• Aktualności

      • Festiwal Pięknego Czytania

      • Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom❗ Anna Bąk z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska przygotowana przez Panią Małgorzatę Piotrowską otrzymała WYRÓŻNIENIE !!!  

       Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Radomsku  zorganizowano Festiwal Pięknego Czytania. Jest to już 9. edycja tej imprezy.  Organizatorem festiwalu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach natomiast partnerami: Starostwo Powiatowe w Radomsku, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Kino za Rogiem, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

       Brawa należą się również Kacprowi  Wilczyńskiemu, który bardzo dzielnie zapowiadał i opiekował się uczestnikami  festiwalu. Takie wydarzenia pokazują nam, jak ważną rzeczą powinna być dla nas wszystkich książka, która towarzyszy nam od wieków i wierzymy, że między innymi dzięki takim przedsięwzięciom kolejne wieki będzie towarzyszyć.

        

      • "Z Poradnią w drodze do szkoły"

      • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku oferuje szeroką pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom. Każdy może zadzwonić i zasięgnąć porady albo umówić się na spotkanie ze specjalistą. Nie jesteśmy sami, skorzystajcie z tej możliwości. 

      • Spis Powszechny

      • Tylko tydzień do końca Spisu Powszechnego

       Przypominamy, że tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do końca miesiąca każdyTylko mieszkaniec Polski powinien wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.

       Obowiązkiem spisowym objęci są wszyscy mieszkańcy Polski, również osoby przebywające czasowo za granicą oraz cudzoziemcy.

       Najdogodniejszą formą udziału w badaniu jest samospis internetowy. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie spis.gov.pl lub odwiedzając Gminny Punkt Spisowy w Urzędzie Miasta.

       Spisać się można również za pośrednictwem infolinii spisowej dzwoniąc pod nr telefonu 22 279 99 99. Infolinia spisowa czynna jest codziennie (również w weekendy) w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.

       Z osobami, które dotychczas nie skorzystały z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, sukcesywnie kontaktują się rachmistrzowie spisowi dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego odwiedzają respondentów w domach.

       Ponadto, do końca września pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadzą akcję "spisowe czwartki". Specjalnie oznakowany namiot, w którym można wypełnić obowiązek spisowy, będzie można spotkać na targowicy w godz. 8.00-12.00 w dniach 23 i 30 września br.

       Przypominamy, że w celu wypełnienia formularza spisowego należy przygotować numery PESEL wszystkich osób wspólnie zamieszkujących pod danym adresem!

      • Pomagamy polskim dzieciom na Kresach

      • Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna pierwszą akcję charytatywną w tym roku szkolnym. Zbierać będziemy przybory szkolne i słodycze (z długim terminem ważności) dla dzieci z polskich rodzin, które zamieszkują tereny Kresów Wschodnich. Każdy z Was może i powinien przekazać jakiś drobiazg (np. długopis, kredki, mazaki, maskotkę, drobne słodycze itp.). Ważne żeby te przedmioty były nowe lub w dobrym stanie. Możecie też w klasach zebrać jakieś fundusze, zakupić za nie konkretne artykuły i przekazać je opiekunom lub wolontariuszom SzKW. Akcja trwa do 20 października. Pokażcie swoje WIELKIE SERCA :)

      • 16. EKO Szkoła Rajcza Nickulina 13-17.09.2021

      • Pięć dni wycieczki minęło jak jeden dzień (ale cztery noce). Kolejne dni EKO Szkoły to równie urozmaicony program: zwiedzaliśmy Żywiec, byliśmy w Mikrocentrum Nauki w Świnnej (gdzie mieliśmy bardzo ciekawą lekcję z wykorzystaniem ciekłego azotu), byliśmy w Węgierskiej Górce przy forcie obronnym "Wędrowiec", wzięliśmy udział w queście i poznaliśmy ciekawe fakty z historii Rajczy; mieliśmy też godzinny seans w inhalatorium solankowym w Soli k.Rajczy. A wieczorami intergowaliśmy się przy ognisku. :) :) :)

      • EKO Szkoła - zdobyliśmy Rysiankę i Lipowską

      • W drugim dniu naszego wyjazdu ekologicznego wędrowaliśmy szlakami czarnym i żółtym na Rysiankę (1322mnpm) i Lipowską. Podczas wędrówki poznawaliśmy florę i faunę Beskidów, uczyliśmy sie rozpoznawać ślady dzikich zwierząt, ale przede wszystkim podziwialiśmy piękne widoki. Zmęczeni, późnym popołuniem wróciliśmyśmy do schroniska, ale wieczorem mieliśmy jeszcze siłę na integrowanie się przy ognisku.

      • 16.EKO Szkoła Rajcza Nickulina

      • W pierwszym dniu EKO Szkoły wzięliśmy udział w zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej, wędrując szlakiem przez Kowalówkę i Zagroń. Naszym przewodnikiem była pani leśnik, która przybliżyła nam specyfikę środowiska Beskidów.

      • Wystawa pt. "Rodzina Bogiem silna"

      • W dniu 10 września uczniowie naszej szkoły zwiedzili wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, poświęconą Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa jest eksponowana w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. 

      • Dni Otwarte Funduszy Europejskich- konkurs

      • W dniach 17-19 września br. odbędzie się kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule online.

       Z tej okazji Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie pn. Łódzkie w kadrze.

       Konkurs polega na nagraniu krótkometrażowego filmu pokazującego w sposób pozytywny i ciekawy Jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoją okolicę.

       Szczegółowe informacje i regulamin dostępny na stronie internetowej:

       https://lodzkienakrecasie.pl/

       Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 16 września br.

       Zachęcamy Państwa także do odwiedzenia strony internetowej Dni Otwartych Funduszy Europejskich:

       https://dniotwarte.eu/

       Kuratorium Oświaty w Łodzi

      • Sierpniowy Bieg Tropem Wilczym 2021

      • Kilkuosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w IX edycji Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Tegoroczny bieg (1963m), wokół zbiornika na Wymysłówku, ze względu na COVID, odbył się 15 sierpnia, zamiast 1 marca - w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, materiały edukacyjne oraz koszulki z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych. 

       Zdjęcia udostępniono ze strony internetowej portalu Radomsko nasze miasto