• Aktualności

      • Konkurs

      • 😊Drodzy Uczniowie⚠️W związku z  ogłoszonym konkursem pt. 🍂"Jesień wyczarowana liśćmi "🍂 na parterze naszej szkoły pojawiła się pierwsza praca💃 🍁, na ktorej możecie się wszyscy wzorować. Poniżej przesyłamy link do regulaminu konkursu i gorąco zachęcamy do udziału! 
       p.R.Wnuczek-Łągiewska
       p.K.Madalinska-Serwa 

       Regulamin:
       ➡️ https://www.facebook.com/546785282008056/posts/5004055866280953/

      • Apel poświęcony tym, którzy odeszli

      • Przełom października i listopada to czas, kiedy częściej myślimy o tych, których od nas odeszli. Podczas dzisiejszej szkolnej uroczystości ksiądz Zbyszek odczytał nazwiska zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, a młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny, skłaniający nas do refleksji i zadumy.

      • Przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji MEiN "Szkoła Pamięta"

      • W ramach akcji "Szkoła Pamięta 2021" będziemy realizować różne działania o charakterze patriotycznym, są to np. szkolne uroczystości rocznicowe, wyjścia i wycieczki do Miejsc Pamięci i miejsc związanych z historią i dziejami naszego kraju (Kraków, Wadowice, Warszawa), konkursy czy zajęcia tematyczne.

      • Spotkanie z byłym żołnierzem jednostki GROM

      • 26 października odbyło się spotkanie dla uczniów klas wojskowych z p. Pawłem Kałdonskim,byłym żołnierzem jednostki specjalnej GROM a obecnie szkoleniowcem w 9 Łódzkiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Zapoznał uczniów z zagadnieniami dotyczącymi służby wojskowej zarówno jako żołnierz zawodowy oraz jako żołnierz wojsk terytorialnych. Zajecia te odbyły się ramach innowacji wojskowej.

      • Ogólnopolski Tydzień Kariery

      • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas 4A.docx 1 / 1 W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas 4A, 2af, 3agf, 3cgw , 2bs, 3bgs uczestniczyli w warsztatach na których omawiane były m.in. zagadnienia związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, tworzeniem dokumentów aplikacyjnych.

      • Turniej Szachowy

      • W dniu 25.10.2021r. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZSDiOŚ w Radomsku. W turnieju wzięło udział 16 uczniów. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar, natomiast pozostali finaliści dyplomy i nagrody książkowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Dąbek IIICp, drugie miejsce zajął Łukasz Przerada IIC, na trzecim miejscu uplasował się uczeń klasy IA Patryk Stępień. Wszystkim biorącym udział w turnieju pragniemy serdecznie podziękować i liczymy na uczestnictwo w kolejnych rozgrywkach.

      • Podsumowanie zbiórki w akcji "Pomagamy Polakom na Kresach"

      • W akcji charytatywnej, którą prowadzili wolontariusze SzKW, zebraliśmy kilka pudeł produktów - były to słodycze, artykuły spożywcze, przybory szkolne, maskotki. Zebraliśmy też 345 zł. Wszystkie dary przekazaliśmy w dn. 20.10.2021 (środa) organizatorowi akcji - ks. Ryszardowi Umańskiemu z Częstochowy. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, ale szczególne podziękowania kierujemy do Oliwiera z kl.III d i jego mamy.

      • Wycieczka Zakopane 2021

      • Zakopane – to był strzał w dziesiątkę….już od połowy września planowaliśmy trasę wypadu….18.10.2021 klasa III Ag wraz z zaprzyjaźnionymi koleżankami oraz kolegami z klas I A, II A, II bs, III Cg, III cp wyruszyła w kierunku stolicy Tatr. Po dotarciu do Poronina naszej bazy noclegowej udaliśmy się w kierunku Wielkiej Krokwi by móc na żywo podziwiać kompleks 5 skoczni narciarskich. Na szczyt wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym gdzie dzięki spojrzeniu na panoramę miasta znad rozbiegu mogliśmy się poczuć jak najlepsi skoczkowie świata gdy siedzą na belce startowej…Kolejną atrakcją było wejście i zdobycie Gubałówki. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Na górnej polanie Gubałówki mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Tatr i Zakopanego oraz Butorowy Wierch najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego. Z góry zjechaliśmy kolejką, która po całkowitej modernizacji stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych. Na dole czekały już na nas słynne Krupówki, reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. To popularna ulica, dobrze znana turystom. W trzecim dniu dotarliśmy do doliny Kościeliska. Dolina Kościeliska jest przedstawicielem doliny walnej, czyli takiej, która prowadzi od głównej grani Tatr, aż do podnóży gór. Jej początek mieści się w Kirach i przez około 9 km tworzy długi i głęboki wąwóz skalny. Spacer po drodze uprzyjemnia Kościeliski Potok, który towarzyszy turystom prawie do samego schroniska. Po uroczym spacerku mogliśmy zregenerować się w Chochołowskich Termach - popularnym parku wodnym z basenami termalnymi, zjeżdżalniami, spa, saunami. Następnie udaliśmy się do Białego Dunajca gdzie mogliśmy spędzić niepowtarzalne chwile w folkowych klimatach z kapelą góralską ,,Zbóje’’. Z tego miejsca ,,Dziękujemy’’ osobie, która umożliwiała nam udział we wspólnym biesiadowaniu oraz poznaniu góralskiej muzyki. Ostatnią atrakcją było odwiedzenie Krzyża Grunwaldu w Poroninie. Pełni uśmiechu i zadowolenia czekamy na kolejny wyjazd. Klasa 3 Ag.

      • SZKOLNA LIGA STRZELECKA XXIX edycja

      • 22 października 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach strzeleckich dla szkół ponadpodstawowych w konkurencji KARABIN PNEUMATYCZNY w klasyfikacji JUNIOR.

       Organizatorami zawodów byli:

       Zarząd Rejonowy LOK w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

       Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Woch Klaudia, Piechowicz Damian, Jarosz Grzegorz, Pieles Mateusz, Dyksy Bartosz, Stankiewicz Maciej, Trzeciak Mikołaj, Jeziorski Szymon.

       Nasza zawodniczka Klaudia Woch zdobyła I miejsce w kategorii JUNIORKA

       Nasi zawodnicy w kategorii JUNIOR:

       II miejsce Damian Piechowicz

       III miejsce Bartosz Dyksy

        

       III miejsce w kategorii SENIOR zdobył nasz profesor Robert Drozdek 🙂

       Opiekunami grupy byli: A. Gąsiorowska i R. Drozdek

       WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

      • Konferencja naukowa

      • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w drugiej konferencji naukowej pt. "Rodzina i szkoła wobec pandemii COVID-19. Diagnoza sytuacji", która odbędzie się 26 października 2021 o godzinie 9.45.

       W ramach konferencji podjęta zostanie refleksja nad wyzwaniami stojącymi przed rodziną i szkołą w związku z zaistniałymi skutkami pandemii COVID-19. Zaproszeni goście podzielą się wynikami badań dotyczącymi pandemii COVID-19 w trzech perspektywach: medycznej, rodziny oraz szkoły.

       Wydarzenie będzie przebiegać w formie hybrydowej, będzie je można śledzić online na platformie Webex.

       Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.

       Link: https://www.kuratorium.lodz.pl/konferencja-rodzina-i-szkola-wobec-pandemii-covid-19-diagnoza-sytuacji/

      • "Elektrosprzęt w dobre ręce"

      • Nasza szkoła wzięła udział już w VI edycji konkursu ph. “Elektrosprzęt w dobre ręce”. Dzięki dużemu zaangażowaniu w akcję naszej młodzieży udało się zgromadzić ponad 1500 kg. zużytego elektrosprzętu. Taka ilość wystarczyła aby zająć I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dziękujemy wszystkim, za aktywny udział w konkursie i informujemy, że zbiórka trwa przez cały rok szkolny.

      • Festiwal Pracy Jobicon

      • 20-21 października odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pracy Jobicon. Wydarzenie będzie  miało miejsce on-line, w godzinach 9.00-17.00. W trakcie 2 dni, możecie bezpłatnie skorzystać z indywidualnych i grupowych spotkań z pracodawcami - wystarczy się zapisać. W przyjaznej atmosferze, zapytacie potencjalnych pracodawców o to, co naprawdę dla Was ważne. Więcej informacji na stronie : https://jobicon.pracuj.pl/ 

       Zapisów na warsztaty  i indywidualne spotkania z pracodawcami można dokonywać poprzez stronę: https://bit.ly/3CRPD8b

      • Wycieczka integracyjna

      • 12 października klasa IIA wybrała się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Stadionu Narodowego na trasie Piłkarskie emocje - gdzie uczniowie mogli poczuć się jak piłkarze naszej drużyny narodowej oraz jak goście vip. Kolejnym punktem wizyty w stolicy było Stare Miasto. Pani przewodnik opowiedziała uczniom historię Warszawy od czasów Króla Zygmunta aż do czasów współczesnych.  Udział w wycieczce z pewnością zapisze się w pamięci uczniów.

      • Uroczystość z okazji XXI Dnia Papieskiego

      • Jest już szkolną tradycją, że w październiku uczniowie klas pierwszych biorą udział w spotkaniu poświęconym Pamięci o Janie Pawle II. Podczas szkolnej uroczystości młodzież poznała wiele interesujących faktów z życia naszego Rodaka, wysłuchała "Dekalogu Jana Pawła II" w interpretacji uczniów klasy IA, poznała też wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego śpiewu - zaśpiewaliśmy "Barkę", ulubioną pieśń naszego Ojca Świętego.