomsku.

       Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili monety do puszki. J J J

       Członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza

       Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza :) 

      • Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe

      • Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe o numerze RPLD.11.03.01-IZ.00-10-001/18 , który został ogłoszony w dniu 07.03.2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

       pobierz >>>

      • Zajęcia uczniów klasy technik logistyk z innowacją wojskową

      • Szkolny konkurs wiedzy o Zbigniewie Herbercie

      •  

            Dnia 9 marca 2018r. odbył się szkolny konkurs poświęcony słynnemu poecie Zbigniewowi Herbertowi, gdyż rok 2018 został ogłoszony rokiem tego twórcy. Celem  konkursu ph „Życie i twórczość Zbigniewa Herberta” było upamiętnienie sylwetki wybitnego poety z kręgu kultury śródziemnomorskiej, laureata wielu prestiżowych nagród.

                   W konkursie wzięli udział uczniowie klas zawodowych i technicznych, którzy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi biografii Herberta, wydarzeń z historii współczesnej, w których uczestniczył poeta,  jak i wykazać się znajomością problematyki poszczególnych utworów poetyckich  takich jak, „Nike, która się waha,” „Podróż do Krakowa”, "Guziki" oraz gatunków literackich.

       W zmaganiach z pytaniami otwartymi i zamkniętymi najlepsi okazali się:

       I miejsce - Joanna Szczeszek kl III a

       II miejsce - Paulina Sroczyńska kl.IIC

       III miejsce - Weronika Czaińska  kl.Ic

       wyróżnienia: Klaudia Patek kl. IIa, Paulina Kubik kl. IIa, Patrycja Szafrańska kl. IIIa

                   Wszystkim uczestnikom konkursu oraz jego zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach literackich. Konkurs przygotowały Małgorzata Piotrowska i Joanna Szymańska.  

      • Warsztaty "Zrób to sam" w Publicznym Przedszkolu nr 2

      • W dniu 16.03.2018r. OHP Radomsko zorganizowało wyjście do przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2. Uczniowie klasy I "c" z ZSDiOŚ, którzy należą do hufca pomagali przedszkolakom podczas warsztatów ZRÓB TO SAM.

       Dzieci wraz z uczniami wykonali w ramach warsztatów gniotki i gluty. Gniotki zostały zrobione z balonów i mąki. Przedszkolaki miały za zadanie nadmuchać balony i przesypać do nich mąkę. Następnie namalować mazakami oczka i usta na swoich gniotkach oraz z sznurka zrobić włosy. Dzieci z pomocą młodzieży wykonały również swoje pierwsze gluty. Zabawa przy robieniu glutów była najfajniejsza.

      • XXVIII SEMINARIUM UCZNIOWSKO-STUDENCKIE „ PROBLEMY OCHRONY ŚRODOWISKA- ŁÓDŹ 2018”

      • 16.03.2018 uczniowie ZSDiOŚ uczestniczyli w seminarium uczniowsko studenckim na Politechnice Łódzkiej w Łodzi. Mieliśmy możliwość wziąć udział w konkursach towarzyszących seminarium . Zaprezentowaliśmy swoje prace w sesjach- plakatowej, posterowej i filmowej. Nie zdobyliśmy niestety żadnych nagród, ale spotkaliśmy ciekawych ludzi i poznaliśmy ich zainteresowania, np. Filipa Przytułę. Nasz kolega bardzo ciężko choruje, porusza się na wózku inwalidzkim, ma częściową afazję, ale robi wspólnie z mamą mydła ekologiczne.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W dniu 15 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole piąte obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem przewodnim „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Imprezie tej towarzyszyły konkursy: na prezentację multimedialną „Netykieta czyli jak dbać o siebie i innych w Internecie”, "Szacunek w sieci - nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe" i „Zagrożenia w sieci i sposoby zapobiegania tym zagrożeniom” oraz plastyczne: na logo DBI i "Dzień Bezpiecznego Internetu - tworzymy kulturę szacunku w sieci" . Przed uroczystością została przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów klas pierwszych z zakresu wiedzy o zagrożeniach płynących z Internetu, sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą oraz formach i rodzajach cyberprzemocy. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody za zajęte miejsca w konkursach, jak też omówiono wyniki ankiety i wnioski z niej wynikające. Następnie wystąpili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Radomsku: sierżant sztabowy Agnieszka Kropisz i młodszy aspirant Sebastian Justyna, przedstawiając informacje o cyberprzemocy w świetle prawa, o wadach i zaletach korzystania z Internetu, odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa, zasadach bezpiecznej pracy w Internecie.

       W dalszej części uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą, czym jest cyberprzemoc, jakie są jej formy i rodzaje, oraz jakie kary grożą za jej stosowanie. Młodzież została również poinstruowana, jak i gdzie można zgłosić przejawy cyberprzemocy. Na koniec obchodów odbyło się krótkie podsumowanie, które miało na celu uwrażliwienie uczniów na cyberprzemoc, na reagowanie na zjawiska, nierozpowszechnianie niewłaściwych treści i jeszcze raz przypomniano, gdzie młodzież może się zwracać, jeśli będzie świadkiem lub ofiarą przestępstwa cyfrowego.

      • Wolontariuszki SK PCK z programem edukacyjnym w Publicznym Przedszkolu nr5 w Radomsku

      • Superwiewiórka- przyjaciółka Oli i Kuby to 17 godzinny program Polskiego Czerwonego Krzyża, który prowadzą uczennice klasy II TC Natalia Błaszczyk i Monika Kot. Celem programu jest wykształcenie nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

       Program realizowany jest w oparciu o bezpłatne materiały edukacyjne od PCK w postaci podręcznika dla prowadzących i pakietu kolorowanek dla dzieci. Po zakończeniu akcji dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom i legitymację Klubu Wiewiórka PCK. Jak widać na zdjęciach program przebiega w miłej i wesołej atmosferze.

      • Sprawny w zawodzie kucharz i fryzjer

      • Konkurs "Sprawny w zawodzie kucharz i fryzjer" został zorganizowany przez OHP Radomsko przy współpracy z ZSDiOŚ (w konkurs zaangażowała się P. R. Rachwalik i P. A. Owczarek). Udział w konkursie wzięli uczniowie z klas III, uczących się w zawodzie kucharz i fryzjer. W lutym została przeprowadzona część teoretyczna. Młodzież pisała testy. 12 marca 2018 odbyła się część praktyczna dla kucharzy i fryzjerów. Kucharze mieli przygotować zupę ogórkową, klopsy w sosie pomidorowym, makaron i surówkę z kapusty kwaszonej. Fryzjerki miały za zadanie €‹wykonać m. in fryzurę wieczorową. Z kucharzy pierwsze miejsce zajęła drużyna- Hubert Szymczak i Rafał Kubikowski, wśród fryzjerek zwyciężyła Dominika Cyran.

       Osoby te pojadą na etap wojewódzki konkursu organizowany przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP w kwietniu.

        

      • Sukcesy sportowe uczniów Drzewniaka

      • Po eliminacjach w piłce siatkowej 15 marca 2018r na Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku odbyły się finały, w których uczestniczyły żeńska i męska reprezentacja z naszej szkoły. Pokonanie drużyny z Elektryka, pozwoliło dziewczętom na zdobycie III miejsca ( na 7 zespołów).

       Drużyna naszych chłopców do finału weszła z pierwszego miejsca z grupy. Po zaciętej i wyrównanej walce z ekipą z Mechanika zajęli ostatecznie II miejsce ( na 6 zespołów).

       Opiekunami dziewcząt była M. Lewandowska i M. Jędrzejczyk a chłopców R. Drozdek.

       Gratulujemy i dziękujemy za walkę na boisku oraz życzymy dalszych sukcesów.

      • LML-Liga Młodych Logistyków

      • ,,Liga Młodych Logistyków” to konkurs Naukowego Koła Logistyki Dialog działającego przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Kinga Rozpendek, Piotr Dyktyński i Adrian Kurzyk reprezentowali naszą szkołę w VII edycji ogólnopolskiego konkursu skierowanego dla Szkół Średnich, kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Do eliminacji, które odbyły się w grudniu, zgłosiło się 212 zespołów z 113 szkół, co dało 636 uczestników! Kinga, Piotr i Adrian uplasowali się na III miejscu w eliminacjach. Zostało wyłonionych 30 najlepszych uczniów, którzy 15 marca zmierzyli się w finale. Finał opierał się na teście z wiedzy teoretycznej i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu, co sprawdziło również ich kreatywność i pobudziło wyobraźnię.