• Ogłoszenie wyników konkursów walentynkowych

• Miło nam ogłosić wyniki konkursów walentynkowych

W kategorii MASKOTKA IN THE STYLE OF VALENTINE'S DAY

I miejsce Ilona Góźdź kl 2C

II miejsce Bartłomiej Ścisłowski kl 4CW kategorii Wypieki walentynkowe:

I miejsce Ewelina Gronostaj (nauczyciel ZSDiOŚ)

II miejsce Ilona Góźdź kl 2 C

III miejsce Nikola Jakubik kl 2 C

Zwycięzcom gratulujemy ❣️

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach.

E.Kościańska, R.Wnuczek-Łągiewska.

Poniżej galeria nagrodzonych prac.

• Wkrótce Dzień Kota

• 17 lutego (czwartek) to Dzień Kota obchodzony w Polsce od 2006r. Celem tego święta jest przede wszystkim uwrażliwianie społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, propagowanie i inicjowanie działań pomocowych na ich rzecz oraz podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Chcąc włączyć się w akcję pomocową na rzecz bezdomnych kotów, zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy, Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej akcji i nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt.  A poniżej kilka zdjęć Waszych "futrzaków".

• Propozycje na ferie zimowe

• Przedstawiamy pomysły Powiatu Radomszczańskiego na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego podczas ferii zimowych 2022. Zachęcamy do skorzystania.

• X edycja Biegu Tropem Wilczym

• Od kilku lat grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim biegu "Tropem Wilczym". W tym roku bieg odbędzie się 6 marca, wokół zbiornika wodnego na Wymysłówku. Wkrótce, prawdopodobnie w trakcie ferii uruchomiona zostanie strona, na której będzie można się zarejestrować. Uczniowie chętni do udziału w tym wydarzeniu  powinni śledzić informacje na internetowej stronie miasta. Poniżej zdjęcie z IX edycji biegu (2021) i link do informacji na stronie - radomsko nasze miasto.

• Szkolenie Carving

• W dniu 5.02.2022r.odbyło się szkolenie z zakresu carvingu.Uczestniczyły w nim dwie nauczycielki uczące w technikum żywienia i usług gastronomicznych- Jolanta Lorent i Elżbieta Pietrzyk. Podczas szkolenia ćwiczyły sztukę dekoracji i rzeźbienia w warzywach m.in.wycinanie róż z kalarepy i buraków, dekoracje, na ślub, z rzepy i cykorii. Wycinały też dekoracje z owoców np.arbuza i melona. Poniżej zamieszczamy efekty ich pracy.

• Kampania edukacyjno-charytatywna TUSZ DO PAKI

• Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji ph. TUSZ DO PAKI, której celem jest m.in. edukacja ekologiczna w zakresie segregacji odpadów - tuszów do drukarek atramentowych tzw. kartridży. Zużyte tusze można będzie wrzucić do specjalnych, oznakowanych kartonów (w szkole będą po feriach) lub już teraz przekazać do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza. Zebrane tusze odbierze od nas firma, która część zysku przekaże na zakup karmy dla zwierząt. Hasło akcji -  "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"  :)