• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

      • Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli i całą społeczność szkolną na Apel z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania klas maturalnych.

       Uroczystość odbędzie się 29 kwietnia 2022 o 10.35 w sali gimnastycznej.

       Klasy mundurowe przychodzą w mundurach, a pozostałych uczniów obowiązuje strój galowy.Organizatorzy

        

      • Konkurs

      • Wyniki szkolnego konkursu - "Konstytucja 3 Maja i jej znaczenie w dziejach Polski". 

       W konkursie na prezentację multimedialną wzięło udział 48 uczniów.

       Zwyciężyła uczennica z klasy 3Bp - Patrycja Bedlechowicz, wyróżnienie otrzymała Sandra Arkit z kl. 2A. Gratulacje!

       Organizatorzy: Barbara Chudek i Andrzej Baryła.

      • Ogólnopolski konkurs Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

      • W dniu 22 kwietnia 2022r. odbył się w Łodzi etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

       Krystyna Nabiałkowska - kl. IVB

       Natalia Pożerzyńska - kl.IIIBg

       Hubert Szymocha - kl. IIICp

       Opiekunem była p. Małgorzata Kimel.Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

      • Dzień otwarty w Drzewniaku

      • Pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klas wojskowych, możliwość skorzystania z usług fryzjerek czy makijażystek, sprawdzenia się w konkursach, czy w końcu zaspokojenia głodu - mamy grilla, grochówkę wojskową, pizzę, super wędliny, chleb ze smalcem, pyszne ciasta swojego wypieku - to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego dnia :)                 ZAPRASZAMY Was uczniowie klas ósmych :) :) :)

      • Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2022

      • Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2022 „Działania na rzecz klimatu”, zorganizowane zostały dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego w dniu 22.04.2022r o godzinie 10.00. Obchodom towarzyszył wykład Pani Renaty Toczyńskiej – Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Radomsku  „Ochrona powietrza na terenie Powiatu Radomszczańskiego”. Tradycyjnie zorganizowano konkurs plastyczny towarzyszący uroczystości w kategorii plakat oraz komiks pod hasłem „Co możemy zrobić dla środowiska?”

       KATEGORIA PLAKAT 

       I MIEJSCE - Maja Bartoń, PSP nr 10 , opiekun p. E. Rapczewska, p. A. Kowalska -Krawczyk 

       II MIEJSCE - Oliwia Sawka , PSP nr 7, opiekun p. A. Chowaniec 

       III MIEJSCE - Nikola Mentek , PSP nr 9 opiekun -p. A . Potyrała 

       WYRÓŻNIENIA: 

       Wiktoria Poteralska , PSP nr 2 opiekun p. A. Chmielewska 

       Natalia Dziadkiewicz, PSP nr 2 opiekun p. A. Chmielewska 

       KATEGORIA KOMIKS 

       I MIEJSCE - Patrycja Mielczarek, PSP w Strzałkowie, opiekun p. E. Piechorowska 

       II MIEJSCE -, Julia Niebielska, PSP w Kamieńsku opiekun p. A. Trojak 

       III MIEJSCE - Roksana Rosik, , PSP nr 7 opiekun p. A. Chowaniec 

       WYRÓŻNIENIA: 

       Wojciech Bogacz , PSP w Strzałkowie, opiekun p. E. Piechorowska 

       Natasza Skóra , PSP nr10 , opiekun p. E. Rapczewska, p. A. Kowalska -Krawczyk 

       Organizatorami obchodów były: Pani Katarzyna Misiak –koordynator oraz Pani Magdalena Aleksandrowicz i Pani Joanna Ferenc. 

      • Lektury nie muszą być nudne

      • Największy polski kraszer - Stanisław Wokulski

       Stachu Wokulski wbija na rejon w latach 30 XIX w. Pochodzi z rodziny ociekającej dripem, choć na ten moment zubożałej.

       Wykazywał ogromny rigcz – codziennie wjeżdżał z buta do winiarni Hopfera, wydawał klientom amarenę i harnoldy, zarabiał przy tym dużo gotówy, którą pakował w kucie, gdyż uważał że edukacja oddaje.

       Robota w gastro nie rigczowała essy, a współpracownicy ciągle dissowali Stacha, więc szybko powiedział im: “Naura”

       Stach wiedział, że coś nie coś potrafi - udało mu się skończyć gimbazę, zaczął studia, których ugułem nie skończył, ponieważ był letki przypał, bo wybuchło powstanie styczniowe, które nie oddało i Ruscy tego typu wyslali go na Sybir. Po ośmiu latach wrócił do default city, gdzie zrobił spawna u Rzeckiego, a rabotaju znalazł w sklepie Minclów. Wkrótce Jan Mincel zszedł z tego świata, a wdowa po nim - Małgorzata zaczęła podbijać do Wokulskiego. Niedługo potem zrobili collab influencerski. Parę lat później Minclowa kopnęła w kalendarz, zostawiając Stanisławowi testament pełen cashu wypełniony aż po brzegi.

       Jako że Stachu był mocno przymulony po stracie swojej kobity, Ignacy wziął go na bombę do teatru, gdzie pierwszy miał okazję obczaić Izabelę Łęcką, którą z buta zaczął kraszować

       Żeby zaimponić Izabeli, Stachu wyjechał trzepać hajs na opylaniu mąki na wojnie turecko-rosyjskiej. Wrócił do WWA z potężnym majątkiem, 250 kaflami rubli.

       W międzyczasie mamona łęckich się kurczyła, więc Izabela wbiła do lombardu zastawić swoją srebrną zastawę stołową XD. Potem Wokulski przyjechał swoim wehikułem do lombardu i wykrzyknął: “A BO JA MAM TAKIE NIETYPOWE ZAMÓWIENIE, POPROSZĘ TĘ SREBRNĄ ZASTAWĘ, ALE MA BYĆ TAK WYPIESZCZONA, ŻEBY IGNACY RZECKI POWIEDZIAŁ, ŻE ROBI WRAŻENIE.”

       Niedługo potem ojciec (ale nie cukrowy) Izabeli, opchnął swoje gniazdko za prawie 1/10 sasina (I sasin = 70 mln), które nabył Stachu.

       Wokulski chciał wniknąć w szeregi Łęckich, lecz Tomasz go robił na kasę. 

       W końcu Stach zaczął stołować się u Łęckich jak w caritasie, czuł się tam jak na wypasie, a gospodarze witali go słowami “siemanko, witamy w naszej kuchni” 

       Wokulski mocno simpował do Izabeli - zaczął nawet szprechać po angielski, by przyflexować przy arystokracji. Ten skill mu się przydał, kiedy podsłuchał rozmowę Łęckiej, która była troche sus i łamała mu serce cale te. Wtedy postanowił solo ruszyć do żabojadów, gdzie miał meeta z ziomsonem naukowcem Geistem, który był gigachadem, który podarował Stanisławowi amelinium lżejsze od wody. Ugułem Geist oczekiwał od niego, że ten z nim zostanie i zainwestuje kasztany w jego wynalazki.

       Jako że prezesowa Zasławska wysłała esa, że zrobi do inej wjazd na chate wiele ziomali Stacha, w tym ta blachara Izka, Stachu powiedział Geistowi, żeby się gonił i palił wroty i na pełnej pognał do Zasławka.

       Wokulski niczym strzała wbija na domówke do remizy Zasławskiej, gdzie miał meeta ze swoimi wielbicielkami - Felicją Janowską i Kazią Wąsowską, przy których czuł się jak król remizy, ale ugułem całe te nie robiły na nim wrażenia, bo tylko jedną w głowie miał - w myślach tylko Izabelę brał.

       W końcu na rejonie pojawiła się kraszuwa Stacha, a całe crew wybrało się na grzybobranie. Stachu i Izabela mieli okazję pogadać, więc Wokulski wysilił się na ekstremalnie swagerski podryw, podszedł do swojej ziomalki i powiedział: “Siema, to twój kasztan?”

       Parę następnych dni spędzają razem, wiadomo ocb tego typu nie ma lipy, aż Izabela wyemigrowała, a niedługo potem Stanisław też wrócił do Wawy.

       Czaicie bazę, że Izabela wymyśliła cwany plan i bawiła się w kokieterkę (Oliwka Brazil), żeby Stachu dalej robił za jej cukrowego ojca, ale wciąż nie miał Izabeli tylko dla siebie. Sheeesh. Izabela przychodzi i odchodzi stale, ale ty dobrze wiesz, że Wokulski zostaje.

       OMG! Wokulski, Starski i Izabela robią wspólnego tripa do Krakowa. Łęcka by tak chciała wiedzieć, jakie Starski ma plany, co o niej wie. Mówi mu po angielsku “Bierz, co chcesz!”

       Tymczasem Wokulski to istny Izabeloholik

       - grzeczna Łęcka nie chce z nim chodzić, niegrzeczna Kazimiera chce się z nim spocić.

       Odbiór – Stach usłuszał jak Izabela obrabia mu plecy ze Starskim, co go aż tek bolało jak to, że Rychu Peja może dziś uczciwie zarobić, więc powiedział Izabeli: “Żegnaj, Adios” i udał się na próbę generalnego dokonania magika. Wokulski poczuł się jak na westernie i postanowił rzucić się pod pociąg, ale Wysocki niczym Lucky Luke ściągnął go swoim lassem z torów

       Wysocki: Co ty sobą reprezentujesz pajacu?

       Stanisław: Biedę

       Wysocki: Tyle to widzę, ale czemu chciałeś się pochlastać?

       Stanisław: Zdradziła Łęcka mnie, 

       Pod pociąg się podłoże,

       Ale nie przejedzie mnie, 

       Bo jedzie po innym torze.

       Po tym Stachu dostał deprechy. Szuman i Rzecki próbują polepszyć mu mood i zabierają go na bajlando, gdzie usiłują zeswatać go ze Stawską.

       Wokulski odmawia argumentując, że Starska jest marnym rigczownikiem essy, zrobił tez comming out ze swojego biznesu, a także przestał simpować do Izabeli i wyjechał do Moskwy. Chodzą ploty, że Stach planuje tripa do Ameryki, Kupił dynamit u górników, a później widziano go w lesie zasławskim. W końcu zostaje ujawniony jego testament, a potem on sam robi rozróbę w ruinach zamku. Podejrzewa się, że wysadził się razem z nim, bo od tamtej pory go nigdzie nie widziano.

       Pracę wykonali (pseudonimy artystyczne):

       Łaciaty, Emaliau, Tuszynka, Kołodziej, Bambo

      • Szkolenie klas wojskowych

      • 20 kwietnia na Hali Powiatowej odbyły się zajęcia  dla uczniów klas wojskowych. W trakcie tych zajęć żołnierze z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszkolili uczniów w zakresie sztuk walki,  topografii,  pierwszej pomocy, ewakuacji z rejonu zagrożenia,  obsługi broni i wspinaczki. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością posłużą uczniom w przyszłości.

      • Życzenia świąteczne

      • Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
       przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
       Radosnego, wiosennego nastroju,
       serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

      • Z życzeniami świątecznymi u Mieszkańców DPS-u

      • Tradycyjnie przed świętami odwiedziliśmy Mieszkańców, Dyrekcję i Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Zawieźliśmy życzenia i upominki - Wasze prace konkursowe: pisanki oraz przekazane przez Was świąteczne wypieki. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Do naszej akcji dołączył jak zwykle Ksiądz Zbigniew, który podarował pięknego storczyka do Kaplicy DPS-u, a Panie: Danusia Jasińska i Renata Wnuczek-Łągiewska przekazały własnoręcznie wykonane: baby świąteczne i ozdobę wielkanocną, za co serdecznie im dziękujemy.         Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

      • Konkurs "Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna"

      • Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszym szkolnym konkursie. Wszystkie Wasze prace były bardzo ładne, pracochłonne i pomysłowe, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców. Oto wyniki konkursu: I miejsce- ex aequo Aleksandra Wieczorek (III Bp) i Nikola Jakubik (II C), II miejsce - Wiktoria Perczak (I A), III miejsce - Wiktoria Con (I a); wyróżnienia - Agnieszka Bębniarz (Ia), Aleksandra Kuta (IA), Marcin Pokora (Ia), Kacper Woszczyk (IIA), Igor Pokora (IIC). Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy.

      • Misterium Wielkanocne

      • Szkolną uroczystość z okazji Świąt Wielkej Nocy rozpoczęła Pani Dyrektor składając życzenia spokojnych, radosnych spotkań w gronie rodzinnym. W atmosferę świąt wprowadzili nas uczniowie przedstawiając montaż słowno-muzyczny, którego motywem przewodnim były refleksje na temat kruchości życia, dobra czynienia innym, poświęcenia się dla drugiego człowieka a przede wszystkim poświęcenia Syna Bożego za każdego z nas.

      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2007 roku. Wiosną 1940 r. niemal 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz władz sowieckich. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu tj. 13 kwietnia 1990 roku

      • Moda wiosenna

      • Z okazji nadejścia wiosny odbył się konkurs stylizacji i uczesań wiosennych pod nazwą "Moda wiosenna"

       Wyniki konkursu:

       I miejsce: Kulik Marzena kl.3 ex aequo Gradzińska Angelika kl.2B

       II miejsce: Łacisz Maja kl. 2B ex aequo Matuszczak Monika kl. 3Bp

       III miejsce: Jurek Martyna kl.2B ex aequo Marcinkowska Aleksandra kl. 2B

       Dziękujemy za udział i gratulujemy!

      • Wielkanocna Fotobudka

      • Zorganizowany konkurs "Stwórzmy razem fantastyczną fotobudkę wielkanocną"📸🐣 dobiegł końca. Miło mam poinformować, że bezkonkurencyjna okazała się praca konkursowa Wiktorii Szafrugi z kl. 1B i to ona zdobywa pierwszą nagrodę 👏 Wiktoria zostanie nagrodzona podczas Dnia Otwartego w naszej szkole 25 kwietnia 👌 Dziękujemy wszystkim za udział! Przy okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych 😉 Zapraszamy do obejrzenia niewielkiej galerii zdjęć z wykorzystaniem prac konkursowych. 

       Organizatorzy:

       A. Marcinkowska 

       K.Madalińska-Serwa

      • Spektakl profilatyczny "Przyszłość"

      • Każdy z Was, młodych ludzi, może w swoim życiu wiele osiągnąć - możecie robić nieprzeciętne rzeczy, podróżować, zdobywać szczyty, realizować się we wszystkich dziedzinach życia. Jednak jest jeden warunek - nie sięgajcie po używki! Nikt nie widzi tej cienkiej, czerwonej linii, za którą ... nie ma już NIC!                           Spektakl "Przyszłość" to jedno z wielu działań i możliwości oddziaływania profilaktycznego na uczniów  - przekazania młodzieży dobrych praktyk i przykładów, jak realizować swoje marzenia. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość doświadczyć tego w piątek, 8 kwietnia, gdy gościliśmy w szkole Pana Piotra Ślęzaka - mima, terapeutę, podróznika.

      • Konkurs "Nietypowe wiosenne nakrycie głowy""

      • Drodzy Ósmoklasiści

       Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska zaprasza do konkursu

       "Nietypowe wiosenne nakrycie głowy"(czapka, beret, kapelusz, wianek, opaska )

       Mile widziane kreatywne projekty.Jedyne co Was ogranicza to wyobraźnia. 

       Zasady są proste:

       1.Wykonujecie nakrycie głowy wg własnego projektu.

       2.Robicie sobie zdjęcie w Waszym "kapeluszu"i przesyłacie, wraz z podpisaną zgodą, na adres e.koscianska@drzewniak.pl lub e.skora@drzewniak.pl

       3. Prace można przesyłać do dnia 20.04.2022 do godziny 15.00

       4. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Dnia Otwartego-25.04.2022r

       ​​​​zgoda.docx​​​​​​​

      • Konkurs Wiedzy o AK i KWP

      • W dniu 4 kwietnia 2022 roku odbył się w Muzeum Regionalnym w Radomsku konkurs Wiedzy o AK i KWP w Radomszczańskiem, w XV edycji tego konkursu uczestniczyli: Daniel Bębnowski i Miłosz Młodawski z kl. 4A oraz Bartosz Nowak z kl. 2A. Miło poinformować, że II miejsce w tym konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Bartosz Nowak. Gratulacje!  Opiekun: Barbara Chudek