• Aktualności

      • Podsumowanie akcji charytatywnej "Z Serca dla Serca"

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej Fundacji "Z Serca dla Serca" - budowy hospicjum dla dzieci z nowotworami, które powstaje w Kępie Zaleszańskiej k/Sandomierza. Wolontariuszom Szkolnego Klubu udało się zebrać kwotę 865 zł, więc razem ze środkami przekazanymi przez nauczycieli, na konto fundacji przekażemy 1645 zł. To całkiem duża darowizna - jeszcze raz wielkie dzięki :)

      • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • To był bardzo nietypowy rok szkolny - nauczanie zdalne stało się codziennością a klasę lekcyjną zastąpił własny pokój. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021, Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za wytrwałość i całoroczną pracę, a uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce wręczyła świadectwa i nagrody. Teraz przed uczniami dwa miesiące odpoczynku. Do zobaczenia 1 września :)

      • Rozstrzygnięcie konkursu "Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego"

      • Uczeń klasy I c BSIS - Piotr Smugowski otrzymał podziękowanie za udział w wojewódzkim konkursie "Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego", którego organizatorem był Urząd Marszałkowski w Łodzi. Prezentacja Piotra nt. "Stanisław Sojczyński Warszyc - bohater ziemi radomszczańskiej" zakwalifikowana została do II etapu tego konkursu.

      • Programowanie w języku Python

      • Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z jedną z najpopularniejszych firm specjalizujących się w e-learningu programowania - firmą Codenga. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie otrzymali darmowe i bezterminowe vouchery na kurs programowania w języku Python.

      • Harmonogram egzaminów klasyfikacyjnych

      • Harmonogram egzaminów klasyfikacyjnych

       Matematyka 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 32

       E. Kościańska

       A. Fras

       Geografia 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 29

       J. Ferenc

       A. Nowak

       Materiałoznawstwo 23.06.2021 godz. 9:00 – sala 20

       U. Gębicz

       P. Gębicz

       Język angielski 23.06.2021 godz. 12:00 – sala 7w

       I. Gloc

       A. Grabarczyk

       Podstawy przedsiębiorczości 23.06.2021 godz. 13:15 – sala 20

       W. Nita

       M. Piotrowska

       Wizualizacja wizerunku 24.06.2021 godz. 9:00 – sala 20

       A. Nowak

       K. Misiak

       Wizualizacja we fryzjerstwie 24.06.2021 godz. 10:00 – sala 21 (pracownia fryzjerska)

       M. Oberska

       A. Owczarek

       Podstawy wizażu i kreowania wizerunku 24.06.2021 godz. 12:00 – sala 20

       K. Misiak

       A. Nowak

      • Zakończenie roku szkolnego

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 25 czerwca 2021

       o godz. 9.00- klasy branżowe

       o godz. 10.30- klasy techniczne.

       Przypominamy, że obowiązuje strój galowy i maseczki.

      • Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Jednym z działań Szkolnego Klubu Wolontariusza jest zbiórka karmy i monet na zakup karmy dla zwierzaków w schronisku. Zakończona właśnie, ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka, przyniosła  jak zwykle świetne efekty. Dzięki Wam zebraliśmy ponad 85 kg karmy dla psów i kotów, którą dostarczyliśmy dzisiaj do schroniska. Dziękujemy wszystkim, którzy dałączyli do tej akcji, jednak ogromne słowa uznania należą się też wolontariuszom - uczniom, którzy wytrwale prowadzili zbiórkę monet.

      • Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu

      • Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe o numerze RPLD.11.03.01-IZ.00-10-001/21, który został ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

       pobierz>>>

      • Półfinał Akcji charytatywnej "Z Serca dla Serca"

      • Dzisiaj dwa zespoły wolontariuszy Szkolnego Klubu poznały efekty swojej pracy. Komisyjnie policzone zostały pieniądze zebrane do puszek w akcji "Z Serca dla Serca", z którymi wolontariusze wchodzili do was z prośbą o włączenie się do zbiórki. Po zliczeniu zawartości wszystkich puszek, podamy Wam informację, ile pieniędzy zdołaliśmy zebrać w skali całej szkoły. Cała suma zostanie wpłacona na konto Fundacji "Z Serca dla Serca", fundacji, która buduje Dom Hospicyjny dla dzieci chorych na nowotwory w Zaleszanach koło Sandomierza.

      • Finał akcji "Zakrętkowy świat pomocy"

      • Zbierane przez Was plastikowe zakrętki przekazaliśmy na rzecz chorego Oliwierka. Trzeba przyznać, że było ich bardzo dużo - z trudem zmieściły się do samochodu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Widzicie? - pomaganie jest fajne :)

      • Wyniki konkursu fotograficznego "Piękno natury na wyciągnięcie ręki"

      • Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Piękno natury na wyciągnięcie ręki", którego celem było zainteresowanie Was pięknem otaczającej nas przyrody, pobudzenie Waszej wyobraźni, wrażliwości, piękna.

       Oto wyniki konkursu: I miejsce - Paweł Kucharski (kl. Ic). II miejsce - Ola Wieczorek (kl. II Bp), III miejsce - Agata Smędzik (kl. II Bp). Wyróżnienia: Ola Stawiak (kl. II cp), Kinga Kornacka (kl. I a), Izabela Krakowska (I B), Paulina Ziółkowska (kl. III A). Dziękujemy za udział w konkursie.

      • Szkolenie klas logistycznych

      • 10 czerwca 2021 roku klasy wojskowe brały udział w zajęciach terenowych na Wymysłówku. Szkolenie poprowadzili żołnierze z IX Brygady Obrony Terytorialnej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia dotyczące orientacji w terenie, pierwszej pomocy, budowy i obsługi broni, sposoby przetrwania w trudnym terenie (bushcraft) budowania szałasu w lesie. Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji. Po zakończonych zajęciach miło spędziliśmy przy ognisku.

      • Diamencik

      • Wśród uczniów naszej szkoły znaleźć można prawdziwe diamenty. Spójrzcie na stylizacje Oli Wieczorek  II Bp. Wprawna ręka i ogromny talent! Może jej prace staną się dla Was inspiracją?

      • Wycieczka przedmiotowa

      • Dziś uczniowie👨‍🎓👩‍🎓 klasy 2️⃣Ag kształcący się w zawodzie technik logistyk brali udział w wycieczce dydaktycznej 🏭 do Whirlpool Corporation Polska- jednego z największych producentów dużego sprzętu AGD na świecie🌍.

       Podczas wizyty 👨‍🏫w sali konferencyjnej zostaliśmy zapoznani z obowiązującymi procedurami bezpieczesctwa oraz przestawiono nam prezentacje o firmie. Następnie w grupach zwiedziliśmy zakład - dział produkcji pralek oraz zmywarek, magazyn komponentów oraz magazyn wyrobów gotowych.
       Podczas wizyty mogliśmy poznać perspektywy zawodowe, związane z kierunkiem kształcenia, a także zapoznać się z logistyką w praktyce. 

      • Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Adamie Mickiewiczu

      • 1 czerwca 2021 r. odbył się w ZSDiOŚ SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA z okazji 223 rocznicy urodzin znakomitego poety. Pytania konkursowe dotyczyły szczegółów z życia Adama Mickiewicza, jego twórczości, genezy dzieł i formy utworów. 

       Celem konkursu było: 

       - wzbogacenie wiedzy o najwybitniejszym polskim poecie doby romantyzmu,  

        -popularyzacja dorobku Mickiewicza wśród młodzieży,

        -kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka ojczystego, r

       -pobudzanie wyobraźni, 

       - pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie literackiej, 

       - rozpowszechnianie ideałów życia Adama Mickiewicza, 

       - kształtowanie postaw moralnych w życiu codziennym, 

        -integrowanie młodzieży wokół wartości najwyższych dla każdego człowieka, 

       -przybliżenie tematyki miłosnej i patriotycznej w literaturze. 

        

       Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością biografii oraz twórczości naszego narodowego wieszcza. 

       Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Odpowiednio trzy pierwsze miejsca uzyskały: 

        

       I miejsce – Natalia Pożerzyńska z kl. 2 Bg  

       II miejsce – Natalia Orzińska z kl. 2 Bg 

       III miejsce – Aneta Wróbel z kl. 2cps 

                                                                                                     Gratuluję zwycięzcom! Andrzej Baryła. 

      • Zajęcia w wojsku

      • W dniu 07.06.2021 r. na terenie 25 Batalionu Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się zajęcia w ramach innowacji wojskowej dla klasy II Ag. Nasi Kadeci mieli doskonałą okazję do pozyskania informacji na temat wymagań i kwalifikacji, jakie są konieczne do realizacji wybranej drogi kariery wojskowej oraz poznania charakteru służby w Siłach Zbrojnych RP. Zajęcia były podzielone na bloki tematyczne obejmujące uzbrojenie i wyposażenie indywidualne żołnierza, zasady działania kompletu spadochronowego używanego przez wojska powietrznodesantowe, sala tradycji. Żołnierze zapoznali uczniów z obsługą i budową broni oraz przypomnieli przepisy bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią. Młodzież miała możliwość obejrzenia eksponatów wojskowo – historycznych będących symbolem patriotycznych wartości zgromadzonych w Sali Tradycji.

      • Ogłoszenie

      • W parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku dniu 1.9.2021 o godz.18.00 odbędzie się msza święta, za Śp. Michała Cieślika od nauczycieli emerytów Zespołu Szkół Drzewnych oraz dnia 6.10.2021 o godz.18.00 od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników ZSDiOŚ w Radomsku.