• Aktualności

      • Podsumowanie zbiórki złotych monet w 2020 roku

      • Dwie tegoroczne akcje charytatywne polegające na zbiórce złotych monet 1,2,5 groszy przeprowadzane w naszej szkole roznieciły prawdziwą ,,Gorączkę złota” i usypały sporą ,,Górę Grosza”!

       Wspólne działania pozwoliły na zebranie łącznej kwoty 1849, 69 złotych! 

       Największą kwotę uzbierała klasa II dp, której wychowawcą jest Pani Iwona Gloc. 

       Klasa ta, zebrała 669,56 zł. - w bardzo ogromnym stopniu przyczynił się do zbiórki uczeń tej klasy, Oliwier Siewier. Kolejnymi najlepszymi zbieraczami ( o zbliżonych kwotach) okazała się klasa pani Katarzyny Krok-130,47zł oraz klasa II Ap – 229,81 zł, której wychowawcą jest Pani Agnieszka Głowacka.

       Z przekazanych groszy Polski Czerwony Krzyż w Radomsku zakupił 36 paczek ze słodyczami dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej, w tym aż 20 paczek otrzymali także uczniowie naszej szkoły. Razem pomogliśmy przygotować słodki upominek na Święta Bożego Narodzenia.

       Wszystkim zbieraczom złota bardzo dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na udział w kolejnych edycjach tych akcji.

       Otrzymaliśmy od Zarządu PCK podziękowanie za aktywną zbiórkę groszy.

      • Zdobienia bożonarodzeniowe na paznokciach

      • Oto wyniki konkursu zdobień Bożonarodzeniowych na paznokciach:

       I miejsce- Oliwia Michoń kl. 2Bp

       II miejsce- Aleksandra Szwed kl. 2Bg

       III miejsce- Wiktoria Kopczyńska kl. 3Ta

       Wyróżnienie- Łabędzka Weronika kl. 2Cg

       Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękuję 😊

       Życzę wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! 

      • Konkurs na Wieniec Adwentowy

      • Konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy został rozstrzygnięty. Wpłynęło bardzo dużo prac - miejsca przyznano w dwóch kategoriach: Kategoria-Rysunek: 1. miejsce - Aleksandra Wieczorek (kl.2Bp); 2. miejsce - Paulina Długoszewska (kl.2Bg); 3. miejsce - Dominika Wieloch (kl.1C); Wyróżnienie - Kacper Woszczyk (kl.1A) Kategoria-Praca przestrzenna: 1. miejsce - Roksana Placzyńska (kl.IIap); 2. miejsce - Julia Bartoszewska (kl.IIAp); 3. miejsce - Julia Bareła (kl.IIAp); Wyróżnienie - Nikola Jakubik (kl.IC) Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Poniżej prezentujemy najładniejsze prace.

      • Nasze uczennice w przedświątecznym projekcie PCK

      • Sylwia Pokora ( klasa IV B) oraz Dorota Michałek, Sandra Mucha, Natalia Tarnowska, Klaudia Socha ( z klasy 3C ) ze Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewandowskiej uczestniczyły w projekcie Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku wspieranego przez Starostwo Powiatowe. Przedsięwzięcie pn,, Młodzież w działaniu- organizacja pomocy świątecznej rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób” miało za zadanie aktywizację młodych osób do pracy w wolontariacie i zorganizować tym samym pomoc świąteczną potrzebującym. Łącznie dziewczęta w trakcie miesiąca brały udział w wielu działaniach m. in: paczkowanie i wydawanie żywności oraz zabawek, przygotowanie stroików świątecznych dla seniorów, prace porządkowe magazynu PCK, pomoc w dowozie i dostarczaniu darów. A warto wspomnieć, iż w radomszczańskim oddziale PCK przygotowano aż 316 różnorodnych paczek. Pracy zatem nie brakowało. Warto wspomnieć, że 20 sztuk paczek ze słodyczami trafiło także do uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu projektu wolontariuszki zostały docenione- otrzymały podziękowania oraz upominki.

        

        

      • Świąteczne pomaganie - przekazanie upominków świątecznych do Domu Pomocy Społecznej

      • Wielkie dzięki za Wasze świąteczne dekoracje - kartki z życzeniami, bombki, choinki, stroiki oraz wypieki - pierniczki, ciasto (ciastka), babeczki. Uzbierało się tego - dzięki Wam - całkiem sporo. Dzisiaj wszystko przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor DPS-u, z najlepszymi życzeniami od całej społeczności szkoły. W tegoroczną akcję Szkolnego Klubu Wolontariusza włączył się nasz nieoceniony ksiądz Zbigniew, który był głównym sponsorem upominków dla pensjonariuszy. Od Dyrekcji i Pracowników DPS-u otrzymaliśmy gorące podziękowania wraz z pozdrowieniami dla Was i życzeniami zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

      • Świąteczne pomaganie - wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • W wyniku zbiórki, jaką Szkolny Klub Wolontariusza prowadził w grudniu, zebraliśmy około 80 kg karmy suchej dla bezdomnych zwierzaków. Zawieźliśmy też karmę w puszkach, pościel i koce. Wszystkim, którzy włączyli się w tą zbiórkę - BARDZO DZIĘKUJEMY. Okazaliście wielkie SERDUCHA. 

      • Dziecięcy Telefon Zaufania

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

       Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, że z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludzion czat internetowy https://brpd.gov.pl/sos-czat/ . Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej.

       list_do_dyrektorow_RPD.pdf

      • Akcja charytatywna "Świąteczne pomaganie"

      • Włączyliśmy się w akcję MEN #Razem na Święta, którą Szkolny Klub Wolontariusza będzie prowadził w szkole do 17 grudnia. Kilkanaście osób już przekazało nam wykonane przez siebie kartki i ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Kilku uczniów dostarczyło karmę dla zwierząt, którą wkrótce zawieziemy do schroniska. Bardzo, bardzo im za to dziękujemy. Liczymy na inicjatywę pozostałych uczniów - macie okazję sprawić komuś wielką radość. Jest jeszcze kilka dni - wygospodarujcie godzinkę i zróbcie coś ładnego. Czekamy na Wasze prace. 

      • "Elektrosprzęt w dobre ręce"

      • ZSDiOŚ co roku bierze udział w konkursie "Elektrosprzęt w dobre ręce". Dzięki rozpowszechnieniu wiedzy wśród młodzieży naszej szkoły o potrzebie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w tą akcję. To pozwoliło zgromadzić odpowiednią ilość niepotrzebnych urządzeń i zająć II miejsce w V edycji konkursu.

      • Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

      • Z przyjemnością informujemy, że do zawodów II stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zakwalifikowani zostali Jakub Bruzda i Michał Sobczyk z klasy 4A. Gratulujemy osiągniętego wyniku!

      • List do świętego Mikołaja

      • "List do Mikołaja" Konkurs został rozstrzygnięty Poniżej prezentujemy nagrodzone prace 

       Miejsce pierwsze

       Drogi Święty Mikołaju,

       Jakie jest moje największe marzenie? Nie mam marzeń o rzeczy materialne, chciałabym żeby wszyscy moi bliscy żyli w zdrowiu i szczęściu, chciałabym również żeby bliska mi osoba, która niedawno odeszła żyła sobie spokojnie tam u góry i miała się dobrze. Szczególnym marzeniem, które chciałabym spełnić to w przyszłości założenie rodziny i oddanie komuś tego co mi dawali obcy ludzie o dobrym sercu.. Miłości i bezpieczeństwa. A szalone marzenie? Zwiedzić większość  świata, podróżować i poznawać nowe kultury, nowych ludzi, zwyczaje w innych państwach. I to chyba na tyle z moich wszystkich marzeń, mam nadzieje, ze małymi krokami wszystko uda się spełnić ❤️

       Miejsce drugie

       Drogi Święty Mikołaju 

       Chciałabym żyć jak ptak i lecieć do góry, do gwiazd ,
       marzyć o wszystkim czym się da. 

       Być wolna jak ptak bo cały czas życie zaskakuje nas płata nam figle i ucieka coraz szybciej...

       Moje marzenia są duże jak podróże małe i duże. Lecieć na wymarzone wakacje Do Szwecji czy Wenecji, Paryż nie ważne  gdzie ważne, że z bliskimi osobami. 

       Mieć przyjaciół obok siebie i żyć jak w niebie,mieć przy sobie rodzinę bo przy niej każdy czuje się silniej.

       Marzyć o niebieskich migdałach i nie być głupkowata. Zdać prawo jazdy najlepiej jak się da i nie przynieść wstydu wam.

       Być kosmetyczką robić pazurki naszym dziewczynkom 

       Chciałabym dostać torebkę, ale na świecie jest coraz biedniej 

       W dzisiejszych czasach trzeba bardzo na siebie, bo może się to skończyć niezbyt pięknie. 

       Moim marzeniem jest pokonać 
       wirusa, ponieważ nikogo on nie rusza.
       Moim marzeniem jest również lot balonem lecieć do góry, do nieba a nawet na księżyc,bo zegar tylko tyka i czas szybko nam ucieka.
       Trzeba gonić za marzeniami i nie przejmować się wirusami.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę. Zwycięzcom gratulujemy! 

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • 9 listopada 2020 roku Sztab 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, rozpoczyna rekrutację wolontariuszy.Rejestracja odbywać się będzie drogą elektroniczną. Są dwa sposoby rejestracji;

       1.Pierwszy sposób online, jest najszybszy, najprostszy i BEZPIECZNY! BEZ WYCHODZENIA Z DOMU, BEZ DRUKOWANIA ZBĘDNYCH DOKUMENTÓW.

        • Należy kliknąć w link https://radomsko-5974.wosp.pl
        • Następnie (Zapisy wolontariuszy) kliknąć w Rejestracja onlie
        • Założyć konto
        • Przy wypełnianiu ankiety należy załączyć zdjęcie w formacie jpg. powyżej 800×600 pikseli (można je zrobić telefonem)

       2. Drugi sposób jest również elektroniczny ale bardziej tradycyjny i nie obędzie się bez drukowania i wizyty w MDK.

       • Na naszych stronach internetowych mdkradomsko.pl lub kulturamaglos.pl jest do pobrania ankieta, którą należy wydrukować i wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI, następnienależy ją zeskanować i przesłać do nas (wraz ze zdjęciem w formacie jpg. powyżej 800×600 pkseli. Przygotowując zdjęcie wzorujcie się na zdjęciu legitymacyjnym) na adres konkursy@mdkradomsko.pl
       • Po rejestracji z systemu wygenerowane zostanie oświadczenie wolontariusza, po które należy przyjść OSOBIŚCIE (osoby pełnoletnie) i podpisać w siedzibie Sztabu. Natomiast w przypadku osób NIEPEŁNOLETNICH do Sztabu zgłasza się kandydat na wolontariusza wraz z rodzicem lub prawnym opiekunem. Brak podpisów na oświadczeniu to brak identyfikatora i brak możliwości kwestowania podczas 29. Finału.
       • O sposobie zbierania podpisów będziemy informować indywidualnie

       ZACHĘCAMY DO REJESTRACJI ZA POMOCĄ PIERWSZEGO SPOSOBU – 100% ONLINE

       OBOWIĄZKOWO PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM WOLONTARIUSZA. DO POBRANIA DOKUMENTY:

       Regulamin wolontariusza

       Ankieta wolontariusza

       Ostateczny termin rejestracji upływa z dniem 4 grudnia 2020 roku.O tym kto zostanie wolontariuszem decyduje kolejność zgłoszeń (Sztab może zarejestrować tylko 230 Wolontariuszy).Kwestujemy 10 stycznia 2021 roku.Hasło tegorocznego finału:„LARYNGOLOGIA, OTOLARYNGOLOGIA I DIAGNOSTYKA GŁOWY. FINAŁ Z GŁOWĄ”

       UWAGA!!!Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nie ma możliwości zabrania oświadczenia do domu – musi być ono podpisane na miejscu w siedzibie SZTABU.Kontakt ze Sztabem: 501 019 310

      • Akcja MEN #"RazemNaŚwięta"

      • Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich do włączenia się w świąteczne pomaganie. Każdy z Was może pomóc! Można wykonać kartkę świąteczną z życzeniami, upiec pierniczki, zrobić oryginalną ozdobę choinkową lub dekorację świąteczną - przekażemy je do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Możecie też pomóc zwierzakom w schronisku - zrobić domek dla psa lub kota, kupić karmę, przekazać ciepłe koce. A może macie jakieś inne pomysły? Liczymy na Waszą pomysłowość i intencję twórczą. Akcja trwa do 17 grudnia. Chcemy też zgłosić szkołę do ogólnopolskiej akcji MEN #RazemNaŚwieta                                                                                                           Więcej informacji znajdziecie w Librusie.